برنامه یاد بعضی نفرات
 
با گفت‌وگویی منتشر نشده از تاج اصفهانی و با همکاری علی‌اکبر صحافی‌پور
کتاب «بر چکاد آواز؛ جلال تاج اصفهانی» به کوشش محمدجواد کسایی منتشر شد
موسیقی ما- کتاب «بر چکاد آواز؛ جلال تاج اصفهانی» به کوشش محمدجواد کسایی و با همکاری علی‌اکبر صحافی‌پور و امید امساکی توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شد. این کتاب همراه با تصاویر و گفت‌وگوهایی از تاج اصفهانی است که برای نخستین بار منتشر می‌شود.

در این کتاب گردآورندگان به بازخوانی اسناد، احوال و تاریخ جلال تاج اصفهانی نشستند، با خانواده او گفت‌وگو کردند و صحبت‌های بزرگان موسیقی ایران درباره این اسطوره را آورده‌اند. 
 
در بخشی از مقدمه کتاب چنین آمده است: «در این کتاب به بازخوانی هنر و منش هنرمندی می‌پردازیم که یکی از چند حلقه دیگرگونی آواز قدیم به آوازی نو بود. هنرمندی عاری از هرگونه ادعا، ساده زیست، آداب‌دان، و دارای خلق‌وخویی که هم‌تراز هنرش یا حتی برتر از آن بود. جلال تاج اصفهانی عمری را در پهنه زندگی، آوازی مردم‌مدار خواند و هنر خود را بی‌دریغ پیشکش مردم کرد، اما شامگاه هستی او به‌تلخی و درنهایت ناسپاسی و قدرناشناسی گذشت، تا آنکه درگذشت. آواز او بی‌شک الگویی است برای همه آوازخوانان، و شخصیت فردی و اجتماعی‌اش سرمشقی برای همه هنرمندان.»
تاریخ انتشار : جمعه 6 خرداد 1401 - 23:46

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتاب «بر چکاد آواز؛ جلال تاج اصفهانی» به کوشش محمدجواد کسایی منتشر شد | موسیقی ما