برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
اهالی موسیقی در انتظار پایان ایام گذران زندگی با درآمد صفر
برگزاری کنسرت‌ها از نیمه دوم خرداد از سر گرفته می‌شود؟
موسیقی ما - پس از گذشت بیش از سه ماه از تعطیلی کنسرت‌ها به دلیل شیوع کرونا، حالا زمزمه‌هایی از آغاز برگزاری اجراهای زنده موسیقی از هفته آینده با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به گوش می‌رسد.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اقداماتی برای برگزاری اولین کنسرت دوران کرونا در جزیره کیش صورت گرفته و ممکن است این اتفاق هفته آینده بیفتد.

صنف موسیقی، از اولین صنوفی بود که فعالیت‌هایش به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد. تمامی کنسرت‌های موسیقی از تاریخ 4 اسفند 1398 لغو شد و پس از آن فعالیت آموزشگاه‌های موسیقی نیز متوقف گردید.

گویا قرار است در هفته جاری ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص فعالیت‌های حوزه سینما، موسیقی و تئاتر تصمیم‌گیری کند. چند روز پیش «محمد اللهیاری» مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ در گفت‌وگو با «موسیقی ما» از انجام مذاکرات مختلف با فعالین صنف موسیقی و اعلام آمادگی برای برگزاری کنسرت‌ها در صورت تایید ستاد ملی کرونا خبر داده بود. دفتر موسیقی، صنوف و شرکت‌های موسیقی و سالن‌های برگزاری کنسرت به توافقاتی دست پیدا کرده‌اند و دستورالعمل‌های بهداشتی‌ای نیز مورد توافق قرار گرفته که برای ستاد کرونا ارسال شده است.

از آن‌جایی که بخش قابل‌توجهی از فعالین موسیقی، صرفاً از درآمد حاصل از برگزاری اجراهای زنده ارتزاق می‌کنند و با توجه به این‌که در این ایام هیچ‌گونه حمایتی از جانب هیچ ارگانی برای این دسته از هنرمندان در نظر گرفته نشده، فشار مالی زیاد ناشی از بیکاریِ اجباری و گذران زندگی با درآمد صفر، عرصه را بر فعالین حوزه موسیقی تنگ کرده و بسیاری لحظه‌شماری می‌کنند تا شرایط به حالت عادی برگردد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 10 خرداد 1399 - 23:57

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود برگزاری کنسرت‌ها از نیمه دوم خرداد از سر گرفته می‌شود؟ | موسیقی ما