.
وقتی نغمه و کلمه به هم می‌آمیزند
گفت‌وگو با «بامداد افشار» که موسیقی بسیاری از کتاب‌های صوتی را نوشته است
آهنگساز: 
مدیر تولید: 
تدوین: 
گفتار متن: 
plays 34026
موسیقی ما- مردم دیگر کتاب نمی‌خوانند؟  شاید تصورِ عموم این باشد؛ اما آمار می‌گویند روزانه کتاب‌های بسیاری منتشر می‌شود و آمار نویسندگان و انتشارات نسبت به سال‌های پیش با گسترشِ بسیاری همراه بوده است. با این حال چگونه است که آمار مطالعه هم‌چنان در ایران پایین است؟ پاسخ به این سوال نیاز به پژوهش‌های بسیاری دارد؛ اما در نگاهِ اول، به نظر می‌رسد گرفتاری‌ها و شلوغی زندگی در این روزها، مانع از آن است که حتی آنانی که به خواندنِ کتاب علاقه‌مند هستند، بتوانند از خواندنِ کتاب بهره ببرند؛ اما راهِ حل چیست؟

این روزها پادکست‌هایی وجود دارد که کتاب‌ها را برای مخاطب می‌خواند؛ از آن طرف برخی انتشارات کتاب‌های چاپی خود را به شکلِ صوتی منتشر می‌کنند؛ اما می‌‌شود تصور کرد که چندین ساعت یک کتاب خوانده شود؛ بی‌آنکه موسیقی در آن جریان داشته باشد؟ پاسخ به شکلِ قطع منفی است. در این گزارش تلاش کرده‌ایم به موسیقی کتاب‌هایی بپردازیم که در این مدت به شکلِ صوتی منتشر شده‌اند و چهره‌های نام‌داری نیز آنان را خوانده‌اند؛ شاید از این طریق طیفِ وسیع‌تری از مخاطبان با شاه‌کارهای ادبی جهان آشنا شوند که جامعه‌ی امروزِ ما بیش از هر چیز به آگاهی نیاز دارد.


افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ویدیو وقتی نغمه و کلمه به هم می‌آمیزند از سایت موسیقی ما | موسیقی ما