برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
در ر استای حمایت از حقوق مولفان و مصنفان
۲۰ ماده از لایحه قانون حمایت از مالکیت آثار ادبی و هنری در کمیسیون حقوقی تصویب شد
موسیقی ما – در ادامه‌ی بررسی قانون حمایت از مالکیتِ آثار ادبی و هنری و حقوق مرتبط با آن در مجلس شورای اسلامی، امروز ۲۰ ماده از لایحه قانون حمایت از مالکیت آثار ادبی و هنری و حقوق مرتبط با آن تصویب شد. این قانون‌ها مربوط به ماده ۵۹ تا ۷۹ لایحه قانون حمایت از حقوق مالکیت آثار ادبی و هنری و مرتبط با آن است.

این ۲۰ ماده درباره شروط و شرایط قرارداد نشر و حقوق مرتبط با این قرارداد، همچنین درباره شروط و شرایط قرارداد تولید اثر دیداری و شنیداری و همچنین حقوق مرتبط با آن مواردی را بیان می‌کند. در این مواد بیان شده که ضمن حمایت از حقوق پدیدآورندگان این آثار از حقوق اجرا کنندگان، تولید کنندگان و پخش کنندگان رادیویی و تلویزیونی حمایت می‌شود.

هفته‌ی گذشته نیز کمیسیون فرهنگی مجلس مواد 63 و 64 لایحه حمایت از مالکیت فکری را با رأی اکثریت اعضا تصویب کرد که سایت موسیقی ما در گزارشی به این مساله پرداخت.  در ماده‌ی 63 آمده است: «چنانچه حامل شنیداری که برای مقاصد تجاری منتشر شده است یا نسخه تکثیر چنین حاملی به طور مستقیم در پخش رادیو - تلویزیونی یا سایر روش‌های ارسال عمومی به‌کار رود یا برای عموم به اجرا درآید، استفاده‌کننده باید اجرت عادلانه‏ای به تولیدکننده حامل شنیداری بپردازد

در ماده‌ی  64 نیز آمده است: «در اجرای ماده قبل، آن دسته از حامل‌های شنیداری كه محتوای آنها با استفاده از دستگاههای باسیم یا بی‏سیم به گونه‏ای در دسترس عموم قرار گیرد كه افراد بتوانند در هر مكان یا زمانی كه خود انتخاب می‏نمایند به آن دسترسی داشته باشند، چنین تلقی می‏شود كه حاملهای شنیداری مذكور برای مقاصد تجاری منتشر شده‏اند.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 مهر 1398 - 11:59

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ۲۰ ماده از لایحه قانون حمایت از مالکیت آثار ادبی و هنری در کمیسیون حقوقی تصویب شد | موسیقی ما