.
خواننده: 
کارگردان هنری: 
بنیامین اثباتی
تصویر: 
هادی پوراحمدی
تدوین: 
بهار احمدی
گفت و گو: 
plays 45548
- قرار نیست حجت اشرف‌زاده و محمد معتمدی اعمال قانون شوند، اما برای یک خواننده به هر شکل مجوز گرفته شود
- اگر در موقعیت خرداد 96 باشم امکان ندارد دیگر قطعه «دوباره ایران» را بخوانم
 
حجت اشرف‌زاده نظر خود را درباره وجود مافیا در موسیقی که اخیراً دوباره از سوی «محمد معتمدی» عنوان شده است اینگونه بیان کرد: «گنگ و مافیا یک تعریف اجتماعی دارد و با هنر فاصله دارد. این کلمه خیلی مناسب اهالی هنر نیست اما می‌توان گفت دست‌های قدرتمندتری هست. نمی‌توان به برخی تهیه‌کننده‌ها که دست‌های قدرتمندتری دارند گفت که مافیا هستند. برخی تهیه‌کننده‌ها روابطی دارند که خاص خودشان است اما اگر بخواهیم یک مقدار بازتر کنیم که چطور به این امکانات رسیده‌اند باید بگوییم که برخی از آنها با توانایی و امکانات مالی خودشان دوست دارند برای خواننده‌ای که دارند هزینه کنند. به این موضوع نمی‌توانیم بگوییم مافیا است اما برخی از روابطی استفاده می‌کنند که برای یک شعری که واقعاً نمی‌شد برایش مجوز گرفت، مجوز گرفتند و وقتی آن شعر را می‌شنوم با خودم می‌گویم خدایا فلان شعر من به دلیل یک کلمه رد شد و تصحیح خورد اما این چگونه مجوز گرفته است؟ یعنی ایراد وزن و محتوا و قافیه را دارد و این همان دست‌های پس پرده است. من می‌گویم حتی اگر حجت اشرف‌زاده استانداردهای خودش را در شعر رعایت نکرد خود من اولین نفر باشم که با دقت اعمال قانون بشم. قرار نیست حجت اشرف‌زاده و محمد معتمدی اعمال قانون شوند اما برای یک خواننده به هر شکل مجوز گرفته شود.»
 
اشرف‌زاده درباره چگونگی اجرای قطعه دوباره ایران در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 1396  و برای ستاد تبلیغاتی دکتر «حسن روحانی» اعلام کرد:«از من خواسته شد نه برای به قدرت رسیدن یک نفر و خواستند که یک اثر وطنی انجام دهیم. در ادامه هم قرار شد برای این موضوع استفاده شود. من افکار و اعتقادات خودم را آن زمان داشتم که الان ندارم. یک سال و اندی است که از آن مدل فاصله گرفتم و تصمیم گرفتم دیگر فوضولی نکنم و فقط خواننده عاشقانه‌های مردم باشم. تصور ما این بود که با یک حمایت چند برابر از اهالی موسیقی مواجه می‌شویم و نشدیم و ده درصد هم دارند از ما می‌گیرند. خواسته خود من این بود که فضایی ایجاد شود و قول‌هایی داده شد که در خراسان و حداقل شهر خودم کنسرت برگزار کنم. من با ایده رسیدن به تک تک این‌ موارد آن کار را خواندم. از هر کسی که بابت خواندن آن قطعه از من دلگیر است عذرخواهی می‌کنم که شاید با صدای من تهییج شده است.»
 
این خواننده در ادامه گفت:«اگر در موقعیت خرداد 96 باشم امکان ندارد دیگر قطعه «دوباره ایران» را بخوانم. به شما قول می‌دهم تک تک دوستان آرتیست دلشان برای سرزمینشان می‌تپد ولی اگر قرار است کنار اتفاقی مثل انتخابات مشارکت کنیم دوست داریم از بخش موسیقی که یکی از ضعیف‌ترین بخش‌ها است حمایت کنیم ولی من دیگر دوباره این کار را نخواهم کرد.»

 


افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 0 =

Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
دانلود ویدیو مصاحبه با حجت اشرف زاده - ۲ از سایت موسیقی ما | موسیقی ما