برنامه یاد بعضی نفرات
 
جشن تولد باشکوه خواننده «عشقم این روزا» در جشنواره موسیقی فجر
محمد علیزاده: از امروز ده ساله دوم موسیقایی زندگی من شروع شد
موسیقی ما – خواننده «عشقم این روزا» در چهارمین شب از جشنواره موسیقی فجر در روز تولد سی و شش سالگی‌اش در سالن همایش‌های ایرانیان روی صحنه رفت.

به گزارش «موسیقی ما»، محمد علیزاده با یکی از پرمخاطب‌ترین ترانه‌های خود به عنوان «برگرد» کنسرتش را آغاز کرد و رو به حضار گفت:‌ هرچه در زندگی دارم از نگاه خدا به زندگی‌ام بوده است. خوشحالم امشب همزمان با شب میلادم میزبان شما هستم. امیدوارم امشب خاطره‌های خوب بسازیم.

این خواننده در بخشی دیگری از این کنسرت گفت: من معلمی داشتم که همواره در تنهایی دعایش می‌کنم. در روزهای کودکی یک چک به صورت من زد که همان مسیر زندگی‌ام را عوض کرد. من کلاس آواز می‌رفتم، شاگرد ارشد بودم و فکر می‌کردم حالا چه خبر شده است! ولی همین سیلی مسیرم را عوض کرد او همیشه به من می‌گفت در زندگی عاشقی کن، می‌گفت زندگی‌ات را برپایه عشق بنا کن دوست دارم بدانیم من و شما به این دنیا آمده‌ایم به خاطر عشق. این ترانه‌ای که می‌خوانم تقدیم به افرادی که قلم به دستم دادند تا بنویسم. موسیقی آموختند تا بنوازم، شاید امروز آنها را نداریم اما همیشه در قلب‌مان هستند. علیزاده در ادامه یکی از معروف‌ترین اشعار خود به عنوان «دلی را که زیر پا گذاشتی» خواند. وی در ادامه کنسرت خود که همزمان بخش‌هایی را با حاضران در سالن اجرا می‌کرد، گفت: من در زندگی‌ام هیچ پزی ندارم اما در موسیقی دارم، می‌گویم همیشه پدرها و مادرها هم به کنسرت‌ای من می‌آیند و هم آلبوم‌های موسیقی‌ام را گوش می‌کنند.

این خواننده پاپ اضافه کرد: من امشب مهمان ویژه‌ای در کنسرت دارم تا سال 77 بنده موسیقی سنتی کار می‌کردم و از سال 77 وارد موسیقی پاپ شدم. ولی اول راه با مردی دوست شدم که هیچ‌گاه قسمت نشد با هم کاری را داشته باشیم ولی من از او خیلی آموختم. این فرد کسی نیست جز محمدرضا چراغعلی که امشب با آمدن به کنسرت غافلگیرم کرد. علیزاده در ادامه با معرفی اعضای کنسرت خود از مدیرکل امور موسیقی ارشاد تشکر کرد و گفت: تلاشم را کردم این کنسرت در ایام فجر برای شما خاطره‌ساز شود. وی با درخواست حاضران در سالن ایرانیان ترانه «جز تو را» دو بار خواند.

«بی تو آینده»، «برگرد»، «خسته ام»، «کجا میری»، «برادر»، «احساس»، «عشقم این روزا»، «بی حوصله»، «خیلی خوشحالم»، «ماه عسل»، «همینه که هست»، «تو بری بارون»، «فکرشم نکن»، «تصمیم»، «جز تو» قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند.

محمد شعبانی ، بهمن میرزازاده ، ایمان ذاکری، علی پور نگهبان ، علی شهبازی ، پوریا فیروزی ، اشکان موسوی، داوود اریکه، کیانوش علی محمدی ، اشکان صدیق آذر به رهبری امیرحسین اویسی نوازنده های این کنسرت بودند. دکتر محمدرضا چراغعلی، ابوالفضل صادقی نژاد و... مهمانان این کنسرت بودند.

در انتهای این اجرا و در اتاق پشت صحنه مراسم تولد مفصلی به همت مجید پیرایش (مدیریت سالن اریکه ایرانیان) برای محمد علیزاده گرفته شد که گزارش ویدئویی «موسیقی ما» را از این برنامه می بینید.
                                                 
                                                                         *************** 

محمد علیزاده: ده ساله دوم موسیقایی زندگی من از امروز آغاز شده

پیش از آغاز کنسرت محمد علیزاده، خبرنگار سایت «موسیقی ما» گفتگویی با این خواننده داشته که در ادامه می‌خوانید:
 
  • * امشب در قالب جشنواره موسیقی فجر قرار است روی صحنه بروی. نگاه کلی ات درباره جشنواره چیست؟ این جشنواره چه مزایایی برای حاضرین در آن دارد؟
همیشه غم من درمورد جشنواره موسیقی فجر این است که رقابتی نیست و این غم بزرگی است که در دل من و همکاران من همیشه بوده و امیدوارم یک سیاست جدید به جشنواره موسیقی رقابت باشد. وقتی رقابت باشد فکر می‌کنم انگیزه‌ها هم بیشتر می‌شود.
 
  • * موج جدید خواننده‌ها و ستاره‌های پاپ را این روزها در بازار می‌شنویم و واکنش‌های متفاوتی را از سمت جامعه مخاطبین و اهالی موسیقی و حتی منتقدین نسبت به آن‌ها می‌بینیم. نظر محمد علیزاده درمورد موج جدید ستاره‌های حوزه موسیقی پاپ چیست؟
همیشه من می‌گفتم که وقتی خواننده‌ها بیایند و موسیقی‌های خوب کار شود این چرخه موسیقی حرکت تندتری پیدا می‌کند و رشد آن بیشتر می‌شود. ما نباید یک جایی بیاییم و فقط به خودمان و بغل دستی‌مان نگاه کنیم. باید از تک تک بچه‌ها حمایت کنیم و من تا اینجا خواننده‌هایی که دیدم همگی خوب و خوش صدا بودند و برای تک تک آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در کارشان موفق و ماندگار باشند.
 
  • * حمایت و استقبال از محمد علیزاده طی این سال ها روند رو به رشدی داشته و این استقبال در جشنواره هم بوده و ما می بینیم جزو معدود خواننده‌های دو سانسی جشنواره هستی که خیلی زود بلیت‌ها تمام شد و استقبال خوبی از تو شد. این روند تا کجا قرار است ادامه داشته باشد و چه فکرهایی برای بهتر کردن آن داری؟
ده ساله دوم موسیقی زندگی من شروع شده و من هر آنچه تا الان کار کرده‌ام را در یک کمد گذاشتم و درش را قفل کرده‌ام و هیچوقت به آن برنمی‌گردم که بگویم فلان کارها را کرده‌ام و حداقل 20-25 موسیقی هیت در این مملکت دارم. برای مردم خاطره ساخته‌ام و همیشه عاشقانه برایشان خوانده‌ام. فقط افتخار می‌کنم که در آن ده سال برای مردم خاطره سازی کرده‌ام. روند جدید موسیقیایی من شروع شده و احساس می کنم همان پسر 20 ساله هستم که خیلی انگیزه دارم مردم را عاشق‌تر بکنم. این هدف من است. هدف من فقط خواندن نیست که من را بشناسند. پفک نمکی هم یک اسمی دارد که معروف است ما باید در قلب آدم‌ ها باشیم. برای در قلب آدم ها بودن هم باید با آن‌ها روراست باشی و عاشقانه برایشان بخوانی.
 
  • * ده ساله دوم زندگی هنری. تعبیر جالبی بود.
خواننده‌ای که عاشقانه نخواند و با آن ها عشق بازی نکند نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. شاید سروصدایی باشد ولی این سروصدا مثل خیلی چیزهای امروز ما که یک اتفاق خیلی خسته کننده می شود من هیچوقت دوست ندارم موسیقی و ملودی و خواندنم خسته کننده باشد. همیشه به موسیقی فکر می‌کنم و زندگی شخصی‌ام را داده‌ام که برای موسیقی رفته است. من باید دو بچه داشته باشم که در اجراهای من بیایند ولی همه چیز را برای موسیقی داده‌ام. برای این اتفاق هم فکر می‌کنم زود است و حتی شاید ضربه‌ای بر پیکره موسیقیایی من بزند. من فکر می‌کنم خیلی باید بهتر از این‌ها شوم و کارهای بهتر و عاشقانه تری بخوانم و مردم را درگیر ترانه‌هایم بکنم و خیلی بتوانم با مردم خاطره بسازم. هدف من همیشه این بوده در خلوت آدم‌ها موسیقی‌ام را جای دهم و همیشه دوست دارم این راه ادامه پیدا کند.
 
  • * سوال آخر. اخیرا برخی خواننده‌ها با تقلید فضا و صدای تو و گفتگوهایی علیه‌ات سعی در جار و جنجال رسانه‌ای داشته‌اند. آرزویت برای آنها در روز تولدت چیست؟
برایشان بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم در قله ها بدرخشند و ما هم صدایشان را بشنویم و عشق کنیم.


گفتگو: بهمن بابازاده  / گزارش تصویری: لیلی شاهوردی / گزارش ویدئویی: علیرضا حق شناس
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 - 14:00

دیدگاه‌ها

یکشنبه 24 دی 1396 - 11:28

eshgh kheyli khosh gozasht merci❤

یکشنبه 24 دی 1396 - 13:08

تولدت مبارک سلطان ۱۰ ساله ی دوم موسیقیت هم مبارک❤❤❤

یکشنبه 24 دی 1396 - 13:08

تولدت مبارک

یکشنبه 24 دی 1396 - 17:29

فیلم عالی بود خسته نباشید

یکشنبه 24 دی 1396 - 17:29

یه کم بیشتر از خودت تعریف کن ...میشه اون بیست و پنجا موزیک هیتتو نام ببری؟البته اگه معنای هیتو بدونید...

دوشنبه 25 دی 1396 - 09:00

کاش برامون میگفتی دقیقا برای موسیقی پاپ ایران چه کردی؟

دوشنبه 25 دی 1396 - 11:19

عزیز دل هوادار ،عشق و تمام وجود هواداران همیشه و همیشه بدرخشی وما هواداراتون کیف کنیم.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود محمد علیزاده: از امروز ده ساله دوم موسیقایی زندگی من شروع شد | موسیقی ما