وبینار
 
آلبوم هر روز هر شب مسیح و آرش
 
بیست و چهار علی یاسینی
 
آلبوم خواست بمن باشه رضا صادقی
 
Farhad Forootani Ashegham Kardi فرهاد فروتنی
در آستانه انتشار آلبوم «اشارات نظر» و در گفتگو با سایت «موسیقی ما» مطرح شد؛
میلاد درخشانی: خوانندگی اولویت اصلی من نیست
موسیقی ما – آلبوم «اشارات نظر» با صدای «میلاد درخشانی» به زودی منتشر خواهد شد. انتشار این خبر در سال گذشته با تعجب مخاطبان موسیقی همراه بود. زیرا میلاد درخشانی یکی از نوازنده های با سابقه ای است که در زمینه آهنگسازی و تنظیم هم فعالیت داشته است اما به شکل متمرکز وارد عرصه خوانندگی نشده بود. البته او در سال 92 قطعه «یاروم یاروم» را با صدای خود منتشر کرد و نظرات گوناگونی پیرامون آن وجود داشت. اما درخشانی در تولید آلبوم اشارات نظر با جمعی از بهترین های موسیقی همکاری کرده است تا  در اولین تجربه جدی خوانندگی اش آثار با کیفیتی را ارائه کند. اشعار نه قطعه این مجموعه هم از سروده های جمعی شعرای مطرح معاصر انتخاب شده است. میلاد درخشانی در گفتگو با سایت «موسیقی ما» به تشریح جزئیات این آلبوم پرداخت و درباره خوانندگی هم نظرات جالبی را مطرح کرد:
 
 • *از بهار امسال خبرهای انتشار این آلبوم را می شنیدیم اما چرا این امر با تاخیر همراه شد؟
یک مقدار کارهای ضبط طولانی شد و زمان هم برای انتشار مناسب نبود. قرار شد که پس از ماه رمضان این اتفاق رخ دهد و الان فکر می کنم که شرایط برای انتشار مناسب است. من خودم هم کار داشتم و می خواستم که در وضعیت بهتری این اثر را ارائه کنم.
 
 • *صحبت‌های غیررسمی شنیده می شد مبنی بر اینکه وزارت ارشاد به آثاری که در آن از شعر «فروغ فرخزاد» استفاده شده باشد مجوز نمی دهد. شما هم چنین مشکلی داشتید؟
تاخیر مجوز هم دخیل بود ولی دلیل اصلی به من و مقوله تولید مربوط می شود. این اولین آلبوم با کلام من است و یک مقدار شرایط متفاوت است. بحث تبلیغات و آماده سازی زمینه های توزیع آلبوم دخیل بود.
 
 • *بالاخره چه روزی به عنوان تاریخ قطعی انتشار مشخص شد؟
آلبوم «اشارات نظر» روز 23 شهریورماه روانه بازار می شود.
 
 • *آلبوم چند قطعه است و فضای کلی ملودی ها و تنظیم‌ها و ترانه‌ها چگونه است؟
این آلبوم شامل نه قطعه است و در آن شنونده اشعاری از «فروغ فرخزاد»، «فریدون مشیری»، «هوشنگ ابتهاج»، «اخوان ثالث» و «محمدرضا شفیعی کدکنی» و... هستیم. تمامی کارها ساخته من است ولی این آثار در مدت زمان طولانی تولید شده است. خوانندگی اولویت اصلی من نیست و به همین دلیل عجله ای برای انتشار این قطعات نداشتم. موسیقی بی کلام برای من جذابیت بیشتری داشته و دارد. صرفا برای خواننده شدن این آلبوم را منتشر نمی کنم زیرا این آثار به کلام نیاز داشت و خودم آنها را خواندم. به طور کل این آلبوم خواننده محور نیست.
 
 • *عوامل تولید چه کسانی هستند؟
این آلبوم خیلی یکدست نیست و فضاهای مختلفی را در شعر، ملودی و تنظیم ها داریم به همین دلیل با چهره های مختلفی همکاری کردم. «پدرام درخشانی»، «همایون نصیری»، «شروین مهاجر»، «کوروش بابایی»، «آرش پژند مقدم»، «دارا دارایی»، «آرش سعیدی»، «نیما رمضان»، «پدرام فریوسفی»، «علی جعفری پویان»، «سهراب برهمندی» و «رضا تاجبخش» برخی از دوستانی بودند که در مراحل تولید من را همراهی کردند. رضا تاجبخش در بخش تنظیم آلبوم هم حضور دارد.
 
 • *این آلبوم را در چه ژانری می توانیم طبقه بندی کنیم؟ تلفیقی است یا پاپ؟
من این اسامی را خیلی دوست ندارم. آلبوم یکدست نیست و نمی توانم همه قطعات را در یک ژانر خاص قرار دهم. به همین دلیل ترجیح می دهم که کار منتشر شود و دیگران در مورد آلبوم نظر بدهند. من از سازهای ایرانی و غربی هم استفاده کرده ام ولی صرفا به دنبال ایرانی بودن یا تلفیقی بودن کارها نبودم. به عنوان مثال در این آلبوم از «تار» که ساز تخصصی خودم است کمتر استفاده کردم و بیشتر نوازندگی «عود» و «گیتار» داشتم. به فراخور قطعات از سازبندی و فضاهای مختلف استفاده کرده ام.
 
 • *این آلبوم مخاطب خاص دارد یا مخاطب عام هم می تواند با آن ارتباط برقرار کند؟
فکر نمی کنم آنقدر در این کار پیچیدگی خاصی انجام داده باشم که به قشر خاصی از مخاطبان فکر کرده باشم. لزوما سادگی دلیل بر بدی کار نیست و پیچیدگی هم دلیل بر کیفیت کار نیست. یک کار ساده می تواند خیلی بهتر از یک کار پیچیده باشد. در این کار از لحاظ تکنیکی تمامی المان هایی که برای ارتقای کیفیت لازم داشته است را استفاده کرده ام. سعی کردم در تمامی بخش های راک، فیوژن یا سنتی این کار از همه این تکنیک ها به بهترین شکل استفاده کنم. بعید می دانم که مخاطب عام هم نتواند با این مجموعه ارتباط برقرار کند. زمانی که اثری را تولید می کنم مخاطب را جلوی چشم خودم ندارم ولی وقتی که آلبوم تهیه شد در صدد این هستم که کارها شنونده بیشتری داشته باشد. در حین ساخت قطعه به این فکر نمی کنم که حتما هیت شود و اصطلاحا بگیرد. اما پس از انتشار آثار خیلی دوست دارم که آنها را به دست قشر گسترده ای از مخاطبان برسانم.
 
 • *برای پس از انتشار آلبوم چه برنامه هایی دارید؟
به دنبال تشکیل یک گروه شبیه گروه «افشارستان» هستم که در گذشته داشتیم. ترجیح می دهم گروهی داشته باشم که دردسر کمتری برای من ایجاد کند. همین مساله باعث می شود که دست من برای انتخاب بسته تر باشد. کنسرت های من در دو بخش با کلام و بی کلام خواهد بود و به دنبال نوازنده هایی هستم که المان های تکنیکی ویژه ای داشته باشند.
 
 • *تمایل دارید که عینا صداها و اتفاقات آلبوم را روی استیج داشته باشید یا از پلی بک و سکوئنس هم استفاده خواهید کرد؟
موسیقی در این آلبوم چندان با سکوئنس همخوانی ندارد. این روزها برخی به غلط و افراطی و برخی به درست و حرفه ای از لپ تاپ و سکوئنس استفاده می کنند. این داستان در موسیقی من زیاد رخ نخواهد داد زیرا ضبط من کاملا آکوستیک بوده است و از هیچگونه سمپل استفاده نکرده ام. یکی از دلایل طولانی شدن پروسه تولید این بود که تک تک سازها به شکل آکوستیک ضبط شد و باید همانگونه هم صدادهی در کنسرت داشته باشد. البته یک زمان است که من در قطعه سه ساز نواخته ام و نمی توانم سه نوازنده روی استیج بیاورم. در بخش سازهای ملودیک ممکن است فکرهای دیگری داشته باشم. نمی توانیم برای هر قطعه نوازنده های جدید اضافه کنیم و گروه بزرگ می شود.
 
 • *و کلام آخر؟
آلبوم به زودی منتشر می شود و امیدوارم که بازخوردها و نظرات خوب باشد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 شهریور 1393 - 22:43

دیدگاه‌ها

شنبه 22 شهریور 1393 - 12:30

بعد از آلبوم عاشقانه های احسان خواجه امیری هیچ آلبومی اونجور که باید و شاید نظرم رو جلب نکرده بود تا اینکه بالاخره آلبوم "همیشگی" اثر مسعود امامی منتشر شد. همیشگی بسیار آلبوم خوبیست و من دوسش داشتم. پیشنهاد میکنم این آلبوم رو مورد توجه قرار بدین.

شنبه 22 شهریور 1393 - 13:04

ممنون.
جالب بود.

شنبه 22 شهریور 1393 - 15:19

بي صبرانه منتظر شنيدن اين البومم ، همين كه ميبينم هر چي انتظار كشيديم دليلش وسواس هاي ميلاد درخشاني بوده براي بهتر ارائه دادن البوم ، اروم ميشم :)

شنبه 22 شهریور 1393 - 20:32

اقا شما با حمید درخشانی نسبت دارید

شنبه 22 شهریور 1393 - 22:15

ghatan in albume yeki az behtarinaye emsele

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود میلاد درخشانی: خوانندگی اولویت اصلی من نیست | موسیقی ما