باران تویی
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
در هشتمین قطعه از پروژه‌‌ی موسیقایی «همساز»
«حمید قنبری» با تراب مجلسی از امید و اتحاد نواخت
موسیقی ما- هشتمین قطعه از پروژه‌‌ی موسیقایی «همساز» با همراهی سازهای کوبه‌ای با مضمون امیدبخشی، اتحاد و همدلی با اشاره‌ای به اشعار حمید مصدق و حسین منزوی منتشر شد.
 
حمید قنبری نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی و طراح پروژه «همساز» ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: «در این قطعه سازهای بندیر و تاکینگ درام با درامز همراه و همساز می‌شوند. تراب مجلسی نوازنده ایرانی الاصل ساکن ترکیه با نواختن دارمز در هشتمین قطعه «همساز» مشارکت خواهد داشت.»
 
وی در ادامه اظهار داشت: «این قطعه موسیقایی بر اساس ادوار ۱۰ ضربی انتخاب و نواخته شده است. رویکرد اصلی این قطعه همنوایی و همدلی است و این رویکرد با اشعاری از حمید مصدق و حسین منزوی آمیخته شده است تا به این ترتیب همنوازی سازهای مختلف، هم اندیشی فرهنگ‌های مختلف و همجواری هنر موسیقی و شعر، ما را بیش از پیش به سوی همراهی و اتحاد در گذار از شرایط سخت اجتماعی و فرهنگی سوق دهد.»
 
 
در شرح هشتمین قطعه از موسیقی همساز اشعار زیر ذکر شده است:
 
چه کسی می‌خواهد
 
من و تو ما نشویم
 
خانه‌اش ویران باد! (حمید مصدق)
 
من راه تو را بسته، تو راه مرا بسته
 
امید رهایی نیست، وقتی همه دیواریم (حسین منزوی)
 
در قالب پروژه «همساز»، تا کنون قطعاتی با همراهی سازهای تنبک، ناقاره، دف، بندیر، تاکینگ درام، پیپا (ساز باستانی کشور چین)، تمبوریم، پاندیرو و کویی کا (از سازهای کوبه‌ای برزیلی) و طبلا و با همراهی پژمان حدادی، وحید اسداللهی، حسین رضایی نیا، پدرام خاورزمینی، ژائو ژوچان، الکساندر جسوس و درشن آنند منتشر شده است.
تاریخ انتشار : جمعه 25 تیر 1400 - 12:30

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «حمید قنبری» با تراب مجلسی از امید و اتحاد نواخت | موسیقی ما