برنامه یاد بعضی نفرات
 
با خوانندگی یک خواننده خردسال
«گُلباغ ترانه» برای آموزش تار و سه‌تار به نوجوانان منتشر شد
موسیقی ما - کتاب سه جلدی «گُلباغ ترانه» به تالیف انوش جهانشاهی، برای آموزش تار و سه تار به کودکان و نوجوانان، به همراه یک لوح فشرده صوتی منتشر شد.
 
در این کتاب که به همراه لوح فشرده عرضه شده است، «ترانه جهانشاهی» خواننده‌ی خردسال ترانه‌ها را خوانده و «انوش جهانشاهی» نیز افزون بر نوازندگی سه تار، این خواننده خردسال را به صورت همخوان همراهی کرده است، همچنین «پویان رمضانی» نیز در این مجموعه نوازندگی پیانو و صدابرداری کار را برعهده داشته است.
 
مؤلف و نوازنده کتاب «گلباغ ترانه» درباره‌ی این اثر نوشته است: «در کشور ما وجود چشمگیر کودکان و نوجوانان مستعد و علاقه مند به فراگیری موسیقی ایجاب می کند تا با به کارگیری شیوه‌های نوین آموزشی، به نیاز آنان برای فراگیری درست موسیقی پاسخ داده شود. از آنجا که تاکنون برای سازهای ایرانی متدهای مناسب و ویژه ی کودکان و نوجوانان تدوین نشده است (زیرا در هر سنی باید روش آموزشی مورد نیاز و متناسب با آن سن تهیه و به کار گرفته شود)، مجموعه ی حاضر در سه جلد براساس چنین نیازی برای آموزش تار و سه تار به کودکان و نوجوانان، همراه با سی دی آموزشی طرح ریزی و تألیف شده است.در این مجموعه ملودی های ساده، زیبا و آشنا به همراه شعرهای کودکانه ی ادبیات ایران و جهان انتخاب شده که می تواند همچون پُل ارتباطی بین دوره های اُرف و دوره های بعدی آموزش موسیقی در نظر گرفته شود تا کودکان و نوجوانان افزون بر درست خواندن ملودی ها و شعرهای این مجموعه، بتوانند آن ها را با تار و سه تار نیز بنوازند.»
 
همراه با این کتاب، یک لوح فشرده ی صوتی نیز عرضه شده که در آن، آهنگ های موجود در کتاب با سه تار و آواز و همراهی پیانو اجرا و ضبط شده است تا هنرجویان با گوش کردن به آن، بتوانند به حالت های اجرایی هر آهنگ بهتر پی ببرند. کتاب «گلباغ ترانه» به تالیف انوش جهانشاهی و به همت انتشارات هستان منتشر شده است.
تاریخ انتشار : شنبه 1 آبان 1395 - 14:25

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «گُلباغ ترانه» برای آموزش تار و سه‌تار به نوجوانان منتشر شد | موسیقی ما