برنامه یاد بعضی نفرات
 
پدر «مرتضی پاشایی» در گفتگو با «موسیقی ما» اعلام کرد
ناصر پاشایی: گویا حدود 100 تک آهنگ از مرتضی پاشایی وجود دارد
موسیقی ما - دو سال از درگذشت خواننده «یکی هست» گذشت. چهره‌ جوان و بی‌حاشیه‌ای که هنوز هم یادش در قلب مخاطبانش زنده است و به یادش گاهی اشک می‌ریزند. طرفدارانش ظهر روز یکشنبه بیست و سوم آبان 1395 مراسم دومین سالگرد پروازش را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار کردند اما این مراسم تحت‌الشعاع چند خبر مهم قرار داشت. تأسیس موسسه فرهنگی و هنری «مرتضی پاشایی» و همچنین انتشار آلبوم‌های جدیدی با صدای او دو خبر مهمی بودند که این روزها درباره اش صحبت شده و روایت‌های گوناگونی درباره آنها وجود دارد. برای اطلاع از جزئیات این دو خبر ساعاتی پس از اتمام مراسم دومین سالگرد مرتضی به سراغ «ناصر پاشایی» رفتیم و با او گفتگویی انجام دادیم. پدر مرتضی پاشایی در زمینه اهداف، جزئیات زمان تأسیس و فعالیت و همچنین مسائل مالی موسسه پسرش توضیحاتی را ارائه کرد که در ادامه می‌خوانید.
 
 • * موسسه فرهنگی و هنری «مرتضی پاشایی» در حال حاضر راه‌اندازی شده است؟
از سال گذشته و زمان خدمت وزیر قبلی فرهنگ و ارشاد اسلامی اقداماتی را انجام دادیم. پس از طی‌شدن مراحل اداری و معرفی جمعی از اساتید، موسسه فرهنگی و هنری «مرتضی پاشایی» به منظور حفظ و صیانت از آثار این هنرمند فقید به ثبت رسید و راه‌اندازی شد. بنده هم حدود سی سال سابقه فعالیت داشتم و با ارائه مدارک لازم به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این موسسه فعالیتم را آغاز کردم. سایر آقایان هم عضو اصلی موسسه هستند و من می‌توانم شماره ثبت موسسه را هم در اختیارتان بگذارم. درخواست کار ما هم در زمینه موسیقی، سینما، ادبیات و موارد مرتبط با فرهنگ بود و فعالیت خودمان را شروع خواهیم کرد.
 
 • * این موسسه در کدام نقطه تهران فعالیتش را آغاز می‌کند؟
مکانی که قرار بود مسئولین در اختیار ما قرار دهند با مشکلاتی مواجه شد و طبق قول‌هایی که داده‌اند انشاالله قرار است در منطقه یک و حوالی قیطریه، محلی را مشخص کنند و در اختیار ما قرار دهند. از شهرداری تهران نامه‌ای به شهرداری منطقه یک داده شده و ما پیگیر هستیم به محض اینکه مکان موسسه مشخص شود، فعالیت رسمی را تا یک یا دو ماه دیگر شروع کنیم.
 
 • * کدام اساتید و چهره‌ها همراه شما خواهند بود؟
به دلیل اینکه ترکیب اساتید موسسه کاملاً نهایی نشده از شما اجازه می‌خواهم تا حدود بیست روز دیگر اسامی را به اطلاع مردم برسانم. در حال حاضر فقط موسسه به ثبت رسیده و فعالیت بخش آموزشی ما آغاز نشده است.
 
 • * البته ما اسم «سالار عقیلی» را هم درباره این موسسه شنیده‌ بودیم.
با آقای «سالار عقیلی» که از چهره‌های برجسته هنری هستند و آقای «علی لهراسبی» که از دوستان نزدیک مرتضی بود مشورت‌هایی داشتیم. فعلاً در حال مشاوره با اساتید و خوانندگان خوب کشورمان هستیم و هنوز وارد فعالیت رسمی نشده‌ایم.
 
 • * به غیر از مقوله آموزش و همچنین صیانت از آثار مرتضی، چه اهداف دیگری دارید؟
مرتضی پاشایی در سفرهایی که به اقصی نقاط کشور داشت، استعدادها را شناسایی می‌کرد و چند نفر بودند که عضو گروه او هم شدند. در همین راستا هدف اصلی ما هم این است که نخبه‌های فرهنگی و هنری و خصوصاً موسیقی را شناسایی و معرفی کنیم.
 
 • * روی همین چهره‌های با استعداد سرمایه‌گذاری هم می‌کنید و قصد انتشار آلبوم یا برگزاری کنسرت برای آنها را دارید؟
قصد سرمایه‌گذاری روی چهره‌های مستعد را هم داریم و می‌خواهیم در زمینه انتشار آثار یا اجرای برنامه هم فعالیت کنیم. همان طور که استحضار دارید، مصطفی پاشایی ضمن اینکه کارمند مجامع انرژی بود به همراه مرتضی کار موسیقی هم انجام می‌داد. مصطفی با توجه به این سابقه موسیقایی شش آهنگ خواند و آثارش در برنامه‌های مختلف مورد استقبال قرار گرفت. از آقای «طالبی» که رئیس دفتر موسیقی و به فکر پیشرفت موسیقی هستند تشکر می‌کنم و با امضای ایشان، مجوز اجرای صحنه‌ای و ارگانی مصطفی صادر شده است. ان شاالله پس از ایام ماه صفر و در اولین فرصت، کنسرت‌های او شروع می‌شود.
 
 • * دوستان قدیمی مرتضی مثل مدیر برنامه سابق او یا شاعر و تنظیم‌کننده‌هایی که قبلاً با ایشان کار می‌کردند هم می‌توانند در موسسه‌ای که به نام او تأسیس شده فعالیتی داشته باشند؟
بنده به عنوان مدیرعامل از تمامی عزیزانی که در زمینه فرهنگی و موسیقایی فعال هستند استقبال می‌کنیم. از هر شاعر، تهیه‌کننده، کنسرت‌گذار و آهنگسازی استقبال می‌کنیم.
 
 • * تمام درآمدها به خانواده پاشایی تعلق می‌گیرد؟
بخشی از درآمدهای موسسه به خیریه «محک» و مراکز درمانی تعلق می‌گیرد.
 
 • * خبر انتشار آلبوم جدید مرتضی پاشایی توسط شما صحت دارد؟
در ابتدا باید این توضیح را بدهم که خانواده پاشایی فقط یک آلبوم به نام «اسمش عشقه» را منتشر کردند. چون مسائل مادی و معنوی مرتضی مربوط به خانواده‌اش بود، ما همان آلبوم را منتشر کردیم و تهیه‌کننده هم بنده بودم. آلبوم دیگری به نام «پرنده» یا «گل بیتا» منتشر شد که مربوط به موسسه «سمان» بود و ارتباطی به خانواده پاشایی نداشت. آلبوم «یکی هست» که در زمان حیات مرتضی منتشر شد، مربوط به خانواده نبود و به خودش و تهیه‌کننده و دست‌اندرکاران تعلق داشت. اما مرتضی در زمان نوجوانی و جوانی در موسسه‌ای فعالیت آهنگسازی و تنظیم انجام می‌داد. آن موسسه اعلام کرده که ما حدود 100 تا 120 قطعه از مرتضی پاشایی داریم و می‌توانید با ما به توافق برسید تا از بین این کارها دو یا چند آلبوم منتشر شود. هنوز در این زمینه به توافق نرسیده‌ایم. همچنین شنیده‌ام چند تک‌آهنگ از مرتضی نزد برخی دوستانش هست و اگر این کارها هم جمع‌آوری شود معادل یک آلبوم خواهد شد. حاضریم با اهداف معنوی همکاری داشته باشیم چون دوست داریم صدای مرتضی در جامعه شنیده شود و طرفدارانش خوشحال باشند.
 
 • * و اینکه امروز مراسم دومین سالگرد مرتضی برگزار شد. استقبال مردم چگونه بود و در مورد این مراسم چه نظری دارید؟
ما مراسم را روز بیست و سوم برگزار کردیم که دقیقاً روز عروج آسمانی مرتضی باشد. فکر نمی‌کردیم چنین جمعیتی در دومین سالگرد مرتضی شرکت کند. واقعاً نمی‌دانم چگونه از مردم عزیز تشکر کنم و نظم و امنیتی که در مراسم سال گذشته و امسال وجود داشت بی‌نظیر بود. امسال هم جمعیت زیادی در مراسم شرکت کردند و آرامش برنامه برای من بیش از هر چیز جالب بود و همه‌چیز بدون مشکل برگزار شد. از همه مسوولانی که در برگزاری دومین سالگرد مرتضی پاشایی با ما همکاری داشتند، قدردانی می‌کنم. باز هم تکرار می‌کنم که ملت ایران بدون تردید بهترین ملت‌ دنیا هستند و ما پاک‌ترین جوانان دنیا را داریم. نهایتاً من از این همه عشق و محبت مردم به هنرمندان تشکر می‌کنم.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 - 12:52

دیدگاه‌ها

دوشنبه 24 آبان 1395 - 21:04

ای بابا به هر کی میپرستی دست از سر مرتضی و کلیه آثارش بردار آقای پاشایی همون جوری که در زمان حیاتش بودین. هی نبش قبر آثار گذشتش که چی جز سودجویی چه هدف و انگیزه ای میتونه پشتش باشه
خواننده ای که وقتی بود کمترین حاشیه ای پشتش نبود چون اختیار کاراش دست کار بلدش بود حالا پر حاشیه ترین شده بخاطر منفعت خانواده آیا این حقشه؟ حق پدری شماس نسبت بهش؟
ما نمیخوایم دیگه آلبومی که مثل اسمش عشقه بشه همون کارای قبلیشو بردارین با تنظیم جدید بدین یعنی حتی خود مرتضی رو هم قبول ندارین!!؟

سه شنبه 25 آبان 1395 - 11:39

سلام.با اون انتقاد تند و‌تیزی که صدها خواننده ی سایت موسیقی ما در قضیه ی نامه ی پدر مرحوم پاشایی به برنامه خندوانه،از خانواده پاشایی ،انجام دادن،،هر کس که جای این خانواده بود الان دست از این حرکات نا پسند کشیده بودن....اما انگار این خانواده دست بردار نیستن و با این تلنگر ها بیدار بشو نیستن...هر چقدر که به این کارهاشون ادامه بدن خودشون رو زیر سوال می برن.قطعا از روی خود خواهی،باز قراره تراک های ضعیف مرحوم پاشایی رو که خودش احتمالا تمرینی،اونها رو خونده بود و اصلا راضی به انتشارش نبود رو مجدد تنظیم کنن و بدن بیرون تا مجدد از این اب تازه گل الود شده ماهی بگیرن.جای تاسف داره...

سه شنبه 25 آبان 1395 - 12:13

دوباره شروع شد
خواننده ای که در زمان حیات جزو ده خواننده برتر در ایران هم نبود حالا شده هنرمند فقید کشور ایران
بیخیالش بشید بزارید اروم بمونه دیگه
من از البوم یکی هست و اسمش عشقه تا حدودی خوشم اومده بود ولی با گل بیتا از این دوتا البوم هم زده شدم
ببینم میتونید همون یکم طرفدار مرتضی رو هم بپرونید!

سه شنبه 25 آبان 1395 - 14:09
morteza

aghaye mohtaram lotfan chizi nemidanid hich vaght nazar nadin bashe

194.214.168.59
پنجشنبه 27 آبان 1395 - 19:29
عاشق مرتضی پاشایی

با سلام. مرتضی پاشایی در 3 سالی که به طور رسمی کار موزیک رو اغاز کرد
خیلی پیشرفت کرد به طوریکه خیلی افتخاراتی نصیبش شد که حتی گنده ترین آدم ها در
موزیک پاپ نتوانستند اون رو بدست بیارند.جاده ی یکطرفه و نگران منی عشقی بود که با
قلب مردم سرزمینش سازگار بود.
بعضی عاشق یک خواننده اند و اون خواننده در زمان اوج کاریش فوت میکنه در صورتیکه اون خوانند
در هر روز زندگیش در حال ساختن یک ریتم و یک آهنگ جدیده.
حالا به نظر شما اونایی که با صدای اون خواننده میخوابن و آرامش میگیرن باید چیکار کنن.
هنوز هم طرفدارای شیش آتیشه پاشایی در این سرزمین وجود دارند و
منتظر آهنگ هایی اند که شاید کیفیتشان خوب نباشد ولی برای این طرفداران دنیاست.
خواهش میکنم زود قضاوت نکنید و اینقدر دل این طرفداران را به درد نیاورید.
جوابی به نظر های مدرن و سوگل و دوست عزیز دیگرمون
مرتضی پاشایی دوستت دارم تا ابد

5.236.82.217
شنبه 29 آبان 1395 - 13:43
یک کاربر سایت موسیقی ما

احسنت......من حرف شما رو تایید میکنم...واقعا نه سواد موسیقی داشت...نه ترانه هاش عالی بود نه چیز دیگه ای
مردم ایران هم هزار ماشالله گوش و چشمشون رو بستن چسبیدن به کسانی که سواد ندارن و میفرمایند که موسیقی سلیقه ایه
هیچ جای جهان موسیقی سلیقه ای نداریم
اما تینجا سلیقه ایه

151.235.246.102
سه شنبه 25 آبان 1395 - 15:27

جناب آقای ناصر پاشایی خدمتتون عرض کنم که شما گفتین گویا 100 تک ترک از مرتضی وجود دارد پس مطمئن نیستین ... بزارین همین جا آب پاکی رو رو دستتون بریزم 100 ترکی از مرتضی پاشایی وجود ندارد . کلا یک آلبوم بیشتر نیست که اونم برای یکی از خواننده ها ساخته بود و پول کل کارم از اون خواننده تمام و کمال دریافت کرد . و اون طور که من اطلاع دارم اون خواننده به هیچ وجه خاضر نیست کارها رو منتشر کنه شمام الکی خودتو خسته نکن هر کی این اطلاعات رو بهتون داده می خواسته آهنگ ها رو از اون خواننده بگیره و به شما بده . اتفاقا با ایشون هم تماس گرفته و به دره بسته خورده گویا .

چهارشنبه 26 آبان 1395 - 17:04

دوستای دلسوز تر از دایه ای که اومدن اینجا اظهار فضل کردند و نظر دادند که نمیخوان آلبوم دیگه ای از مرتضی پاشایی گوش بدن میتونن گوش ندن ، صد در صد این چند تا کامنت که گذاشته شده و اعتراض کردند تهیه کننده ها و سو استفاده گرایی هستن که زمان بودن مرتضی پاشایی برای خودشون کیسه دوخته بودن . الانم چون میبینن چیزی بهشون نمی ماسه اومدن اینجا پیام میزارن واسه مرتضی پاشایی مثلا دلسوزی میکنن ، باید بهشون بگم که اگه دوست ندارین میتونین گوش ندین ، دست و پاتون را نبستن که بگن گوش کن آهنگ مرتضی پاشایی ، ما خانواده خاصی ها دوست داریم هر چی از مرتضی بوده گوش کنیم ، پولم پاش میدیم ، حتی اگه مرتضی توش حرف زده باشه چه برسه به آهنگ

پنجشنبه 27 آبان 1395 - 23:47

خوبه سرطانی وجود داشت و گرفت و نعروف شد.
بسه دیگه
زشته ،خجالت داره
هیچ کدوم از اساتید موسیقی (کسانی که واقعا استاد هستن نه خواننده های بی سواد ایران) هیچ بحث خوب بودن یا بد بودنش رو نکردن، چجوری موسسه فرهنگی هنری رو راه اندازی کردید؟؟؟؟
مافیا بازی تا چه حد ؟؟
با احساسات مردم بازی کردن تا چه حد ؟؟
صد تک آهنگ !!!!!!!!
یکی مثل آقای نیما مسیحا که از سال ۷۸ تا الان خواننده هست و واقعا قوی ترین صدای ایران رو داره(حرف تمام اساتید) این همه آهنگ منتشر نکرده
اگر اقای سالار عقیلی که با آقای مسیحا دوست هستن جواب مثبت به حرف های شما بدن من پاشایی رو بهترین خواننده حساب میکنم.
نه تنها من تمام اساتید هم حساب میکنن.
هر کسی دو روز به آموزشگاهای موسیقی سر بزنه میفهمه پاشایی سواد موسیقیایی نداشت. اصلا بلد نبوده صداش رو کوک کنه و روی نوت یا ریتم موزیک خوانندگی کنه
و شعر های بی معنی و وزن جای خود بماند.
دیگه بسه
تمومش کنید.
با احساسات بازی نکنید.
ملت ایران از نظر موسیقیایی هیچ سوادی ندارند چون اطلاع رسانی نمیشه به مردم.
از بس بی سوادی رواج پیدا کرده موسیقی ایران توی موسیقی جهانی وجود نداره اما کشوری مثل هند وجود داره .
متاسفم براتون
شما همه رفتنی هستید.

جمعه 28 آبان 1395 - 11:09

سلام
به نظرم این بهترین کاریه که واسه طرفدارانش انجام میدن چون هم یاد و خاطرش زنده خواهد شد هم بار دیگر دل طرفدارنش رو خوشحال خواهد کرد
من به شخص خودم خیلی ازین حرکتشون خوشم اومد و امیدوارم به توافق برسن و از بهترین و با کیفیت ترین آثار در آلبوم های جدیدش استفاده کنن

شنبه 29 آبان 1395 - 13:39

اقای پاشایی و مصطفی باید بدونن هر خواننده تعداد زیادی کار دارن که دوست ندارن هیچوقت منتشر شه
اگه بخوان باز آلبوم یا تک ترک منتشر کنن از مرتضی نتیجش میشه آلبوم بسیار ضعیف اسمس عشقه که سابقه ی مرتضی رو برد زیر سوال
قظعا نباید دیگه هیچ ترکی از ایشون منتشر شه

یکشنبه 30 آبان 1395 - 11:02

قابل توجه سوگل و مدرن و سارا و کاربر موسیقی ما!اول از همه باید به آقای کاریر سایت موسیقی ما بگم اگه شما سواد موسیقیایی دارین بفرمایین خواننده شین دانای کل!درضمن بی سواد شمایی که طرز حرف زدن بلد نیستی بیسواد که هیچ بی فرهنگ و خانواده و احتمالا بی دینم هستی نمیفهمی بیماری داداش مرتضی خواست خدا بود آقای کاربر درضمن تاازیه چیزی مطمئن نیستی و نمیدونی لطفا حرف یاوه نزن برنامه ترانه باران که چندشب پیش از شبکه شما پخش شد مجریه گفت موقعی آقای پاشایی زنده بودن تو برنامه ما رکورد دار بودن و حدود دوهزار پیامک از مردم داشتیم که میخواستن آقای پاشایی رو دعوت کنیم که تلفنی باایشون صحبت کردیم و ایشون گفتن عمل سختی دارم بعد عمل میام و ازمردم تشکر میکنم یا همون سالای 92-93همون برنامه هفت ترانه که ازشبکه شما پخش میشد و هنوزم داداش مرتضامون بود آهنگاش همیشه اول بود الانم هست این یعنی اینکه سواد موسیقیایش از همه این خواننده ها بیشتر بوده که تونسته تومدت دوسال از آلبوم یکی هست تاالان اینجور شهرت و محبوبیتی کسب کنه تجمع میلیونی طرفداراش و مردم تو مراسم تشییع پیکرش گواه این موضوعه حالا اخلاق خوب و انسانی و شرافت کاریش و مرد بودنش و خاکی بودنش بماند جوری که بنیامین بهادری داره میگه توتاریخ موسیقی پاپ ایران مردترین آدمیه که دیدم.اون خواننده هایی هم که شما اسم بردی گوگل نمیشناسه مردم بماند!والله من الان اسمشون شنیدم ببین اونا دیگه چه خواننده هایی ان که تو اونارو گوش میدی زکی بابا!اینم بهت بگم داداش مرتضای ما موقعی هم که بیماری نداشت معروفترازهمه بود برو برنامه امضا باحضور مرتضی پاشایی رو نگاه کن فقط حرفای مجری رو گوش کن دیگه یاوه نمیگی.حیف حیف که داداش مرتضای عزیزم به ما طرفداراش یاد داده توهین نکنیم چون خودشم قربونش برم توهین بلد نبود.درضمن شماهایی که میگین طرفداراش کمن و فلان و بیثال...سخت دراشتباهین اگه واسه مراسمدومین سالگردش میرفتین متوجه میشدین.شماها درحدی نیستین که درمورد شخصیت بی ریای داداش مرتضی و موسیقیش نظر میدین قشنگ معلومه از چه قشر خانواده هایی هستین.درضمن داداش مرتضی ماکسی بود که ازکاندا تقدیرنامه گرفته و موقع فوتش یکی از سران کاندا پیام تسلیت فرستاده توبیشترکشورا واسش بنر نسب کردن و اخیرا یکی ار خواننده های ترکیه ای آهنگ یکی هستشو خونده این یعنی اونقد تو موسیقی نابغه بوده که داره کم کم شهرت جهانی پیدا میکنه.شمایی که میگی جز ده خواننده برتر نیس بازم حرف یاوه زدی چون رتبه سوم بهترین خواننده رو کسب کرده و آهنگ جاده یکطرفه اش جز صد اهنگ برتر تاریخ موسیقی ایرانه.درضمن ماطرفداراش عاشق صداشیم دلمون میخواد آهنگای قشنگشو گوش کنیم به کسی هم ربطی نداره شماها یه مشت حسودین من نمیدونم از چی میسوزین اخه؟!شماها همون کسایی هستین وقتی داشت بابیماریش میجنگید شایعه فوتشو همه جا پخش میکردین.اینقد مظلوم و خوب و نجیب بوده که خدا زودتر بردش پیش خودش.یاعلی

پنجشنبه 11 آذر 1395 - 15:46
یک کاربر سایت موسیقی ما

دوست عزیز با احساسات صحبت نکنید..اون آقا گفتن بی سواد حق داشتن چون واقعا هیچ یک از ایرانی ها نمیخوان بفهمن
ما منطق نداریم چون ریاضی بلد نیستیم
شما به جای گوش دادن به صدا و سیما و مافیا خودتون پیگیر باشد نه اینکه عوامل مافیایی رو دنبال کنید
اینو در نظر بگیرید چرا ما با داشتن استادان بزرگ موسیقی در دنیای موسیقی نیستیم و در ایران موسیقیمون مزخرف هست
پیگیر باشید و با احساسات صحبت نکنید

2.191.141.161
دوشنبه 1 آذر 1395 - 15:07

دوست محترم من به کسی توهین نکردم . شما کلا کامنت منو نخوندین ظاهرا . من خدمت آقای ناصر پاشایی عرض کردم اطلاعاتی که دوستان به ایشون دادن اشتباه هست . نگفتم که مرتضی پاشایی بده یا هرچی مثله این . گفتم اطلاعاتشون در مورده ترک های باقی مونده از آقای پاشایی اشتباه هست . فکر می کنم این اسمش اطلاع رسانی هست نه توهین .

سه شنبه 2 آذر 1395 - 21:23

سارا خانم منم گفتم تااز چیزی مطمئن نیستین راجبش نظرندین احتمالا اطلاعات غلط رو به شما دادن چون داداش مرتضی چه درزمان بیماریش چه قبل بیماریش تقریبا هرروز اتود بعضی کاراشو میزد اینو ازیکی از مصاحبه های دوستای نزدیکش شنیدم حالا یا آقای امیر خانی گفت یاکس دیگه اینکه داداش مرتضی توی کامپیوترش یه پوشه داره پر اتود اهنگ و ترک که همون حدود100خورده ای ان.شما چهارتا مصاحبه از مصطفی پاشایی و مهرزاد امیرخانی گوش کنی متوجه میشی درصمن این خانواده اصلادنبال پول نیستن اونم نون خوری به خاطر پسر عزیزشون هرکی هم این حرفو میزنه احتمالا خودش مشکل داره.شمام اگه واقعا طرفدار داداش مرتضی هستی که لطفا راجب خانوادش اینجوری صحبت نکن چون مطمئن باش داداشمون ناراحت میشه

چهارشنبه 3 آذر 1395 - 10:59

امیدوارم کسی از کامنتم ناراحت نشده باشه ولی حرف حقیقتو زدم حقیقتم معمولا تلخه.هرکسی هم بخواد راجب داداش مرتضی عزیزم و خانوادش حرف بیخود و ناحق بزنه اول ازهمه که خدا جوابشو میده بعدشم خانواده خاصش ازش توپ حمایت میکنن.باعرض معذرت

دوشنبه 8 آذر 1395 - 15:32

باجوابی که کاربر (یکی هستم)داد دهن خیلی ها بسته شد ایول.خو حرف حقم جواب نداره دیگه

جمعه 12 آذر 1395 - 16:53

یک کاربر موسیقی ما من با احساسات حرف نزدم بلکه باقاطعیت حرف زدم چیزیایی رو گفتم که حقیقته همه جا پره به کاربردن کلمه مافیا تو کامنتتون کاملا مشخص کرد کهشما یکی از دست اندرکاران وشاید یکی از تهیه کنندگان موسیقی باشی که به قول یکی از دوستان چیزی بهت نماسیده.شما اگه خیلی ادعات میشه بیا توحوضه موسیقی.واسه شما هنوز خیلی زوده که اوج هنر مرتضی پاشایی رو درک کنی کسی که صدا و هنر و اخلاقش مثال زدنیه کسیه که وقتی اوایل کارش تو موسیقی تو یه موسسه موسیقی آهنگسازی میکرد مدیر اون موسسه گفت که من بااینکه مدرک موسیقی و آهنگسازیمو از خارج گرفتم مثه ایشون نمیتونم آهنگسازی کنم‌ایشون نابغه ان.کسی که همین چندوقت پیش یه خواننده ترکیه ای آهنگ‌یکی هستشو خوند و تو کشوری مثه آمریکا شهر لس آنجلس آهنگاشو خوندن.کسی که موقع فوتش از خارج ازکشور واسه تشییع پیکرش اومدن و یکی از سران کاندا پیام تسلیت فرستاد و تو بعضی کشورا واسش بنر نصب کردن.اره اینا همه حقیقته میتونی تحقیق کنی واینا نشون میده که سواد موسیقیایی بالاش تونست هنرشو به کشورای دیگه نسون یده.اینکه چرا ماازنظر موسیقی توی جهان رتبه نداریمم بذار پای حساب بعضی افراد امثال خودتون که باایرادای مسخره گرفتن نذاشتن هنرمون به جهان برسه که الحمدالله مرتضی پاشایی تو رسوندن فهم هنر موسیقی پاپ درایران به جهان موفق بوده کاری که همون استادای به قول شما بزرگ موسیقی نتونستن انجام بدن اینم بگم مرتضی پاشایی هرگز ادعای بهتر بودن نکرد بلکه ثابت کرد بهترینه

جمعه 12 آذر 1395 - 17:11

کاربر موسیقی ما من با احساسات حرف نزدم بلکه باقاطعیت حرف زدم و چیزایی رو گفتم که ازشون مطمئنم و حقیقته حتی باکمی تحقیقم میشه به مستند بودنشون پی برد به کاربردن کلمه مافیا توکامنتتون حاکی ازاونه که شماخودت یکی از دست اندرکاران و تهیه کنندگان موقسیقی هستی که به قول دوستمون هیچی بهش نرسیده.درک هنر مرتضی پاشایی واسه شما هنوز زوده کسی که هنر صدا و اخلاقش نسبت به همه خوانندگان ایران بیشتره کشی که موقع فوتش یکی ازسران کاندا پیام تسلیت فرستاد و تو اکثر کشورا واسش یادبود گرفتن مثه آمریکاشهر لس آنجلس کسی که موقع فوتش توکشورای دیگه واسش بنرنسب کردن و ازبقیه کشورا واسه مراسمش اومدن کسی که اخیرا یه خواننده ترکیه ای آهنگ یکی هستشو خوند اینا همه نشون میده تونسته هنرشو تو جهان ابلاغ کنه کاری که همون استادای بزرگ موسیقی شما نتونستن.مرتضی پاشایی کسیه که همین هنرمندای کشور خودمون به حرفه ای بودنش اقرار کردن کسیه که وقتی اوایل کارش تو موسیقی تویه موسسه موسیقی آهنگسازی میکرد مدیر موسسه گفت ایشون تو آهنگسازی نابغه اس من بااینکه مدرک موسیقیمو ازخارج گرفتم نمیتونم مثه ایشون آهنگسازی کنم.رتبه نیاوردن ماتوموسیقی تو جهانم بذار به پای امثال خودتون که ادعا و گرفتن ایرادای مسخره که خودشون سرسوزنی از موسیقی چیزی نمیدونن که نذاشتن هنرمون به خارج دست پیداکنه هرچند مرتضی پاشایی تونست سبک و هنرشو به جهان بفهمونه و کشورای دیگه سرسوزنی بشناسنش

جمعه 12 آذر 1395 - 17:21

کاربر موسیقی ما به اینم توجه کن که مرتضی پاشایی همون خواننده ایه که تونست تو دوسال مشهورشه و مردم اینقد دوسش داشته باشن که واسه مراسمش میلیونی بیان یه کم منطقی تر فکرکن مزدم ما عمرا دنبال کارای ضعیف نمیرن خصوصا تو موسیقی واسه همینه که استادای بزرگ شما چندان شرت و محبوبیتی ندارن

شنبه 13 آذر 1395 - 11:53

درضمن یه چیزدیگه کاربرگرامی سایت موسیقی ما.فکرمیکنم واژه بیسواد بیشتر به اون استادای بزرگی بیاد که با وجود چندسال کارتو حوضه موسیقی هنوز نتونستن تودل مردم جا بازکنن و مردم سراغ کاراشون برن.ادعای روشن فکر بودن چیز اصلا خوبی نیس آدمو ضایع میکنه حرفی بزن با دلیل و مدرک!من چیزی نمیگم که نشه ثابتش کرد و بعد خودم کم بیارم اینایی که گفتم باکمی تحقیق قابل فهمه.زمان فوت داداش مرتضی یکی از روزنامه های لس آنجلسی حتی خبردرگذشتش رو چاپ کرد حتی توبعضی کشورای دیگه روزنامه هایی مثه ژاپن تایمز-لس آنجلس تایمز و نیویورک تایمز و یکی ازکشورای عربی که خودم عکساشونو تویه روزنامه که همش راجب مرتضی پاشاییه دارم بازمیگی موسیقی ما توجهان مزخرفه؟!خوبه آدم قبل اظهار نظر کردن درباره کسی یاچیزی اول راجبش تحقیق کنه بعد نظربده تاخدایی نکرده حرفی روهوا نپرونه

شنبه 13 آذر 1395 - 14:07

چرا بحث میکنید.دیگه پاشایی رفته هیچجا هم از آهنگ هاش شنیده نمیشه.بحث های الکی رو بیخیال بشید.

یکشنبه 14 آذر 1395 - 11:36

2×2 محترم!اینجا هنوز که هنوزه ماشینایی که از کوچه و خیابون رد میشن آهنگاشو میذارن و توی بعضی پاساژا و دکه ها و مغازه ها اهنگاشو میشنویم حتی بعضی فروشگاها فقط و فقط اهنگای مرتضی پاشایی رو میذارن اینکه شما نشنیدی مشکل خودته به کسی ربطی نداره مهم ما طرفداراشم که میشنویم اگه مرتضی پاشایی ازنظر شما رفته واسه ما طرفداراش هنوز زنده اس و اینو فقط خدامیدونه.من باافتخار ازش حمایت میکنم چون بهترین صدا و اجرا و هنر رو بین خواننده های پاپ داره و اهنگاشم واقعا احساسی ان نه مثه بعضا اهنگ چرت پرت خونده که یافحش توش باشه یااسم دختر ونه اهنگ پاچه خواری.زمان حیاتش واسه ما مردم‌ به اصطلاح قدرشناس و هنرمنددوست وخصوصا طرفداراش اصلا چیزی کم نذاش چقدرم طرفداراشو ازته دل دوست داشت پس وظیفمه هرجا ببینم درحقش ظلم میشه یاحرف الکی و ناحق میزنن ازش حمایت کنم و خواهم کرد به کوری چشم حسوداش.شمام اگه خیلی از بحث و جدل ناراحتی خب نظر هارو نخون چه کاریه؟!

یکشنبه 14 آذر 1395 - 11:44

وصدالبته بهترین اخلاق جوری که اکثر همکارا و هنرمندا و خصوصا مردم ازش به عنوان هنرمندی نجیب و متواضع و مودب یاد میکنن

جمعه 19 آذر 1395 - 01:23

قابل توجه تمام کاربران سایت و طرفداران مرتضی پاشایی
اون رقمی که آقای ناصر پاشایی راجب ترک های باقی مانده از پسرش گفته نزدیک به واقعیته
با توجه به اینکه کانون هواداران مرتضی پاشایی که در تلگرام و اینستاگرام فعالیت دارد هر دوسه ماه یه آهنگ از پاشایی منتشر میکند و با توجه به اطلاعاتی که در دسترس است بیش از 300 اتود و آهنگ در دسترس است که نزد آهنگسازان و بعضی از خوانندگان و همکاران مرتضی پاشایی است
و آلبومی که ازش اطلاع کامل داریم "آلبوم خدای من" است که کاملا آماده ست و پیش آقای محمد مهدی حامیان است و انتشارش با رضایت ایشان صورت میگیرد.
کانون هواداران مرتضی پاشایی:
https://telegram.me/MortezaPashaei

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ناصر پاشایی: گویا حدود 100 تک آهنگ از مرتضی پاشایی وجود دارد | موسیقی ما