برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
با گردآوری و اجرای حسین مهرانی
ده سی‌دی برای کوک‌های مختلف سه‌تار منتشر شد
موسیقی ما - «کوک سه تار» با تالیف، گردآورى و اجرای «حسین مهرانى» مجموعه‌ای شامل ١٠سی دی همراه با یک جلد کتاب توسط انتشارات ماهور منتشر شد.
 
این مجموعه شامل 525 نمونه  صوتى در 10 سى‌دى است که در دستگاه‌ها و کوک‌هاى مختلف اجرا شده است. برخى کوک‌ها از استادان قدیمى همچون احمد عبادى، یوسف فروتن، لطف الله مجد، فریدون حافظى، على اکبر شهنازى، جلیل شهناز، فرهنگ شریف و هوشنگ ظریف هستند و برخى دیگر از ردیف‌هاى مختلف، از جمله میرزا عبدالله و شهنازى و برخى نیز تجربه‌هاى شخصى مؤلف هستند. مولف البته بر این اعتقاد است که به طور یقین کوک‌هاى دیگر و نمونه‌هاى د‌یگرى نیز مى توانند وجود داشته باشند که به دلیل پرهیز از حجیم‌تر شدن این اثر، به همین مقدار بسنده شده است.
 
این مجموعه که خصلتى آموزشى دارد، مى کوشد امکانات ساز سه تار را در کوک‌هاى مختلف در دستگاه‌ها و آوازهاى موسیقى ایرانى نشان دهد و تا حد امکان به معرفى سبک‌ها و شیوه هاى نوازندگى مختلف استادان گذشته تا امروز بپردازد.
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 بهمن 1395 - 00:01

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ده سی‌دی برای کوک‌های مختلف سه‌تار منتشر شد | موسیقی ما