برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
اجرای گروه آوازی تهران در دومین شب جشنواره رنگ موسیقی؛
از «خوشه‌چین» با صدای وحید تاج تا موسیقی زورو
موسیقی ما - تالار وحدت ساعت 22 روز 18 خرداد 93 در دومین شب برگزاری جشنواره رنگ موسیقی شاهد حضور مخاطبانی بود که برای دیدن اجرای گروه آوازی تهران به خوانندگی وحید تاج بود. کنسرت گروه آوازی از دو پارت موسیقی ایرانی و موسیقی کلاسیک غربی تشکیل شده بود.

در ایتدای بخش اول پس از حضور میلاد عمرانلو( سرپرست گروه) و اعضای گروه، وحید تاج هم به روی صحنه آمد و همه با هم نغمه ماندگار خوشه چین را سر دادند. پیش از این اجرای خوشه چین توسط غلامحسین بنان از ماندگارترین اجراهای این تصنیف بود. گروه آوازی در این قسمت به عنوان یک کر پر صلابت ظاهر شد. تاج در پابان در مایه شور فرود آمد. پس از اجرای این قطعه یکی از پر شورترین تشویق های چند وقت اخیر توسط حاضرین در سالن شنیده شد. در میان جمعیت خیلی ها با صدای بلند به گروه آفرین گفتند.

تصنیف بعدی نیز که از کارهای ماندگار موسیقی ایرانی انتخاب شده بود دختر کولی نام داشت. اجرای این قطعه با پستی و بلندی ها و فراز وفرودهای فراوان به نظر کار سختی می آمد که گروه آوازی تهران و وحید تاج به خوبی از پس آن برآمدند.

پس از پایان این قطعه و با تشویق حاضرین عمرانلو تاج را مشایعت کرد تا گروه یک کار دسته جمعی را بخواند. این قطعه فاطمه جان نام داشت و از نغمه های ماندگار موسیقی منطقه مازندران انتخاب شده بود. پس از اجرای این قطعه دوباره تاج با همراهی عمرانلو به روی سن آمد تا تصنیف دلشدگان را با همراه گروه اجرا کند. در این قسمت گروه هم در نقش کر ظاهر شد و هم نوای سازها را ارائه داد.

با تمام قطعه قبلی و تشویق حاظرین، خاک مهرآیین به مرحله اجرا درآمد که پیش از این در آلبوم های وحید تاج هم توسط این خواننده آواز ایرانی خوانده شده بود. گروه هم هم آوایی کرد، هم به ارئاه موسیقی پرداخت.

در بخش بعد ساری گلین از مجموعه نغمات ماندگار موسیقی آذری اجرا شد و در ادامه شعر فارسی روی این موسیقی هم خوانده شد. گروه کر در پایان با ادای کلمه ساری گلین کار را به پایان برد.در ادامه یک قطعه کردی دیگر هم اجرا شد و پارت اول به پایان رسید.

گروه با استراحتی چند دقیقه ای برای پارت دوم به روی صحنه آمدند. این بخش به موسیقی های ماندگار دنیای سینما نظیر پدر خوانده، پاپیون، گنجشکک اشی مشی، «خوب، بد، زشت» ، زورو، دلشدگان و... اختصاص داشت.

موسیقی فیلم خوب، بد، زشت ازجمله اجراهای خاطره برانگیز گروه بود که با نمایشی کوتاه از رهبر گروه و سایر اعضا جلوه زیبا و جالبی را برای تماشاچیان ایجاد کرد.رهبر ارکستر در انتهای اجرای موسیقی  به مانند فیلم خوب ، بد، زشت از لباس خود هفت تیر تزئینی را خارج و به سایر اعضای گروه شلیک کرد که با این نمایش همراه با اجرای قوی اعضا، تماشاچیان برای دقایق طولانی گروه را مورد تشویق قرار دادند.

موسیقی فیلم «زورو» نیز ازجمله قطعاتی بود که مورد استقبال تماشاچیان قرار گرفت. یکی از اعضای گروه که لباس زورو را نیز بر تن کرده بود همراه دیگر اعضا قطعه زورو را اجرا و در پایان علامت  (Z) را برای تماشاچیان ایجاد کرد که بازهم مورد استقبال حضار قرار گرفت.

در نهایت اجرای این گروه آوازی آنچنان با استقبال حاضرین مواجه شد که وحید تاج و عمرانلو که صحنه را ترک کرده بودند به روی سن آمدند. تاج در این قسمت خطاب به مخاطبان گفت: قرار نبود قطعه دیگری اجرا کنیم فقط برای عرض ادب، احترام و خداحافظی آمده ایم. اما تشویق ها آنقدر ادامه پیدا کرد که گروه با خوانندگی تاج قطعه خاک مهرآیین را اجرا کردند و شب خاطره انگیز گروه آوازی تهران در همین جا به پایان رسید.

اعضای گروه آوازی تهران در این اجرا را نازنین روستا، روشنک کی منش، شیوا سروش، سمیه خواسته، پریا رباط سرپوشی، سلماز جوانبخت به عنوان سوپرانو، گلنار نویدان، مهدیه صفدری، سمیرا محسنی و یلدا نوری به عنوان آلتو، غلامحسین خزری، محمدرضا اروج زاده، علی مسیبی آلاشتی، و سید مهدی ابطحی به عنوان باس، هادی آژیر، نوید یزدانیان، حامد فقیهی، مهرداد ناصحی به عنوان باس تشکیل می دادند. سرپرستی و رهبری گروه به عهده میلاد عمرانلو بود و وحید تاج به عنوان خواننهد مهمان گروه آوازی تهران را همراهی کرد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 خرداد 1393 - 10:54

دیدگاه‌ها

سه شنبه 20 خرداد 1393 - 19:19

گزارشتون و عکسهایی که گذاشتید فوق العاده بود
بهترین سایت موسیقی هستید

سه شنبه 20 خرداد 1393 - 20:08

فوق العاده اس این گروه

چهارشنبه 21 خرداد 1393 - 12:07

عالی بود
صدای وحید تاج روی آهنگ خوشه چین فوق العادس.
گنجشکک اشی مشی و خاک مهر آیین هم خیلی قشنگ اجرا میشه

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود از «خوشه‌چین» با صدای وحید تاج تا موسیقی زورو | موسیقی ما