برنامه یاد بعضی نفرات
 
سایت موسیقی ما به همراهی کاربران خود انتخاب می‌کند
معرفی 100 قطعه هیت چهار دهه اخیر موسیقی ایران - 4
موسیقی ما – بیش از یک ماه از اولین فراخوان «موسیقی ما» برای انتخاب و معرفی صد قطعه موسیقی هیت شده از زمان انقلاب تاکنون می‌گذرد و در این مدت، تحریریه «موسیقی ما» بیش از 250 قطعه را انتخاب کردند که در دوره‌های مختلف به دلایلی هیت شده بودند. در مرحله بعدی با کمک نظرات کاربران گرامی سایت و همچنین مشورت با تعدادی از اهالی موسیقی، این تعداد به حدود نصف یعنی 130 قطعه رسید و تعدادی از آثاری که از قلم افتاده بودند نیز به این لیست اضافه شدند. مشورت با کارشناسان موسیقی همچنان ادامه دارد تا در نهایت 100 هیت پس از انقلاب انتخاب شوند و در نهایت ترتیب این لیست با رأی‌گیری عمومی از مردم و کارشناسان مشخص خواهد شد.
 
 • اما چند نکته مهم:
 1- نکته کلی: انتخاب چنین لیستی از قطعات هیت 4 دهه موسیقی داخل ایران، سختی‌‌های متعددی دارد و البته می‌تواند در سال‌های آینده به عنوان یک منبع و مرجع شناخته شود. از آنجا که چنین لیستی برای اولین بار در موسیقی ایران تهیه می‌شود، ممکن است خالی از ایراد نباشد و راهنمایی‌ها و یادآوری‌های تمام عزیزانی که این مطلب را می‌خوانند، می‌تواند در هرچه کم‌نقص‌تر شدن این فهرست به ما کمک کند. نکته مهم در این میان این است که در تمام دنیا، هیت‌ها بر اساس فروش آن قطعه و یا تعداد پخش ویدئوکلیپ‌اش از شبکه‌های ماهواره‌ای سنجیده می‌شوند. اما از آنجا که در ایران آمار فروش مشخصی وجود ندارد و شبکه‌ای هم برای پخش ویدیوکلیپ نداریم، هیت بودن یک قطعه را باید بر اساس شنیدن آن در محافل مختلف سنجید. 

2- نکته‌ای برای مردم و طرفداران خوانندگان داخلی: بعد از انتشار کامل لیست نوبت به مخاطبان سایت است که ترتیب آنها را در یک نظرسنجی مشخص کنند. این لیست ممکن است در آینده به عنوان رفرنسی در شناخت قطعات بسیار شنیده شده در این سال‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. پس اگر قرار باشد رأی شما بر اساس علاقه شخصی و هواداری از خواننده محبوب‌تان داده شود، این ماجرا به بیراهه خواهد رفت. بنابراین حتماً، حتماً، حتماً، لطفاً، لطفاً، لطفاً قطعات را بر اساس هیت بودن‌شان انتخاب کنید نه علاقه شخصی‌تان به یک یا چند خواننده. برای این کار هم تنها کافی است به حافظه خود رجوع کنید و ببینید آیا این قطعه را در زمان انتشارش (و نه لزوماً الان) در جاهای مختلف می‌شنیده‌اید یا نه. MP3Playerها، ضبط ماشین‌ها، مهمانی‌ها و جمع‌های خودمانی و... بهترین جاها برای سنجش هیت بودن و نبودن یک آهنگ هستند. 

3- نکته‌ای برای خوانندگان و اهالی موسیقی: مهم‌ترین سخن ما با اهالی موسیقی درباره این فهرست این است که هیت شدن یا نشدن یک قطعه، لزوماً به معنای کیفیت بالا و ماندگاری آن نیست. همه ما بسیاری از آهنگ‌های زیبا و شنیدنی در خاطرمان داریم که ویژگی‌های همه‌گیر شدن را نداشته‌اند و در تولیدشان اصلاً فکر کردن به مخاطب عام اولویت اول نبوده است. همینطور بسیاری از قطعات را می‌شناسیم که هیت شده‌اند ولی به لحاظ کیفی یا تکنیکی یا علمی یا محتوایی و... ارزش چندانی ندارند. مثلاً ترانه و شعر خوبی ندارند یا ملودی آنها اصولی و زیبا نیست یا تنظیم درستی ندارند یا تلفیق شعر و ملودی در آنها به خوبی صورت نگرفته یا همه این موارد. حتی بسیاری قطعه هیت سراغ داریم که در زمان خودشان به شدت فراگیر شده‌اند اما بیش از چند ماه ماندگار نبوده و به زودی فراموش شده‌اند. 

4- هیت چیست؟ هیت قطعه‌ای است که در زمان انتشار و یا حتی پس از آن، به دلایلی در جامعه فراگیر می‌شود و توجه عمومی را نسبت به خود جلب می‌کند.
 • هیت بودن لزوماً به معنای باکیفیت بودن قطعه نیست، در عین این که می‌تواند از کیفیت بالایی هم برخوردار باشد.
 • هیت بودن لزوماً به معنای ماندگار بودن قطعه نیست، در عین اینکه می‌تواند ماندگار هم باشد.
 • هیت بودن یک قطعه لزوماً به این معنا نیست که بهترین قطعه آن هنرمند است. ممکن است قطعه‌ای که از یک خواننده هیت می‌شود، بهترین قطعه او باشد یا نباشد.
 • هیت لزوماً به معنای پرطرفدارترین قطعه یک خواننده نیست. ممکن است یک قطعه برای طرفداران آن خواننده محبوب‌ترین باشد و در کنسرت‌ها بیشترین درخواست را داشته باشد، اما برای عموم مردم هیت نباشد.
 • هیت بودن لزوماً با پخش مکرر یک قطعه از صدا و سیما حاصل نمی‌شود و برای تأیید هیت بودن یک قطعه، فاکتور علاقه مردم برای شنیدن مجدد آن در جاهایی غیر از تلویزیون هم لازم است. به این ترتیب، بسیاری از تیتراژهای برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی که در دوره خودشان به شدت فراگیر شده‌اند اما به جز روی آن برنامه کسی تمایلی به شنیدن‌شان ندارد، از این فهرست حذف می‌شوند. 
 • برخی قطعات هم هستند که از حوزه هیت بودن خارج شده و به مگا هیت تبدیل می‌شوند. محبوبیت و فراگیری آنها بعضا از روستاهای کوچک و دورافتاده تا خارج از مرزها هم کشیده می‌شود.
 
 
  
 
 
برای خیلی از ما سوال است که ترانه‌هایی که همیشه می‌شنیدیم و زمزمه می‌کرده‌ایم، در چه شرایطی ساخته شده و چگونه تا این حد فراگیر شده‌اند. «موسیقی ما» حین انتخاب و معرفی صد هیت برتر 4 دهه اخیر موسیقی ایران، در مورد این قطعات به این دو سوال پاسخ می‌دهد که هر قطعه چگونه ساخته شده و در چه شرایطی و به چه دلیلی هیت شده‌اند.
بنابراین هر روز داستان شکل‌گیری و هیت شدن 10 قطعه را از میان این 100 قطعه برای شما منتشر می‌کنیم.

نکته: در انتشار این قطعات هیچ‌گونه ترتیبی رعایت نشده است. • *** علامت سوال
  خواننده: شادمهر عقیلی
  ترانه‌سرا: نیلوفر لاری‌پور
  آهنگساز: شادمهر عقیلی
  تنظیم‌کننده: شادمهر عقیلی
  آلبوم: پر پرواز
  سال انتشار: 1379
  ناشر: هم‌آواز آهنگ
 
  بخش‌هایی از ترانه: یه پنجره با یه قفس/ یه حنجره بی‌هم‌نفس/ سهم من از بودن تو/ یه خاطره‌س همین و بس/ تو این مثلث غریب/ ستاره‌ها رو خط زدم/ دارم به آخر می رسم/ از اونور شب اومدم...
 
 

«پر پرواز» فیلمی است به کارگردانی خسرو معصومی که فیلم‌برداری آن در ۲۷ آذرماه ۱۳۷۹ در تهران آغاز شد. فیلم‌نامه آن را کیانوش عیاری و خسرو معصومی نوشته‌اند. قصه چندخطی این فیلم هم به «بابک» (با بازی شادمهر عقیلی) اختصاص داشت که به همراه نامزد خود «ستاره» (با بازی زیبا بروفه) در پی گرفتن مجوز برای انتشار کاست خود بود، اما موفق نمی‌شود. در این حین از طریق نامزد خود با دختری به نام یاسمن آشنا می‌شود که پدر او صاحب شرکت تولید کاست و سی‌دی است. یاسمن عاشق بابک می‌شود و سعی دارد تا او را با خود به لس‌آنجلس ببرد تا در آن‌جا فعالیت موسیقی خود را دنبال کند. ستاره به همراه پدرش به دنبال نجات رابطه خود با نامزدش، موفق می‌شود تا مجوز انتشار آلبوم بابک را بگیرد و به این ترتیب مانع از رفتن او به آمریکا می‌شود. خیلی‌ها اعتقاد دارند حضور شادمهر در این فیلم نوعی اعتراض به رویه برخورد و عدم اعطای مجوز به‌ آثارش بود و پایان‌بندی این فیلم کنایه‌ای از سوی این خواننده بود که می‌خواست تلنگری به سیستم بزند.

پس از اکران این فیلم، آلبوم «پر پرواز» با آهنگسازی دکتر محمدرضا چراغعلی روانه بازار شد که در اصل موسیقی متن این فیلم سینمایی بود به همراه قطعات باکلامی که شادمهر برای آن خواند. دو قطعه از سه قطعه باكلام آن را محمدرضا چراغعلی ساخت. اما معروف‌ترین آهنگ این فیلم یعنی قطعه «علامت سوال» (یه پنجره با یه قفس) را خود شادمهر ساخته و تنظیم كرده است.

در بروشور این آلبوم به اشتباه آهنگساز و تنظیم‌كننده تمام قطعات محمدرضا چراغعلی معرفی شده در صورتی كه ترانه‌سرای این آلبوم نیلوفر لاری‌پور و همچنین صفحه‌ی رسمی شادمهر عقیلی در فیسبوك بارها اعلام كرده‌اند كه آهنگساز و تنظیم‌كننده‌ی قطعه «علامت سوال» شادمهر است.

نیلوفر لاری‌پور درباره داستان شکل‌گیری این ترانه می‌گوید: «پیشنهاد سرودن ترانه‌های فیلم «پر پرواز» سال 79 به من داده شد. اول قرار بود برای سکانس پایانی و یک سکانس که مربوط به مهمانی فیلم بود، ترانه گفته شود که من آن دو کار را بر اساس فضاهایی که خواسته بودند، نوشتم و تحویل دادم (قطعات «آتیش بازی» و «پرپرواز»). در این حین شنیدم که ترانه‌ی دیگری نیز در نظر گرفته شده و برخلاف قرار اولیه‌مان، سرودن آن به ترانه‌سرای دیگری سپرده شده است. من هم چون اولاً معتقد بودم در تیتراژ فیلم مشخص نخواهد شد چه کسی ترانه را گفته و ثانیاً اینکه زیاد به محکم بودن ترانه دیگر از نظر رعایت قواعد و... مطمئن نبودم و نمی‌خواستم به اسم من تمام شود، با این قضیه مخالفت کردم و به شادمهر و آقای چراغعلی آهنگساز فیلم و همچنین آقای «قزل‌ایاق» (تهیه‌کننده فیلم) گفتم که در این صورت دو ترانه دیگرم را هم از فیلم درآورده و به همان ترانه‌سرا بگویند که برای آن دو سکانس ترانه بنویسد.»

لاری‌پور ادامه می‌دهد: «شادمهر وقتی اصرار من را در این باره دید، گفت خیلی سریع برای یک سکانس که شکل کلیپ‌گونه دارد و مربوط به صحنه‌هایی است که در کیش گرفته شده، یک ترانه بنویس که فکر می‌کنم بعد از انقلاب اولین بار بود که به این صورت، موسیقی در بین فیلم پخش می‌شد. من ترانه‌ی «علامت سوال» را قبلاً نوشته بودم. این ترانه جزو آن دسته ترانه‌هایی بود که دوست نداشتم دست هر آهنگسازی بیفتد. کلیت ترانه به موضوع نمی‌خورد. چون این ترانه با موضوع فیلم که در آن شخصیت اصلی بین دو نفر و دو قضیه متضاد مانده بود، تقارن خاصی نداشت. باید به یک مثلث عشقی اشاره می‌شد که در آن، رأس این مثلث راه اشتباه را انتخاب کرده. چون این ترانه را دوست داشتم، تصمیم گرفتم روی آن کار کنم. به همین خاطر مصرع «تو این مثلث غریب ستاره‌ها رو خط زدم» را به آن اضافه کردم و به‌تبَع آن تغییراتی را هم در آن ایجاد کردم که ترانه در شکل کلی یک‌دست شود. چون باید خیلی زود این کار آماده می‌شد. با این که آهنگساز فیلم آقای چراغعلی بودند، شادمهر خودش کار را ساخت و تنظیم کرد. وقتی آقای چراغعلی کار را شنید، از آن خوشش آمد و با اجرای آن با همان فرم موافقت کرد. خودم نباید بگویم، ولی به نظر من ماندگارترین اثر پاپی که بعد از انقلاب ساخته شد همین کار «یه پنجره با یه قفس» است؛ کمااینکه بعد از این همه سال، هنوز هم این کار سر زبان مردمی که حتی ممکن است فیلم را ندیده باشند مانده و اکثرشان با آن خاطره دارند، آن را حفظ هستند و در مهمانی‌ها آن را زمزمه می‌کنند . حتی ملودی آن جزء قطعاتی است که اکثر نوازندگان آن را می‌نوازند. این را هم اضافه کنم که خودم این ترانه را جزو بهترین کارهایم می‌دانم.»

قطعه «علامت سوال» در سال‌های اخیر تقریباً به قطعه ثابت کلاس‌های آموزش گیتار در همه آموزشگاه‌های داخلی تبدیل شده و هر کسی که تجربه‌ای هرچند کوچک در نوازندگی گیتار پاپ دارد، «علامت سوال» جزو نخستین آثاری است که دوست دارد آن را اجرا کند. «شادمهر» پس از مهاجرت و در همه کنسرت‌هایش این قطعه را اجرا می‌کند و بعد از اجرای آن همیشه یک جمله ثابت دارد: «چقدر حال‌مان آن روزها خوب نبود!»

 
 
 
 • *** ماه عسل
  خواننده: فرزاد فرزین
  ترانه‌سرا: روزبه بمانی
  آهنگساز: فرزاد فرزین
  تنظیم‌کننده: مهران خلیلی
  آلبوم: شخصی (و تیتراژ برنامه «ماه عسل»)
  سال انتشار: 1392
  ناشر: رویال هنر پارس
 
  بخش‌هایی از ترانه: همه عمر من سجده کردم به تو/ من از حسرت غیر تو خالی‌ام/ هنوزم زمان پرستیدنت/ برام هیچ فرقی نداره کی‌ام/ هوایی رو که تو نفس می‌کشی/ دارم راه می‌رم بغل می‌کنم/ تو با من بمون تا ته این سفر/ من این ماهو ماه عسل می‌کنم...
 
 

تقریباً در تمام کنسرت‌های فرزاد فرزین، بیشترین درخواست برای اجرای این قطعه داده می‌شود. قطعه‌ای که اولین بار در سال 92 تیتراژ برنامه «ماه عسل» احسان علیخانی شد، پس از پخش و همه‌گیر شدن‌اش، در آلبوم «شخصی» فرزاد فرزین نیز گنجانده شد. عدم درج کامل نام «روزبه بمانی» به عنوان ترانه‌سرای این اثر و برخی قطعات دیگر در کارهای آلبوم، سر و صدای زیادی را در رسانه‌ها به پا کرد. فرزین در برابر نام ترانه‌سرای قطعاتی که این ترانه‌سرا سروده بود فقط نام او یعنی «روزبه» را درج کرده بود.

فرزین درباره داستان ساخته شدن قطعه «ماه عسل» می‌گوید: «روی این شعر، من و دو آهنگساز دیگر، سه آهنگ جداگانه ساختیم. من آخرین نفری بودم که کار را تحویل دادم چون ابتدا یک ملودی ساخته بودم که خودم دوست نداشتم و چند روز اول تلاش کردم آن ملودی را به جایی برسانم. این اتفاق رخ نداد تا اینکه با «احسان علیخانی» تماس گرفتم و گفتم که ملودی بچه‌های دیگر را گوش کنید و کاری که ساخته‌ام چون خودم را راضی نکرد شاید به شما حتی برای گوش کردن ارائه نکنم. با «امیرمیلاد نیکزاد» به استودیو رفتیم و تصمیم گرفتیم تغییراتی در آن ایجاد کنیم. ناگهان جرقه‌ای در ذهنم ایجاد شد و این ملودی را در سه دقیقه ساختم. همان موقع که این را ساختم امیرمیلاد هم آن را تأیید کرد و گفت سریع ضبط کنیم که یادمان نرود!»

«قرار بود با پیانو بزنیم اما کل موسیقی را زدیم و در 45 دقیقه یک میکس و تنظیم هم انجام دادیم. وقتی پیش احسان رفتم، به او گفتم که من یا این کار را می‌خوانم یا هیچ کاری را نمی‌خوانم! گفتم تیتراژ همینه که هست! دوستان گوش کردند و فردا بعدازظهر احسان با من تماس گرفت و گفت که کار خوب بوده و همه از آن خوش‌شان آمده. من از قبل فکر می‌کردم که «مهران خلیلی» می‌تواند حس این ملودی را بشناسد با توجه به اینکه رمانتیک و در عین حال شیک تنظیم می‌کند. او هم فقط دو یا سه روز وقت داشت و جالب اینجا بود که من خودم هم مسافرت بودم و وکال را برایش با ایمیل فرستادم و تلفنی در ارتباط بودیم. روز آخر کار میکس را با هم انجام دادیم و از کار راضی بودیم. خدا را شکر از قبل فکر موفقیت کار را می‌کردیم. یعنی موسیقی خوب را همه باید دوست داشته باشند.»

قطعه «ماه عسل» در دومین جشن سالانه «موسیقی ما» در بخش بهترین قطعه از نگاه مردمی توانست رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

 
 
 
 
 • ***گل مي‌رويد به باغ
  خواننده: عباس بهادري
  ملودي و تنظيم: فريد شب‌خيز
  ترانه: ?
  سال انتشار: ١٣٧٢
  بخش‌هایی از ترانه: گل می‌روید به باغ گل می‌روید/ با شبنم صبحگاه رخ می‌شوید/ گل جلوه‌ای از جمال جانانه ماست/ بلبل به ترانه وصف او مي‌گويد...
 
 

دو نفر در اتاق صدابرداري‌اند؛ يكي نشسته و در حال انجام تنظيمات ميز صدابرداري است و ديگري با كاغذهايي در دست، همراه با آهنگ، گردنش را تكان مي‌دهد؛ اين دو فريد و رحيم شب‌خيز هستند كه موسيقي پاپ بعد از انقلاب قطعاً مديون آنهاست. فريد شب‌خيز با اشاره دست از خواننده مي‌خواهد كه بخواند. تصوير كات مي‌شود به اتاق اجرا. جواني بلندقد با مو و ريش‌هاي مشكي كه كاپشن چرم مشكي پوشيده و هدفون روي گوشش است، در حالي كه خط اخمي روي پيشاني‌اش شكل گرفته مي‌خواند: «گل مي‌رويد به باغ، گل مي‌رويد» او عباس بهادري است؛ ديپلمه ادبيات كه از سال ٦٨ وارد مركز سرود صداوسيما شده و پس از ٤ سال و در برنامه‌اي به نام «نوروز ٧٢» نامش همه‌گير مي‌شود.

«نوروز 72» همان برنامه‌ای است که مهران مدیری و گروهش را به مردم معرفی کرد. همان برنامه‌ای که در تیتراژش یک نفر از دختر بچه‌ای می‌‌پرسید: «دختر کوچولو کجا می‌ری؟» و او با شیرین‌زبانی جواب می‌داد: «بعداً می‌گم». نوروز 72 پر از صداها و تصویرها و حرف‌ها و اتفاقات جدید بود. آنها پيش از آن با «پرواز ٥٧» وارد تلويزيون شده بودند اما آغاز دوره محبوبيت‌شان با نوروز ٧٢ رقم خورد. عباس بهادری هم برای اولین‌بار ترانه «گل می‌روید به باغ» را در این برنامه خواند.
اي ترانه آن‌قدر محبوب شد كه برايش آيتم طنز هم ساختند. در يكي از بخش‌هاي طنز اين برنامه، مهرداد نظري كه بعدها با كاراكتر «حسني» خيلي معروف و محبوب شد، با سري تراشيده در حالي كه يك گل سرخ به پشت سرش چسبانده بود، همزمان با پخش قطعه «گل مي‌رويد به باغ» مقابل دوربين مي‌آمد.

عباس بهادری درباره ميزان محبوبيت اين ترانه مي‌گويد: «زمانی که این ترانه از صدا و سیما پخش شد، مردم وقتی مرا در خیابان می‌دیدند با عنوان «گل می‌روید به باغ» من را صدا می‌کردند و این برای من بسیار دوست‌داشتنی بود چرا که کار من مورد توجه مردم قرار گرفته بود.»

جالب اينكه اين ترانه به عنوان يكي از اولين ترانه‌هاي پاپ رسمي بعد از انقلاب، يك كليپ هم داشت؛ مسأله‌اي كه هنوز هم يكي از مشكلات اصلي موسيقي پاپ ماست. از طرف ديگر در آن سال‌ها عباس بهادري همراه با يك گروه نمايشي كوچك از بازيگران صدا و سيما به نقاط مختلف كشور مي‌رفتند و كنسرت برگزار مي‌كردند؛ كنسرت‌هايي كه در سالن‌هاي سينما يا سالن‌هاي ورزشي با بليتي بسيار ارزان در حدود ٢٠٠ تومان برگزار مي‌شد.

از ديگر سرودهايي كه با صداي عباس بهادري در همان برنامه‌ي «نوروز72» براي اولين بار پخش شد، سرود «برخيز» با اين ترجيع‌بند بود: «برخيز، برخيز، هنگام كار است/ چشم مه و مهر، در انتظار است» سرود ديگري هم كه تا حدودي محبوب شد، در اين برنامه پخش مي‌شد كه دو بيت اولش اين بود: «اي دل ببين كرامت باران را/ دشتي پر از شقايق و ريحان را/ از انجماد خاك نخواهي رست/ تا غافلي حضور بهاران را»

بعدها سه آلبوم به نام‌هاي «رقص گل‌ها»، «گل‌باران» و «ای عشق» منتشر كرد. او اين روزها فقط در بعضي برنامه‌هاي نوستالژيك در راديو يا تلويزيون حاضر مي‌شود و اساساً كم‌كار شده است. هرچند در اين باره می‌گوید: «من از موسیقی فاصله نگرفته‌ام و مثل گذشته کار می‌کنم اما متأسفانه تهیه‌کننده‌ها یک‌مقدار کم‌لطفی می‌کنند. کسانی که تازه وارد کار شده‌اند، قدیمی‌ها را از یاد برده‌اند. ما آهنگ‌ها را می‌خوانیم اما متأسفانه مستقیم به آرشیو منتقل می‌شود. حتماً به ما محبت دارند که اینطور برخورد می‌کنند! من سالی 6-5 تا کار می‌خوانم اما تهیه‌کننده‌ها یک‌مقدار جوان هستند و با آهنگ‌ها برخورد سلیقه‌ای دارند.»

با اين وجود كه عباس بهادری مي‌گويد هنوز هم شغل اولش موسيقي است اما مشغول بيزنس هم هست: «یک رستوران در شهر کرج تأسیس کرده‌ام که آن را اجاره داده‌ام. این روزها بیشتر در نجف‌آباد اصفهان هستم و با یکی از دوستان داریم مقدمات کار دام‌داری را انجام می‌دهیم. البته هنوز هم موسیقی شغل اول من است و هر وقت فرصت کنم در این حوزه مطالعه دارم و کارهای جدید مي‌كنم.»

 
 
 
 
 • *** سفر به خاطر وطن
  ترانه و طرح آهنگ: نادر ابراهیمی
  آهنگسازی و تنظیم برای ارکستر: فریدون شهبازیان
  خواننده: محمد نوری 
   بخش‌هایی از ترانه: ما براي پرسيدن نام گلي ناشناس/ چه سفرها كرده‌ايم، چه سفرها كرده‌ايم/ ما براي بوسيدن خاك سر قله‌ها/ چه خطرها كرده‌ايم، چه خطرها كرده‌ايم/ ما براي آنكه ايران گوهري تابان شود/ خون دل‌ها خورده‌ايم، خون دل‌ها خورده‌ايم/ ما براي آنكه ايران خانه خوبان شود/ رنج دوران برده‌ايم، رنج دوران برده‌ايم...
 
 
 
این ترانه بعد از سال‌ها که از اجرای آن می‌گذشت و در مراسم و محافل مختلف به صورت غیررسمی خوانده می‌شد، در سال 1385، سالی که مرحوم استاد محمد نوری به عنوان چهره ماندگار برگزیده شد، توسط ایشان و با تنظیم و پیانونوازی علیرضا شفقی‌نژاد اجرا شد و برای همین هم هست که عمدتاً کلیپ آن در فضای مجازی دست به دست می شود. آهنگی که در اصل مربوط به تیتراژ یا متن یک سریال به نام «سفرهای دور و دراز هامی و کامی» بود.

«سفرهای دور و دراز هامی و کامی در وطن» نام مجموعه داستانی بود که توسط نادر ابراهیمی در سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ نوشته شد. استاد مهروند با همکاری دوستانش که می‌کوشند برنامه‌ای به نام طرح تربیتی و آموزشی برای کودکان ۱۱ تا ۱۳ ساله اجرا کنند، برای این طرح دو نوجوان به نام‌های هامی (همایون) و کامی (کامبیز) برمی‌گزینند. پس از پایان مرحله آموزش مهارت‌ها و اطمینان از دریافت نسبی چگونگی طرح از سوی هامی و کامی، همه وسیله‌ها و ابزاری که برای یک زندگی مستقل لازم است، در دسترس آن دو گذاشته می‌شود (حتی ماشین). دو نوجوان با دلهره و شور بسیار از خانواده‌ها و دوستان خود خداحافظی می‌کنند و سفر دور و دراز خود را به اقصی‌نقاط ایران آغاز می‌کنند. در این سفرها، پژوهشگران بدون اینکه بچه‌ها بدانند از دور مواظب بچه‌ها هستند. بچه‌ها آزادند هر کاری دوست دارند انجام بدهند، به هرجا می‌خواهند بروند و هر باوری که دارند به زبان بیاورند و انجام بدهند.»

فريدون شهبازيان آهنگساز و تنظیم‌کننده این اثر می‌گوید: «براي اين سريال مرحوم نادر ابراهيمي دو شعر زيبا گفته بودند كه يكي «سفر براي وطن» و ديگري «اي وطن» بود كه هر دو را محمد نوري خوانده است. ايشان از من خواستند كه براي اين سريال بر اساس اين دو شعر موسيقي بنويسم و اجرا كنيم. ابراهيمي خودش همراه با شعرهايش ملودي‌هايي را به صورت ذوقي و قريحه‌اي زمزمه مي‌كرد كه البته به دليل اينكه ايشان موزيسين نبودند، اشكال فراوان داشت اما به هر صورت هم شعر و هم ارتباط ملودي و شعري كه ايشان زمزمه و به آن فكر مي‌كردند زيبا بود. بر اين اساس من 2 كار در مجموعه موسيقي اين سريال نوشتم.»

کیومرث پوراحمد، کارگردان نامدار که بنا داشت قصه زندگی استاد محمد نوری را فیلم کند، درباره تأثیر این قطعه و جایگاهش در آثار محمد نوری و نوستالژی خودش از این قطعه گفته است: «قاعدتاً باید از گل کردن تصنیف «نازنین مریم» بوده باشد که نسل ما دوستدار محمد نوری شد. برای من پس از دوست داشتن، شیفتگی آمد که از یک تصنیف میهنی شروع شد. بهار ۱۳۵۴ آغاز دومین همکاری‌ام بود با زنده‌یاد نادر ابراهیمی‌ به عنوان کارگردان دوم سریال «سفرهای دور و دراز‌ هامی‌ و کامی‌ در وطن».‌ این همکاری ادامه پیدا نکرد و در همان آغاز متوقف شد. نادر ابراهیمی‌ شعری سروده بود برای عنوان‌بندی سریالش با ملودی که خودش ساخته بود و آن را به فریدون شهبازیان سپرد تا تنظیم کند و محمد نوری (که انتخاب خود نادر ابراهیمی‌ بود) آن را بخواند. پخش سریال سفرهای دور و دراز... اندکی پیش از انقلاب شروع و با وقوع انقلاب قطع شد و فیلم‌ها برای همیشه به بایگانی رفت. شعر نادر ابراهیمی‌ برای سفرهای دور و دراز... همین تصنیفی است که‌ اینک همه‌ی شاگردان و دوستداران نوری به هر بهانه‌ای آن را دم می‌گیرند و می‌خوانند: «ما برای آن‌که ‌ایران خانه‌ی خوبان شود/ خون دل‌ها خورده‌ایم/ خون دل‌ها خورده‌ایم...» و ‌این تصنیف پابه‌پای نازنین مریم برای همیشه گل سرسبد کنسرت‌های محمد نوری ماند که ماند.

 
 
 
 
 • *** من و بارون
  ترانه‌سرا: بابک جهانبخش
  آهنگساز و تنظیم‌کننده: بابک جهانبخش
  خواننده: بابک جهانبخش ( و رضا صادقی)
  آلبوم: من و بارون
  انتشار: 1391
  ناشر: اکسیر نوین
 
  بخش‌هایی از ترانه: بازم دلم گرفته تو این نم‌نم بارون/ چشام خیره به نور چراغ تو خیابون/ خاطرات گذشته منو می‌کشه آروم/ چه حالی دارم امشب، به یاد تو زیر بارون...
 
 
 
آلبوم‌های «احساس» و «زندگی من» پله‌های نسبتاً خوبی برای پرش «بابک جهانبخش» به جمع خوانندگان پرفروش پاپ بود اما آن استواری لازم را نداشتند. قطعه «من و بارون» به تنهایی کار آن پله آخر را کرد و معادل تمامی آلبوم‌های این خواننده برایش مخاطب جذب کرد. قطعه‌ای که نسخه دوصدایی‌اش با حضور «رضا صادقی» بیش از نسخه تک‌صدایی آن شنیده شد. ترانه احساسی این کار همخوانی خوبی با ملودی داشت و جفت‌‌وجور شده بودند.

شاید «من و بارون» هم از این قاعده تبعیت کرد که کارهای فیت در هر حالت و با هر ویژگی از کارهای تک‌صدایی موفق‌تر هستند و آن هم به دلیل استقبال طرفداران دو خواننده از آن اثر است. آلبوم «من و بارون» در اغلب نظرسنجی‌های سال به جمع بهترین‌ها راه پیدا کرد و در اولین جشن سالانه موسیقی ما عنوان بهترین قطعه موسیقی پاپ سال را از آن خود کرد.

 
 
 
 
 • *** دوسِت دارم
  خواننده؛ گروه سون
  ترانه‌سرا: امیر قنادی و کیارش پوزشی
  آهنگساز: امیر قنادی
  تنظیم‌کننده: گروه سون
  آلبوم: دوسِت دارم
  سال انتشار: 1392
  ناشر: ایران‌گام
 
  بخش‌هایی از ترانه: دوست دارم/ دوست دارم هنوز عشق منی/ میدونم منو از یاد می بری/ بهونه ی نفس کشیدنم تویی/ دوست دارم تو قلب من فقط تویی...
 
 
 
خیلی‌ها می‌گویند که همزمان شدن ممنوع‌الکاری گروه «سون» و انتشار و همه‌گیر شدن قطعه «دوسِت دارم» باعث شد بار دیگر این گروه بتواند در بازار موسیقی کشور به محبوبیت دست پیدا کند و این قطعه را باید نوعی شروع مجدد فعالیت‌های این گروه دانست. قطعه‌ای که با آن در سالن کنسرت‌های این گروه معرکه‌ای به پا می‌شود و همیشه محبوب‌ترین اثر گروه در همه اجراهای زنده است.

امیر قنادی درباره داستان ساخته شدن این اثر در یکی از کنسرت‌های برج میلاد این گروه گفت: «همیشه سعی بر این داشتیم که قطعاتی ریتمیک را همراه با حس غم‌انگیزی همراه و اثری ماندگار خلق کنیم و هیچ‌چیز بهتر از این نیست که به همدیگر بگوییم: دوسِت دارم.

اعضای گروه بارها از ایمیل‌هایی سخن به میان آورده‌اند که در آن عنوان شده بسیاری از زوج‌های جوان پس از شنیدن این قطعه بار دیگر به زندگی‌شان برگشته و از طلاق منصرف شده‌اند. خود اعضای گروه هم در میزگردی که برای آلبوم «دوسِت دارم» در سال 92 برگزار شد، اعتقاد داشتند: «نمی‌توان کاملاً بر این باور اعتقاد راسخ داشت که ترانه پرطرفدار «دوسِت دارم» اجتماعی نیست. شاهد و گواه این ادعا را می‌توانیم با نشان دادن ایمیل‌های فراوانی که به ما از سمت علاقه‌مندان رسیده ارائه دهیم. اینکه بسیاری از زوج‌های جوانی که در شُرف طلاق بوده‌اند، با شنیدن این آهنگ که نشأت گرفته از امید به آینده است از تصمیم خود پشیمان شده و دوباره به زندگی بازگشته‌اند. اینها اعجاز موسیقی است که شاید باور آن سخت باشد.»

تک‌قطعه «دوسِت دارم» آبان 89 و پیش از انتشار آلبوم آن در فضای مجازی منتشر شد و چون پیش از آن در هیچ کنسرتی اجرا نشده بود، وجود صدای جیغ و همخوانی مردم با خواننده‌هایی که روی سن بودند، صحبت‌ها و اظهار نظرهای زیادی را در فضای مجازی باعث شد.

 
 
 
 
 • *** تصنیف «بارون»
  آهنگساز و تنظیم‌کننده: کیهان کلهر
  خواننده:‌ محمدرضا شجریان
  شاعر: علی معلم دامغانی
  آلبوم: شب، سکوت، کویر
  سال: ؟
  ناشر: ؟

  بخش‌هایی از ترانه: ببار ای بارون ببار/ با دلم گریه کن خون ببار/ در شب‌های تیره چون زلف یار/ بهر لیلی چو مجنون ببار/ ای بارون...
 
 
 
شجریان و علیزاده؛ شجریان و کلهر؛ شجریان و مشکاتیان؛ شجریان و لطفی؛ اینها هر وقت کنار هم جمع شده‌اند، نتیجه اعجاب‌انگیز بوده است. اینها هر وقت با هم همکاری داشته‌اند، اثری خلق کرده‌اند که شده بخشی از تاریخ موسیقی ایران. اما اگر در تاریخ موسیقی ایران، همواره از حضور مثلث‌های طلایی آهنگساز، شاعر، ترانه‌سرا نام می‌برند که منجر به خلق آثاری بدیع و ماندگار شده، در موسیقی اصیل ایرانی، گروهی چهارنفره متشکل از شجریان، علیزاده،‌ کلهر و همایون -البته همایون نوازنده، نه خواننده‌ی نامدار این روزها- شکل گرفته بود که آثار ماندگار و پرمخاطبی نتیجه‌ی آن همکاری بود؛ آلبوم‌‌هایی چون «زمستان است»، «بی‌تو به سر نمی‌شود»، «فریاد» یا کنسرت‌‌های «همنوا با بم» و غیره.

حسین علیزاده درباره‌ی آشنایی‌اش با کیهان کلهر می‌گوید: «یادم می‌آید اولین بار نوازندگی ایشان را وقتی بسیار کم وسن سال بود، در گروهی دیدم. در میان اعضای آن گروه آقای کلهر و نوازندگی‌شان واقعاً برجسته‌تر بود. دیدم نوازنده‌ای آنجا نشسته که مجنون‌وار ساز می‌زند و انگار با سازش یکی شده است. کیهان کلهر اصلاً خود را به فرمول‌ها و شیوه‌های دیکته شده نوازندگی پایبند نمی‌کند و اساساً نوازنده‌ای است که به خود و سازش، فرصت آزاد شدن از این قید وبندها را می‌دهد. به معنای کامل کلمه، با سازش پرواز می‌کند. جدا از تکنیک بالای او در نوازندگی، یکی از ویژگی‌های برجسته کلهر، حرکات دلنشین با سازش است که ضمن طبیعی بودن، برای اجرای زنده بسیار مناسب و دیدنی است. هم محتوا دارد و هم تکنیک و هم تماشایی است. تکنیک کمانچه کلهر، واقعاً متفاوت است و او خود را به شیوه‌های سنتی نوازندگی و جملات کلاسه‌بندی شده و نگاه‌های تک‌بُعدی به کمانچه محدود نکرده است. یعنی به خود نمی‌گوید که چون سازم ساز سنتی ایرانی است، پس باید تنها به یک شکل و شیوه به آن بنگرم. او در این ساز ایرانی، ایران را با تمام فرهنگ‌هایش در نظر گرفته و سازی چون کمانچه را که اتفاقاً در بافت‌های مختلف فرهنگی بستر دارد، با همین دیدگاه نواخته است.»

حالا باید امیدوار بود که بار دیگر این اساتید که البته این روزها هر کدام‌شان، راه خودشان را می‌روند و برنامه‌های خودشان دارند، کنار یکدیگر نشسته و اثری جدید خلق کنند. اما یکی از پرمخاطب‌ترین و مهم‌ترین آثار حاصل همکاری محمدرضا شجریان و کیهان کلهر، آلبوم «شب، سکوت، کویر» است. این آلبوم در آواز دشتی بوده، «کلهر» که خود ریشه کردی دارد، ترانه‌های این مجموعه را براساس موسیقی مقامی شمال خراسان ساخته است.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که به جهانی شدن و در عین حال پرمخاطب‌شدن اثر کمک کرد، ‌حضور «حاج‌قربان سلیمانی» به عنوان نوازنده‌ی دوتار است. مهم‌ترین چهره‌ی دوتارنوازی منطقه‌ی خراسان که چهره‌ای جهانی شد و در یکی از برنامه‌هایش در فرانسه، حضار ده دقیقه‌ی تمام به احترامش ایستاده او را تشویق کردند. شاید به نظرتان افسانه بیاید، اما این واقعیت است که حاج قربان که دوتار می‌نواخت، پرنده‌ها روی دسته‌ی سازش می‌نشستند.

زمانی که کلهر در مقام‌ آهنگساز با «شجریان» همکاری می‌کرد، شاید گمان خیلی‌ها این بود که شجریان از آن دسته آوازخوانان ایرانی است که به اجرای سنتی آواز علاقه و حتی اصرار دارد؛ اما همکاری چنین خواننده‌ای با حسین علیزاده با آن روح بی‌قرار و همچنین کیهان کلهر آوانگارد، خط بطلانی بر این نظریه کشید. شجریان با اجرای آلبومی چون «شب، سکوت، کویر» نشان داد که از هر قریحه‌ی خوشی استقبال می‌کند و با نوآوری تضادی ندارد.

کلهر هم در سال‌های فعالیتش، چندان علاقه‌ای به موسیقی آوازی نداشته و در این میان همکاری‌هایش با شجریان یک استثنا است. خودش می‌گوید: «من کمتر از آواز در کارم استفاده کردم. بيشتر دوست داشتم که کار سازی انجام دهم فقط در مرحله‌های خاصی در کارم با خواننده هم کار کردم که ترجيح اول من نبوده است. برای این کار هم دلیل خاصی دارم؛‌ فکر می‌کنم به موسيقی سازی در فرهنگ ما کمتر توجه شده است.»

اما در موفقیت تصنیف «بارون» نمی‌توان از شعر لطیف و زیبای علی معلم دامغانی گذشت. هر چند او این روزها، چندان میانه‌ی خوشی با اهالی موسیقی ندارد. برای مثال درباره‌ی شجریان، هنگامی که جایزه‌ی شوالیه را گرفت، چنین گفت: «افرادی مثل شجریان، مهرجویی و... که این جایزه‌ها را دریافت می‌کنند، یعنی اینکه نمی‌خواهند این‌طرفی باشند؛ بلکه می‌خواهند آن طرفی باشند و می‌خواهند از لشکر دشمن جایزه بگیرند.»

 
 
 
 
 •  *** نگران منی
  ترانه‌سرا: مهرزاد امیرخانی
  آهنگساز: مرتضی پاشایی
  تنظیم‌کننده: معین راهبر
  خواننده: مرتضی پاشایی
تیتراژ برنامه «ماه عسل»
  سال انتشار: 93
 
  بخش‌هایی از ترانه: تو به جای منم داری زجر می‌کشی/ یکی عاشقته که تو عاشقشی/ تو به جای منم پُرِ غصه شدی/ نذار خسته بشم، نگو خسته شدی/ نگران منی که نگیره دلم/ واسه دیدن تو داره میره دلم/ نگران منی مث بچگیام/ تو خودت می‌دونی من ازت چی می‌خوام...
 
 
 
مرتضی پاشایی در دوران کاری‌اش، از جمله هنرمندان عرصه موسیقی بود که تک‌قطعاتش موفق‌تر ا‌ز آلبومش بود و باعث شد این خواننده خیلی زود به محبوبیتی همگانی برسد. البته شکی نیست که در محبوبیت بی‌سابقه و غیرقابل توصیف مرتضی پاشایی بیماری لاعلاج او تأثیر به‌سزایی داشت و موج عظیمی از هم‌دردی و محبت را به سوی او روانه کرد. شاید همین مسأله هم بود که احسان علیخانی را مجاب کرد که ترانه تیتراژ برنامه «ماه عسل»اش را به او بسپارد.

مهرزاد امیرخانی درباره این قطعه و داستان شکل‌گیری «نگران منی» روایت جالبی دارد: «شمال بودم. مرتضی تهران بود. دو سه روز مونده بود به ماه رمضون. صداش یه‌کم گرفته بود. عصر زنگ زد و گفت مهرزاد تیتراژ امسال ماه عسلو دادن به ما. هم خوشحال بود و هم ناراحت. چون زمانی نمانده بود و صداشم گرفته بود. به‌هرحال گفت تا شب ملودیو برات می‌فرستم. فرستاد. دوستش داشتم. گفت روی همین گام تنظیم رو با معین شروع کردیم. فقط ترانه رو بنویس. تو تراس ویلا نشسته بودم و می‌نوشتم.»

ترانه‌سرا سفر شمال را ادامه می‌دهد و از آمل به رامسر می‌رود: «علی رهبری از گروه پازل بند هم کنارم نشسته بود، یعنی خوابیده بود. پشت فرمون بودم که مرتضی زنگ زد. گفت اومدم پیش معین برای خوندن ماه عسل ولی ترانه رو گم کردم. دوباره بگو بنویسم.» امیرخانی می‌زند کنار و کل ماشین را زیر و رو می‌کند اما ترانه را پیدا نمی‌کند: «ملودیو حفظ بودم. حین رانندگی یک ترانه دیگه گفتم و مرتضی نوشت. هیچ‌جا ننوشتمش. واسه همین کاغذشو ندارم!»

داستان شکل‌گیری ترانه به قدری جالب و خواندنی بود که خود مرتضی هم بارها پیش از فوت‌اش به آن در گفتگوهایش اشاره می‌کرد. تلخ‌ترین سرانجامِ این ترانه هم زمانی بود که آن در روز تشییع پیکر پاشایی در تالار وحدت پخش شد تا ده‌ها هزار نفری که برای مراسم آمده بودند، آن را در روز تشییع پیکرش با هم بخوانند. برای خواننده‌ای که دیگر در بین‌شان نبود.

 
 
 
 
 • *** گل آفتابگردون
  خواننده: گروه آریان
  ملودی: علی پهلوان
  ترانه: علی پهلوان
  تنظیم: نینف امیرخاص
  سال انتشار: 1379
  ناشر: ترانه شرقی
 
  بخش‌هایی از ترانه: گل آفتابگردون هر روز به انتظار ديدن ياره/ اما خورشيدو پوشونده ابري که تاريکه و تاره/ چشماي آفتابگردون
باز نگران از ابرا/ داد مي‌زنن اين تنها طاقت دوري نداره/ تا بشه وقتي خورشيد از دل ابرا پيدا/ باز کار آفتابگردون انتظاره انتظاره/
 
 
 
اصلاً با هرچه تا آن زمان منتشر شده بود، تفاوت داشت. ریتمش، ملودی‌اش، صدای خوانندگانش و گروه کرش. از هر جایی هم شنیده می‌شد؛ اتومبیل‌ها، پاساژها و پارک‌ها. یک تفاوت بزرگ دیگر هم با بقیه کارهای آن زمان داشت؛ کیفیت ضبط صدایش بسیار متفاوت بود. خیلی باکیفیت‌تر و شارپ‌تر؛ یک صدای بالاتر از استاندارد آن زمان.

از همه مهم‌تر، تیپ اعضای گروه بود. جوانانی خوش‌تیپ و خوش‌پوش و به‌روز. تیپ علی پهلوان و پیام صالحی و محمدرضا گلزار با تیپ خوانندگان آن روزها که عموماً کت و شلواری بودند، فرق داشت. برای اولین بار، یک گروه کر و نوازنده زن هم در یک گروه موسیقی پاپ حضور داشت. در این میان صدای کر در قطعات ستاره، دونه دونه و گل آفتابگردون بیشتر به گوش می‌رسید.

محسن رجب‌پور اجرای این گروه را در قشم دیده بود. شم موسیقایی‌اش به او می‌گفت این گروه قابلیت‌هایی دارد که یگانه است. به همین دلیل همان شب کنسرت به آنها پیشنهاد قرارداد همکاری داد. خیلی از قطعات گروه آماده بودند اما محسن رجب‌پور بعد از ساخت قطعه ستاره، آلبوم اول آریان را منتشر کرد؛ آلبومی به اسم «گل آفتابگردون» که نام قطعه اول آلبوم هم بود؛ قطعه‌ای که علی پهلوان سال‌ها قبل از تشكيل آريان و در دوران دانشجويى‌اش ساخته بود.

علی پهلوان درباره داستان ساخت «گل آفتابگردون» به موسیقی ما می‌گوید: «يك روز ظهر در اتاقم گيتارم را برداشتم و نواختم. ناگهان ملودى خوبى به ذهنم آمد و همان لحظه ترانه‌اش را هم گفتم. همه‌چيز خيلى سريع اتفاق افتاد و خودم خيلى از كار خوشم آمده بود.»

 گذشت و سال‌ها بعد كه با پيام صالحى در دوران سربازى آشنا شد، اين آهنگ را برايش خواند: «پیام خيلى خوشش آمد. بعد كه گروه را تشكيل داديم، پيام پيشنهاد كرد كه يك‌سرى آوا به آهنگ اضافه كنيم تا كر بيشتر بتواند همراهى كند و سيامك هم ملودى ويلن ابتداى آهنگ را به آن اضافه كرد. تنظيم نينف اميرخاص بسيار زيبا و دلنشين بود. هميشه به او گفته‌ام كه من هر بار آفتابگردون را گوش مى‌دهم يك بار خود آهنگ را گوش مي‌دهم يك بار زير صداهايى را كه تو اجرا كرده‌اى.»

«گل آفتابگردون» ترانه‌اى شد كه با آن اعضاى گروه آریان دور هم جمع شدند. علی پهلوان از آن روزها می‌گوید: «اولين تمرين‌مان در زيرزمين خانه پيام صالحى با اين ترانه آغاز شد. به همين دليل نام آلبوم اول‌مان هم شد: گل آفتابگردون.»

«گل آفتابگردون» همچنان پس از گذشت ١٥ سال يكى از خاطره‌انگيزترين ترانه‌ها مخصوصاً براى متولدين دهه‌ى ٦٠ است.

 
 
 
 
 • *** مرو ای دوست
  خواننده: محمد اصفهانی
  آهنگ و تنظیم: آریا عظیمی‌نژاد
  ترانه: اهورا ایمان
  آلبوم: برکت
  سال انتشار: 1384
  ناشر: ?
 
  بخش‌هایی از ترانه: مرو ای دوست، مرو ای دوست، مرو از دست من ای یار/ که منم زنده به بوی تو، به گل روی تو/ مرو ای دوست، مرو ای دوست، بنشین با من و دل/ بنشین تا برسم مگر به شب موی تو/ تو نباشی چه امیدی به دل خسته من؟/ تو که خاموشی، بی تو به شام و سحر چه کنم با غم تو؟...
 
 

زلزله بم خیلی‌ها را تکان داد. اهالی موسیقی را بیشتر. موسیقی ایران یکی از بهترین استعدادهایش را از دست داده بود. استعدادی که پرویز مشکاتیان را به روزهای جوانی و اوجش بازگردانده بود؛ ایرج بسطامی که با رفتنش، مشکاتیان را در غمی بزرگ فرو برد. اهالی موسیقی هم بیکار نبودند؛ کنسرت‌های زیادی برگزار شد و کارهای عمرانی گسترده‌ای هم آغاز. اما یکی از نمودهای آن زلزله مهیب در جامعه موسیقی، قطعه‌ای بود سوزناک و البته ماندگار.

قطعه‌ای که محمد اصفهانی به زیبایی اجرایش کرد؛ اهورا ایمان ترانه‌سرای این قطعه درباره پیشنهاد ساخت این قطعه می‌گوید: «بعد از زلزله بم يعني سال ٨٣ محمد اصفهاني اين پيشنهاد را مطرح كرد كه در همدردي با همشهريانم ترانه‌اي بنويسم منتها بر اساس ملودي آريا عظيمي‌نژاد. اين اولين همكاري من و آريا بود. ملودي را که محمد به من داد، متوجه شدم با يک كار معمولي مواجه نيستم. ملودي هم تصنيف به حساب مي‌آمد و هم ترانه. هم بر اساس رديف بود و هم یک جاهایی از چارچوب رديف خارج مي‌شد. تنظيمش هم كه مدرن بود؛ با سه‌تاري كه واقعاً آتش به جان مي‌زد.»

«يك ماهي رویش كار كردم و در نمي‌آمد. خصوصاً چون محمد اصرار داشت كه بيشتر مصراع‌ها با حروفي كه در نظر داشت تمام شود، كار خيلي سخت مي‌شد. احساس كردم بايد بروم بم و به نيت تمام كردن كار، بار سفر بستم و راهي بم شدم.»

خانه پدري اهورا ایمان قبل از زلزله، خانه‌باغ بود و بعد از زلزله تبديل شده بود به كانكسي فلزي وسط باغ: «روزها داغ مي‌شد و شب‌ها سرد!» ولي انگار طلسمی در کار بود. باز هم کار پيش نمی‌رفت: «متوجه شدم گره اين كار به دست استادم ايرج بسطامي باز مي‌شود.»

اهورا سال‌ها قبل شاگرد آواز زنده‌ياد ايرج بود و بسطامی از معدود خواننده‌هايي بود كه دشتي و شور و متعلقاتش را چنان مي‌خواند كه آتش به رگ و پي مخاطب مي‌انداخت: «با اين نيت سر مزار ايرج و بر آوار خرابه‌هاي خانه‌اي كه ايرج در آن جان سپرده بود و خرابه‌هاي باقي‌مانده از خانه پدري‌اش حاضر شدم. ازش خواهش كردم كمك كند به اتمام كاري كه براي خودش و همشهري‌هایمان بود. واقعاً نمي‌دانم ايرج چطور كمكم كرد اما خواهش من بي‌جواب نماند و «مرو اي دوست» همان‌جور كه دلم مي‌خواست تمام شد.»

جالب آن که اگر به متن ترانه دقيق‌تر گوش كنيد، همه اين داستان را مي‌شنويد؛ از زلزله و ويراني شهري كه زادگاه بعضي از ماندگارترين صداهاي قرن ماست تا خاموشي هنرمندي به اصالت ايرج بسطامي و مردم نجيبش.

ضبط کار در یک شب اتفاق افتاد. اهورا ایمان در این باره می‌گوید: «ماه رمضان بود و يك شب از افطار تا سحر در برج افق بيتوته كرديم تا محمد بخواند و كار را تمام كند كه نشد.  من آنجا جوان لاغراندامي را ديدم كه ناظر ضبط بود و با وسواسي شديد بر وكال نظارت مي‌كرد.» این جوان لاغراندام که چند قطعه ماندگار هم ساخته، کسی نبود جز علیرضا کهن‌دیری آهنگساز خوش‌نام امروز.

ناگفته نماند که بخش‌هایی هم به قطعه اضافه شد که ترانه‌سرای کار چندان آن را نمی‌پسندید: «اگر اشتباه نكنم آريا و محمد مي‌خواستند چهار جمله به انتهاي ترانه اضافه كنند يعني همان جملات «چه كنم با دل تنها/ چه كنم با غم دل/ چه كنم با اين درد/ دل من اي دل من» من با اين قضيه موافق نبودم و گفتم كه اين جملات توجيه ادبي ندارند؛ اما در كمال تعجب كار با اين اضافات منتشر شد و محمد اعتقاد داشت كه كارش در اضافه كردن اين جملات درست بوده است.»

چند سالي گذشت تا روزي در نشستي كه اهورا ایمان با محمد اصفهاني داشت، خواننده محبوب موسیقی ایران اعتراف كرد كه زنده‌ياد قيصر امين‌پور به اين بخش از كار انتقاد داشته كه چطور كسي كه ابياتي مثل «بنشين تا بنشاني نفسي آتش دل/ بنشين تا برسم مگر به شب موي تو» را گفته، می‌تواند مؤلف چهار جمله پاياني كار هم باشد؟!

ایمان می‌گوید: «دكتر اصفهاني گفت من هم اعتراف كردم كه اين چهار جمله دستپخت من و آريا بوده و اهورا از همان اول با اين الحاق مخالف بوده! البته اين اتفاق همين يك بار رخ داد و من و آريا الان چنان اتفاق نظري داريم كه كمتر زوج هنري‌اي در موسيقي اين همدلي را دارند.»

«مرو ای دوست» به پای ثابت بسیاری از مراسم سوگواري بزرگان مذهبي و سياسي تبدیل شد و هنوز هم روی بسیاری از سنگ قبرها و حتی ماشین‌ها و کامیون‌ها نوشته می‌شود و برای اثبات هیت و فراگیر شدن یک اثر موسیقی چه گواهی بالاتر از اینها؟ این ترانه تقريباً تا قبل از انتشار «سلام آخر» (با صدای احسان خواجه‌امیری، موسیقی علیرضا کهن‌دیری و باز هم ترانه‌ای از اهورا ایمان) در این مناسبت‌ها بی‌رقیب بود. جالب اينجاست كه  اهورا ایمان، سلام آخر را قبل از زلزله بم نوشته بود ولي مدت‌ها بعد آهنگسازي و اجرا شد.

ایمان درباره «مرو ای دوست» می‌گوید: «من كارهاي غمگين متعددي داشتم كه مورد توجه گستره عمومی قرار گرفتند؛ ترانه‌هایی  مثل «دلم گرفت» (حامی)، «ميم مثل مادر»، «معصوميت از دست رفته» (محمد اصفهانی)، «وفا» (عشق است و آتش و خون)، «پريدخت» (سالار عقیلی)، «تموم شد ترانه» (مانی رهنما) و... ولي «مرو اي دوست» اين ميان تنها اثري است كه به خاطر غم زيادش و خاطره همشهريان از دست رفته‌ام و كلاً زادگاهي كه خاك شد و غبار شد و ايرج و برادرم كه در سالگرد زلزله پر كشيد و رفت نمي‌توانم به آن گوش بدهم و شديداً مرا منقلب مي‌كند.»
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 07:12

دیدگاه‌ها

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 18:15

ممنون انتخابهاتون مثل همیشه خوب بود به ویژه ترانه بارون استاد شجریان که اتفاقا خواستم در نظرات بگم که جای این کار فوق العاده زیبا و متفاوت از استاد خالی است. متاسفانه در نظرات دوستان من ندیدم کسی به زنده یاد محمد نوری اشاره کنه که خوشبختانه شما آهنگ سفر به خاطر وطن ایشان رو قرار دادید. ترانه دوست دارم گروه سون از ترانه هایی بود که به خاطر حس عاشقانه زیبایی که دارد واقعا شنیده شد. ترانه گل آفتابگردون که واسه جوون های هم نسل من همیشه خاطره انگیزه و سرشار از عشق و دوست داشتننه، مرو ای دوست اصفهانی جدا از اینکه هیت شد واقعا از لحاظ موسیقایی کاری فوق العاده قوی بود و گل می روید به باغ عباس بهادری که یکی از ترانه های نوستالژیک جوون های هم نسل منه البته اگر اشتباه نکنم فکر کنم این کار زودتر از سال 72 هم تولید و پخش شد.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:41
Atefeh

با تموم احترامی که برای همه خواننده های خوب کشورمون قائلم.

من بیشتر اهنگ های "مرتضی پاشایی "رو می پسندم.....روحش شاد
موفق وپیروز باشید.... ی خاص

46.143.100.221
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 09:21
یونس فرج الهی

عاطفه خانم مرحوم پاشایی سه ساله خواننده شسده که احتمالا شما این دو سال آخر مخاطبش شدین پس سالهای قبل چی گوش میکردین؟!!!!!!!!!! پس حتما هفنت هشت سالتونه

79.127.115.187
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 20:18
زهرا

مرتضی پاشایی نگران منی

این صدا باس ماس

یعنی خوانندشم ماس ماس

151.245.42.136
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 10:20
حسین محمدی

با عرض سلام...
اگه بخواییم واقع بین باشیم تمامی آثار استاد شجریان محمد اصفهانی خواجه امیری خوده شادمهر و بعضا یگانه و چاوشی و صادقی میتونن هیت باشن...انتخاباتون در حده زیر فقر موسیقی هستش....کاش میتونستین آثار رو تو نظر سنجی بذارین نظر مردم رو ببنیین نه اینکه خودتون از هر آثاری خوشتون اومد معرفی کنین...من موندم سلام آخر خواجه امری از اینایی که معرفی کردین هیت نیست؟کلی روح شاد شده با این آثارتون...یا کلی آثار داریم از مرحوم بسطامی و بقیه چه گیری کردین رو این شادمهر و سیروانی که کاراش خوبه ولی نمیتونست هیت باشه معرفی کردین....اصلا خودتون هم واقعا نمیتونین تشخیص بدین چیو معرفی کنین چون آثار واقعا زیاده برا معرفی ولی قربون شکل ماهتون یکم بیشتر تمرکز بفرمایید.ومن الله توفیق

5.161.205.151
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 13:04
سپیده

دوست عزیز فقط اقای پاشایی به خواننده های دیگه توهین نمیکنم ولی با وجود اهنگ های داداش مرتضی گوش کردن به اهنگ های دیگه حماقت بزرگیه

188.212.165.63
دوشنبه 18 خرداد 1394 - 16:53
نيما

آهنگ مرگ بر آمريكا و گزينه هاي روي ميز صد در صد هيت و شايد مگاهيت باشند
مخصوصا تو يك دوره اي بسيار از تلويزيون پخش شد

199.149.32.137
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 18:48

دوست دارم و گل آفتابگردون!
آهنگ های بابک جهانبخش و فرزاد فرزین هم اصلا هیت نیستن!
آهنگ قلب یخی یا لیلا فلاحی رو بذارید لطفا
واقعا آهنگ لیلا آدمو به گریه میندازه وقتی تو برنامه علی ضیا شب یلدا پخش شد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:13
سارا پویافر

اونوقت لیلا و قلب یخی هیت شدن؟؟؟؟؟ چه جالب واقعا!!!!!!!

89.46.100.15
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 19:44
حامد

هیت ترین قطعه ی ایران ماه عسل فرزاد فرزین هستش ؟یعنی چی هیت نیست؟!

85.185.213.129
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 09:47
عاشق و مخاطب موسیقی پاپ

هیت ترین قطعه ایران؟!!!!!!!!!!!!!!!! منم خودم عاشق این اهنگم ولی هیت ترین نیست.
بابا تو رو خدا جمع کنین این تعصبای کوکورانه رو ابوجهل پیش شما لنگ میندازه
بخدا ما هم مخاطب این موسیقی هستیم نمیدونم چرا یه عده هر چی واقعیت رو نادیده میگیرن
تا یه آلبوم میاد بیرون طرفدارای اون خواننده میان میگن بهترین آلبوم تاریخخخخ .یا یه خواننده هنوز البوم اولشه میان میگن پرطرفدارترین خواننده ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد یه سری دیگه توهم دارن خوانندشون یه تک اهنگ واسه خالی نبودن منتشر میکنه که فقط خواسته دل هواداراشو خوش کنه بعد طرفداراش میان میگن این آهنگ بی نظیره منو له کرد انقد خوب بود!!!!!!!!!!!!
یا یه چیز جالب تر یه سری حسودیشون میشه بعله درست شنیدین حسودی!!!!!!!!!!! میان تو پست خواننده های دیگه تخریب میکنن دعوا راه میندازن اعصاب بقیه طرفدارارو خراب میکنن
اولا اینو قبول کنین حتما کار اونی که هوادارشین عالی نیست قطعا و یقینا کار یه سری از یه سری بهتره موسیقی سلیقه ایه ولی باور کنین سلیقه یه عده بهتره سلیقه یه عده ضعیف تره
یه نفر سلیقه ش از جوجه کباب خوشش میاد یه نفر از املت سلیقه است دیگه ولی آیا سلیقه اون که جوجه میخوره بهتر نیست؟
نمیخوام اسم فلان خوانده رو بیارم همه چی عیانه ولی اولا انقد دربرار کار خوب ترانه خوب تنظیم خوب مقاومت نکنین یه کم سلیقه تونو ارتقا بدین دوما یه کم فرهنگ هواداریتونو بهتر کنین
موسیقی ما تایید کن لطفا خیلی تایپ کردم

79.127.115.187
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 17:04
ترانه

واقعا به نظرتون ماه عسل هیت نیست ؟
هنوزم تو خیابون صدای این آهنگو از توی ماشینا میشنویم
وقتی این آهنگ پخش میشه بی اختیار باهاش زمزمه میکنیم
تاحالا کسی رو ندیدم که از این آهنگ بدش بیاد

109.109.38.158
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 20:57
حامد

ببینید منظور من از هیت ترین چیه،منظور من اینه که با توجه به زمان کمی که اومده (در مقایسه با قطعاتی مثل خاطره های بنیامین)خب این قطعه خیلی شنیده شده.قطعاتی مثل جز تو محمد علیزاده و ماه عسل فرزاد فرزین یا نگران منی مرتضی پاشایی فقط 2 یا سه ساله که اومدن خب با توجه به این زمان کم یه آمار فوق العاده ای از خودشون به جا گذاشتن.خواهشا دقت شه.

2.187.139.203
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 19:10

آقایون داداشام این چه وضعیه شما باید از محسن یگانه خیلی بیشتر از اینا بذارین.حداقل حداقل 5تا

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:30
یگانه نود چهاری(بزودی)

صحیح میگی
باید آهنگ های محسن یگانه رو بشتر بزارید
محسن یگانه افتخار موسیقیست
جاست یگانه تا ابد

2.185.169.195
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 19:21

شادمهر که همیشه هست :)

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 19:24

1-علامت سوال شادمهر یکی از بهترین کارای شادمهره وحتی به قول یکی از دوستان بهترین کارش!
2-منو بارون جهانبخش صادقی اونقدرا هم هیت نشد ها!!
3- ماه عسل فرزاد فرزین هم هیته اما نه در حد چهار دهه موسیقی پاپ ایران!!
4- دوست دارم گروه سون که اصلا هیت نیست چه برسه به چهار دهه موسیقی پاپ!!
5- گل آفتابگردون آریان عالیه یاد دوران طفولیت خودم افتادم:) دوران طفولیت من خلاصه میشه تو دکتر اصفهانی و شادمهر و گروه آریان!
6- کارای دکتر اصفهانی هم که نیاز به تعریف نداره همیشه تو تلویزیون وقتی شخصی فوت میکرد این آهنگ مرو ای دوست رو پخش میکردن با خداحافظ ای غروب غریبانه ی من خواجه امیری
7-نگران منی الان هیته؟؟؟؟؟اگر خوانندش بیمار نمیشد که به قول خودتون احسان علیخانی مجاب نمیشد تا از پاشایی به عنوان خواننده ی تیتراژش استفاده کنه این قطعه چون از قطعات آخری بود که توسط مرحوم خونده شد وتو تلویزیون هم به عنوان تیتراژ 30 روز پخش شد تو تشییع خونده شد.ترانه ی این کار هم سرشار از حشو قبیح /اشکال در قافیه/ مشکلات وزن عروضی/نبود انسجام معنایی و.... است مثل بقیه ی ترانه ها ی سروده شده توسط این ترانه سرا
مرتضي پاشايي خيلي چيزها رو ثابت كرد ...
1- كسي كه با تقليد از يه نفر معروف ميشه يه روزي ممكنه يكي هم بياد و از خودش تقليد كنه و معروف بشه حتي بيشتر از قبليه . ( كسي كه موسيقي پاپ رو دنبال ميكنه ميدونه چي ميگم )
2- اگه خدايي نكرده بيمار بشي ميتوني باعث ديده شدن خيليا بشي كه حتي حاضرن باهات بخونن(همخوانی م.ی با ایشون) ....
3- ميشه با سخت ترين شرايط بهترين لحظات رو تجربه كرد ( البته اگه شانس داشته باشي و يه كم معروف باشي كه ديگه چه بهتر ! )
در ضمن وقتی خود شما این قطعه رو درسایت قرار دادید مورد نقد شدید اکثر کاربران قرار گرفت
محبوبیت در موسیقی فقط باید با خود موسیقی بدست بیاد نه چیز دیگه
اگر به س/ی/ا/و/ش میگن بزرگترین موسیقیدان ایرانی به خاطر موسیقیشه نه چیز دیگه

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:27
amin.mahdavi

در مورد مرتضی پاشایی کاملا باهات موافقم

5.237.176.101
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:11
آروین

جهت اطلاع بگم که آهنگ جاده یکطرفه مرتضی پاشایی قبل از بیماری ایشون جایزه بهترین تک آهنگ خارج از آلبوم سال 92 رو از آن خودش کرد.
این جایزه توسط استاد سالار عقیلی به ایشون داده شده بود.
روح مرتضی پاشایی شاد و یادش گرامی باد.
پس هیچ ربطی به بیماری ایشون نداشت.

37.63.243.8
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 04:54
somayeh.music

با تو کاملا مخالفم,مرتضی قبل از اینکه بیمار بشه با آهنگ یکی هست به شهرت رسیده بود و طرفدارای خودشو داشت اگه میشه یه نفرو اسم ببر که صداش مثل مرتضی پاشایی باشه ! اگه مرتضی خاص نبود لقب امپراطور پاپ ایران رو قبلش به اونایی که شما میگی ازشون تقلید کرده داده بودن،درسته؟؟؟؟ هیشکی مرتضی نمیشه چون آهنگاش با عشقی که به موسیقی داشت خونده میشد, پس
راجع به امپراطور اینجور حرف نزن چون عزیز دل خیلیاس,با اون همه زجری که میکشید هیچوقت از خدا ناراضی نبود, لطفا وقتی ازموسیقی سررشته نداری راجع به یه هنرمندی که تو چند کشور مشهوره صحبت نکن,کانادا,دبی,ترکیه

37.228.106.103
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:09
ناشناس

با نظرضما و سایت موسیقی ما در مورد مرتضی پاشایی خیلی مخالفم.مرتضی پاشایی با استعداد خودش و اهنگ یکی هستش محبوب شد در ضمن محض اطلاع اهنگ جاده یک طرفه بهترین تک اهنگ سال 92 شد

2.190.1.31
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:40
hadis_forlorn

Bahaton mokhalefam morteza pashaei yki az khabande hayi ast k mandegar shod va javdan ham mimanad, darzemn negarane mani Karen besyar zibayi ast k b dele mardom neshast Va dosesh daran na b dalayeli k shoma goftin , darzemn aksare ahang haye morteza mandegar shod , morteza che qabl az fot che badaz fotesh javayeze ziadi gerefte bod hata tu kheyli az nazar sanji haye sayt aval shod, Va in eqtedaro shohrato mandegariye ono neshon midae ta hamishe.

2.178.8.1
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:36
کوثر

دوست عزیز بفم در باره ی امپراطور پاپ ایران چجوری داری حرف میزنی مرتضی پاشایی کسیه که آهنگاش زمزمه ی مردم شده همین نگران منی که داری اینجوری نقدش میکنی تو خیلی از نظر سنجی ها مقام اول رو آورده نه تنها نگران منی بلکه همه ی آهنگ های مرتضی پاشایی اینجورین و باید بگم مرتضی پاشایی بیشتر ملودی هارو خودش میساخت واین یعنی اینکه با دنیای موسیقی کاملا آشنایی دشته بعدشم برای خوندن آهنگ تیتراژ نگران منی خیلی حتما خیلی از خواننده هارو مد نظر داشتن که بین اونا مرتضی پاشایی بهتر از همه بوده درضمن یکی از ویژگی های یه آهنگ خوب و بی نظیر اینه که احساس رو تو دل مردم زنده کنه که مرتضی پاشایی با صدای آسمونیش ترانه هایی رو ساخت که خدا رو شکر همه این ویژگی رو دارن

188.215.177.81
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:44
ناشناس

واقعا منو بارون هیت نشد؟!!!
دوستت دارم هیت نبود؟!!!
شما انگار تو همون طفولیت موندی اینو از گفته هات درباره موضوع بیماری پاشایی میشه فهمید, من خودم معتقدم پاشایی بعد از بیماری بیشتر دیده و کاراش شنیده شد اما تقریبا بیشتر اهنگهای ماه عسل شنیده و گاهی هیت شدن.
خیال تو یگانه - سازش مهدی یراحی - ماه عسل که بهش اشاره شده - نگران منی.
بعدشم در بزرگی خواننده ای که پایین نام بردی هیچ کس شکی نداره اما اینجا جای موسیقی انها نیست موسیقی ماست, بچه های داخل.

2.179.18.130
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:57
Modern Talking

جاده ی یک طرفه فقط تو بخش مردمی و پس از مریضی ایشون توسط کاربران سایت موسیقی ما انتخاب شد که این هم ناشی از همون بیماری بود.
لقب امپراطور پاب؟؟؟؟؟ببخشید کی به ایشون همچین لقبی داده؟! معلومه:)
خود سایت موسیقی ما هم نوشته: نمیتوان منکر تاثیر بیماری در شهرت پاشایی شد.
آقای پاشایی خاص بودن؟ دقیقا تو چی خاص بودن؟ ایشون خواننده ی پاپ بودن جوری میخوندن که صد ها خواننده ی پاپ دیگه هم همینجور میخوندن مثلا وقتی داری س/ی/ا/و/ش یا د/ا/ر/ی/و/ش یا استاد شجریان میشنوی شیوه ی خودنن مخصوص خودشونو دارن که هیچکس دیگه اونجور نمیخونه بر عکس ایشون!
در ضمن این که Pesare Ariayi(سامان جلیلی) گفت که طرفدار های پاشایی دختر بودند واحساساتی کاملا درسته از طرز کامنت گذاشتنتون مشخصه
اینم که میگین خودش ملودیهاشو میساخته خوب تتلو و منصور هم میتونن برای خودشون ملودی بسیازن!
به س/ی/ا/و/ش میگن ملودی ساز بخاطر آهنگاییه که برای بقیه ساخته(برای خوانندگان معروف وبزرگ ایران)

5.232.66.49
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 21:07
Melena

دوست عزیز.....
نةر شما کاملا محترمه اما مرتضی پاشایی یدونه بوده و هست...
سلیقه ها متفاوته...من خودم از اولین اهنگش طرفدارش شدم(اهنگ می بخشم)
اگه شما از مرتضی خوشت نمیاد به درک...اونقد طرفدار داره که نیاز به دوس داشتنه شما نداره...
شرایط مرتضی خیلی سخت بود...درضمن خود مرتضی دوس نداشت کسی از بیماریش مطلع بشه...
شما هم بهتره پشت سر اون مرحوم حرف نزنی...
اگه از مرتضی خوشت نمیاد دلیلی نداره که به خودش و طرفداراش توهین کنی...
مرتضی از کسی تقلید نکرد اینو همه میدونن..لطفن حرف بیخود نزن
مرتضی از لحظه لحظه زندگیش درست استفاده کرد...
راستی اهنگ یکی هست که کلا معروفه و قبل از جریان بیماریش بود...
لطفن درست انتقاد کنید...بدون توهین و تحقیر

2.190.116.37
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:30
mm

میشه شما اصلا نظرررررررر ندین؟؟؟؟؟واقعا نمیتونین؟؟واقعان که بی انصافی.چطور میتونی در باره مرتضی پاشایی اینطور حرف بزنی؟؟؟؟

46.225.221.119
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:31
رضا

من نمیفهمم شما کی میخواید بفهمید که عشق ما به مرتضی به خاطر اون سرطان لعنتی نبود
این همه هنرمند سرطان میگیرنو از بینمون میرن پس چرا اونا معروف نمیشن?
مرتضی خودش خوب بود
قبول کنید

31.59.62.102
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 17:56
س م

اخه عقل کل ها(کسایی که میگن شهرت مرتضی به خاطر بیماریش بوده +سابت موسیقی ما) این همه هنرمند سرطان میگیرن و از دنیا میرن پس چرا محبوب نیستن؟؟!لطفا اینو بفهمید که مرتضی دوست داشتنی بود و هست
قبول کنید مرتضی خودش خوب بود شخصیتش خوب بود و شخصیتش دوست داشتنیش کرده بود و بعد از شخصیتش این اهنگهاش بود در ضمن بنده خودم طرفدار مرتضی هستم ولی هیچ وقت شکست عشقی نخوردم و با این جمله که طرفدارهای مرتضی شکست عشقی خوردن مخالفم و

2.190.46.43
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 18:30
الهه

طرفدارای عزیز مرتضی
خودتونو اذیت نکنید ما همه جوره نشون دادیم مرتضی برای ما عزیز بوده و هست مثل خود مرتضی رفتار کنید همه ی ما میدونیم محبوبیت مرتضی بخاطر کاراش بود حالا بقیه هم که طرفدارش نیستن مهم نیست که چی فکر میکنن بعضی ها نمیتونن این همه محبوبیت و ببینن ..............

5.239.45.244
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 20:30
امیر مجیدی

خداییش من یادمه تا قبل بیماری و فوتشون تک و توک صداش از ضبط ماشینا بیرون بدو،اما بعد از بیماری وفوتشون تا دو ماه فقط تو ضبطای ماشینا آهنگای ایشون بوده
آهنگاش خوب بود،ولی نگران منی درسته خیلی قشنگ بود،اما هیت نبود به نظر من یکی هست جاش تو این لیسته

151.247.45.65
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 19:43
سعید

جناب یه سوال . تو از شعر چیزی حالیته ؟ پاپ میدئنی به چه معناس ؟ قافیه بلدی ؟ آهنگ میدونی چیه ؟ چار تا کلمه قلمبه سلمبه واس خودت گفتی اینجا خودت معنیشو میدونی ؟ حشو قبیح ؟ مشکلات وزنی ؟ اصلا تو از ملودی چیزی سرت میشه ؟ آهنگسازی که میای اینجا از وزن حرف میزنی ؟ احسان علیخانی چیکارس که بیاد واسه برنامه تلویزیون آهنگ انتخاب کنه ؟ علیخانی یه مجریه نه تهیه کنننده ؟ آقای حشو قبیح میدونی واسه اینکه تو یه برنامه پربیننده یه آهنگ تیراژ بشه باید از هفت تا فیلتر رد بشه ؟ وزارت ارشاد مگه به همین سادگی میاد یه آهنگ و تیراژ یه برنامه پر طرفدار انتخاب کنه ؟ وقتی از صدای کسی خوشت نمیاد لازم نیست بیای از کلماتی حرف بزنی که ذره ای توش تخصص نداری .سیاوش موسیقیدان درسته در اون شکی نیست .پاشایی تنها کسیه که اول ملودی میساخت بعد شعرش رو میاورد روی ملودی .این نبوغ بالای یه خواننده رو نشون میده که در هیچ خواننده دیگه ای مشاهده نشده . تو زمینه ای که هیچ تخصصی نداری لاف نزن جناب

46.225.174.110
شنبه 3 مرداد 1394 - 16:36
پریسا

تو خجالت نمیکشی؟مرتضی در سال 89 که 10تا آهنگ هم بیرون نداده بود یه کنسرت اجرا کرد که 2000نفر توش شرکت کردن.این که دیگه قبل از بیماریش بود.درضمن هیت شدنه یکی هست و جاده یکطرفه هم به خاطر بیماریش بود؟کدوم خواننده حاضره با اون شرایط سخت جسمی 15 روز از ماه رو توی شهر های مختلف بخونه ها؟به خدا تک تک شماها که دارین از محبوبیت مرتضی آتیش میگیرین اگه تو وضعیت اون بودین زورتون میومد زندگی کنین.مرتضی از هیچکس هم تقلید نمیکرد.نگران منی بی شک بهترینه.منتشر کن موسیقی ما

21.209.8.22
دوشنبه 29 بهمن 1397 - 12:45
فریبا

کاری به هیت بودنش ندارم ولی یعنی چی این حرفا؟ " تو بجای منم داری زجر میکشی...تو بجای منم پر غصه شدی...نگو خسته شدی" اگه منظورش خدا بوده که واقعا قبیح بوده. اینجور شعرا مد شده. آهنگ حس میکنم تو رو مهدی یغمایی هم چرند و بی محتواست وقتی بهش فکر میکنم همش درهمه اصن معلوم نیست با کی حرف میزنه یا چی ازش میخواد.

5.233.82.143
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 19:48

ماه عسل فرزاد فرزین <3
هیچوقت از تکرار پشت سر هم این قطعه آدم خسته و دلزده نمیشه

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:01
amehrdad gh

دربین آهنگ های فرزاد فرزین هیت ترین آهنگش نفس برده اس که همراه با محسن چاوشی خونده

46.224.62.236
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:59
amin.mahdavi

نفس بریده هم کلی هیت بود ....
البته تو هیت شدنش فیت بودن قطعه خیلی تاثیر داشت ... چون به طور طبیعی مخاطبان قطعه چند برابر میشه ... اونم چه فیتی .... فیت فرزاد و محسن :) ... یه ورژن هم اومده بود که محسن یگانه هم بود
3صداییش خیلی خوب شده بود .... 3صدای کاملا متفاوت تو یه قطعه انقد خوب کنار هم قرار گرفته بوده کسی نمیتونست منکر شنیدنی بودن قطعه بشه

5.237.176.101
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 20:09

وقتی کوچک بودم و مدرسه می رفتم، می آمدند می گفتند که داوود شیرازی ساز زده و بلبل آمده و نشسته روی دسته سازش. من به اینکه کوچک بودم هیچ نمی توانستم باور کنم که یک چنین چیزی می شود.
داوود شیرازی، ردیف آقا علی اکبر فراهانی و میرزا حسینقلی را خیلی خوب می نواخت. بنده ساز زدنش را دیده بودم و می گفتم که این را نمی توانم باور کنم که بلبل روی دسته تار بنشیند. بعد از داوود شیرازی پسرش هم اسماعیل شیرازی خوب تار می زد. بعده برای آقا حسینقلی و میرزا عبدا... و درویش خان هم گفتند که بلبل روی دسته سازش می نشیند ولی برای من سخت بود باور کردنش.
تا اینکه یک شبی مهمانی بود در باغ صاحب جم بودیم، بنده سازی می زدم. باغ باصفایی بود. دیدم بلبل روی دسته ساز من نیامد ولی خیلی نزدیک روی یک شاخه نشسته بود و من هیچ باور نمی کردم ت این که این پیشامد برای خود من پیش آمد ولی بلبل روی دسته تار نیامد بنشیند. ولی خیلی نزدیک بود، روی یک شاخه نشسته بود. و آنهایی که داشتند گوش می کردند اشاره کردند به خواننده که دیگر نخواند ببینیم چه می شود و من تنها ساز زدم بلبل هم جواب می داد مثل سوال و جواب آواز با ساز. این کار را بنده کردم وآن شب تمام شد رفتیم منزل. فردایش من دیدم مردم حرف هایی که می زدند من باور نمی کردم، دیدم به خودم دارند می گویند: آن شب فلان جا در باغ صاحب جم شما ساز زدی بلبل روی دسته سازت نشسته بود، گفتم آقا (اینطور) نیست، گفتند که باید افتخار کنی. حالا می خواهی نگویی ما خودمان می گوییم! بالاخره فهمیدیم که این همه می گویند بلبل روی دسته ساز نشسته بود، (در حقیقت) روی شاخه درخت نشسته بود نه روی دسته ساز بنده یا هر وسیله که بود. آقای مبشری به بنده تلفن می کردند و می گفتند که ما شنیده ایم که یک شبی در ..... ، گفتم خد.ا شاهد است روی دسته ساز من نیامد، گفتند آمده، تو نمی خواهی بگویی! خلاصه هر چه از بچگی می گفتم که یک چنین چیزی نمی شود، باور نمی کردند.
فقط این را می گویم که اگر تار را نرم بزنید و اگر چکشی مضراب نزنید، بلبل نزدیک می آید. از ساز نرم، بلبل خیلی خوشش می آید.
"مرتضی نی داود"

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 20:30

علامت سوال شادمهر بي نظيره و واقعا هم هيت شده بود ولي ماه عسل فرزاد فرزين آخه كي هيت شد؟؟؟؟؟
نگران مني هم كه دليل هيت شدنش معلومه.نه نگران مني بلكه فول آرشيو مرتضي پاشايي بعد مرگش هيت شد.
من و بارون هم يكي از بهترين هيت ها بود به واسطه ي 2 تا خوننده ي خوب كشورمون.
موسيقي ما يه اعتراض.چرا احسانو نميگيد آخه؟
نابرده رنج كه مگا هيته.همين طور تاوان و ميوه ممنوعه.
يا احساس آرامش و نميدونم با تنظيم سيروان و وكال بينظير احسان جان.
سلام آخر كه واقعا بي نظيره و تو همه جا هم و همه مناسبا اين آهنگ شنيده ميشه و كسي نيست كه نشنيده باشه اين آهنگو.
دارم ميام پيشت كه تونسته تبديل به يه مكالمه بين همه افراد بشه.
بعضي انتخابا عجيبه.تو سري هاي قبلم دوست دارم زندگي رو با تو خيال كردي بري انتخاب كرده بودين كه من اصلا تو خيال كردي بري رو گوش نداده بودم و ديديد كه حتي اعضاي موسيقي ما هم از اين انتخابا ناراضي بودن.
جاي علي اصحابي هم خيلي خاليه مخصوصا ميشد كه.
و خيلي آهنگاي خوب ديگه لطفا سري هاي بعدي بيشتر دقت كنيد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:18
طرفدار مرتضی پاشایی

با صحبتتون در مورد مرتضی پاشایی و اهنگ نگران منی مخالفم..چند تا دلیل دارم:
1.مرتضی با اهنگ یکی هستش و به خاطر استعدادش محبوب شد نه بیماری و مرگش اینو با اطمینان میگم
2.کنسرتهای مرتضی حتی موقعی که بیمار نبود هم خیلی خیلی زود پر میشد و دلیلش هم محبوبیت خودش بود نه چیز دیگه
و در انتها هیچ وقت از محبوبیتش پیش رفداراش کم نمیشه
موفق باشید

2.190.1.31
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:00
Pesare Ariyaei (سامان جلیلی)

در جواب شما طرفدار پاشایی باید بگم که قطعه هیت شدن ربطی به استعداد نداره، خیلی ها هستن که آهنگ هیت دارن ولی معروف نیستن، البته من منکر استعداد بالای ایشون نیستم.
و اینو بگم که مرحوم قبل از مریضی کنسرت هاشون به اون صورت شلوغ نمیشد، البته اکثرا طرفدارهاشون بعد از مریضیش پیداشون شد که اکثرا دختر و احساساتی و خیلی هم تعصبی هستن و غیرمنطقی که فقط سطحی به آهنگ نگاه میکنن.
در رابطه با آقای خواجه امیری هم بگم که اکثر آهنگ های قدیمی ایشون هیت هست و من ازشون واقعا لذت میبرم.

188.253.95.220
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:39
س م

اقای محترم اولا باهاتون مخالفم چون کنسرتهای مرتضی خیلی شلوغ میشد شما نرفتی پس قضاوت نکن ثانیا کی گفته طرفدارهای مرتضی همه دخترن و بی منطق و احساسی ..درست صحبت کن من خودم دخترم ولی خیلی منطقیم و درسته نسبت به مرتضی تعصب دارم و طرفدارشم ولی سطحی به اهنگ نگاه نمیکنم و پسرهاهم کم طرفدار مرتضی نیستن خواهشا قضاوت نکن و طرز فکرتو به دیگران دیکته نکن

2.190.1.31
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:49
طرفدار مرتضی پاشایی

اقای Pesare Ariyaei (سامان جلیلی) مگه من برای شما این کامنت رو گذاشته بودم که ریپلای کردید به من؟؟!!!من با اقا ابوالفضل بودم نه شما بعدش هم لطف کن قضاوت نکن چون کنسرتهای مرتضی همیشه خیلی شلوغ میشد و اینکه پسرهاهم خیلی طرفدار مرتضی هستند و یعنی چی متعصب و احساسی و بی منطق؟؟این چه ربطی به جنس دختر داره اخه..من دخترهای ز یادی رو میشناسم که خیلی منطقین تازه فقط قراره دخترها سطحی به اهنگ نگاه کنند پسرها سطحی نگاه نمیکنند؟؟؟مگه قراره همه موسیقیدان باشن ...مگه شما خودت موسیقیدانی ؟؟!!و در ضمن محض اطلاع بنده شکست عشقی نخوردم هیچ وقت..از همون سال 89 که اهنگ یکی هستش اومد کارهاشو دنبال کردم 2 بار هم کنسرتش رفتم یه بار موقع سالم بودنش یه بار هم موقع بیماریش که هردو خیلی شلوغ بود سر کنسرت شهریور پارسال هم نشد برم چون خیلی زود پر شد و بلیظش تموم شد

2.190.1.31
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 23:05
علی

آقای پسر آریایی(سامان جلیلی) این تظرت راجب مرتضی تماما سرشار از ناآگاهی و بی مطالعگی هستش....مرتضی از معدود خواننده هایی هست که از همه قشر و همه سن هوادار داره......شمای که حرف میزنی قبلش یه چک بکن مردم بهت نخندن تویی که میگی قبل از بیماریش کنسرتاش شلوغ نبود اگه بلدی یه سرچ بکن فیلم کنسرتای قبل از بیماریشو ببین بعد خودتم بیا باهم به این کامنتت بخندیم........معروف ترین کنسرتای مرتضی اتفاقا کنسرتای قبل از بیماریش بود......این همه دشمنی با کسی که این هممممممه آدم براش میمیره و هیچ آدم دور و نزدیکی ازش بدی نقل نکرده احمقانس مگر اینکه کسی حسادت کنه

83.254.22.127
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 13:15
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

منم كاملا با پسر آريايي موافقم.قطعه ي يكي هست استعدادشو نشون داد و هيت شد خب قبول.پس چرا نتونست موفقيتاي عاشقانه ها و حباب و من خود آن سيزدهم رو به دست بياره؟؟؟؟
چرا وقتي مريضيش شديد شد يكي هست يهو بهترين آلبوم شد!!!!!!!!!
قبل مريضيش كنسرتاش پر ميشد ولي به طور عادي كه واسه همه هم اينجوري پر ميشه ولي بعد مريضيش كنسرتاش به 1 هفته نميرسيد پر ميشد كه البته بازم مديون بقيه خواننده ها بود.چون همه تو صفحه ي شخصي خودشون ميگفتن ميخوان برن كنسرت پاشايي و خيلي ها هم مي اومدن و فقط و فقط هم براي دلداري بود.
همخوني با محسن يگانه و محمد عليزاده و بابك جهانبخش و محمد رضا گلزار تونست كنسرتاشو شلوغ كنه نه هيچ چيز ديگه.شما برو يه سر به اتفاقات سال 91 بزن.

2.177.43.188
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 16:18
Pesare Ariyaei (سامان جلیلی)

من که چیزی نگفتم که شما همتون جبهه گرفتید.
شما معلومه خودتون رو زدید به خواب و البته این طبیعیه....
بله درسته قبل از مریضیش شلوغ میشد ولی بطور طبیعی، ولی بعدش جوری شلوغ میشد که چند روزه همه بلیت ها فروش میرفت. من خودم هم ایشون رو دوس دارم ولی دلیل این همه تغصب رو نمیدونم

5.123.148.122
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 19:18
س م

اقا ابوالفضل صحبتهای شما متین ولی یه خواننده که 3 سال کارشو رسمی کرده بود نباید انتظار داشت البوم اولش بهترین باشه به نطر من اگر 3 یا 4 سال دیگه میگذشت و مرتضی پاشایی حالش خوب بود و به کارش ادامه میداد مطمئنا خیلی محبوب تر میشد و بنده طرفدار مرتضی هستم چون با استعداد و با شخصیت بود و شخصیت دوست داشتنی داشت

45.33.101.155
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 20:35
امیر مجیدی

بابا قبول کن مرتضی پاشایی با فوتش هیت شد

151.247.45.65
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 07:12
....m....

1.سلام
2.همه از این که اقای پاشایی با قطعه یکی هست معروفیت و محبوبیت خودشونو بدست اوردن شکی ندارین
3.من خودم به شخصه یکی هست و چندتا از اهنگهای البومشونو شنیده بودم و اونهم با توصیه و پیشنهاد دوستان و اشناهامون و زمانی که فول البوم و تک اهنگهای ایشونو گوش دادم واقعا نمیدونستم که بیمارن و حدود یک یا دوهفته بعد باتیپ متفاوتشون تو کنسرت چالوس فهمیدم ایشون بیمارن و جایگاهشون و محبوبیتشون برای من به اندازه ی قبل اطلاع از بیماریشون بوده
4.باید بپذیریم استعداد بالا و فوق العاده ای در موسیقی داشتن و به نظر من شاید تکرارنشدنی هم هستن کما این که شاید افرادی هم بودن که بابیماری ایشون با کار هاشون اشناشدن و به خاطر کارهاشون طرفدارشون شدن به عبارتی بیماری واسطه ی اشنایی مردم با کاهاشون و محبوبیتشون بوده
5.هرکس نظری داره واین هم نظرمن بود اصراری بر پذیرفتنش توسط شما ندارم.

5.236.30.48
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 23:37
مسعود( طرفدار سيروان خسروي)

انصاف داشته باشين تو خيال كردي بري شايد ولي دوست دارم زنگي رو واقعا هيت بود

5.202.165.250
شنبه 3 مرداد 1394 - 16:48
پریسا

شما و همه کسایی که میگن مرتضی با مرگ هیت شد باید خدمتتتون عرض کنم که از نظر صاحت نظران مرتضی با البوم یکی هست پدیده سال 91بود و جاده یکطرفه هم بهترین قطعه خارج از البوم سال92.همین آقای خواجه امیری که سنگشو به سینه میزنین تونستی هم چین افتخاراتی کسب کنه/ایشون و دو سه نفر دیگه چاهار تا تیتراژ تلویزیونی خوندن معروف شدن ولی مرتضی با عشق برای ملت می خوند و کار به کار کسی هم نداشت.الان تمام این خواننده هایی که شما بگین خودشو بکشن هم نمی تونن مثل مرتضی اون قدر کنسرت اجرا کنند.پس لطفا ندونسته حرف نزنید

129.64.216.234
پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 15:55
تینا

جناب س.م الان طرفدارای خواننده شما همه پسرنو با فرهنگ و باشعورو تحصیل کرده و با منطق؟؟؟؟یکم به خودتون زحمت بدین و چشماتون رو باز کنین میبینین که تو مراسم تشعیع مرتضی همه جور ادم تو هر رده سنی گریان و غمگین ناراحت از فوتش بودند.مرتضی اگر زنده می موند صدتا که سهله هزار تا قطعه هیت دیگه منتشر میکرد

145.117.44.37
پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 15:58
تینا

اخ اخ ببخشید کامنت قبلی من خطاب به پسر اریایی بود.با عرض معضرت از س.م .ببخشید واقعا

99.56.135.149
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 20:32

مرسی فرزاد فرزین و ماه عسل

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 20:53

kolan az mohsen yeganeh ye sokot hit bod aya
ye zare ensaf dashte bashid baba

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 20:58

هیت وقتی معنی میگیره که اسمی از رضاصادقی باشه

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 20:59

عالی بود همه این موارد. به خصوص ماه عسل ،نگران منی و مرو ای دوست

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:07

درسته خیلی از این کارها که گفتین کارهای خوبی به حساب میان اما نمیشه عنوان هیت رو بهشون اختصاص داد
در بین کارهای پاپ این قسمت هیت یعنی علامت سئوال؛مرو ای دوست و گل آفتابگردون که بی تردید علامت سئوال مگاهیت و جزء سه ترانه ی اول این چهار دهه هست.
اما در مورد سایر ترکها؛قصد جسارت ندارم اما چنین به نظر میرسه که میخواید اسم بعضی از به اصطلاح خواننده های پرطرفدار این روزها رو در این لیست بگنجونید اما در حق برخی خواننده ها داره اجحاف میشه
پیش داوری بنده رو ببخشید.
قطعاتی مثل
بهار بهار تورج شعبانخانی
روشن تر از ستاره و مسافر از حسین زمان
پرنده از مانی رهنما
دلم گرفت از حامی
کوچه از حمید خندان
معجزه ی شرقی از منوچهر طاهرزاده
هوای حوا از ناصر عبدالهی
اعتبار عشق؛معرکه؛دروغکی و ساز مخالف از مجتبی کبیری
خیلی از کارهای سعید شهروز و فریدون
و...
در زمان خودشون خیلی گل کردن و شنیده شدن و نسبت به برخی از قطعاتی که در این چهار قسمت قرار دادین چه از لحاظ بار موسیقی و چه از نظر جلب مخاطب؛موفق تر بودن

در پایان جا داره بابت زحماتتون در این زمینه و دقت نظرتون در انتخاب شاهکارهای ماندگار موسیقی اصیل؛من جمله کارهای استاد شجریان؛خدمت شما خسته نباشید و تبریک عرض کنم...

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:22
ali nori

چقدر من و شما هم سلیقه ایم

77.237.76.195
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 11:55
مهدی

کاملا" موافقم

31.184.179.227
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:11

تو این ده تا:
1- سون - دوست دارم
2- آریان - گل آفتابگردون
3- مرتضی پاشایی - نگران منی
4- شادمهر - علامت سوال
5- بابک جهانبخش و رضا صادقی - من و بارون
6- محمد نوری - سفر به خاطر وطن

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:16

اگه ماه عسل فرزاد فرزینو هیت میدونید بهتره تعریفتون از هیت رو که اول پست نوشتید عوضش کنید ...

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:08
یگانه نود چهاری(بزودی)

موافقم

2.185.169.195
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 15:45
مخاطب خاص

اهنگ خوبی بود ولی هیت نبود..

78.38.67.242
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 23:02
يگانه

واقعا اهنگ مناسبي برا هيت شدن نيس!

151.238.160.33
دوشنبه 18 خرداد 1394 - 14:05
پیمان

دقیقا
سیروان و فرزین به نظرم هیت نبودن و موسیقی ما نمیدونم رو چه حسابی گذاشتتشون
با اینکه خیلی اهنگاشون رو دوس دارم

177.193.3.21
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:39

فرزاد فرزین ماه عسل عالی بود

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:43

اصلا دلیل نمی شه هر اهنگی که از ماه عسل پخش می شد باید هیت باشه
اگه اینجوریه باید %100 اهنگ محسن یگانه (منو درگیر خودت کن )ماه عسل هم باشه
اهنگ فرزاد فرزین که به هیچ عنوان هیت نبود

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:09
مانا مازوجی

ماه عسل برنامه ای که بیشتر مردم از هر قشری می بینند و دوسش دارند داستان مردم عادی و زمان پخش ومجری توانا از مهمترین علل موفقیت این برنامه محسوب می شن خب طبیعیه که موسیقی تیتراژش شنیده میشه تا اینجا هنوز فقط مردم اون رو شنیدن اما چی می شه که به مرحله ی هیت بودن مرسه؟ به نظر من یکی از اون عامل خود احسان علی خانیه که تمام تلاشش رو میکنه تا با خواننده های توانا(نه الزاما مشهور به عنوان مثال مهدی یغمایی که با ماه عسل مخصوصا اهنگ حس می کنم تورو شناخته شد ) کار کنه همچنین خود برنامه خواننده و سایر عوامل رو مجاب می کنه که با حساسیت بیشتری کارو اماده کنن چون بالاخره قراه یه ملت ازهر سنی بشنون و اگه کار خوب از اب در بیاد کلی به هوادارا و علاقه مندان اونا افزوده می شه و تهیه کننده های دیگه هم بهشون پیشنهاد کار میدن ودوباره می تونه این داستانا اتفاق بیافته نکته ی مهم دیگه جنس برنامه س که حال وهوای معنوی سنگینی داره و درارتباط با خدا هستش واز یه جنس دیگس و اون حس که خواننده اهنگو با تمام وجود داره واسه خدا می خونه به هیت شدن و مورد قبول واقع شدن اهنگ خیلی کمک میکنه ازدیگر عامل هاش می تونه اون تصاویری باشه که هنگام پخش تیتراژ دیده می شه وبه ماندگاری اهنگ کمک میکنه البته منم این نظرو ندارم که هر اهنگی که مال تیتراژ ماه عسل باشه هیته اما از نگاه من اهنگ ماه عسل فرزاد فرزین ونگران منی مرتضی پاشایی حالا 100٪ نه اما 90٪ هیت بود .

2.187.210.127
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:43

مهدی مقدم فراموش نشه

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:47

نگران منی-مرتضی پاشایی

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 21:58

خیلی فله ای شده انتخاب هاتون دیگه یک نصیحت :هر ترانه ی آشنا به گوشی که صرفا هیت نبوده
با آهنگ ماه عسل فرزاد فرزین و مرتضی پاشایی و منو بارون رضا صادقی و جهانبخش مخالفم
درضمن تااینجا که از محسن چاوشی خیلی کم ترانه هست بابا اون همه آهنگ هیت داره این چاوشی اگه توی فهرست نرن واقعا نامردیه درضمن چه وضعشه که ملاک شما مجاز بودن آهنگه یعنی یه خواننده ی مجاز که قبلا ترکش مجوز نداشته و هیت هم بوده نباید توی این لیست باشه ؟!!

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:01

گل آفتابگردون هرروز به انتظار دیدن یاره...
بهترین خاطره ها رو با این ترانه دارم . خیلی بیشتر از یه آهنگ برام ارزش داره و دوسش دارم
ممنون بابت یادآوری خاطره های خوب.
همیشه آریانی...تا بی نهایت

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:04

یکی هست و جاده یک طرفه مرتضی پاشایی رو هم اضافه کنید لطفا.ممنون

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:08

اول نگران منی مرتضی بعد علامت سوال شادنهر

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:10

آهنگ نگران منی مرتضی پاشایی اوله آقای پاشایی یک اسطوره بود و باقی خواهد ماند خیلی دوسشون دارم

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:11

نگران منی مرتضی پاشای.فقط مرتضی

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:13

7band Dooset Daram
Morteza Pashaei Negaran Mani
Babak Jahanbakhsh Va Reza Sadeghi Mano Baron

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:18

نگران منی مرتضی پاشایی

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:19

اهنگ پاشایی شادمهر ودکتر اصفهانی خیلی به دلم نشست
به نظر بنده اینگونه صحبت ها درباره مرحوم پاشایی درست نیست چون شخصیت ایشان هرگز اینگونه نبود
که از مریضی که به ان دچار شده بود سو استفاده کند نگران منی هم حال واحوال ان روزهای مرحوم پاشایی بود وقتی قرار بودایشون سه ماه زنده باشند یکسال را با صبرو بردباری گذراندند و واقعا الگویی مناسب برای بیماران سرطانی بودند

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:34
نفس پناهی

بله حق با شماست اما متاسفانه خیلی ها هستند که در این موردبی انصافی میکنند ...امپراطور ما هیچوقت از شهرتش سوءاستفاده نمیکردوممنون از شما

2.187.58.16
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 17:41
meli

بله.درسته.ای کاش همه مثل شما فکر میکردن...

46.225.221.119
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:19

یعنی هر کی تیتراژ برنامه ماه عسل رو بخونه هیته هاااااا؟؟
(فرزین،پاشایی)
عجب!!!
پس ماه عسل محسن یگانه چی
اوون که یشتر از اینااا هیته
وری وری زیاد هیته
اصن متنش دیونه ی آدم میکنه
با من غريبگي نکن با من که درگير توام
چشماتو از من بر ندار من مات تصوير توام

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:53
amin.mahdavi

هرجا از فرزاد فرزین بد گفته میشه چرا باید ما رد پای هوادارای یگانه رو ببینیم؟؟؟؟؟
بابا خسته نشدید؟؟؟ دشمنی با شما نداریم که...
چشم ندارید یه قطعه فوق العاده از فرزاد تو لیست باشه؟
هنوز 60تا آهنگ مونده ... خوب ماه عسل های مهدی یراحی هم نگفتن هنوز
چرا الکی جو منفی میدید؟

5.237.176.101
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:54
طرفدار محسن یگانم

در حد محسن یگانه کم لطفنی شده فراتر از اونی که فکر میکنید
اگر ماه عسل محسن یگانه در لیست قرار نگیرد
نشانه ی ضعف گوشیسین ها خواهد بود

2.185.170.116
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 19:47
حامد

بابا باشه محسن یگانه خوبه!!ماه عسل هیت ترین قطعه ی ایرانه چون برنامش برنامه هیتیه،در ضمن قطعه هم قطعه ی شنیدنیی هستش.

85.185.213.129
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:22

بین این بخش
1-علامت سوال شادمهر
2-گل آفتاب گردون آریان
3-مرو ای دوست

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:23

مرتضی پاشایی - نگران منی

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:27

نگران منی -مرتضی پاشایی

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:31

نگران منی ـمرتضی پاشایی عزیز و دوست داشتنی
کسیکه خدا صداشو بیشتر از ما دوست داشت....

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:38

نگران منی از مرتضی پاشایی تنها عشقه زندگیم

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:39

فقط نگران منی مرتضی پاشایی ..روحش شاد ..
ما هوادارای مرتضی از اول هوادارش بودیم ..نه اینکه بعد از پروازش ..تا همیشه هوادارش میمونیم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 23:57
مهسا

فقط نگران منی .زنده یاد مرتضی پاشایی..ما تا ابد طرفدارش هستیم.

65.49.68.155
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:42

و باز هم روایت تکراری معرفییت و محبوبیت پس از مرگ ...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 13:04
بهار

آقا شماها چتونه؟! چرا الکی جو میدید؟! و چرا از چیزی ک نمیدونید الکی حرف میزنید؟!
معروفیت و محبوبیت پس از مرگ؟! من با نظر شما موافق نیستم.. با نظر هیچکدوم از شماهایی ک اینطور بی انصاف نظر میدید موافق نیستم!!
مرتضی قبل از این ک بیمار بشه هم ب اندازه ی خودش و ب اندازه سال های کم فعالیتش خیلی محبوب بود..
منکر این نیستم ک قضیه بیماری مرتضی باعث توجه بیشتر مردم نسبت ب اون شد و این ک باعث شد مرتضی شناخته تر از قبل بشه!! اما نمیتونم اینم قبول کنم ک محبوبیتش بخاطر این موضوع بود.. اون از قبل بیماری هم کلی طرفدار داشت.. و فقط یسری طرفدار گذرا و موقتی بودن ک بخاطر قضیه بیماریش ب جمع هواداراش پیوستن.. ولی خیلیا از قبل اون هم ب صدای مرتضی گوش میدادن.. مثلا من خودم از 1سال و 2ماه قبل بیماری مرتضی ب صداش گوش میدادم و از اون موقع شناختمش.. درست از زمان انتشار آلبوم "یکی هست"
شماهایی هم ک درست و حسابی آمار ندارین.. اول برین آمار بگیرین.. بعد بیاین اظهار نظر کنین!!
برای مثال میتونی این جمله رو تو گوگل سرچ کنی.. تیتر یکی از صفحاته...
"صحنه برج میلاد در دستان مرد سفیدپوش"
این کنسرت دومین کنسرت مرتضی تو تهران و اولین کنسرتش تو برج میلاد بوده.. میتونی اون متنو بخونی و ببینی ک مرتضی طرفداراش چقدررررر بودن و نبودن!! قابل توجهت 29 مرداد 92 مرتضی حتی خودش هم از بیماریش اطلاعی نداشته تا چ برسه ب مردم.. ک بخوان برن بخاطر بیماریش طرفدارش بشن..
پس انقدر الکی و رو هوا اظهار نظر نکنین!!
در ضمن با هیت بودن "نگران منی" مرتضی پاشایی موافقم.. با هیت بودن "ماه عسل" فرزاد فرزین موافق نیستم!! آهنگ خوبی بود.. ولی هیت نیست ب نظرم.. در مورد بقیه هم نظری ندارم!!

5.236.99.67
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:28
mm

شماها چتونه؟؟مرتضی پاشایی قبل از مرگش هم با آلبوم یکی هست به شهرت رسیده بود.الانم چون محبوبه دلیل نمیشه شما اینطوری قضاوت کنین

46.225.221.119
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 19:17
Aylar

اونایی ک میگین مرتضی بعد بیماریش مشهور شد ؛ اررررره عزیزمممم جرات میخواد مریض باشی بری رو استیج … شهامت میخواد عملتو بندازی عقب برا اینکه پیش طرفدارات بد قول نشیو اهنگو ب موقع بدی بیرون … عشق میخواد ک با درد بخونی ….. دل میخواد ک بین هر سانس بت سرم و مسکن بزنن ولی بازم بخوای رو استیج بمونی ….. قدرت میخواد ک با سرطان چارصد سانس کنسرت برگذار کنی …. انرژی و امید میخواد ک بدونی سه ماه بیشتر زندگی نمیکنی ولی یازده ماه بمونی و اهنگایی بدی بیرون ک غوغا کنه …. خیلی خوب چشاتونو رو این چیزا بستین ولی ما یادمون نمیره چهره ی مریضشو .. یادمون نمیره کبودیه رو دستشو …. یادمون نمیره موهای ریخته شدشو … یادمون نمیره تن نحیف شدشو … یادمون نمیره مردم برای سلامتیش چقد دعا کردن و نذری دادن ( همینا بود ک مرتضی رو خاص کرد اره حقیقته بخونین صدبارم بخونین هرکی طرفدار آقای خاصه حق داره چون مرتضی اینقدر تک بود ک طرفدارش بشن)
روحت شاد اسطوره ی مقاومت
عاشقتم امپراطورم

2.181.26.112
شنبه 3 مرداد 1394 - 16:58
شیدا

خدایا ما خسته شدیم تا کی باید جواب شما حسودا رو بدیم؟اگر نگاهی به کنسرت های سال 91و92بندازی اونوقت میفهمی محبوبیت مرتضی به خاطر کاراش و شخصیت بی نظیرش بود.تو چت شده موسیقی ما؟یعنی چی هیت شدنش به دلیل بیماریش بو؟خیلی از دوستان به ماه عسل فرزاد فرزین رای دادن.نکنه ایشون هم بیمارن ما نمیدونیم؟واقعا که این اهنگ حرف دل هر بنده ای با خداشه حالا خوانندش تو اوج بیماری بوده.چرا نمیگی مرتضی ادم مردمی بود و با وجود بیماری به عشق مردمش و خدا خوند؟اقای علیخانی هم از سر رفاقت این کارو به مرتضی واگذار کردند درست مثل آقای یراحی.واقعا متاسفم واست موسیقی ما

106.66.32.197
شنبه 3 مرداد 1394 - 17:13
پریسا

خیلی زیبا بود ایلار خانم.واقعا ممنون حرف دل خوانواده خاص بود.مرتضی عاشقتیم تا ابد این حرفا ذره ای از عشق ما نسبت به تورو کم نمیکنه

25.32.131.50
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:45

نظر نذاریم بهتره چون منتشر نمیشه.همه خوبن بجز پاشایی و فرزین. اریان یادم میاد اون موقع تو وسایل ال جی یه سی دی از کنسرت اریان بود من اون موقع تازه با اریان اشنا شدم با خرید یه دستگاه ال جی از اونا که سه تا سی دی میخوردواون کنسرتو خیلی دوس داشتم مخصوصا اون نوازنده ویلون رو. فک کنم گلزارم جزوشون بود.

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:49

نگران منی، مرتضیپاشایی...
بی نظیره.. روحش شاد..

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 22:56

سلام به همه ی دوستای خوبم.بدون شک نگران منی مرتضی پاشایی.ای کاش مرتضی بهم اجازه میدادتاویدیویی رامنتشرکنم تاهمه بدونندمرتضی پاشایی درچه شرایطی باصدای گرفته اش برای شماخواند.

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:03

نگران منی.100%

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:18

فقط ماه عسل فرزاد فزرین........

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:26

مرو ای دوست و دکتر محمداصفهانی بهترین خواننده ایران زمین

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:36

خیلی داره تو این لیست بی انصافی میشه. همه میدونن تو تیتراژ ماه عسل فقط آهنگ محسن یگانه هیت شد با مرحوم پاشایی
تو این 4 تا لیست آهنگ دوست دارم زندگی رو ، تو خیال کردی بری با ماه عسل فرزین جاشون نیست. اگه قرار باشه آهنگ سکوت با این لیست آهنگا باشه این هیت بودن نیست پس . سلیقه ایه

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:39

اینکه آهنگ هایی مثل گل آفتابگردون علامت سوال مرو ای دوست و تصنیف بارون رو گزینش کردین نشون میده که به اصل شنیده شدن پایبندین
ولی انصافا ملاک تون از قرار دادن آهنگ هایی مثل نگران منی و ماه عسل چیه؟!!
واقعا میخاین این آهنگ ها رو از نظر هیت بودن بزارین کنار گل آفتابگردون و علامت سوال؟!!
کجا هیت شده این آهنگ ها؟!! من فکر میکنم نظر سنجی تون از دو بخش تشکیل شده. یه بخش آهنگ هایی که واقعا شنیده شدن و در زمان خودشون هم تمام وِیژگی های شنیده شدن یه موزیک رو داشتن. بخش دیگه نظرسنجی تون (که البته دسته کوچیک تر رو شامل میشه) آهنگ هایی هست که بخاطر رده سنی و مطرح بودن فعلی خواننده ها انتخاب میشه!! و یه جورایی باعث بازدید بیشتر میشه!!
به هر حال به امید انتخاب های دقیق تر و بهتر ... موفق باشین :)

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:39

سهم من از بودنه تو..
یه خاطره س همین و بس...!

واقعا چرا هیچکس شادمهر نشد...؟!

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:42

نظر من با وجود علاقه زیادم به شادمهر در این مورد (صرفا هیت بودن در بین عام جامعه) گل آفتابگردون آریان باند دوست داشتنی :)

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:43

موسقی ما لطفا آهنگ های دلکم - تکپر- حرف نزن علی عبدالمالکی هم اضافه کنید
سال 86 آهنگ دلکم همه جا پلی میشد - و همه با هاش خاطره دارن

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:43

واقعا متأسفم برای کسایی که علت محبوب بودن مرتضی و اهنگاش رو بیماری و مرگش میدونن و واسه خودشون اظهار نظر میکنن.اهنگ نگران منی علاوه بر قشنگ بودن متن و ارامش دهنده بودنش با صدای بی نظیر مرتضی قشنگ ترین اهنگیه که تا به حال خونده شده.کسایی هم که نظر دیگه ای درباره مرتضی دارن بهتره نظرشونو واسه خودشون نگه دارن.مرتضی بهترین بود هست و خواهد بود.
♥نگران منی-مرتضی پاشایی♥

شنبه 3 مرداد 1394 - 17:18
پریسا

دقیقا منم براشون متاسفم

136.240.40.12
یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:45

نگران منی-مرتضی پاشایی.
میبینم موفقیت مرتضی حرص خیلی ها رو درآورده.مرتضی پاشایی بهترینه چون
1-به خاطر صدای فوق العاده زیباش و حس عجیب آهنگ هاش
2- عشق به مردم.آخه به نظرت کیه که چند ماه آخرشو با اون درد و عذاب برا مردم بخونه؟درحالی که میدونه یکی دوماهدیگه زنده نیست.
مطمئن باش مردم ما خیلی باشعورتر و فهمیدتر از این هستن که فقط به خاطر یه بیماری طرفدار یکی نشن.مرتضی همونی بود که با هر تک آهنگی که بیرون میداد تا یه ماه صدر قطعه برتر ماه بود .اینه که بهتون زور میاد چون مردم دوسش دارن .چون با احساسه .چون صداش زیباست.چون مردم رو دوست داشت.
نگرانی منی هم یکی از 100 قطعه هیت که چه عرض کنم باید جزء یکی از قطعات برتر تاریخ موسیقی ایران بشه.نگران منی قطعه هیته چون مردم انتخابش کردن.تو ماه عسل دیدی با چه عشقی میخوندن مردم با مرتضی .تو مراسم تدفین مرتضی دیدی مردم مرتضی رو انتخاب کردن .چه تو بخوای چه نخوای

و در آخر مطمئن باش حرصت ادامه خواهد داشت چون "اسمش عشقه " داره میاد و مطمئن باش یکی از بهترین آلبوم های تاریخ موسیقی ایران خواهد بود

یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 23:54

1- نگران منی مرتضی پاشایی
2- علامت سوال شادمهر عقیلی
3- گل آفتابگردون گروه آرین

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:17

گمگشته و بنده نواز و مهتاب و ایران اقای مجید اخشابی هم که هیت نبودند لابد ؟؟؟؟؟
انصااااف خواهشن

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:18

فوق العاده اس

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:53

اینایی ک غش و ضعف میکنن برا پاشایی و ... معلومه بچه‌ن
آدمو یاد کسایی ک فوتبالو فقط تو بارسلونا و رئال میبینن میندازن چون سنشون ب قبلش قد نمیده

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:12
MohammaDReza  

دقیقا !
مرتضی پاشایی یه خواننده و آهنگساز عالی بود، ولی اینایی که میان فقط جو میدن کلا به قول خودشون شکست عشقی خوردن و آهنگای مرتضی پاشایی رو گوش کردن و الانم میان اینجوری نظر میزارن !

151.247.212.229
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:13
طرفدار مرتضی پاشایی

به شما ربطی نداره دلمون میخواد برای مرتضی غش و ضغف میکنیم..چشم حسود و دشمنش کور انشالله

2.190.1.31
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:53
سعید فلاحی

واقعا باید این نظر طرفدار پاشایی رو چاپ می شد؟؟؟
طرف مثل بچه ها میاد میگه ... ...
با این کار بی احترامی رواج پیدا میکنه تو سایت.

2.179.18.130
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:17
طرفدار مرتضی پاشایی

اقا سعید بنده بی ادبی نکردم فقط مثل خود اقا مهدی جواب دادم بعدش هم واقعا میگم به ایشون چه ربطی داره چرا ما طرفدار مرتضی ایم؟مگه باید بهش جواب بدیم؟خوب مثلا الان اگر این اقا طرفدار مرتضی نیست من باید بگم چرا نیست؟؟!!بعدش هم بچه خود ایشونن که بیخودی اظهار نظر میکنن

2.190.46.43
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:55

نگران منی_مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:56

نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 00:57

نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:00

کل آهنگ علامت سوال یه طرف، اون سوت اول آهنگ هم یه طرف! محشره. موریک ما یه چیزو یادش رفت اضافه کنه، اونم این بود که بواسطه ی حضور شادمهر و آهنگای فوق العادش فیلم پر پرواز پرفروش ترین فیلم سال ۷۹ شد.
گل آفتابگردون هم حرف نداره، یادمه اول راهنمایی بودم دستم تو فوتبال شکسته بود، اون موقع گل آفتابگردون تازه اومده بود و من تمام وقتمو با واکمنم و گل آفتابگردون میگذروندم. یادش بخیر

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:32
Saeed Arbabpour

با وجود این دوتا سوپر موزیک عده زیادی نگران منی رو انتخاب کردن :))) کافیه کامنتا رو بخونی :))
آهنگی که به غیر از یه ملودی نسبتا خوب ساده (نه بیشتر) هیچی دیگه نداره ...

178.157.54.204
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 02:04
بی سرزمین تر از باد

دقیقا کامنت یکیشونو کپی میکنم برات:
"به شما ربطی نداره دلمون میخواد برای مرتضی غش و ضعف میکنیم..چشم حسود و دشمنش کور انشالله" :)))))
با این روندی هم که موزیک ما در پیش گرفته بعید نیس شاهد آهنگای محمدرضا گلزار هم در ادامه لیست هیت ها باشیم :)

46.225.241.27
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 19:32
aydin

آقای Saeed Arbabpour
شما داری از چی داری میسوزی؟ قطعا این اهنگ مرتضی اونقدر خوب بود که تا این حد محبوب شد
ما به مرتضی عزیز لقب خاص رو میدیم چون همه ی چیزایی که مربوط به مرتضی میشن خاصن …
زندگی خاص …مقاومت خاص …صبر و ارامش خاص…طرفدارهای خاص …کنسرت ها و اهنگای خاص…لباس های خاص … استایل خاص … اخلاق خاص و تک…
امپراطور بودن مرتضی به کنار که واقعا برازنده شونه و حرفی نمیمونه دربارش …
اسطوره؟؟شک نکن که مرتضی یه اسطوره ست …یه اسطوره ای که ایران هیچوقت ندیده و نخواهد دید …
اقای خاص بودن و امپراطور بودن مرتضی عزیزم فقط مختص ما خونواده خاصش..باشه قبول .. ولی اسطوره بودنش برای همه دنیا ثابت شده …همه دنیا…
امیدوارم که برای هنرمند محبوب شما اتفاقایی شبیه حتی یک صدم اتفاقایی که برای اقای خاصمون افتاد نیفته …چون صد در صد طاقت نمیارید …
به ما طرفدارهای مرتضی نگاه نکنید که از یه طرف غم از دست دادن عزیزمون بود و از طرف دیگه حرف های مضخرف یه عده و توهین به امپراطورمون ولی بازم طاقت اوردیم و همچنان از مرتضی طرفداری میکنیم …
الکی که نیست ما خونواده خاص پاشایی هستیم …

2.181.26.112
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:10

اقا خدایی از همه هیت تره علامت سواله بعدشم گل افتابگردون... نگران منی گی به پای علامت سوال میرسه چرا خودمون گول میزنیم؟ با علامت سوال و گل افتابگردون یه نسل زندگی کردن...به نظرم خود داورا نظر بدن چون مردم ایران به شدت مرده پرستن!!! و احساسی ...وگرنه نگران منی کجا علامت سوال کجا

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 17:37
هلیا

چرا همه ی کلمه مرده پرست افتاده تو دهنشون هی تکرار میکنن؟
ما مرده پرست نیستیم.عاشقیم ، عاشق.چرا نمیخواید اینو بفهمید؟
آقای مرتضی پاشایی تا قبل جریان بیماری و فوتشونم کلی طرفدار داشتن. خود من یکیش.
بعدم جدا از خواننده نگران منی ک آسمونی شده خود آهنگ نگرانی منی ب دفعات زیاد شنیده و پلی شده و میتونه جز آهنگ های هیت باشه

5.237.120.106
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:13

مرتـــــــــــــــــــضی پاشایـــــــــــــــی /نگران منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:21

نـگـران منـی - مـرتـضـی پـاشـایـی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:21

نگران منی-مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:36

نگران منی ،مرتضی پاشایی عزیز،فوق العادست این آهنگ بینظیره،در ضمن اینجوری قضاوت کردن در مورد مرتضی عزیز اصلا درست نیست،اسم امپراطور برازندشه

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:49

نظر منو تو پست قبلی که ثبت نکردی
ولی تو ترانه های برنامه ماه عسل آهنگ محسن یگانه" منو درگیر خودت کن" بیشتر شنیده شد
از گروه آریان اون کار " ما دو باله پرواز مرغ عشقیم، پر میگیرم تا اوج آسمون ها" هیت تز از آفتاب گردون بود
بقیه انتخابای خوبی بود

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 01:53

خیلی زیبا بود امیدوارم اهنگ های مسافر و پر پرواز و اسمونی و ادم فروش و خیالی نیست و تقدیر شادمهر هم انتخاب بشن

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 02:22

نگران منی
مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 02:24

موندم چرا بعضیا زورشون رسیده به مرده ها جدا موندم توش
آنچنانم صحبت میکنن هر کی ندونه فکر میکنه کارشناس موسیقین

من آهنگ شادمهر ،سون و مرتضی پاشایی رای میدم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 02:29

وقتی خود شما تایید می کنید که «مرتضی پاشایی» به خاطر بیماریش محبوب شد دیگه چه انتظاری از کاربران سایت می ره؟
چرا همه اصرار دارن که هنر و استعداد «مرتضی پاشایی» رو زیر سوال ببرن؟
اونایی که به مرتضی توهین می کنید بدونید که اگه شما مرتضی رو نمی شناختین یا کاراشو گوش نمی کردین دلیلی نداره که بقیه هم مثل شما باشن؛واقعا متاسفم!
♥مرتضی پاشایی♥نگران منی♥

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 03:01

نگران منی -مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 03:09

نگران.منی...مرحوم پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 03:30

نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 03:32

نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 03:35

نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 03:38

مرتضی پاشایی نگران منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 04:29

مرتضی پاشایی نگران منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 04:33

آهنگ نگران منی از مرتضی پاشایی به نظر من یک آهنگ هیت هست چون با تمام احساس خونده شده و سالیان سال میتونه موندگار بشه چون با تموم سادگی ترانه نیایش بین یک بنده و خدا کاملا مشخصه,کسایی که فکر میکنن مرتضی از کسی تقلید کرده یا به خاطر بیماریش محبوب شده سخت در اشتباهن چون طرفدار یک خواننده بودن دلیل بر تقلید نیست و مرتضی صدای خاص خودشو داره اگه صداش
تقلید بود زود فراموش میشد و هنوز خیلیا حسرت از دست دادن امپراطور پاپ ایران رو نداشتن,اگه تقلید کرده بود لقب امپراطور پاپ ایران رو بهش نمیدادن,چون کسی مثل مرتضی پاشایی نبوده نیست و نخواهد بود,آهنگ نگران معنی پر از
حس معنوییه, حتی بچه ها و سالمندان هم با شنیدن این آهنگ از چیزای مادی دور و توجه اونا به سمت خداست, و در آخر میگم که موندگارترین موسیقی چهار دهه ی ایران آهنگ نگران منی از مرتضی پاشایی میشه,با توکل به خدا

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 04:35

نگران منی...مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 04:43

مرتضی پاشایی کجایی،نگرانه منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 05:10

محبوبیت مرتضی به خاطر ابتلاع به سرطان یک فرضییه خام و بچه گانه و توهین بی دلیل به مردم است. مردم تشخیص و شعور دارند و میدانند چه میخواهند. و مرتضی پاشایی نه اولین هنرمندیست که سرطان گرفت و نه آخرینش خواهد بود. کاریزما وهنر بایدباشد تا اینچنین شهره ومحبوب آفاق شد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 05:49

خوشم میاد اسم رضا یزدانی بین این خواننده های خزتون نیست
ایول اقای خاص که فقط طرفدارای خاصش عاشقشن نه عامه ی مردم .

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:00
ali nori

دمت گرم واقعا خوشم اومد از نظر شما
من هم کارهای رضا یزدانی، مانی رهنما، حامی، نیما مسیحا و علیرضا عصار رو دوست دارم اصلا برام مهم نیست که کارشون هیت میشه یا نه و چقدر طرفدار دارن مهم اینه که خودم عاشقانه اینها رو رو دوست دارم و با شنیدن کارهاشون انرژی می گیرم و برای شنیدن کار جدیدشون لحظه شماری می کنم.

77.237.76.195
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 20:18
بی سرزمین تر از باد

من واقعا موندم! یه ساعت میای فکر میکنی و منطقی و بی طرفانه نظر مینویسی اونوقت موریک ما خیلی ریلکس نظرتو تایید نمیکنه! اونوقت ایشون میاد به خواننده های دیگه توهین میکنه و نظرش تایید میشه!
استاد شجریان خزه؟ استاد نوری خزه؟ شادمهر خزه؟ آریان خزه؟ دکتر اصفهانی خزه؟
باشه حاجی تو و خوانندت خوبین!

46.225.241.27
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 19:37
Aylar

خخخ خعلی جوک باحالی بود
بسی خندیدیم
چی میگی تو کرم خاکی!
همین یزدانی شما نصف محبوبیت مرتضی رو تو خوابشم نمیتونه ببینه
راجب کسی بحرف که لاقل قابل مقایسه باشه!

2.181.26.112
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 06:56

نگران منی_مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 07:57

مرسی انتخابهاتون خوب بود. به این آهنگ ها هم توجه داشته باشید اگه به نظرتون درست بود تو لیست های بعدی قرار بدید. تمام این آهنگها با مجوز به بازار عرضه شدند و در برهه ای بسیار شنیده شدند.
1. اندک اندک شهرام ناظری
2. عاشقم من امیر شاملو
3. رد خون علیرضا افتخاری
4. دلم گرفت حامی
5. زیر آسمون شهر امیر تاجیک
6. عشق کلنگی مهراج محمدی
7. شعله شکسته سعید پورسعید
8. آسیمه سر محمد اصفهانی
9. خیابان خوابها علیرضا عصار
10. ملکا حسام الدین سراج
11. عشق من کوروش صنعتی
12. خونه مانی رهنما
13. دلم گرفته نیما مسیحا
14. آتشی در نیستان شهرام ناظری
15. گل مریم محمد نوری
16. خورشید خانوم سعید شهروز
17. مسافر حسین زمان
18. بی تانم چنگیز حبیبیان
19. پرواز گروه آریان
20. مثل آبی عشق علیرضا شهاب
21. ذوق شکفتن عباس بهادری
22. آی نسیم سحری حسن همایونفال
23. پرنده مانی رهنما
24. پشیمونی شهاب بخارایی
25. برق چشات هومن سزاوار
26. رسم زمونه رسول نجفیان
27. چی شده بابک جهانبخش
28. تهران طهران رضا یزدانی
29. دل دیوونه عرشیا
30. بوی تنهایی حسین زمان
31. دیوونگی علیرضا عصار
32. نامهربانی امیر کریمی و ناصر عبداللهی
33. دریا مهرداد شهسوارزاده
34. شمس الضحی حسام الدین سراج
35. گل یاس سعید پورسعید
36. نازی حسن پیغان
37. کی بیشتر از من امیر شاملو
38. لیلای من کو حامی
39. نازلی مانی رهنما
40. ستاره گروه آریان
با تشکر مجدد از شما

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:07

نگران منی -مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:08

نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:14

نگران منی_مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:19

نگران منی از مرحوم مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:27

نگران منی پاشایی چون من تو خیلی مکان ها شنیدم از مدرسه تا مسابقات سرود و تکخوانی و در مغازه ها و منازل و مهمانی ها

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:43

مهدی مقدم رو یادتان نره

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 08:56

گل آفتابگردون- گروه آریان

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:10

ممنون موسیقی ما
ما رو بردی به خاطرات نوجونیمون
یه لحظه بدجوری حالی به حالی شده بودم ...
شادمهر و اریان و دکتر اصفهانی ...

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:23

نگران منی مرتضی پاشایی - علامت سوال شادمهر عقیلی - ماه عسل فرزاد فرزین
چرا به خاطر طرفداری از خواننده محبوبتون بقیه رو زیر سوال می برید ؟؟؟ ترانه خوب ،خوبه دیگه !!!
هرکسی ترانه خوب می خونه و هرکسی هم ممکنه ترانه اش در زمان خودش هیت بشه و معروف بشه !!!
چرا در مورد مرتضی عزیز اینجوری حرف می زنید !!! انسان به این خوبی ، صبوری ، و مظلومی ، با صدای خوب و دلنشین و آهنگساز ی خوب و ملودی های عالی !!! نگران منی کجای شعرش بده ؟؟ من موندم واقعا !!! تورو خدا به خوانندتون رای بدین !!! و به بقیه توهین نکنید !!!

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:25

فقط و فقط سکوته محسن یگانه . نباشی، نشکن دلمو فقط با صدای یگانه ، باروبندیل، نفسهای بی هدف ، بمون، باور کنم ، دوست دارم ، هوایی شدی ، رگ خواب ،

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:43

نگران منی مرتضی پاشایی - علامت سوال شادمهر عقیلی - ماه عسل فرزاد فرزین
چرا به خاطر طرفداری از خواننده محبوبتون بقیه رو زیر سوال می برید ؟؟؟ ترانه خوب ،خوبه دیگه !!!
هرکسی ترانه خوب می خونه و هرکسی هم ممکنه ترانه اش در زمان خودش هیت بشه و معروف بشه !!!
چرا در مورد مرتضی عزیز اینجوری حرف می زنید !!! انسان به این خوبی ، صبوری ، و مظلومی ، با صدای خوب و دلنشین و آهنگساز ی خوب و ملودی های عالی !!! نگران منی کجای شعرش بده ؟؟ من موندم واقعا !!! تورو خدا به خوانندتون رای بدین !!! و به بقیه توهین نکنید !!!

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:44

ترانه بهترین آهنگ های فرزاد فرزین رو، روزبه بمانی گفته ،ولی فرزاد فرزین اسمی ازش نبرده ،ولی استاد خواجه امیری تو کاورآلبومش با فونت بزرگ اسم روزبه بمانی رو نوشته بود
همین مسئله فرق شخصیت یه خواننده بزرگ و با یه کسی که فکر میکنه خوانندست نشون میده
انتظار آهنگ های هیت بیشتری رو از استاد خواجه امیری داشتم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:45

فقط زنده یاد مرتضی پاشایی روحت شاد پسر مهربان سرزمینم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 09:47

نگران منی مرتضی پاشایی - علامت سوال شادمهر عقیلی - ماه عسل فرزاد فرزین
چرا به خاطر طرفداری از خواننده محبوبتون بقیه رو زیر سوال می برید ؟؟؟ ترانه خوب ،خوبه دیگه !!!
هرکسی ترانه خوب می خونه و هرکسی هم ممکنه ترانه اش در زمان خودش هیت بشه و معروف بشه !!!
چرا در مورد مرتضی عزیز اینجوری حرف می زنید !!! انسان به این خوبی ، صبوری ، و مظلومی ، با صدای خوب و دلنشین و آهنگساز ی خوب و ملودی های عالی !!! نگران منی کجای شعرش بده ؟؟ من موندم واقعا !!! تورو خدا به خوانندتون رای بدین !!! و به بقیه توهین نکنید !!!

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:03

به نظر من این آهنگ ها از محسن چاوشی صددرصد شایستگی حضور در این لیست رو دارن :
نفرین
نشکن دلمو
امام رضا(کلاغ رو سیاه)
عروس من
خیانت ( گوشی بردار تا صدات)
گل سر
بازار خرمشهر
قطار
دوست داشتم
غیر معمولی
دیگه هیت تر ازاینها فکر نمیکنم داشته باشه

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:08

تعریف یه آهنگ هیت تو هر خواننده سطحش فرق داره انگار!!
یه سری قطعات صرفا بخاطر خوب بودن از یک خواننده هیت به حساب نمیان!!
بعضی آهنگ ها درسته قشنگن اما واقعا 40 درصد مردم هم نشنیدنشون!!
شما یه آهنگایی مث تک تک قطعات آلبوم بنیامین 85 - آهنگ های اول رضا صادقی - سکوت محسن یگانه - آهای خوشگل عاشق فریدون و آهنگ های اول آریان و کارای اول شادمهر و رفیق من چاووشی رو اصلا نمیتونین با یه سری از آهنگا که گفته شده مقایسه کنین!!!سطح شنیده شدنه این کارها فوقوالعاده فراتر بوده!! هرآهنگو بزاری یه تیکه ای داره که قطعا تو ذهن بالای 80 90 درصد مردم مونده و شنیدن!!
ممن اگه توتورو دودوباره نننننبینمت می می میرم
عاشق شدم کاش ندونه دست دلم رو نخونه
دنیا دیگه مث تو نداره!
امشب درجه تبم روی هزار و سیصده!
اینم بمونه!
امروز درست 1 ساله و ده ماه و 2 روزه که ندیدمت!
ساعت دیوار چشمات قلبم ...
می رمو می میرم آسوده میشم از عشق ...
مشکی رنگ عشقه!
وایسا دنیا!
آهای خوشگل عاشق!
گل آفتابگردووون
آسمونو بی تو خط خطی کردم ...
و ....
درسته یه سری آهنگا واقعا قشنگن و قصد ندارم بگم آهنگی بده! اما سطح شنیده شدنه آهنگا توی این لیست ها زمین تا آسمون فرق دارن باهم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:09

تو این لیست بنظرمن علامت سوال. گل آفتابگردون و دوست دارم آهنگایی بودن که خودشون معروف شدن و گل کردن و تیتراژ برنامه خاصی نبودن که هرشب چند میلیون نفر بشنون و سفارشی برای صدا و سیما هم ساخته نشده بودند.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:11

البته علامت سوال هم تو فیلم پر پرواز پخش شد ولی تاثیر تلویزیون همیشه بیشتر از سینما بوده و هست.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:13

دقیقا نمیدونم معیار شما برای انتخاب هیت شدن یه قطعه چی میتونه باشه چون اگه قرار باشه به این شکل باشه البوم 85 بنیامین هر9 تراک مگا هیت بوده... خواهشا دقت بیشتری کنین توو انتخاب .. باتشکر از موسیقی ما

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:41
saeid rezaeiii

کاملا درسته! میشه به جرات گفت تنها آلبومی بود که تک تک قطعاتش در سطح خیلی بالایی شنیده شد و هرکدوم به نوعی هیت شد و خیلی خیلی کم پیش میاد کسی باشه که با تموم قطعاتش خاطره نداشته باشه و نشنیده باشه!! آهنگ های هیت زیاد داشتیم تو بعضی آلبوم ها اما آلبوم هیت واقعا بنیامین 85 بود.
با این قطعاتی که دیده میشه تو لیست ها پس آهنگ هایی مث آهای تو - کجای دنیای؟ و لیلی در پاییز بنیامین 88 هم باید قطعا تو لیست باشن! یا حتی هفته عشق و یا یه خونه بنیامین که بدون اینکه از تلویزیون یا جایی بخان پخش شن خیلی خیلی شنیده شدن!!
کلا مشکل اینجاست آهنگ های خوبی که شاید خیلی هم ازشون استقبال نشده و جزو کارهای خیلی خوب یه خواننده به حساب میان حالا با هر سطحی داره با کارهایی که خیلی شنیده شدن و گل کردن یک جا قرار گرفته میشه و این بالکل هیت بودن رو زیر سوال میبره!!
وحی نشده که حتما تموم خواننده ها آهنگ هیت داشته باشن! درسته خواننده ها جایگاه خودشونو واسه طرفداراشون دارنو و محترمن و صدا سلیقست کاملا اما بحث هیت شدنه یه کار خیلی متفاوته و عملا ما تو این 10 15 سال شاید بیشتر از 20 25 تا آهنگ که تقریبا تموم مردم بدون واسطه صدا سیما و فقط و فقط بخاطر پتانسیل های اون آهنگ شنیده باشنشو همه گیر شده باشه نداشتیم!!

65.49.68.195
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:33

من فقط لیست آهنگ های مثلا هیتتون رو میبینم میخندم....تو این لیست به نظرم فقط علامت سوال شامهر عقیلی هیته...حالا بازم خوبه با شادمهر مثله سلطان خراطها دشمنی ندارین....

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:37

این که مریضی مرتضی باعث دیده شدنش شد نظر شماست لطفا نظرتون رو به دیگران تحمیل نکنید ملت ما این عادتشونه نمیتونند کسی رو جز خودشون ببینند اگه یکی دیگه بهتر از خودشون بود به بدترین شکل ممکن میزنندش خدارو شکر که مرتضی مریض شد تا شماها یه دلیل واسه زدنش داشته باشید وگرنه نمیدونم چیکار میکردیدتوی که میگی ترانه اش مشکل داره پر از هجوه بیا یه نمونشو بگو ماهام معنی هجوو بفهمیم خودت بشین روی ملودی این کار یه ترانه بنویس ببینم میتونی یا نه ما فقط زمانی میتونیم اشکال بگیریم که خودمون اینکاره باشیم

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 21:00
امیر مجیدی

چه ربطی به بهتر از خودشون بودن داره؟
بی معنی بود این حرفت

151.247.45.65
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:49

موسیقی ما
بهتون پیشنهاد میکنم حتما اون مطالبی رو که درباره قطعه هیت نوشتین یه دور بخونین! شایدم یادتون رفته که این لیستی که داره تهیه میشه مربوط به قطعه های هیته نه قطعه های قوی
نگران منی، ماه عسل، من و بارون همشن کارای خیلی خوبین اما هیت نشدن! کارای سیروان کدومشون هیت شده آخه؟! مگه نگفتین ملاک هیت بودن، پخش مکرر از صدا و سیما نیست؟! پس چرا کارایی رو میذارین که فقط تو صدا و سیما شنیده شدن! نمونش قطعه نی نوای استاد علیزاده
ناامید کننده دارین لیست رو میبندین! لیستی که مطمئنا بعدها بهش استناد میشه

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:49
سجاد

كاملا باهاتون موافقم ، حرف دل منو زدين

تو اين چهل تا اهنگي كه تا حالا نام برده شده حداقل ده ترك وصله ي ناجوره به نظر من

5.113.213.109
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 12:48
سیدجلال

یک حرف توو عمرت درست زده باشی اینه!

151.238.143.88
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:49

ترانه نگران منی از مرتضی پاشایی عزیز.از تأثرگذارترین ترانه های و موسیقی های اخیر به شمار میرود که با روح و جان آدمی بازی می کند و دل را به لرزه می آورد/

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:52

فقط نگران منی ""مرتضی پاشایی""
ضمن اطلاع بعضی کاربران که ابتداشهرت وبعد محبوبیت آقای پاشایی رو صرفا به خاطر بیماری در نظر میگیرند باید به عنوان عضو کوچکی از فضای موسیقی ایران عرض کنم که بد نیست نظر سنجی های گذشته همین ساییت وسایت های دیگر رونگاهی بکنید تا متوجه علاقه مردم ایران به آقای پاشایی بشید.فضای شعر ،آهنگ وصدای آقای پاشایی بسیار زیاد برای جوانان ایرانی وچه بسا در نقاط دیگر جهان قابل قبول وحتی" فهم "بوده.پس در نظر دادن دقت بیشتری بفرمایید!!؟؟!! باتشکر.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:58

من و بارون بابک جهانبخش که عالیه واقعا
دوست دارم سون باند هم همینطور ولی نگران منی و ماه عسل مالی نیست

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 11:02

نگران منی مرتضی پاشایی و علامت سوال شادمهر

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 11:03

من و بارون بابک جهانبخش که عالیه واقعا
دوست دارم سون باند هم همینطور ولی نگران منی و ماه عسل مالی نیست

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 11:25

چه عجب از سیروان نبود؟؟؟؟
(عروس قصه) محسن چاوشی - (برقص آ )محسن چاوشی - نفس های بی هدف یگانه - ستاره (حمید عسکری) - و.............

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 11:45

ببینید تشخیص اینکه کدوم اهنگ هیته توی موارد بالا تقریبا سخته چون باید تمام مردم رو در نظر گرفت و اکثرا هم کارایی انتخاب شده که از تلویزیون خودمون زیاد پخش شده..........من طرفدار سرسخت اقای فرزینم و بنظرم اهنگای به تو مدیونم و شراره و نفس بریده کارای هیت ایشون باشه و ماه عسل هم یه کار پر طرفدار

H.Z
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 11:55

نگران منی(مرتضی پاشایی)
علامت سوال(شادمهرعقیلی)
اما شما مطمئنید گل می روید به باغ هیت بوده؟! مگه خودتون ننوشتید"هیت بودن لزوماً با پخش مکرر یک قطعه از صدا و سیما حاصل نمی شود"؟؟؟!!! به نظرتون این یکی از موزیکای محبوبِ مردم هم بوده؟

و از تیتراژهای ماه عسل اسم بردید.به نظرتون ماه عسلِ محسن یگانه زیاد شنیده نشد؟مردم عاشقانه ازش استقبال نکردن؟؟؟!!!

با من غریبگی نکن،با من که درگیر تو ام
چشماتو از من برندار،من مات تصویر تو ام

چقدر این آهنگ رو تو ماشینا،تو مکان های عمومی مثل نمایشگاه ها و فروشگاه ها و از همون صداوسیما شنیدیم...

موقع بررسی و انتخاب کردن موزیک ها،حق و حقیقت رو بیشتر مدّ نظر داشته باشید لطفاً.
ممنون. :-)

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 11:55

مرتضی پاشایی نگران منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:00

چرا از استاد ناظری و استاد افتخاری اصلا قطعه ندارید تصنیف های اندک اندک ، بی قرار ، بی تو به سر نمیشود ، الا یا ایهاالساقی و صیاد ، آتش کاروان ، دل را ببین ،‌ گل های اطلسی ، ساقیا و ... لطفا از این دو استاد بزرگ هم که قطعه هیت کم ندارند بیشتر بذارید

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:15

علامت سوال و نگران منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:22

هیچکس منکر این نیست که مرتضی پاشایی کاربلد بوده و استعداد خوبی داشته ولی چیزی که باعث میشه بقیه بیان چنین حرفایی رو درموردش بزنن تو همین نظرات موجوده ! به تعداد بالای 20نظر فقط نوشتن مرتضی پاشایی نگران منی !!! این نشون میده که توی رای گیری مردمی اکثرا میان از روی طرفداریه یه خواننده، فقط مرتضی پاشایی نه، هر خواننده ی دیگه ای هم باشه، رای میدن.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:26

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت سایت. باتمام احترامی که برای خواننده های دیگر قایل هستم اما به نظر من مرتضی پاشایی تمام خصوصیات یک خواننده و آهنگ ساز حرفه ای رو داشت و توانست تحول اساسی در موسیقی ایران ایجاد کند و به نظر من بهترین گزینه خواننده جوان,مردمی وحرفه ای کشور عزیزمون هست. باتشکر

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:39

آهنگ ماه عسل فرزاد فرزین جزو هیت ها نیست

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:50

مرتضی پاشایی نگران منی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:54

جـــــــــــــــــــــاست استـــــــاد شـــــــــادمهــــــــــــــــر
همیشه تو قلب مایی استادَم
جات تو قلب ماست ...

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 12:55

خدایش حیفه اسم استاد شادمهرو که کلا موسیقی پاپ بهش مدیونه رو پیش اینا بیارین حیفه
استاد تکه ...

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:13

۱.نگران منی مرتضی پاشایی
۲.مرو ای دوست محمد اصفهانی

H.Z
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:15

یه موضوع دیگه،نوشتید"شکی نیست که در محبوبیت بی سابقه و غیرقابل توصیف مرتضی پاشایی،بیماری لاعلاج او تأثیر به سزایی داشت..." ؛ تعداد فیلمایی که از کنسرتاش قبل از بیماریش موجوده،کم نیست.کافیه به اونا مراجعه کنید؛کاملاً متوجه میشید که اون زمان هم هواداراش نسبت بهش همین عشق و علاقه رو داشتن.
طبیعیه که وقتی هنرمندی موفقه و درحال پیشرفت،روز به روز بیشتر دیده و شنیده بشه.
باید گذرزمان و معجزه ی احساسش رو نادیده بگیریم و تنها تأکیدمون رو بیماری ای باشه که این همه عذابش داد؟؟؟!!!
به نظرتون اگه هر خواننده ی دیگه ای(!!!مثلاً امید آمری!!!) دچار بدترین نوع سرطان بشه، به جایی میرسه که مرتضی پاشایی رسید؟؟؟
:-) ..........................

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 17:19
Modern Talking

بله من مطمعنم اگر این اتفاق برای امید عامری هم بیفته بهترین خواننده ی ایران میشه

45.33.73.188
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 19:49
Aylar

جناب مدرن! یا هرچی
اطمینان شما صورت مسئله رو عوض نمیکنه
از نظر من شما در حدی نیسی که بخوای راجب مرتضی چیزیو تشخیص بدی
مرتضی واسه محبوبیت یه ملاک هایی داشته ک آقای عامری نداره
ینی تو و امثالتون با این طرز فکر پوسیدتون حالمو بهم میزنین!
من و البته خیلیای دیگه از یکی هست از قسم طرفدار مرتضی شدیم
آآآررره آقاااا ما اصن مرده پرستیم شما چرا داری میسوزی؟؟ البته این همه محبوبیت سوختن هم داره :)

2.181.26.112
شنبه 3 مرداد 1394 - 21:40
نیما

کسی خودش بکشه هم نمیتونه به سرعتی که مرتضی محبوب شد محبوب شه.واقعا که موسیقی ما تو دیگه چرا میگی مرتضی به خاطر بیماری محبوب شد.واقعا نظرم راجب سایتتون عوض شد.

179.138.102.46
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:16

من اصلا مرتضی پاشایی رو نمیشناختم شاید درحد اینکه اسمشو میشنیدیم میدونستم خواننده اس نه بیشتر از این ولی نگران منی رو وقتی شنیدم کلی ذوق کردم همون بار اول روز اول ماه رمضان، سریع دانلود کردم مدام گوشش میدادم به نظر من نگران منی بهترین قطعه اس

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:28

با توجه به توضیحاتتون فکر کنم بشه آهنگ عجب رسمیه رو هم به لیست اضافه کرد چرا که زمان نشر این آهنگ تقریبا زمزمه اش همه جدا شنیده میشد! از کوچه و خیابون و هیئات مذهبی بگیر تا قهوه خونه ها و ...

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:50

موسیقی ما ضمن تشکر از حسن سلیقه و زحمت شما خواهشا" جواب این سوال منو بدید که معیار شما از انتخاب قطعات چیه؟ مخاطب، سایت موسیقی ما، یا کارشناس. چند نکته هست که این لیستو عملا زیر سوال میبره:
1. تنها کشوری که شبکه ماهواره ای معنا داره توش ایرانه و همه کشورها شبکه های پخش موزیکشون میهنی حساب میشه پس به این طریق کار شمارو سخت میکنه و لیستو فسخ میکنه
2. و مجدد تنها کشوری که خواننده مجاز و غیر مجاز توش وجود داره بازم کشور ایرانه و تو بقیه کشورها 99% خواننده هاشون آلبوم هاشون داخل کشور خودشون پخش و شنیده میشه نه مثه اینجا که چند تا از بهترین هنرمندامون غیر مجاز تلقی میشن وگرنه کیه که با شقایقو تاکو حکایتو صبحت بخیر نوستالژی بازی نکرده باشه.
3. گوش مخاطب ایرانی پر شده از صداهای فالشو شعرهای مستهجنو غیر اصولی و تعصب غیر عقلانی مردم به خواننده مورد علاقشون اصلا قابل توجیه نیست. پس یا اکثر آیتمهای لیستو یا سنشون قد نداده بشونو ببینن یا اگرم شنیدن نمیتونن ارتباط بگیرن.. ب همین جهت اگر دهه به دهه بود خیلی بهتر بود چون نسل به نسل میشد( مثلا 25 ترک دهه 70 25 ترک دهه 80 و...) انتخابها راحتتر مثلا شما میتونین آهنگهای حمید غلامعلی رو بقل آهنگهای مجید خراطها بزارید؟؟؟؟؟؟
4. اگر نگاه کارشناسی هم باشه هیچ کارشناسی نمیاد تیغ و انتخاب کنه ولی تو زمان خودش جدای از مضمون آهنگ خیلی شنیده شد اونم به خاطر تزریق موسیقی بی پایه به شنوایی مردم بود . در همون برهه موسیقی لس آنجلسی کلا 6/8 بود که دیگه ضایقه مردم عوض شده بود شنیده نمیشد و موسیقی مجاز هم از چنان فیلترینگی رد میشد که عملا کیفیتشو از دست میداد و خواننده های زیر زمینی بورس شد حالا غیر استاندارد بودنو کاورها هیچ.. پس بازم لیستتونو با مشکل مواجه میکنه.
باز هم بخاطر زحماتتون تشکر میشه چون راضی نگه داشتن همه دشواره و اینکه قصه شکل گیری اهنگ در کنا زیبا بودنش واقعا مشکله.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:50

آهنگایی که تا الان انتخاب شدن همه هیت بودن واقعا(به جز 3-4 تا تو این 40 تا)
اگه کسایی که میان نظر میدن بحث خوب بودن آهنگ و ماندگار بودنو با هیت بودن قاطی نکنن همه چی حل میشه واقعا...اگه شما مثلا طرفدار یک خواننده ای و کل آهنگاشو دوس داری دلیل نمیشه که اون آهنگارو بقیه ام گوش دادنو دوس دارن...یکم منصفانه برخورد کنین

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:56

موسیقی ما خواهشا خواهشا لطفا لطفا بخش سنتی رو جدا کن داره بخش سنتی نابود میشه با این کار واقعا تاسف باره..................اخرش متوجه سخنان بنده در پایان خواهید شد........

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 13:59

امپراطور پاپ جناب اقاي مرتضي پاشايي
قطعه نگران مني

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:01

اهنگ نگران منی از مرتضی پاشایی یکی از بی نظیر ترین اهنگهایی که شتیدم .

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:03

واقعا براتون متاسفم که میگید مرتضی پاشایی به خاطر بیماریش محبوب شد..بنده به عنوان هوادار مرتضی عزیز بسیار مخالف این جمله ام وامیدوارم متنشو اصلاح کنید چون مرتضی با استعداد خودش محبوب شد نه بیامریش..براتون متاسفم
رای من اهنگ نگران منیه مرتضی پاشاییه..روحش شاد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:04

واقعا براتون متاسفم که میگید مرتضی پاشایی به خاطر بیماریش محبوب شد..بنده به عنوان هوادار مرتضی عزیز بسیار مخالف این جمله ام وامیدوارم متنشو اصلاح کنید چون مرتضی با استعداد خودش محبوب شد نه بیماریش
براتون متاسفم
رای من اهنگ نگران منیه مرتضی پاشاییه..روحش شاد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:05

عشق اول از مهدی احمدوند رو بذارید لطفا ^_^

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:09

عجیبه!
من فکر میکردم فقط توی کامنتها آهنگهای بی ربط با هیت بودن معرفی میشن!
از سایت موسیقی ما توقع نداشتم که چنین آثاری رو معرفی کنن!
ماه عسل فرزاد فرزین ابدا هیت نبوده و نیست، همچنین دوستت دارم از گروه سون!!
آخه کجا اثر چرا رفتی در تعریف هیت بودن میگنجه!
خیلی ها یاد ایام شجریان و دوستت دارم زندگی سیروان رو حتی یکبارم نشنیدن!!
شما مرجع موسیقی هستین ، مردم روی آگاهی و تسلط شما روی موسیقی حساب کردن!
خواهش میکنم در این زمینه دقت بیشتری کنید!

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:09

عجیبه!
من فکر میکردم فقط توی کامنتها آهنگهای بی ربط با هیت بودن معرفی میشن!
از سایت موسیقی ما توقع نداشتم که چنین آثاری رو معرفی کنن!
ماه عسل فرزاد فرزین ابدا هیت نبوده و نیست، همچنین دوستت دارم از گروه سون!!
آخه کجا اثر چرا رفتی در تعریف هیت بودن میگنجه!
خیلی ها یاد ایام شجریان و دوستت دارم زندگی سیروان رو حتی یکبارم نشنیدن!!
شما مرجع موسیقی هستین ، مردم روی آگاهی و تسلط شما روی موسیقی حساب کردن!
خواهش میکنم در این زمینه دقت بیشتری کنید!

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:09

علامت سوال یه هیت واقعیه عالیه این آهنگ
اما از نظرم فرزاد فرزین اصن آهنگ ماه عسلش توی این جایگاه نیست
مرتضی پاشایی هم که همه آهنگاش بد فوتشون شده هیت شاید چند وقت دیگه مردم عام فراموش کنن و فقط طرفداراش آهنگاشو گوش کنن پس از نظرم توی هیت این 50 سال اخیر قرار نمیگیره

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:25

فقط و فقط امپراطور مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:33

وای خدا حسودی و کینه ورزی بعضی از دوستان از مرتضی پاشایی هنوزم ادامه داره....بخدا مرتضی رفت و شما دیگه راحت شدین نمخواین تمومش کنین>>؟؟؟مرتضی وقتی یک هستو منشر کرد هنوز البوم نداده بود و اون موقع هم این آهنگ خیلی شنیده شد.....بعئم که البوم داد البومش به عنوان اولین البوم رسمی یه خواننده خیلی خوب فروش رفت و ترکهای البومش همه خوب بودن و چندتا ترکش هم عالی بود......آهنگ جاده یکطرفه هم قبل بیماریش بود ولی جایزه بهترین اهنگ خارج از ابیوم سال 92 رو هم گرفت......اینایی که موفقیت مرتضی رو تو سه سال کار حرفه ایش به بیماریش ربط میدن خودشونو زدن به نفهمی
بیچاره مرتضی تا ماه ها بیماریشو پنهان کرد اون موقع هم خیییییییلی طرفدار داشت........در ضمن ماه عسل یه برنامه پرطرفداره و نگران منی رو خیلیا بدون اینکه مرتضی رو بشناسن یا چیزی از بیماریش بدونن حفظ بودن و زمزمه میکردن.....مرتضی بیشتر از هر خواننه ای کنسرت داشت و همیشه هم کنسرتاش تمدید میشد چون طرفدارای زیادی داشت نه به خاطر اینکه سرطان داشت.....مگه مردم بیکارن پنجاه تا صد تومن پول کنسرت بدن فقط چون خواننده ش سرطان داره؟؟؟؟؟به نظرتون احمقانه نیست این حرفتون>>>>مرتضی همیشه طرفدارای خودشو داشت و داره ولی بعد فوتش خیلیا که حتی زیاد اهل موزیک نیسن هم اهنگاشو شنیدن و ماندگار شد اما بی انصافیه طرفدارای همیشگیش و ملودی ها و صدای خوبشو به فوتش ربط بدین

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 14:55

انتخاب ها این بار به مراتب از بارهای قبل بهتر بود اما واسم سواله چرا شادمهر هست اما مثلا م ع ی ن و یا د ا ر ی و ش نیستن؟ شرایطشون خیلی به هم شباهت داره

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:02

وقتی اهنگ نگران منی بیشتر رای میاره پس فاتحه نظر سنجی باید خواند در استعداد پاشایی شکی نیس ولی اخه خدایی رای بدین اهنگ علامت سوال کجا نگران منی کجا بابا سوت اول اهنگ دل همرو میبره هنوزم اهنگ زنگ خیلی از گوشی هاس...نمیدونم چی بگم؟؟؟ علامت سوال جز سه اهنگ هیت موسیقی باید باشه اگه نباشه که دیگ هیچی!!!ولی اکثر اهنگهای شادمهر هیت هستن اینو هممون میدونیم...تقدیر که بهترین اهنگ چندین سال اخیر موسیقی ایرانه اگه اهنگ بهتر سراغ دارین بگین گوش کنیم؟ اهنگ امام رضا چاوشی یادتون نره

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 19:55
Aylar

نظر شما واسه خودت محترمه
اما شما حق نداری نظرتو تحمیل کنی
هرکی یه نوع آهنگ و سبکی رو میپسنده و هرکس اونقدر شعور داره که تشخیص بده از چی خوشش میاد که بهش رای بده!
پس جنابالی کارشناسیتو نگه دار واسه خودت!

2.181.26.112
شنبه 3 مرداد 1394 - 21:45
پزیسا

عزیز من شما می خوای نگران منی رو از نظر محتوا و شعر و موضوع با این اهنگ های غیر مجاز مقایسه کنی؟اصلا ادم میمونه چی بگه.

89.176.39.175
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:15

علامت سوال
دوست دارم
منو بارون
من نمیدونم علت انتخاب نگران منی چی بوده چون این اهنگ فقط وقتی شنیده شد که مرتضی مرده بود و ملت جوگیر همیشه در صحنه تو ماشین گوش میدادن یا برای مراسمش تلویزیون این اهنگا پخش میکرد.

شنبه 3 مرداد 1394 - 21:48
شیدا

الان مثلا منو بارون رو همه تو ماشیناشون گوش میدن.دارین از حسودی می ترکین که مرتضی همه جوره محبوبه و خواننده های شما فقط همین قدرن که سالی دوبار کنسرت بذارن

111.45.72.167
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:21

نگران منی مرتضی پاشایی در ضمن تحلیل شما برای محبوبیت مرتضی کمال بی انصافیه زمانی که هنوز این بیماری رو نداشتند قطعات جاده یک طرفه و یکی هست بسیار محبوب بود صدای مرتضی تکرار نشدنیه تحلیل شما کاملا ناجوانمردانه است

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:31

به نظر من آهنگ یکی هست مرتضی پاشایی حتما باید تو این لیست باشه. صرفاً از روی طرفداری صحبت نمیکنم. هر کسی که مرتضی پاشایی رو نشناسه یا طرفدارش نباشه حداقل این آهنگو شنیده و دوست داره و صد درصد باهاش خاطره داره. الان چند ساله که این ٱهنگ شنیده شده و هنوزم که هنوزه گوش دادنش به خیلیا حس خوبی منتقل میکنه. آهنگیه که هم از نظر ملودی و هم از نظر ترانه واقعا غنیِ

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:34

گل یاس شادمهر اهنگ شب برهنه ی شادمهر خیالی نیست تقدیر عادت اهنگ خونه شادمهر مسافر شادمهر ستاره شادمهر ماندگار شادمهر و محال اینا فراموش نشه لطفا

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:34

موسیقی ما ،
حواستون هست ؟
شما 40 تا کار تا الان انتخاب کردین که می گید هیت شدن و ... .
پس این آهنگایی که من می گم حتما باید به این لیست اضافه شن پس.
مسافر - شادمهر عقیلی
پرپرواز - شادمهر عقیلی
شب برهنه - شادمهر عقیلی
شکایت هجران - محمد اصفهانی
ستاره - گروه شون
سلام آخر - احسان خواجه امیری
دو رنگی - بهنام صفاریان
یه شاخه نیلوفر - محسن چاووشی
برقص آ - محسن چاووشی
منو رها کن - مهدی یراحی
دلم گرفت - حمید حامی
نرو - رضا صادقی
پرنده - مانی رهنما
مرسدس - مانی رهنما
علی اصحابی - تو راست می گی
علی اصحابی ، فرزاد فرزین ، بهنام صفوی - تو نزدیکی
نشونی - محسن یگانه
شب شیشه ای - بهروز صفاریان
دریایی ها - علی لهراسبی
حس غریب - علی لهراسبی
پشیمون - مهدی مقدم

کلی آهنگ دیگه که با توجه به آهنگایی که تا الان نام بردین ، اینا ، هم هیتن ، بعضی هاشون هیت ترن و مگا هیت .
:||||||||||||

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:37

آهنگ بسیار شنیدنی نگران منی از مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:37

مرتضی پاشایی ماه عسل

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:56

نگران منى از امپراطور پاپ ايران,مرتضى پاشايى
اقايونى ک ميگنن مرتضى بخطر سرطان معروف شد,کدوم خواننده رو ديدين ک دکتر بهش بگه فورى بايد عمل بشى و با هزار التماس عملش رو عقب بندازه و با درد و سختى اهنگى رو ک قول داده ب طرفداراش رو بخونه تا بد قول نشه,اونم يه اهنگ رو دو ساعت بخونه,واقعا عشقى مرتضى

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:07

من و بارون بابک جهانبخش که واقعا عااااالی بود و کلی خاطره باهاش دارم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:23

فقط ماه عسل فرزاد فرزین <3
انگار هیت شدن این اهنگ خیلی به مذاق بعضی ها خوش نیومده و حسادتشونو برانگیخته بدگویی رو شروع کردن!!!!!عیب نداره اگه این چرت و پرتارو نمیدیدم تعجب میکردم!!!همه ی اینا نشون دهنده ی رشد و پیشرفت فرزاد فرزینه!!!! خوشبختانه پرچم بدجوری بالاااااااااااااس حالا هرکی هر چرت و پرتی میخواد بگه...

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 22:43
مجتبی

درود بر تو سارا جان
گویا موفقیت های روز افزون و اوج نشینی فرزاد عزیز، باعث سوزش عده ی زیادی شده
عجیبه این همه سوزش
فرزادی که بهترین کنسرت ها رو داره بیشترین انرژی رو تو کنسرتاش میزاره که ملت چندین هفته بعد کنسرتش هم همچنان انرژی مثبت دارند
صدا و حنجره ی طلایی و خاص و دست نیافتنیش که همین صدای جادوییش باعث علاقه ی من بهش شد
اشکالی نداره فرزاد برا من و دوستداران فراوانش جز بهترین های ایرانه اون بالا بالاهاس
برا من فرزاد در کنار سیامک عباسی و علیرضا تلیسچی و ماهان بهرام خان بهترین های ایران هستند
این سوزندگان آهنگ هیت میخوان، بفرمایین:
کل آلبوم شوک! یادمه و ب تو مدیونم و تاج ترانه و بن بست و ... جلوتر از موسیقی ایرانن
اون تو نیستی، دونه دونه چیکه چیکه و آهنگ بی نظیر چرا دنیا که بعد گذشت 6 7 سال شنیدنش تازگی داره
دوریت و میدونم و بچه
همینا کافیه برا مهر زدن بر دهان یاوه گویان

188.118.84.124
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 02:10
ارشیا

مجتبی خان لایک داری

5.239.162.126
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:39

قطعه نگران منی مرتضی پاشایی بهترین است.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 16:41

نگران منی مرتضی پاشایی
عجیبه که قطعه "یکی هست" مرتضی پاشایی تو لیست نیست، این آهنگ از چند سال پیش که منتشر شد تا امروز همیشه یکی از پرطرفدارترین آهنگ ها بوده و همه جا شنیده میشه.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:01

واقعا با اين انتخابا دارم نگران ميشم..
اميدوارم حق خواننده ي محبوبم ضايع نشه..
***امام رضا***.. اهاي خبر نداري..**عروس قصه**...سه شنبه ها ..رفيق روزهاي خوب..***خيانت** .. **سرگرمي تو..***غير معمولي**..**ستمگر**..دزيره....**قطار**..بازار خرمشهر..**نفس بريده**..

يعني اونايي كه با ستاره مشخص كردم ادم ميشناسم متنفر از صداي چاوشي ولي اينار, گوش ميده!!

اميدوارم تو انتخاباي بعديتون يكم رفاقتتون با سيروان رو كنار بزاريد!يعني شيرين جاي دوتا ترك هيت رو گرفت!! يكميم بيخيال صداسيما شيد!!بخدا هراهنگي كه صدا سيما زياد خش كنه هيت نيست!!

واقعا امثال شادمهر و شهروز و و صادقي و چاوشي و يگانه و اصفهاني كم هيت ندارن..
((( كاش اي كاش سنتي رو جدا ميكردين..يه سنتي هيچوقت هيت نميشه چون 80 درصد ملت سنتي گوش نميدن..سنتي بيشتر ماندگار ميشه تا هيت!!)))

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:05

امپراطور صدا مرتضی پاشایی :
نگران منی, جاده یکطرفه, یکی هست, نبض احساس,تو راست میگی, آرزو, ستایش, دقیقه های آخر, نفس, مثل شیشه, برو, کجایی, روزای سخت, قلبم رو تکراره, منو ببخش, دیدی.میتونم بگم تقریبا تمام کارای مرتضی پاشایی جذاب و شنیدنی هستن.همیشه بهترین و شیرین ترین لحظاتم با صدای دلنشین و مسحور کننده ش آهنگین و ماندگار شد.و اینو مطمئنم که مرتضی هیچ نیازی نداشت که با بیماری مشهور بشه بلکه از همون اول به محض انتشار آهنگ یکی هست و به دنبال اون انتشار آلبوم رسمیش تونست خیلی زود در صدر خواننده های پاپ کشور قرار بگیره.
همیشه تو قلبمون موندگاره.روح بزرگش شاد.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:26

علامت سوال شادمهر دوست داشتنی و نگران منی مرتضی پاشایی عزیز

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:36

فقط شادمهر

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:44

خوشبختم شهاب رمضان

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:50

1.نگران منی _مرتضی پاشایی
2..علامت سوال_شادمهر
3.دوست دارم _سون بند
4.ماه عسل _فرزاد فرزین

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:51

صدالبته نگران منی از آقای خاص مرتضی پاشایی
اونایی که با امپراطور مشکل دارن مشخصه اصلا نه مطالعه دارن نه دوست دارن داشته باشن.... یه سرچ کوچیک تو گوگل یا یوتوب خیلی واضح شرایط شهرت و محبوبیت مرتضی رو قبل از بیماریش نشون میده تو کنسرتای قبل از بیماریش....جایگاهی که الآن مرتضی تو دنیای موسیقی ایران داره جایگاهییه که هر هنرمندی داره واسش تلاش میکنه.......کسایی که نمیتونن این جایگاه مرتضی رو ببین یا به نوعی تحمل کنن مشکل از خودشونه مرتضی چه قبل از بیماریش چه بعد از بیماریش چه بعد از پروازش خاص بودن خودش و استعدادشو به همه ثابت کرد سندشم به سرچه که کنسرتای قبل از بیماریشو ببین تا همه چی واستون مشخص شه..........هنوز هم یکی هسسسسسسست.....

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 21:03
امیر مجیدی

من الآن حدود 5ساله کارم سرچ تو گوگله واسه آهنگ
یبارم نشده بود وقتی سرچ میشه تو اون تولبار سرچ اسمی از امپراطورتون باشه ولی از وقتی فوت شدن کافی بود میزدی فول آلبوم تا بلافاصله اسمشون بیاد
این خودش بطور واضح جوابگوی همه چی هست

151.247.45.65
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:00
Aylar

امیر مجیدی
خخخخخخ واقعا کشته مرده ی این دلیل علمیتم ینی!
چرا مزخرف میگی دوستِ عزیز؟ چ ربطی داره
الان چون واسه شما تو سرچ اسم مرتضی نمیومد ما مرده پرستیم؟
برو پیش روانپزشک اوضا وخیمه ها!
آدم بعضی نظرارو میخونه نمیدونه باید بخنده یا ب حالشون گریه کنه

2.181.26.112
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 17:55

مرتضی پاشايي تا ابد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:15

سلام-نگران منی پاشایی فقط........عصر پاییزیم عالی بود

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:33

انصافا داره در حق احسان خواجه امیری کم لطفی میشه.این همه تراک های ماندگار،تیتراژها خاطره انگیز و ...،اما تا اینجای کار فقط یک کار از احسان خواجه امیری هیت شده؟؟
سلام آخر،نابرده رنج،لحظه،نمیدونی،تنهایی و ...از جمله کارهای ماندگار احسان خواجه امیری هستش.
لطفا در انتخاب آهنگ ها سلایق شخصی رو در نظر نگیرید و عدالت رو رعایت کنید.
ممنون

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:35

گل آفتابگردون گروه آریان
نگران منی پاشایی
دوست دارم گروه سون
علامت سوال شادمهر
البته فکر میکنم "پرواز" گروه آریان هیت تر باشه. امیدوارم تو لیست نهایی پرواز هم جز قطعات هیت باشه.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:36

فرزاد فرزین -ماه عسل

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:56

نگران منی از امپراطور مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:57

فقط و فقط رای خانواده خاص نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 18:59

فـــــــــقـــــط خـــــــــــدای احســـــاس
امــــــپـــراطـــــــــور پــــــــــاپ
مـــــــــرتــــضـــــــی پـــاشــــــایــی

همه آهنگای امپراطور عــالین

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 19:09

قطعه نگران منی مرتضی پاشایی بهترین است.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 19:27

گروه آریان همیشه تک بوده و هست
من با گل آفتابگردون کلی خاطره دارم

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 19:33

نگران منی مرتضی پاشایی نارنین . همه آهنگاش عالین

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:06

*میوه ممنوعه* و* نابرده رنج* و *سلام آخر* احسان خواجه امیری

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:19

واقعا برخی از دوستان دارن کم لطفی میکنن
هیت یعنی آهنگی که فراگیر بلشع تو جامعه
موقعی که ماه عسل فرزاد فرزین پخش شد فک نکنم میشد کسیو پیدا کرد که از این آهنگ بدش اومده باشه
حتی کسایی که از فرزاد فرزین بدشون میومده یا اصن نمیشناختنش این اهنگو دوس داشتن
بعد از ماه عسل نود و دو شما اگه پیشواز های ایرانسل آمارشو میدیدین همه ماه عسل فرزاد بود فراگیر شدن یعنی چی؟
همه میدونن تو این کار مسلما از بهترین گروه استفاده شده (ترانه استاد بمانی)
این روز ها رسانه موسیقی یه کم کم لطفی میکنه به فرزاد فرزینی که برنده چندین جایزه از جشنواره بوده
و اغلب کسایی هم که از فرزاد فرزین انتقاد میکنن فقط بخاطر خوش و اینکه شاید از شخثیتش بدشون بیاده مگرنه کسایی که سواد موسیقی بالا داشته باشند میدونن لول کاراش چقدر بالاس
...
بقیه لیست خوبن واقعا بدون اغراق
اگه بخوام بدون طرفداری بگم آهنگایی
مثل
دوریت(بهترین قطعه آلبوم شلیک-اکثر مردم گوش دادن)
یا برگرد(که یه سر به اینستاگرام یا جاهایی دیگه بزنید میبیند که چقد کپشن ها همین آهنگه)
توی لیست خالیه
نسبت به آ]نگ مثل تو خیال کردی بری :D
امیدوارم موزیک ما انقد در مورد فرزاد فرین بی انصافی نکنه

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:36

اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی عزیز
2 درجه بعدشم من و بارون بابک جهانبخش

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:39

نگران منی مرتضی پاشایی
خیلی بی انصافیه که عده ای از دوستان محبوبیت پاشایی رو به خاطر بیماریش میدونن..پاشایی امپراطور احساس بود تو همه ی آهنگاشاحساس موج میزد.بخصوص در نگران منی که درد و دل او با خدا بود مخصوصا جایی که میگه:
یک غرور یخی یک ستاره ی سرد/به شب از همه چی به خدا گله کرد/ یه دفه به خودش همه چی رو سپرد/دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
روحش شاد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:42

نگران منی مرتضی پاشایی
خیلی بی انصافیه که عده ای از دوستان محبوبیت پاشایی رو به خاطر بیماریش میدونن..پاشایی امپراطور احساس بود تو همه ی آهنگاشاحساس موج میزد.بخصوص در نگران منی که درد و دل او با خدا بود مخصوصا جایی که میگه:
یک غرور یخی یک ستاره ی سرد/به شب از همه چی به خدا گله کرد/ یه دفه به خودش همه چی رو سپرد/دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
روحش شاد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:43

بدون شک نگران منی از اسطوره عشق و احساس و اخلاق و موسیقی مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:57

نگران منی مرتضی پاشایی
خیلی بی انصافیه که عده ای از دوستان محبوبیت پاشایی رو به خاطر بیماریش میدونن..پاشایی امپراطور احساس بود تو همه ی آهنگاشاحساس موج میزد.بخصوص در نگران منی که درد و دل او با خدا بود مخصوصا جایی که میگه:
یک غرور یخی یک ستاره ی سرد/به شب از همه چی به خدا گله کرد/ یه دفه به خودش همه چی رو سپرد/دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
روحش شاد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 21:15

من منتظر هیت شدن حداقل پنج ترانه ی علی لهراسبی هستم ولی در دو لیستی که تا اینجا مشاهده کردم حتی یک کار هم از ایشون نبوده. یعنی فاصله ها و دلنوازان هیت نیستند؟؟؟
پس چرا ماه عسل با صدای فرزاد فرزین هست. من حتی یک بار هم این کار رو کامل نتونستم گوش کنم... واقعا دلیل انتخابش رو نمی فهمم...
از بین این لیست فقط کار استاد بزرگ و جاودان آواز ایران, استاد شجریان با ترانه ی بارون رو جزو هیت ها می دونم... هر چند نباید از علامت سوال شادمهر و من و بارون بابک جهانبخش چشم پوشی کرد. ولی انتخاب من بارون از استاد شجریانه.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 21:24

نگران منی مرتضی پاشایی امپراطور

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 22:03

طرف تو عمرش یک بار هم کنسرت فرزاد فرزین هیچ کجای ایران و حتی تهران نرفته که موقع اجرای این قطعه احساس مردم رو ببینه و هیت رو از نزدیک لمس کنه که یعنی چی و خودشم طرفدار یه خواننده دیگه‌ست و مثلا چشم نداره فرزاد فرزین رو ببینه... بعد میاد میگه من منطقی صحبت می کنم این قطعه هیت نیست :)) خدایا این مخاطبای حرفه ای موسیقی رو از ما نگیر.
الهی آمین.
خداوندا تعصب و حسادت رو از مردم ما دور بدار.
الهی امین!

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 04:45
فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)

آقا محمد امیدوارم منظورتون من نباشم...
من حرف حق را زدم. ماندگارترین تیتراژ برنامه ی ماه عسل نگران منی مرحوم پاشایی و قطعه ی محسن یگانه است که خاطرم نیست , اسمش چی بود.
من ابتدا فکر می کردم تیتراژهای تلویزیونی برگزیده نمی شوند ولی وقتی ماه عسل فرزاد فرزین رو دیدم , خیلی ناراحت شدم از اینکه هیچ کدوم از تیتراژهای لهراسبی بزرگ در میان هیت شده ها نیست...
قطعا فاصله ها برترین تیتراژه. تو یه نظر سنجی هم دو سال پیش جزو سه تیتراژ برتر از نگاه مردم شناخته شد. اما ماه عسل فرزاد فرزین هیچ رتبه ای به دست نیاورد.

93.118.170.239
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 22:17

نگران منی/مرتضی پاشایی
به نظر من این خیلی ناعادلانست که محبوبیت مرتضی رو به بیماریش ربط بدیم فرهنگ مردم ما اونقدری هست که کار خوب تشخیص بدن. اگه یه آهنگ از نظر ملودی،ترانه،تنظیم و....ضعیف باشه هیچ کس صرفا به این خاطر که خواننده اون کار بیماره گوش خودشو آزار نمیده!آهنگ های مرتضی بینظیرن و این هیچ ربطی به بیماریش نداره ما مرتضی رو به خاطر آهنگ های ناب و شخصیت فوق العادش دوست داریم تا ابد

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 22:53

ﺳﻼﻡ ﻭ ﻋﺮﺽ ﺍﺩﺏ
ﺟﻨﺎﺏ ﺑﺎﺑﺎﺯﺍﺩﻩ
ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺑﻌﻀﻲ ﺍﺯ ﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﺳﺎﻳﺘﺘﻮﻥ ﻭ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﺟﺎﻟﺒﻪ
ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﻫﻴﭻ ﻛﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺍﺧﺒﺎﺭﺗﻮﻥ
ﻫﻴﭻ ﺍﺳﻤﻲ ﺍﺯ ﻋﻠﻲ ﻋﺒﺪﺍﻟﻤﺎﻟﻜﻲ ﻧﻴﺴﺖ
ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﺍﻱ ﻛﻪ ﺗﻴﺰﺭ ﺁﻟﺒﻮﻣﺶ
ﭘﺮ ﺑﺎﺯﺩﻳﺪ ﺗﺮﻳﻦ ﺳﺎﻳﺘﺘﻮﻥ ﺑﻮﺩﻩ
ﺁﺧﻪ ﭼﺮﺍ ﺍﺳﻤﻲ ﺍﺯ ﺍﻳﺸﻮﻥ ﺗﻮﻱ ﺗﺮﺍﻙ ﻫﺎﻱ ﻫﻴﺖ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺑﺎﺷﻪ
ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﻲ ﻛﻪ ﻫﻢ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﻣﻴﺪﻭﻧﻴﺪ ﻫﻢ ﻫﻮﺍﺩﺭﻫﺎ ﻛﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﺁﻣﺎﺭ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﻭ ﺑﺎﺯﺩﻳﺪ ﺭﻭ ﺗﺮﺍﻙ ﻫﺎﻱ ﺍﻳﺸﻮﻥ
ﺩﺍﺷﺘﻪ
ﻭ ﺁﻣﺎﺭ ﺁﻫﻨﮕﻬﺎﻱ ﭘﻴﺸﻮﺍﺯ ﺍﻳﺸﻮﻥ
ﺁﻣﺎﺭ ﻣﻴﻠﻴﻮﻧﻲ ﺩﺍﺷﺘﻪ
ﻭﺍﻗﻌﺎً ﻣﻴﺸﻪ ﺗﻮﺿﻴﺢ ﺑﺪﻳﺪ ﻛﻪ ﻫﻴﺖ ﺑﻮﺩﻥ ﭼﻪ ﻣﻌﻴﺎﺭ ﻫﺎﻳﻲ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ
ﻛﻪ ﻫﻴﭻ ﻳﻚ ﺍﺯ ﺗﺮﺍﻙ ﻫﺎﻱ ﻋﻠﻲ ﻋﺒﺪﺍﻟﻤﺎﻟﻜﻲ ﻧﻴﺴﺘﻦ ﺣﺘﻲ ﺷﺎﻫﻜﺎﺭ ﺯﻣﺴﺘﻮﻥ ﻛﻪ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺁﻫﻨﮓ ﺳﺎﻝ ﺷﺪ
.....
ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺳﺎﻳﺖ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﻫﻴﺖ ﺑﻮﺩﻥ ﻳﻌﻨﻲ
ﺗﺮﺍﻛﻲ ﺍﺯ ﻳﻚ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﻛﻪ ﺳﺎﻝ ﻫﺎﻱ ﻧﭽﻨﺪﺍﻥ ﺩﻭﺭ ﭘﺨﺶ ﺷﺪﻩ ﻣﺜﻞ ﺷﺎﺩﻣﻬﺮ ﻋﻘﻴﻠﻲ ﺩﻫﺎﺗﻲ
ﻛﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎ ً ﺑﺎﻳﺪ ﻫﻢ ﺍﻳﻦ ﺁﻣﺎﺭ ﻭ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ
ﭼﻮﻥ ﺍﻭﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﻛﺸﻮﺭ ﻣﺜﻞ ﺯﻣﺎﻥ ﺣﺎﻝ ﺳﺘﺎﺭﻩ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﺎﻳﺪﻡ ﺍﻳﻦ ﺗﺮﺍﻙ ﺷﻨﻴﺪﻩ ﻣﻴﺸﺪ
ﻳﺎ ﺗﻴﺘﺮﺍﮊ ﻫﺎﻱ ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻧﻲ ﻛﻪ ﻫﺮ ﺷﺐ ﺍﺯ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﭘﺨﺶ ﻣﻴﺸﺪﻩ
ﭘﺲ ﺁﻣﺎﺭ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﭼﻲ
ﺁﻣﺎﺭ ﭘﻴﺸﻮﺍﺯ ﻫﺎ ﭼﻲ
ﻛﻨﺴﺮﺕ ﻫﺎﻱ ﻣﺠﺎﺯ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺷﻜﻮﻩ ﺗﺮﻳﻦ ﻛﻨﺴﺮﺕ ﺳﺎﻝ ﺑﺸﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﺁﻟﺒﻮﻡ ﭼﻲ
ﻭ ......
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮ ﺑﺎﺷﻴﺪ ...
ﭼﻮﻥ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺑﺮﺍﻱ ﻫﻮﺍﺩﺭﻫﺎ ﺟﺎﻱ ﺳﻮﺍﻝ ﺩﺍﺭﻩ
ﻛﻪ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﻭ ﺳﺎﻳﺘﺘﻮﻥ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﻭ ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺳﺘﺎﺭﻩ ﻫﺎ ﺻﺒﺤﺖ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ
ﺩﺭﮔﻴﺮ ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺳﻢ ﺷﺪﻳﺪ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﻫﻢ ﺍﻃﻼﻉ ﺩﺍﺭﻳﺪ
ﺁﻳﺎ ﺁﻟﺒﻮﻣﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﻛﺸﻮﺭ ﺭﻭ ﺗﻜﻮﻥ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ ﻭ ﻣﺮﺟﻊ ﭘﺨﺶ ﺗﻴﺰﺭ ﻫﻢ ﺳﺎﻳﺖ ﺷﻤﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ
ﻫﻤﻴﻦ ﻛﻢ ﻭ ﻛﺎﺳﺘﻲ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺑﺸﻪ ....
ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺍﮔﺮ ﻫﻤﻴﻨﻄﻮﺭﻩ ﻛﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﺣﺮﻓﻲ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﺎﻧﺪ ﻭ ﻗﻄﻌﺎ ً ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺁﻟﺒﻮﻡ ﻣﺜﻞ ﺧﻴﻠﻲ ﺍﺯ ﺳﺎﻳﺖ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ
ﺍﺯ ﻋﻠﻲ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺧﺒﺮ ﻣﻴﺰﺍﺭﻳﺪ
ﺍﮔﺮ ﻫﻢ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺗﻤﺎﻣﻲ ﺳﺘﺎﺭﻩ ﻫﺎﻱ ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﺩﺭ ﺳﺎﻳﺖ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﺑﻬﺎ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﻴﺸﻪ ﺑﻬﺘﻮﻥ
ﺗﺒﺮﻳﻚ ﻣﻴﮕﻢ ...
ﻭ ﺳﻮﺍﻝ ﺁﺧﺮ ﻫﻤﻴﻨﻄﻮﺭ ﻛﻪ ﺧﺪﺍﺭﻭ ﺷﻜﺮ ﻫﻢ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﺍﻃﻼ ﻉ ﺩﺍﺭﻳﺪ ﻭ ﺑﻘﻴﻪ
ﺁﻳﺎ ﺍﺟﺮﺍﻱ ﺯﻧﺪﻩ ﺭﻭ ﺩﺳﺖ ﻋﻠﻲ ﻋﺒﺪﺍﻟﻤﺎﻟﻜﻲ ﻫﺴﺖ ؟؟؟؟
ﻭ ﺟﺎﻟﺒﻪ ﻛﻪ ﺳﺎﻳﺘﺘﻮﻥ ﺍﺯ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺣﺘﻲ ﻳﻚ ﺍﺟﺮﺍ ﺯﻧﺪﻩ ﻫﻢ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺩﻟﻴﻠﺶ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻣﻦ ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ ﻫﻢ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﺯ
ﻫﻢ ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ ﻭ ﻫﻴﺖ ﻣﻴﺸﻦ ﻛﺎﺭﺍﺷﻮﻥ ﭼﺮﺍﺍﺍ ﺁﺧﻪ
ﺁﻗﺎﻱ ﺑﺎﺑﺎﺯﺍﺩﻩ ﻋﺰﻳﺰ ﻋﻠﻲ ﻫﻮﺍﺩﺍﺭﻫﺎﻳﻲ ﺩﺍﺭﻩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻧﺎﻣﻬﺮﺑﻮﻧﻲ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻫﻤﻪ ﺑﻬﺶ ﺷﺪ ﺑﺎﺯﻫﻢ
ﭘﺸﺘﺶ ﺑﻮﺩﻥ ﻭ ﻫﺴﺘﻦ
ﻭ ﺍﺣﺘﻴﺎﺟﻲ ﺑﻪ ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ ﺳﺎﻳﺖ ﻧﺪﺍﺭﻩ
ﻭﻟﻲ ﺍﮔﺮ ﺳﻠﻴﻘﻪ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﭼﻴﺰ ﺩﻳﮕﺴﺖ ﭘﺲ ﻟﻄﻔﺎً ﺑﻴﺎﻥ ﻛﻨﻴﺪ ﭼﻮﻥ ﺧﻴﻠﻲ ﻭﻗﺘﻪ ﻛﻪ ﻫﻴﭻ ﺧﺒﺮ ﺍﺯ ﻋﻠﻲ
ﻧﺰﺍﺷﺘﻴﺪ ﻭ ﺍﻳﻦ ﻧﺸﻮﻥ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﺧﻴﻠﻲ ﭼﻴﺰﺍﺳﺖ .....
ﺍﻣﻴﺪﻭﺍﺭﻡ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﻧﺸﻴﺪ

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 23:00

فقط نگران منی .زنده یاد مرتضی پاشایی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 23:43

من ساکن خارج از کشورهستم و بیشتر آهنگهای هیت شما را تا کنون در عمرم نشنیدم. اما کلیه آهنگ های مرتضی پاشایی را در جمع ایرانی ها شنیده ام که با آنها هم میرقصند و هم میگریند. وخود منهم از وقتی پاشایی را شناخته ام به آثار او هر روز گوش داده و لذت میبرم. به نظر من آثار پاشایی همه نو و یکدست است و با شنیدن مکررش شنونده دچار یکنواختی و خستگی نمیشود. و صدایش هم به جرات میتوان گفت در دنیا بی نظیر است. متاسفم که شما ایرانیان قدرش را نمیدانید و بطور سیستماتیک بوی در هر فرصتی میتازید. و شاید بهمین دلیل ناشکری از دستش دادید .
مرتضی در ذاتش هنر بود و صدای خدا دادی زیبایی داشت و ظاهر دلچسب با شخصیت محکم و تاثیر گذارش کمکش کردند که راهش را تا به آخر درست و در کوتاه زمان به مقصد نهایی برسد. او از نام آوران تاریخ ایران شد و شما بی نامان هر چه میخواهید بگویید . هو کرز!

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:23
بی سرزمین تر از باد

شـــــــــــما ایرانیها؟! یعنی شما خودتو اروپایی میدونی؟

46.225.241.27
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 12:52
ایمان

اولا یه بار دیگه کامنتت رو بخون تو یه جا بدجور روح مرتضی پاشایی تو اون دنیا رو معذب کردی ...
دوستیت حساب دوستی خاله خرسه ست ..
کی قدر مرتضی پاشایی رو نمیدونه ؟؟
کم برای مرتضی پاشایی گذاشتند ؟؟
انتظار داشتی تو قطعات هیت فقط و فقط تمام اثار مرتضی پاشایی رو قرار میدادند و دگر هیچچچچ؟؟
عزیز دلم تو خارج نشینی رو به رخ کی داری میکشی همین خوانندگان داخل ایران از احسان خواجه امیری گرفته تا محسن یگانه و فرزاد فرزین و..که قطعات هیتشون تو این گروهها بوده کنسرتهاشون به شدت تو بزرگترین شهرهای اروپا و امریکا مورد استقبال قرار گرفته ..
لابد تنها شخص خارج نشین شما هستید دیگه نه ؟؟
لابد اونا همه ایرانیانی بودند که از شهرهای ایران به خارج از کشور رفتند ..
مرتضی پاشایی خوب بود ولی فکر نمیکنم از امثال بزرگانی مثل شادمهر عقیلی و محمد اصفهانی و محسن یگانه و احسان خواجه امیری و چاووشی و دیگر بزرگانی که قطعاتشون به عنوان هیت انتخاب شده بالاتر بوده ..
تو این عصر همه ادمها از همه جای دنیا خبر دارند عزیز برادر ..
الکی کلاس خارج نشینی رو نذار

151.245.111.55
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 13:31
مهران

طبق گفته هاتون ظاهرا شما هم مث بقیه بعد مرگش عاشق آهنگا و پیگیر کاراش شدی...
من دیگه حرفی ندارم آقای خارجکی :/

151.247.218.159
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 19:54
Mojtaba

آقا خارجی
متاسفم که آهنگهای هیت ما را تا کنون در عمرت نشنیدی!
چون اونارو بشنوی به حرفهای خودت میخندی.
من ارجاعت میدم بری آلبوم های پاییز,تنهایی خواجه امیری و نه فرشته ام نه شیطان شجریان و پاروی بی قایق چاوشی دانلود کنی بعد بیای درباره هنر خدادادی و آهنگ خوب صحبت کنی.
موفق باشی

85.185.20.203
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 21:23
hormoz

جواب در باره کامنتهای رسیده برای هرمز

من در باره سایر هنرمندان محبوبم صحبت نکردم. بلکه به زبانی میگویم بعلت ۳۵ سال نبودن دروطن اغلب آهنگهای هیت شما را نشنیدم ولی پاشایی هرچه خوانده شنیده ام.
ا- به شعر نمیتوان رقصید اما به ریتم میشود. موسیقی پاشایی شدیداٌ به درون شنونده رخنه کرده و آنرا به بیرون منتقل میکند. اگر درون شنونده غمگین است به صورت بغض واشگ و اگر درون خوشحال است بصورت شادی و فعالیت و جنب و جوش خودش نشان میدهد. من به چشم خود خانم ۹۳ ساله الزایمری که به هیچ چیزی توجه نشان نمیداد و در دنیای خودش بود هر بار با شنیدن صدای پاشایی توجهش جلب میشد و میپرسید این صدا کیست و اسمش چیست و یکبار هم دیدم از صندلیش بلند شد و شروع به جنب و جوش و یا به نوعی رقص کرد. توان ترمیم موسیقی را ببینید که گاهی حتی با دارو پزشگ میسر نیست. موسیقی پاشایی را در عزا و عروسی شنیده ام... بله موزیک او مثل خودش خاص و تاثیر گذار و مثبت عمل میکند. اکثریت میگویند دچار آرامش میگردند. آرامش یک احساس خوب در روانشناسی است.
۲- سئوال کردی کجایی هستم. من ایرانی هستم. ولی سئوال منم ازشمای ایرانی اینه. شما کجایی هستی؟ چون من ایرانی به هنرمند جامعه ام احترام میزارم و به بهانه طرفداری پشت سرشان قایم نمیشم که تیر زهر آگین کینه و نفاق را بسوی هموطنانم پرتاب کنم.
۳- فقط این را بگویم که خودت هم بخندی، برادراگه آهنگی هیت هست باید به گوش من هم در همه این سالها میرسید ، نه اینکه به من آدرس بدی که برم هیتش کنم.
در ضمن هنرمندان همه عزیز و محترم هستند و همه توان خود را در راه سعادت و رشد جامعه بکار میگیرند و هر چه تعدادشان بیشتر باشد نشانه پویندگی و پیشرفت آن جامعه است.

این کامنت برای دیگرانیست که با خواندن کامنتهای موذیانه شما احیاناً دچار شبهه و تشویش نکردند.
چون همه کامنت هایتان لحن و کلامش خشن و عقده ای و بی ادبانه است که نشانگر عقب ماندگی ذهنیست. پیشنهاد میکنم از متخصص اصلاح روان کمک بگیرید. و دوباره کامنت گذشته مرا بخوانید.

108.16.119.17
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 11:28
ایمان

فرافکنی نکن اون کسی که نیاز به اصلاح روان داره شمایید جناب هرمز چون متاسفانه زیاد منم منم مکیند ..
این منم منم گفتن ها ناشی از عقده حقارت یک شخص هستش جناب هرمز که شما به شدت گریبانگیر اون هستید اتفاقاتی که تو دوران یچگی یا احتمالا تو جامعه براتون افتاده ..عذر میخوام اینو رک گفتم چون شما خودت رک هستید منم رک بودم ..ازین حرفم مطمئن مطمئنم
منم 25 سال سن دارم فوق لیسانس حقوق دارم وکیل کانون وکلا هستم مطمنم از شما کمتر نمیفهم ..
اینو گفتم بفهمی عقب مانده ذهنی نیستم ..
پس خدا رو شکر نظر شما تغییر کرد ..
ترانه های مرحوم پاشایی که ان شالله خداوند هر لحظه به علو درجات ایشون بیفزاید مناسب با مجالس دانس و لهو و لعب و امیختگی دختر و پسر که شیاطین در اونجا جولان میدند و پایکوبی میکنند نیست که خداوند برای ترانه های ایشون تو اون دنیا اثار ماتاخری قرار بده و روحشون رو عذاب بده
پس منظور شما از رقص رقص یک پیرزن 93 ساله الزایمری بود..
بسیار زیبا و شیوا صحبت کردید :)
چرا فکر میکنی موسیقی هیت باید به گوش شما برسه ؟؟
شما مگه به جز شحصیت حقیقی خودتون دیگه چه کسی هستید ؟؟
بخدا بدجور خنده دار و ضایع صحبت میکنی ...
اطرافیانتون به شما انقدر اعتماد به نفس دادند یا خودتون برای بزرگ کردن خودت کمبودی که داری ازین الفاظ استفاده میکنی ؟؟
هر دوبار گفتم کنسرتهای محسن یگانه و احسان خواجه امیری و فرزین و حتی محمد اصفهانی تو سالهایی که کار میکرد به شدت تو کشورهای اروپایی و امریکایی مورد استقبال قرار گرفت حتی تو سانس های مختلف ...این نشان از هیت بودن اثارشون داره که ایرانیان خارج از کشور نیز اثارشون رو تو اون وردنیا پیگیری میکنند ..
تنها شخص خارج نشین ایرانی شما هستید که یک جز رو به همه مردم تسری میدید و خودتون رو مثال بزنید ..
باور کنید جناب شما فقط یک شخص پرمدعا هستید و لا غیر ..
خواهشا فرافکنی نکن کسی که تمام حرفهاش بوی حقارت و عقده ای بودن و بی ادب بودن رو میده شخص شخیص شما هستید جناب هرمز که خودتون رو در برابر همه خارج نشینان قرار میددبد ..

151.245.65.40
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 17:49
hormoz

سلام بر ایمان
خارج ازدنیای موسیقی و روانشاد پاشایی که دیگر نیازی به نظر هیچکس نداره... چه مثپت و چه منفی ....
آقای ایمان خان ، باعث تاسف است که شما بر عکس اسمت از ایمان هم خالی هستی . این کامنت هم که گذاشتی باز نشان میده که دگم و دنیای کوچکی داری پر از تخیلات مالیخولیایی و سفسطه و وانگ و اضطراب و وحشت و نفرت .....
خیلی جوان هستی. حیفه .... هنوز هم پیشنهاد جدی من اینه که کمک متخصص روان درمانی بگیری. بخاطر زندگی خودت و اطرافیانت . امیدوارم بفهمی که صادقانه توصیه میکنم و نه همینطوری چیزی نوشته باشم . با آرزو سلامتی و نیکبختی برایت.
دیگر برایم پیغام نگذار ، چون جوابت را نخواهم داد.

108.16.119.17
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:13
Mojtaba

آقا هرمز
هرچی که گفتنی بود رو دوست عزیز آقا ایمان بسیار زیبا فرمودن و هر چیز دیگه ای گفته بشه فقط گزافست...
امیدوارم شما هم حرف حق رو قبول کنی.

93.117.11.218
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 12:23
ناشناس

آقای هرمز!!
بنظر من دلیلی نداره شما بخوای به یه عده حسود درمورد طرفداریت توضیح بدی و اثباتش کنی!
هر کسی طرفدار خواننده ی خاصی هست و از گوش دادن ب صدای خواننده ی محبوبش قشنگترین حس رو میگیره و من این حس شمارو میفهمم! پس دلیلی نداره وقتتونو بزارید واسه جواب دادن به کامنتای مزخرفی ک فقط سعی دارن با حرفای خودتون مرتضی رو بکوبند!
بنظرم بی توجه از کنار این کامنتا رد شو! جز ی عده ک دارن میسوزن از این همه محبوبیت و فقط میخوان بپوشوننش قصد دیگه ای ندارن متاسفانه حسودی تو کشورمون بیداد میکنه!
همون تیکه معروف ک چش ندارن پیشرفت کسی رو ببینن!
امیدوارم خدا شفا بده!!

2.181.27.133
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 22:53
ایمان

سلام مرتضی جان ...

امشب شب ولادته حیدر کرار امام اول شیعیان برات صلوات هدیه کردم ...
ان شالله که خداوند روحتو متعالی کنه
و امیدوارم به خاطر این طرفدارانماها که از هیچ لحاظ بهت هیچ شباهتی ندارند روحت معذب نشه ..
بخدا اصلا ازین حرفها ناراحت نشدم فقط برای خودشون متاسفم .. که راحت چاله های جهنمو اون دنیا به خاطر موضوعات الکی میخرند..

151.245.84.104
دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 23:46

به نظر من اهنگ نگران مني مرتضي پاشايي فو ق العاده است روحش شاد

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 00:09

با توجه تمام که به همه ی خوانندگان عزیز احترام قائلم من به مرتضی پاشایی عزیز رای می دهم

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 00:37

مرتضی پاشایی اهنگ نگران منی از نظر من مرتضی بهترین خواننده بود و هست

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 01:26

نگران منی-مرتضی پاشایی

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 01:53

به نظرمن مرتضی پاشایی بهترینه

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 02:56

نگران منی.................. امپراطور پاشایی...روحت شاد

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 04:08

بعد نظرم ی حرف دیگه هست که ناراحت شدم از نظرات بعضی ها همه ما مردم ایران میدونیم که مرتضی پاشایی با اهنگ یکی هست تو قلب همه جا باز کرد یا جاده یکطرفه اهنگ تو راس میگی ؛ تو رفتی(برای ناصر) ؛ماه من یا کل البوم یکی هست قبل بیماری بودن و تو دل همه جا باز کردن بعد بیماریش فقط چندتا اهنگ اومد چرا مردم ما محبوبیت مرتضی پاشایی و به بیماری ربط میدن مشخص نیست به هر حال عزت و ذلت دست خداس و بس

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 04:13

آهنگ نگران منی مرتضی پاشایی

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 05:14

چرا آهنگ های علی عبدالمالکی جز کارای هیت نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یکی پاسخگو باشه...........................!!!!!! من اصلا بعضی از این آهنگا رو به عمرمم نشنیدم مثل کارای استاد سیروان!!!!!!!!!!! اون وقت اینا هیتن!!!!!!!!؟؟؟؟؟ آهنگ های مثل "یه روزی یه دل شکوندم" و "زمستون" و "اشک منو در نیار" و "مسافرم" و "تک پر" و "زود رفتی گلم" و کارای محرمشون مثل "نشد" و... چی هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از نظر ما هواداراش که مگا هیتن. (امیدوارم در سری پنجم لحاظ کنید)

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 06:48

فقط امپراطور پاپ❤️مرتضي پاشايي❤️نگران مني ...

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 07:01

نگران منی از مرتضی پاشایی!
من در خارج از ايران زندگى ميكنم و مدت سه سال است كه هر روز ترانه هـاى مرتضى را گوش ميدهـم و هرگز خسته نشده و نخواهـم شد! من فكر ميكنم مرتضى يك خطر بسيار بزرگ براى خيلى از خوانندهاى ايران بود!
روحش شاد!

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 07:22

نگران منی,مرتضی پاشایی عزیز
اکثر آهنگ های مرتضی جان هیت
منتظر آلبوم جدیدش هستیم,امیدوارم روخش شاد باشه.

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 07:24

نگران منی,مرتضی پاشایی عزیز
اکثر آهنگ های مرتضی جان هیت
منتظر آلبوم جدیدش هستیم,امیدوارم روخش شاد باشه.

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 08:09

بار جماعت حسودها پیداشون شد .مرتضی تا قبل از بیماریش هم دوست داشتنی بود بعد از بیماریش دوست داشتنی تر .آهای جماعتی که ما رو متهم به مرده مرستی میکنید اگه عشق به مرتضی مرده پرستیه ما تا ابد مرده پرست خواهیم بود .خانواده خاص یادگار مرتضاست .روحت شاد آقای خاص

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 08:39

نگران منی و یکی هست مرتضی پاشایی و علامت سوال شادمهر

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 09:01

نگران مني مرتضي پاشايي
لطفا درمورد مرتضي اينطوري صحبت نكنين با اين حرفا تنش فقط توقبرميلرزه شما اگه خدارو قبول دارين اينم قبول داشته باشين كه آدم پشت سره مرده اينجوري حرف نمي زنه كه واسه بيماريش محبوب شد مرتضي به خاطر صداي آسمونيش قلب طرفداراشو تسخير كرد براي طرفداراشم اصلامهم نيست كه مردم بي منطق درموردش چي قضاوت ميكنن فقط خانواده خاص ميخواد كه امپراطورپاپ ماندگاربشه همين!داداش مرتضي آروم بخواب ما هواتو اينجا داريم

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 09:19

نگران منی، امپراطور پاپ مرتضی پاشایی
در ضمن دوستان بدونید و مطمئن باشید صحبتهایی که در مورد محبوب نبودن مرتضی گفته میشه ذره ای تاثیر در دید عمومی نسبت به اون نمیشه، آثار مرتضی در کل دنیا مطرحه!! و اما کنسرتاش که همه میدونن قبل از بیماریش چه قیامتی بود!! اون زمانی که اصلا کسی از بیماری خبری نداشت! دلیلی نداره بخاطر این اندازه محبوب نبودن خواننده ی مورد علاقه تون، بیماری مرتضی رو بهانه کنید! هرچند که همه شاهد هستند که این تلاشها در این چند ماه به جایی نرسیده و هر لحظه با شنیدن آثار جدید امپراطور به محبوبیت خاص و ابدیش اضافه میشه!
در ضمن اضافه میکنم که من و همه ی طرفداران امپراطور همیشه احترام خاصی برای هنر و موسیقی و سایر خوانندگان قایل هستیم. الگوی رفتاری ما امپراطورمون خواهد بود،

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 17:10
Modern Talking

این که فرمودید آثار جناب پاشایی در دنیا مطرحه بسیار درسته(!) من خود شاهد اعطای 9999 جایزه ی گرمی به ایشون از دست خود مرحوم مایکل جکسون بودم(!) تک آهنگ آخرشون جایزه ی پلانتینیوم گرفت(!) به خاطر بر گذاری کنسرت آکروپولیس یونان اسمشون در کناب گینس ثبت شد(!) صدای 5 اکتاو ایشون نظیر نداشت(!) خودم دیدم که یانی میگفت اگر جناب پاشایی نبود من هم نبودم(!) و با شاگردی ایشون به اینجا رسیدم(!)

45.33.73.188
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 17:31
Modern Talking

امضا:رویاهای یک دختر نوجوان طرفدار پاشایی

45.33.73.188
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 23:37
hormoz

جواب به مدرن تاکینگ
برای اینه که حیف مرتضی که انگلیسی زبان به دنیا نیومد تا برای دلقک هایی مثل تو نخونه.بله اگریک آمریکایی یا انگلیسی بود با آن صدا و استعداد موسیقی نه تنها تمام گرمی ها را درو کرده بود بلکه با توهین ها و تنگ نظریهای امثال تو روح هنرمند و لطیفش خون به جیگر نمیشد و در اوج جوانی و شکوفایی پرپر و روانه گورستان نمیشد.

108.16.119.17
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 11:01
ایمان به هرمرز

هرمز خان اقای باتربیت
در طرفداری تو از مرتضی پاشایی همین کافیه که تو کامنت بالا با حرفت روحش رو معذب کردی ..
با شعراش میرقصند !!! اگه به عالم برزخ و اون دنیا اعتقاد داشته باشی میفهمی این حرفت چقدر برای مرتضی گرون تموم شد... خوب از مرتضی یاد کردی اون هم تو این سایت معتبر !!!
هزار برابر دوستیت بدتر از دوستی خاله خرسه ست ...

کسی به بزرگی مرتضی پاشایی شک نداره ..هم مورد احترام بوده و تا اخرین حد ممکن ازش قدر دانی کردند ..انتظار هر روز براش گوسفند قربوین کنند و خوانندها تمام اثارشون رو به مرتضی پاشایی تقدیم کنند ؟؟
امثال شماها با این تفکر..انتظار دارید همه خوانندها .به احترام مرتضی .خوانندگی رو بذارند کنار و مدام از بزرگیش حرف بزنند ..
یه خورده احساساتتون رو کنترل کنید بابا .
تو بالا داشتی کلاس خارج نشینی رو میذاشتی انگار همه دارن زمان بوق زندگی میکنند ..
کنسرتهای محسن یگانه و احسان خواجه امیری تو کشورهای اروپایی و امریکا غوغا کرده اون وقت میگه من خاااااارج نشینم فقط پاشایی رو گوش میدند ..

151.245.66.216
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:48
Aylar

جناب ایمان به هرمرز!
ما طرفدارای پاشایی نه تنها انتظار نداریم گوسفند قربونی کنین واسش! بلکه حتی انتظارِ فاتحه ای هم از طرف شما نداریم!
تنها انتظاری که داریم اینه ک به مرتضی توهین نشه!
به هوادارانش انگ مرده پرستی زده نشه!
راجبش کارشناسی نشه!!( همون یه عده ای ک میان راجب اهنگاش کارشناسی میکنن!)
این انتظار زیادیه؟!!
یعنی یه عده بجای اینکه ب خواننده ی خودشون رای بدن سعی دارن با کوچک کردن و زیر سوال بردن کس دیگه محبوبیتشونو بالا ببرن!
هه! یه همچین ملت باحالی داریم ما!

2.181.26.112
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 09:25

بدون شک نگران منی از اسطوره عشق و احساس و اخلاق و موسیقی مرتضی پاشایی

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:00

گل افتاب گردون و پرواز ... اریان
دوست دارم ... سون
نگران منی و جاده یکطرفه ... مرتضی پاشایی
کاش دوستان نظراتشونو برا خودشو نگه میداشتن و به جای توهین به خواننده مورد علاقشون رای میدادن
منم اهنگ خیلی از خواننده ها رو نشنیدم با خوشم نمیاد ولی این دلیل نمیشه چون من خوشم نمیاد یا نشنیدم به خواننده وهوادارا توهین کنم و حکم بدم این که بدرد نمیخوره

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:03

نگران منی مرتضی پاشایی

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:16

ممنونم ازت hormoz واقعا گل گفتی !!! مرسی از تظر جانانه ای که دادی !! واقعا آفرین !!

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:42

فقط مرتضی پاشایی...
نگران منی

همه ی اهنگاشو عاشقشم

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 11:02

نگران منی زنده یاد مرتضی پاشایی بی نظیره

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 11:53

من اهنگ خاک مرتضی پاشایی( نگران منی )رو خیلی می پسندم

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 11:56

قطعا نگران منی مرتضی پاشایی.........خیلی خوشحالم از اینکه همیشه پرچم خونواده خاص بالاس

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 12:06

نگران منی - مرتضی پاشایی

روحت شاد پسر دوست داشتنی

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 12:44

اینایی که دارن نگران منی مرتضی رو میکوبن دقیقا فازشون چیه؟؟
منظور از هیت این نیست که اهنگ خوبی باشه منظور اهنگیه که خیلی شنیده شد
نگرن منی جزو اثار متوسط مرتضی بود انقدر نکوبونیدش....البوم اسمش عشقه که بیاد امیدوارم دست از کوبوندن مرتضی بردارید...
شادمهر عقیلی کسیه که اهنگاش علاوه بر هیت بودن با کیفیت هم هستن

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 15:30
پريا

بايد بگم آهنگ نگران مني بهترين و پرطرفدار ترين آهنگ مرتضي پاشايي بوده و خيليا به اين آهنگ علاقه مند و بيشتر مردم ايران اين آهنگ رو هم از طريق اينترنت و هم از طريق برنامه ماه عسل شنيدند ومرتضي پاشايي سال 93 بهترين خواانده ايران و آسيا در يك نظرسنجي معتبر شد و هيچوقت هيچكسي جانشين او واسه ما نميشه و او تا الان اينقدر زيبا همه ي آهنگاشو خونده مطمعنا اين آلبومش هم مثل بقيه عاليه ...ممنون از زحمات بي وقفه ي آقاي مصطفي پاشايي براي بهترين شدن اين آلبوم

5.221.192.216
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 12:47

نگران منی مرتضی پاشایی
من با این آهنگ مرتضی پاشایی رو شناختم یعنی از پارسال و بعد این آهنگ تمام آهنگاشونو گوش میدم.و طرفدار پر و با قرصشون شدم:)الآنم خوشحالم که جزء خونواده خاصشون
برای شادی روحشون صلوات:((

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 13:39

مرتضی عالیه وتکه

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 13:51

شادی روحش صلوات

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:06

مرتضی پاشاییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی *** نگران منی ***
خواهشا صلوات و فاتحه فراموش نشه ;((

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:18

اول از همه آهنگ نگران منی امپراطور که حرف نداره و بعدش من و بارون بابک...

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:24

انتخاب ماه عسل فرزادفرزین کاملا درست و به جا بود
کسایی هم که میگن هیت نیست یا حسودیشون میشه یا معنی هیت و نمیدونن

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:27

اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی بی نظیره..... روحش شاد باشه ایشالا............ درضمن کسی که میگه طرفدارای مرتضی بچن اتفاقا کاملا برعکس متوجه شدین مرتضی پاشایی تو همه سنی طرفدا رای خاص خودشو داره اینو میشه تو مراسم تدفینش هم فهمید البته اگه چشاتون رو باز کنین وحسودی رو کنار بزارید..... روحت شاد بزرگ مرد موسیقی ایران هیچکس نمیتونه جاتو بگیره داداش چند روز دیگه البوم اسمش عشقه میاد اونایی که حسودی میکنن راست راستی میترکن

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:29

اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی بی نظیره..... روحش شاد باشه ایشالا............ درضمن کسی که میگه طرفدارای مرتضی بچن اتفاقا کاملا برعکس متوجه شدین مرتضی پاشایی تو همه سنی طرفدا رای خاص خودشو داره اینو میشه تو مراسم تدفینش هم فهمید البته اگه چشاتون رو باز کنین وحسودی رو کنار بزارید..... روحت شاد بزرگ مرد موسیقی ایران هیچکس نمیتونه جاتو بگیره داداش چند روز دیگه البوم اسمش عشقه میاد اونایی که حسودی میکنن راست راستی میترکن

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:31

کجاست بگو از آلبوم یه شاخه نیلوفر محسن چاوشی نیست خیلی عجیبه
کجاست بگو محسن چاوشی یه هیت واقعیه

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 14:36

بدون شک نگران منی - مرتضی پاشایی ( امپراطور پاپ)

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 15:12

نگران منی مرتضی پاشایی
فقط مرتضی پاشایی ، زنده باد مرتضی پاشایی تا ابد

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 15:27

1.نگران منی مرتضی پاشایی
2. دوستت دارم سون باند

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 15:51

لطفا آهنگ دلکم علی عبدالمالکیم و ایران روزبه نعمت الهی را هم به لیستتون اضافه کنید.

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 16:15

نگران منی - با صدای اسطوره ی پاپ ایران و جهان "مرحوم مرتضی پاشایی".......

بیشک بهترین آهنگ بود...که خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد شنیده شد و شنیده میشود...

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 16:17

نگران منی - با صدای اسطوره ی پاپ ایران و جهان "مرحوم مرتضی پاشایی".......

بیشک بهترین آهنگ بود...که خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد شنیده شد و شنیده میشود...

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 16:31

نگران منی می تونه هیت باشه ولی دیگه مگا هیت نیست...
مرتضی پاشایی دوست صمیمی سلطان قلبم علی لهراسبی بوده و من براش احترام قائلم. ولی واقعا از احسان خواجه امیری امپراطور تره؟؟؟؟؟
میوه ی ممنوعه رو گوش کنید... هنوزم ماندگاره. شعر زیبا, آهنگ فوق العاده و صدای احسان محشر. اما نگران منی کلی اشکال در شعرش وجود داره... اگه کمی دقت کنید متوجه اشکالاتش می شوید.
اگه این قطعات جزو لیست هیت ها نباشند, واقعا تعجب آوره:
1.فاصله ها (شاهکار بی مثال لهراسبی بزرگ).
2.میوه ی ممنوعه.
3.آرامش(قطعه ی فوق احساسی بهنام صفوی عزیز)
4.خوشبختم و رمانتیک (قطعات سطان آرامش و احساس و آرزوها شهاب رمضان)

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:37
Aylar

ببخشیییییید! شما تو کارِ تنظیم یا ترانه سرایی چیزی هستی؟!!
دارم خواب میبینم آیا؟!
تا حالا کسی نتونس از نگران منی اشکال بگیره اونوقت شما؟!!!
ینی اعتماد بنفست از پهنا تو حلقه شهاب رمضان پراحساست!
عزیزم شما ب تنهایی تشخیص نمیدی کی امپراطور تره این مردمن که تشخیص میدن اینو!
که فعلا هم تشخیص دادن! تو نظر سنجیا گویا هست!

ینی من ندیدم طرفدارای مرتضی بیان بگن فلانی اشکال داش! فلانی نباید تو نظر سنجی بود! فلانی امپراطور تره!
یعنی دم طرفدارای پاشایی گرم! الحق ک طرفداره مرتضی هستین:)

2.181.26.112
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 16:58

فقط فرزاد فرزین وماه عسل
این آهنگ بی نظیره محشرهههههه

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 17:53

عشقم مرتضی پاشایی امپراطور و اسطوره پاپ آهنگ زیبای نگران منی
روحش شاد

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 18:05

نگران منی از مرتضی پاشایی - يكى هـست - جاده يك طرفه
روحش شاد!

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 18:53

مرتضی پاشایی قطعه ی نگران منی، روحش شاد و یادش در قلب طرفداراش همیشه جاودان

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 18:54

من تعجب میکنم از نظر دادن بعضی دوستان!!!
یه آهنگ چون تیتراژ بوده نمیتونه جزو هیت ها باشه؟! صِرف تیتراژ بودن، دلیل نمیشه برای عدم شایستگی برای هیت بودن!
همون ماه عسلی که دلیل هیت بودن کارهای فرزین و پاشایی شده از مهدی یغمایی هم آهنگ داشته! پس چرا آهنگ مهدی یغمایی تو این لیست نیومده؟!
من خودم با بودن کارهای پاشایی و فرزین تو این لیست مخالفم! اما نمیگم چون تلویزیونی بودن نباید تو این لیست باشن!

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:29
ناشناس

شما مخالف باش!
کیه که اهمیت بده؟!
چی در خودت دیدی ک همچین حسی بهت دس داد نظرت مهمه؟!!!
مرتضی فعلا بیشترین آرا رو داره!
لیاقت داشته که بهترین شده!
شما همچنان مخالف باش!!

2.181.26.112
شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 12:25
بی سرزمین تر از باد

اگه نظرم مهم نبود بهش پاسخ نمیدادی!
شما هم به نظر دادن زیر نظر من ادامه بده شاید کسی کامنتت رو دید!

46.225.241.31
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 03:09
گلی

چه دلیلی دااره همه اهنگای ماه عسل تو تین لیست باشن.چراااااااا
! چکن شپا میگی خیلی ها ماه عسل رو خوندن
ولی بببن ماندگارترین بهنرین زیبتنرین عالیتربن خاص تربن ترانه مته عیل قطعه ران منی مرتضی پاشایی امپراطکر اسطوره آقایخاص هست.تا ابد ایمو بدون له ما چکه دوین نداری و مخالفی این حسادته محضه.ما تاابد عاسق اسوره پونمدتضی پاشایی هستیپ

وای حوایت نگران منی بینظیره عالیه تکه.

213.207.214.143
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 03:14
گلی

به ما چه که اسم خواندده های دیگه ماه عسل تو این لیست نیست ماندگارترین خاصترین زیبانرترین ترانه ماه عسل نگران منی از امپراطور پاشایی هست بدونین....تا ابد ماندگاره.

213.207.214.143
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 19:51

اهنگ نگران منی از اسطوره بی تکرار مرتضی پاشایی.... اونایی که میگن طرفدارای مرتضی همه دخترن مگه چشم ندارین ببینید اون همه پسر در بیمارستان بهمن زجه میزدن خودمم باهمه رفیقام جزشون بودیم.. مگه ندیدین تو کنسرتاش چقدر پسراعاشقونه باهاش اهنگ میخوندن... نه عزیزم اشتباه متوجه شدید مرتضی از تمام نسلهاوسنها طرفدار داره که تااخردنیاباهاشن.. دوستت داریم تاابد

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 20:10

نگران منی مرتضی پاشایی چون دردو دل صادقانه با خداست.............

ماه عسل فرزاد فرزین

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 20:18

آهنگ مرتضی پاشایی رو خییلی میشنیدم جاهای مختلف-------ماه عسل فرزاد------ و آهنگ احسان خواجه امیری

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 21:02

بدون شک آهنگ نگران منی اوله.

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 21:32

نگران منی مرتضی پاشایی ارمانی ترین اثرپاپ

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 22:32

ایمکه تو عمرت بیشتر به کدوم خواننده گوش میدادی مهم نیست مهم اینه که کدوم بیشتر از همه به دلت نشسته نه صرفا بهش گوش داده باشی.
منم فقط چهار ساله صدای مرتضی پاشایی رو شنیدم ولی به انداه همه ی عمرم لذت بردم.
نگران منی مرتضی پاشایی
در ضممن من هر چی فکر میکنم میبینم یکی هست مرتضی پاشایی از همه بیشتر شنیدم تو این دنیا :|

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 22:36

علامت سوال شادمهر-----کسانی ک ب پاشایی رای میدن یا از روی احساسه یا بعد مرگش اسمشو شنیدن پس منطقی باشین

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:27
س م

احساسو موافقم ولی ما طرفدارهای مرتضی واقعا دوستش داریم و موقع سالم بودنش هم طرفدارش بودیم و هنوز هم هستیم صد البته بنده به شخصه شادمهرو هم خیلی دوست دارم و واقعا میگم که علامت سوال شادمهر با هیچ کدوم از اهنگهای این لیست قابل مقایسه نیست ولی اهنگ هیت اونی که خیلی شنونده داره و نگران منی هم جزئشه و در ضمن اقا محمد نباید همدیگرو قضاوت کنیم

2.190.46.43
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 23:36

اقای داور شما اصن اسم هیت نیاز بگو از کدوم اهنگها خوشت میاد؟اینجوری بهتره چون یه عده اصن به هیت بودن توجه نمیکنن از هرکدوم خوششون بیاد رای میدن ؟؟؟ وگرنه مقایسه گل افتابگردون و علامت سوال با نگران منی مثه مقایسه شب و روزه؟!!!! بابا به اهنگهای هیت رای بدین نه اهنگهای مورد علاقتون

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 23:44

نگران منی - مرتضی پاشایی
جاده يك طرفه - مرتضی پاشایی
یکی هست - مرتضی پاشایی
خاطره ها - بنیامین بهادری

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 00:22

فقط امپراطور مرتضی پاشایی.. نگران منی .

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 00:27

درسته بعداز پروازه مرتضی یه کم راجبش زیاده روی شده ولی من واقعا عاشششششششقه صداشم. نگرانه منی مرتضی باماه عسل فرزاد

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 00:37

اهنگ نگران مني مرتضي پاشايي برام مهم نيست كه بقيه چي ميخوان فكر كنن كه شايد ماها داريم از رواحساس انتخاب ميكنيم كه ايا انتخابمون ازرو منطق يانه ولي به نظرمن لقب امپراطور پاپ لياقت مرتضي واقعا هست

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 00:38

*** نگران منی
ترانه‌سرا: مهرزاد امیرخانی
آهنگساز: مرتضی پاشایی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 01:43

آقا یا خانم محترمی که نمیتونی خیلی منطقی و با ادب نظر تو راجب خواننده هایی که طرفدارشون نیستی بیان کنی اینو بدون هر خواننده ای طرفدار خاص خودشو داره و میتونه ازش حمایت کنه پس با یه مشت حرفهای بچه گانه و تمسخرآمیز دیگران رو مسخره نکنید..خیلی از کسانی که به صدای مرتضی عزیز علاقه نداشتن علت شهرت مرتضی رو به بیماریشون نسبت دادن.صدای مرتضی عزیز تا قبل از بیماریشون هم طرفدار داشت..پس این بی انصافیه که بیماری رو به شهرت ایشون نسبت بدین..صدای مرتصی دلنشین و آرومه و آرامش خاصی به آدم میده..همین باعث شد تا خودشو توی قلب خیلی ها باز کنه.این جا هم بهتره در نظرسنجی شرکت کنید و اگر کامنتی میزارین مربوط به خواننده مورد علاقه خودتون باشه...نه تخریب کردن روح و روان طرفدارهای دلشکسته ای که صدای محبوبشون خاموش شد
باتشکر

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 01:47

واقعا از این اهنگایی که گذاشتین فقط یه اهنگ هستش که همچنان گوش داده میشه
در یکی از سایت معتبر اهنگ علامت سوال با اینکه 15 سال ازش میگذره ولی 120 هزار گوش داده شده در صورتی اهنگای جدید اون سایت هم اینقد نشدن

واقعا اهنگ علامت سوال ماندگارترین و هیت ترین هستش

سپاس خدایی را که شادمهر را به ما داد تا موسیقی بی سلطان نماند

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 01:55

«نگـــــــــران منــــــــــی»
با صدای گرم مرتضی پاشاییییییییییییییییییییی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 02:00

«نگـــــــــران منی» مرتضی پاشایییییییییییییییی!
جدا از اینکه خیلی قشنگ بود،تما شرایط هیت بودن رو داره حتی وقتی مرتضی زنده بودم همه جا پخش میشد!

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 05:47

«نگران منی»٫ و قطعا «یکی هست»٬ پاشایی که امروزه آشنای هر ایرانی است

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 07:30

با هوادار مرتضى كاملا موافقم!
اگر كاملا به خواننده ى مورد علاقمون اطمينان داريم به او رأى بديم. بدون اهـانت به كسى كه حتى در ميان ما نيست! چطور ميتوانيم اينقدر بى أنصاف باشيم! حداقل رعايت طرفدارهای دلشکسته مرتضى را بكنيم که صدای محبوبشون خاموش شد!
مرتضى پاشايى نگران منى - جاده يكطرفه - يكى هـست

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 10:03

اینکه بعضیا میگن مرتضی بعد از مریضیش یا بعد از فوتش معروف شد اصلا برای ما ها اهمیتی نداره شما هر جور دلتون میخواد فکر کنین به قول رضا صادقی وقتی فکر ها بسته باشه همین میشه modern talking اینکه شما چه فکری میکنین یا نظرتون چیه برای خانواده خاص هیچ اهمیتی نداره شما تو همون دنیای بسته و عقب افتده خودتون بمونین همتون میدونین که اسمش عشقه میترکونه برای همین دارین اینجوری میسوزین

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 10:04

علامت سؤال شادمهر عقيلي

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 10:41

پاشایی یکی از زیرمچموعه هایی موج شادمهریسم تو ایرانه... صدای لطیفی داره. خودشم تو مصاحبش گفته شادمهر تو ناخودآگاه مغزم حضور فعال داشته.. مصاحبشم تو همین سایت هست... خدا رحمتش کنه.
ممنون/

سه شنبه 17 شهریور 1394 - 16:13
Reza A

دوست عزیز حرف شما کاملا درسته اما مرتضی پاشایی بعد از یه مدت زمان کوتاه سبک خودشو پیدا کرد و سبک جدیدی رو وارد موسیقی پاپ ایرن کرد (ترانه روی ملودی) و الان کارش هیچ شباهتی به شادمهر عقیلی نداره.

237.123.189.48
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 12:14

جناب کارشناس عزیز یعنی یکی از آهنگای هیت علی عبدالمالکی نمیتونه جزو این لیست ها باشه؟؟؟

1- دلکم ( آلبوم خدانشناس) 2- خوش به حالت 3- هی تو 3- به درک 4- یه دل شکوندم 5- حیاکن 6- مسافرم ( آلبوم نامسلمون) 7- آخرین نفس 8- و...
اینا آهنگایی نیست که صرفا من دوست داشته باشم اینا آهنگایی که واقعا هیت شده...
خوشحال میشم اگه یه بارم شده به این آهنگا نظری بندازید...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 12:14

"نگران منی" از مرتضی پاشاییییییییییییی عزیز و ماندگار حرف اول را میزند.روح نواز و تکان دهنده.
روحش شاد و یاد و خاطرش تا ابد ماندگار.

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 13:51

با سلام

انتخاب‌های جالبی داشتین، منو به خاطره‌هایی برد دور و دراز.

شاید در این کوتاهی، "گلایه" نوشتنم اونقدرها خوش نباشه، اما گلایه‌ای دارم از استاد علی معلّم که در نظر به پذیرفته شدن استاد شجریان از سوی کشورها و فرهنگ‌های خارجی، ایشان را "اون‌طرفی" (نقل به مضمون) خطاب کرده. جناب معلّم، استاد گران‌قدر، آیا این‌طرف به استاد شجریان اونقدری که درخور و شایسته‌ش بوده توجّه و احترام شده؟! آیا این‌طرف ابتدایی‌ترین حقوق این هنرمند بزرگ تاریخ ایران رو به جای آوردند؟! هنرمند مگر در بند مرزهای کشورش هست که حالا خارج از مرزها مرتکب خطایی شده باشه به خاطر دریافت جایزه از سوی سایر کشورها؟! زمانی که بسترهای داخل فراهم شد، اون زمان انتظار داشته باشید که گوهرهایی همچون استاد شجریان نیم‌نگاهی هم به محیط موسیقایی داخل نیز اعتنا کنند، گرچه هنرمند مختار هست که مسیر و بستر کارهاش رو خودش انتخاب کنه، فارغ از جهت‌دهی‌های "توده‌"ای از مردم الزاماً بینش اونها کافی نیست.

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 14:23

آهنگ نگران منی بای صدای امپراطور پاپ مرتضی پاشایی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 14:24

بهترین آهنگ در میان آثار فاخر موسیقی پارسی آهنگ ** نگران من ** با صدای دلنواز و ماندگار مرتضی پاشایی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 14:28

فقط و فقط امپرطور پاپ مرتضی پاشایییییییییییییییییییییییییییییی
برای شادی روحش صلوات

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 14:48

نگران منی از مرتضی پاشایی از هموشون بهتره و تا ابد ماندگاره.

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 15:09

نگران منی -مرتضی پاشایی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 15:29

مرتضی پاشایی نگران منی

mm
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:25

بنظرم قطعه نگران منی از همه ی آنگ های هیت شده،زیبا تری.
نگران منی مرتضی پاشایی

mm
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:26

بنظرم قطعه نگران منی از همه ی آنگ های هیت شده،زیبا تری.
نگران منی مرتضی پاشایی

mm
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 16:36

آهای رئیس این ساااااااااااااااایت.چرا می زیری مردم اینطوری قضاوت کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا همینطور دست رو دست گذاشتی که یه سری بیان و بگن:{مرتضی پاشایی ف/ا/ل/ش میخونه؟؟؟؟چرا رسیدگی نمیکنید؟لابد دوباره میخواید نظر سنجی رو از نو شروع کنید که این همه رای از دست بره؟مثل همون انتخاب پهره سال که ایییییییییییییییییییین همه رای برای مرتضی جمع شده بود و شما نظر سنجی رو از نو شروع کردید و اون همه رای به فنا رفت..

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 17:39
meli

کاااااااااااااااملا موافقم.مسئولین باید رسیدگی کنن.نباید بی خیال باشن.باید کاری کنن که بقیه هم به نظر و افکار ما احترام بزارن.همونطور که ما احترام میزاریم

46.225.221.119
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 17:32

با تشکر از سایت موسیقی ما ولی تا حالا این انتخاباتون مورد نقد شدید اکثر کاربران سایت قرار گرفتند:
1- دو تک آهنگ از سیروان خسروی(تو خیال کردی بری و دوست دارم زندگی رو)
2-نگران منی پاشایی
و احتمالا به قول بی سرزمین تر از باد میخواین آهنگای گلزار رو هم در لیست قرار بدین که اونا هم مورد نقد قرار خواهند گرفت.ببینید چرا هیچ کس مثلا به علامت سوال شادمهر اعتراض نمیکنه ولی همه به نگران منی حمله کردند؟! حتما یه چیزی هست دیگه!
یعنی اکثر کاربرا از این انتخابا ناراضی بودن با تشکر

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 19:27
هلیا

ببخشید شما فقط نظرا مخالف با نگران منی رو دیدید و حتما از نظر شما نظرا موافقن کشکن دیگه
اره حتما دلیل مخالفتا ی چیزی هست و اون وجود ی سری آدم حسود اینجاس ک نمیتونن موفقیت ی خواننده جوون رو ببینن
جالبه مثل اینکه مرتض پاشایی خار شده رفته تو چشم خیلیا ک نمیتونن ببینش . تو زمان زندگیش کلی شایعه براش درست کردن حالا هم ک رفته دست از سرش برنمیدارید؟هنوز نمیتونید ببینیدش؟واقعا ک.

5.237.119.78
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 04:16
فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)

ببخشید هلیا خانم اما امثال شما هستید که با تعصب زیادی و احساساتی شدنتون دیدگاه کسانی که طرفدار اون مرحوم نبودند رو به سمت خودتون جلب نمی کنید.
طرفداران سایر خواننده ها با ادب و متانت نظر خودشون رو بیان می کنند. ولی شما طرفداران اون مرحوم نا جوانمردانه و مغرضانه بر آنان می تازید و کلمات ناشایستی رو به کار می برید که این اصلا صحیح نیست. همانطور که مرتضی پاشایی برای شما عزیز هست , خواننده های مورد علاقه ی ما هم برایمان عزیز اند...
ما به شما توهین نمی کنیم و انتظار داریم شما هم با سعه ی صدر با ما برخورد کنید. مرحوم پاشایی 3 قطعه ی هیت داره:نگران منی. جاده ی یکطرفه و عصر پاییزی که خودمم از شنیدنشون لذت می برم. اگه خواننده ی دیگری بیش از یک یا دو قطعه ی هیت داشت , بدانید که حتما استحقاقش را داشته است.

5.238.176.137
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 08:20
Modern Talking

نظورتون از نظرهای موافق نظر دختر خانم های نوجوانه؟! خوب ببینید از نظر سازمان یونیسف به زیر 18 سال کودک گفته میشه! من نمیگم ها!! یونیسف میگه! چون افراد تا سن 18 سالگی شخصیتشون متغیره و در سن 18 سالگی به یک شخصیت ثابت میرسند. پس با این حساب من نظر موافقی ندیدم!

5.232.65.117
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 18:29
س م

modern talking اولا بچه شمایید ثانیا اگر یه ذره چشماتونو باز کنید و به دور از دشمنی نظر بدید میبینید که مرتضی از هر رنج سنی طرفدار داشت و داره در ضمن من نمیدونم مرتضی پاشایی با امثال تو چی کار کرده که اینقدر باهاش دشمنیت..اها حواسم نبود ادم خوب دشمن زیاد داره..روحت شاد مرتضی..خواستم بگم دست از حسادت و دشمنی نسبت به مرتضی و طرفداراش بردارید..این حرفم به تمام کسایی که میان بیخودی میگن طرفدارهای مرتضی بچن یا همه شکست عشقی خوردن یا مرتضی بعد از بیماریش محبوب شد و بعد از فوتش محبوب تر..بنده به شخصه نه بچم نه هیچ وقت شکست عشقی خوردم..یاد بگیرید به طرفدارهای هنرمندهای دیگه احترام بزارید حتی اگر اون هنرمند مورد علاقه شما نیست ..باید بدونید به دیگران ربطی نداره چرا یه نفر یه هنرمندی رو دوست داره اصلا ربط نداره ..شما هم لطف کن به جای این حرفها از هنرمند مورد علاقه خودت حمایت کن نه از کس دیگه ای اونم کسی که تو دنیا نیست انتقاد کنید

2.190.48.231
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:19
Aylar

خانم فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)!
جنابالی خبر از توهین و احانت های ی عده طرفدارای دیگه رو نداری کارشناسی نکن!
بارها و بارها تو سایت های نظر سنجی و همچنین دانلود موزیک احانت به مرتضی رو میدیدم در حالی که طرفدارای مرتضی فقط از مرتضی خواننده ی محبوبشون طرفداری کرده بودن
شما چ انتظاری داری؟ بشینیم و ببینیم داره ب ما و خواننده ی محبوبمون توهین میشه؟
اتفاقا تو همین سایت بنظرم داره توهین میشه ب مرتضی
طرفدارای پاشایی میان و بهش رای میدن اما ی عده داررن میسوزن از اینهمه طرفداری و سعی دارن مرتضی رو تخریب کنن و مارو مرده پرست جلوه بدن

شما آقای به ظاهر مدرن
شما چی در خودت دیدی که تا این حد حس کارشناسیت گل کرده و سعی داری مرتضی رو تخریب کنی!
بشین!
و ب خواننده ی محبوبت رای بده و
برو!
مثله طرفدارای مرتضی
شما انتظار داری ما فقط بشینیمو توهیناتونو ببینیمو هیچی نگیم!
من تاحالا ب خواننده ی محبوب کسی توهین نکردم پس انتظار ندارم کسی به خواننده ی محبوبم(مرتضی پاشایی) توهین کنه!
خواننده ی محبوبتم نمیشناسم و برام مهم نیس کیه اما بهتره حد خودتو بدونی:)

2.181.26.112
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:44
هلیا

من تو نظرم ب کسی توهین نکردم و با احترام تمام نظرم و واقعیت رو گفتم و جواب توهین های خیلی افراد رو دادم.قصد ندارم کسی رو جلب مرتضی پاشایی یا از اون متنفر کنم و مرتضی پاشایی خودش بلده چکار کنه تا تو این مدت کم اینهمه طرفدار جمع کنه
هرکسی ی نظری داره . من بازم میگم ک ب نظرات بقیه توهینی نکردم و از نظرم درباره کسایی ک توهین کردن دفاع کردم و بهتره هرکی بدون توهین ب نظرات بقیه احترام بذاره ن اینکه مخالفت کنه ک اگه اینجوری منم نظر مخالف درباره آهنگ ها زیاد دارم
فکر کنم فراموش کردین قضاوت ب عهده سایته!
مدرن تاکینگ شما اسم اینهمه پسر رو تو نظرات ندیدید آیا؟!
بعدم شما درباره طرفدارا مرتضی پاشایی علم غیب دارید؟!!جالبه!!
نظرات موافق بچن اما نظرا مخالف همگی عالم هستن دیگه(البته ب نظر شما!!)والا

5.237.100.165
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 00:06
بهار

ببخشید فرناز خانم.. ما طرفداری پاشایی با لحن بی ادبانه با بقیه صحبت میکنیم؟؟
اولا نه ما و نه مرتضی نیازی نداریم ک نظر بقیه نسبت ب خواننده مورد علاقمون جلب بشه.. چون مرتضی خودش ب اندازه کافی طرفدار داره.. طرفدارایی ک قدرشو بدونن.. ثانیا من فکر میکنم شما چشمات اشتباه میبینه!! اگه دقت کنی شماها هستین ک دارین ب خواننده مورد علاقه ما (مرتضی) توهین میکنین.. اونم خواننده ای ک ما از دست دادیمش!!
ما کی ب خواننده های دیگه توهین کردیم؟؟ ما کی گفتیم فلان خواننده از فلانی تقلید میکنه؟! ما گفتیم فلان خواننده بخاطر بیماریش یا مثلا یه چیز دیگه معروف شده؟؟ ما گفتیم فلان خواننده ترانه هاش مزخرفه و حشو داره؟! ما گفتیم طرفدارای فلان خواننده همشون بچه ان و هیچی حالیشون نمیشه و احساساتی ان و ب دور از عقل نظر میدن؟! نه عزیزم.. ما این حرفارو راجع ب هیچ کدوم از خواننده ها نزدیم!! این بقیه ان ک میان این حرفارو راجع ب ما و مرتضی میگن!! خیلی بی انصافین همتون..
و شما modern talking اولا ک این حرف شما اصلا درست نیست.. چون ربطی نداره ک وقتی یکی زیر 18 ساله یعنی هیچی نمیفهمه.. و حق اظهار نظر نداره.. یا اگه نظری هم بده.. نظرش بی منطق تلقی بشه! همه ب اندازه خودشون شخصیت دارن و نظر و شخصیتشون هم برا خودشون محترمه.. و شما هم هر چقدر سنته حقی نداری ک بخوای ب عقل و فکر کسی توهین کنی.. چ زیر 18 سال چ بالای 18 سال!!
ثانیا این ک ما طرفداری مرتضی پاشایی باید حتما برا شماها فتوکپی شناسنامه بیاریم ک شما باورتون بشه ک ما هممون ب قول شما بچه نیستیم؟! با اجازه شما بنده در حال سپری 23سالگی هستم.. البته اگه نظر من از نظر شما استاد بزرگوار و همه چیز دون اصلا قابل پذیرش باشه!! طرفداری مرتضی تو هر سن و سلیقه ای هستن.. از بچه گرفته تا میانسال و ...! اینم بگم ک بنده اصلا شکست عشقی هم نخوردم!! تو سن بلوغ هم نیستم ک عاشق چشم و ابروی مرتضی شده باشم و جوگیر باشم! در ضمن خیلی قبل تر از بیماری مرتضی هم طرفدارش بودم.. اون موقع ک من طرفدارش بودم.. اون حتی خودشم نمیدونست سرطان داره.. و اینم بگم ک مرتضی طرفدارای اینطوری خیلی زیاد داره.. پس این حرفای شماها اصلا درست نیست.. ما نظر خودمونو داریم و چ شماها موافق باشین چ مخالف ما بازم نظر میدیم..
مرتضی کجایی؟! روحت شاد.. در آرامش بخواب.. چون خدا اون بالاست.. پیشته.. مطمئن باش همشون بخاطر حرفای بی انصافانه شون یه جایی جوابشو میگیرن.. "نگرا ن منی ب تو قرصه دلم.. تو کنار منی نمیترسه دلم!"

5.236.99.14
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 01:32
فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)

آیلار خانم....
شما اصلا به خواننده ی محبوب کسی توهین نکردی؟؟؟؟!!!
پس چرا تو کامنتت جلوی اسم خواننده های محبوب من علامت تعجب گذاشتی؟؟؟
خوبه والا... شما طرفداران واقعی مرتضی پاشایی نیستید... اگر بودید به علی لهراسبی صمیمی ترین دوست مرتضی , به نحوی توهین نمی کردید. به شهاب رمضان که..........
شهاب رمضان برای من امپراطوره. پر از احساس شیرین زندگیه. چرا اون حرف ناشایست رو تو چند کامنت قبل نوشتی؟؟
من به اون مرحوم ارادت ویژه دارم و می دونم خودش راضی نیست , شما به اصطلاح طرفداراش به بهانه ی دفاع از او این سخنان زننده و نادرست را به کار ببرید.

5.238.188.234
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 11:37
ناشناس

خانم فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)!!
نه تنها شما بودن مرتضی پاشایی رو تو این نظر سنجی تشخیص نمیدی! بلکه طرفدارِ واقعی بودن من یا هرکس دیگه رو هم تشخیص نمیدی!!
مثه اینکه شما یادت رفته این اول شما بودی که با اون نظرای کارشناسیت که گفته بودی نگران منی اشکال داشت(که البته من کشته مرده ی این کارشناسیتم) زمینه ی بحثو توهینو فراهم کردی!
خانم شما چیکاره ای ک میای از نگران منی اشکال میگیری؟!
اصن شما چیکاره ای ک تشخیص بدی مرتضی باید باشه یا نه!
نوع طرفداری من ب خودم ربط داره!
حداقل مثله شما با اون کارشناسی های مزخرفم خواننده ی دیگه ای رو زیر سوال نمیبرم!
هرچند! دلیل حسودیتون کاملا واضحه!
ایشالا ک امپراطور توهم ب این همه محبوبیت برسه!
ما که بخیل نیستیم!
پس عزیزم (عزیزم؟ عُق) ممنون میشم نظرای کارشناسی های ارزشمندتونو واسه همون آقای لهراسبی و امپراطورت بکار ببری!

2.181.27.133
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 12:09
Aylar

در ضمن! خعلی با این کلمه ی ارادت ویــــــــــــژه ات حال کردم!
ما اگه نخوایم جنابالی ارادت ویــــــــــــژه داشته باشی ب مرتضی کیو باید ببینیم؟!
هه! خوبه والا! داره ب مرتضی توهین میکنه بعد میگه ارااااااااااااااااادت ویــــــــــــژه دارم بهش!
نظرات ی پا جوک واس خودش!
مرسی!
بسی خندیدیم!

2.181.27.133
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 14:14
هلیا

گل گفتی بهار جون
ببخشید فرناز خانم ما ب آقای علی لهراسبی و طرفداراش هیچ توهینی نکردیم و جواب توهینشون رو بدون هیچ توهینی دادیم چون این رو میدونیم ک مثل برادر مرتضی هستش و اگه هم نمیدونستیم طرفدارا مرتضی پاشایی پیرو از خودش انقدر با ادب هستن ک سرشونو نندازن پایین و ب بقیه توهین نکنن.ما خانواده خاصیم.
خود مرتضی میگه طرفدارا من توهین بلد نیستن چون من توهین بلد نیستم
شما نمیدونید علامت تعجب کاربردای دیگه ای هم داره؟!(مثلا برای خطاب)
خوب شما هم طرفدار هستید و انتخابتون برای ما محترمه و ما هم نگفتیم ک طرفدار آقای مرتضی پاشایی بشید پس شما هم ب انتخاب ما احترام بذارید
اینجا نظرسنجیه ن میدون جنگ!

5.237.103.39
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 16:43
Aylar

عاغاا چرا نظرای من با دو تا اسم آیلارو ناشناس چاپ میشه؟؟؟؟؟؟؟؟!!
من تا حالا ننوشتم ناشناس
عاغا با اسم خودم چاپ کن دِ!

2.181.27.159
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 20:22
فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)

آیلار جان!!!!!!!!!!!!!!!!
من اصلا شما رو طرفدار اون مرحوم نمی دونم. به قول خودتون طرفدارای ایشون خیلی باادب هستند...
پس شما جزوشون نیستی. چون جز توهین چیزی نمی گی.
ارادت ویژه ی من برای این نیست که طرفدارش بودم. نه نیستم و نخواهم بود. اصلا نگران منی خوب و قشنگ و خاص. به من مربوط نیست. ارادت من به خاطر کارهایی است که ایشون برای لهراسبی بزرگ ساخته اند.
این جا , جای دعوا و مرافعه نیست. شعر های ایشون نیازی به کارشناسی من نداره. از یه دوست ترانه سرا هم شنیدم که خیلی از شعرهای ایشون مشکل داشته. اگر امپراطور من خواننده ی متوسطیه که نیست , اون مرحوم نیز صدای فوق العاده ای نداشت. علی لهراسبی هم خودش کم طرفدار نداره که فقط با رای من و قوم و خویشم پرچمش بره بالا. خواننده ی محبوب من و خواهرم (علی جان لهراسبی) چندین و چند طرفدار داره. به آمار نظرسنجی ها یه سری بزنی بد نیست. در ضمن شاید شهاب رمضان زیاد هوادار نداشته باشه. ولی همون تعداد که هستند هم تو کنسرتاشون حاضر می شوند و اعجاز صدای ایشون رو از نزدیک می شنوند.

5.238.188.234
شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 18:38
Aylar

عزیزم بنظرم شما دچارِ یه نوع خود درگیری مضمن هستی! هریه کلمه حرف منو توهین برداشت میکنی!
من میگم امیدوارم این همه محبوبیت واسه امپراطور شما اتفاق بیفته شما میگی توهین کردی!
هرچن خود شمام کمتر از توهین نگفتی به مرتضی! همون قسمت ک نظر یکی از دوستان راجب عرفانی بودن نگران منی رو ب تمسخر گرفتی! پ فک نکن خودت حضرت مریمی و طرفدار خعلی با ادبی هستی!
عزیزم واسم مهم نیس که جنابالی منو طرفداره واقعی مرتضی میدونی یا نه! اصن شما کی باشی ک بخوای طرفدار بودن منو تشخیص بدی!
بعدشم خودت داری میگی ارادت دارم به مرتضی بخاطر تنظیمایی ک واسه آقای لهراسبی کرده! پس مطمئنا علاوه بر خواننده یکی از بهترین تنظیم کننده ها بود! و این متمایزش میکنه از خواننده های دیگه!
بنظرم ب اندازه کافی جوابتو گرفتی! دیگه دلیلی نمیبینم بیشتر ازین جوابتو بدم!
اما ی پیشنهاد دارم واست! بنظرم شما حرفه ی ترانه سرایی رو در پیش بگیر! مسلما شمایی ک میای از یکی از بهترین ترانه سراهای کشور(مهرزاد امیرخانی) اشکال میگیری خودت باید خیلی حرفه ای باشی.هوم؟
اصن بنظرم برو ترانه سرای لهراسبی شو! یا اصن امپراطورت! چطوره؟!
چـــی بشه اون آهنگی ک تو ترانه سرایی کردی! اصن خودم اولین نفر میرم دانلودش میکنم واسه حفظ روحیت!
درضمن اون رفیق ترانه سرات هم میتونه بهت کمک کنه! حتما خیلی باید حرفه ای باشه که میاد از مهرزاد اشکال میگیره.ببینم تاحالا چی ترانه سرایی کرده؟! لابد در قندون لب خندون عمو پورنگ!

2.181.27.21
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 17:38

نگران منی مرتضی پاشایی
من خودم به شخصه شاهد بودم که این آهنگ خیلی هیت شده.والانم دارم بهش رای میدم.این آهنگ فوقالعاده هست.

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 17:54

مرتضى پاشايى نگران منى و يكى هـست!
روحت شاد اى بزرگ مرد!!!

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 18:09

سلام
نگران منی مرتضی پاشایی و علامت سوال شادمهر

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 18:33

نگران منی :مرتضی پاشایی ////یکی هست :مرتضی پاشایی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 19:06

طبيعتا به اهنگ هاي شادروان و زنده ياد مرتضي پاشائي عزيز امپراطور موسيقي ايران راي خواهم داد...يكي هست و نگران مني❤

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 19:23

قطعه *نګران منی* مرتضی پاشایی
نمیدونم این چه حرصیه که تو وجود یه عده افراد بد دل هست٬ آخه چطور میتونید انقد راحت درباره کسی که دستش از دنیا کوتاهه بیرحم باشید!مرتضی قبل از این بیماری لعنتیم طرفدارای زیااااادی داشت و خودشم هیچوقت درمورد این موضوع حرف نمیزد که بخواد بواسطه اون طرفدار جمع کنه،یکم انصاف داشته باشید بخدا احترام چیز بدی نیست!اینجا فقط قراره هیت مدنظرتونو انتخاب کنید نه توهین!!

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 19:45

( چهارشنبه 5 آذر 1393 - 10:47:22 )
گزیده ای از گفتگوی طولانی و جالب سایت ( خبر آنلاین ) با مرتضی پاشایی :
در ۱۴ سالگی به صورت نسبتا جدی وارد کار موسیقی شدم. ساز می‌زدم و آهنگ می‌ساختم.. فراموش نکنید اولین قطعه‌ای از من که خیلی گل کرد، مربوط به حدود ۱۲ سال بعد یعنی ۲۶ سالگی‌ام بود.
ــ خیلی‌ها فکر می‌کنند که کنسرت‌هایم بعد از ماجرای مشخص شدن بیماری‌ام شروع شد، در حالی که این طوری نیست. من بعد از انتشار قطعه «یکی هست» و محبوب شدن آن، کنسرتی در کرج داشتم که با استقبال گسترده‌ای روبرو شد. بعد از آن کنسرت تهران که با استقبال فراتر از تصور همشهری‌های عزیزم همراه شد ، تور دور ایران را آغاز کردم . سفرهایی که باعث شد از نزدیک با اکثر شهرها، آداب و رسوم و قلب مهربان مردم سرزمینم آشنا شوم و مردم همه این شهرها با انرژی فوق‌العاده‌شان، مرا روی صحنه غافلگیر کردند. همان موقع قرارداد کنسرت‌های شهرستان ما برای بسیاری از شهرها بسته شده بود و بعد ..........
بعد از اینکه ماجرای بیماری‌ام مشخص شد این روند شدت گرفت. من نمی‌خواستم این را اعلام کنم ، اما کم‌کم همه فهمیدند...
ــ کم کم به این قلبی رسیدم که خداوند می‌خواهد مرا امتحان کند و من باید از این امتحان سربلند بیرون بیایم. راهش این بود که تا سر حد امکان روی کارم متمرکز شوم و از مردمی که اینقدر به من لطف دارند انرژی می‌گیرم...
ــ از اولین روزهایی که اسم و رسمی پیدا کردم سعی کردم نشان دهم که موفقیت من اتفاقی نیست و لیاقت آن را دارم. سعی کردم رفتارم را با مردم و دوستان و نزدیکانم تغییر نکند. سعی کردم همان مرتضای آرام و بی‌آزار باشم و همه عشقی را که در درون من است، به هموطنان و مخاطبانم هدیه دهم .
فکر می‌کنم چون حرفم از دلم برمی‌آمد مردم هم آن را پذیرفتند.

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 20:06

این اغراق نیست ، بی شک نگران منی مرتضی پاشایی حس و حال عجیب و متفاوتی دارد.
از نظرم برترین موزیکی بوده که در طول عمرم تا کنون شنیده ام .

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 21:10

در یکی از سایت معتبر اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی با اینکه 1 سال ازش نمیگذره ولی 8,000,000 بار گوش داده شده. ماندگارترین و هیت ترین هستش
روحش شاد

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 21:10

من نه با مرتضی پاشایی دشمنی دارم نه بدم میومد ازش
ولی هواداراش واقعا بچن و بیخودی تعصبی حرف میزنن
شما میتونید سر یکی هست پافشاری کنین بگین هیت بود چون واقعا هم بود
اما نگران منی به هیچ وجه هیت نبود،فقط چون تیتراژ ماه عسل بود شنونده زیادی داشت. از نظر من اصلا نباید قطعات تیتراژ رو جز ترکهای هیت قرار بدین،چون واقعا هم هیت نیستن فقط تعداد شنوندگانشون بخاطر پخش شدن مدت زیادی در شبکه های سیما زیاد شده
کارای شادمهر که قدیمی هاش همشون رو میشه هیت حساب کرد
من یادمه تا 10 سالگیم کارم گوش دادن به شادمهر و آریان و محمد اصفهانی بود
و اینکه موسیقی ما چرا اصلا از عبدالمالکی آهنگی نیست؟ سال 86 بهترین خواننده غیر مجاز شده بود و 80% ترکای آلبوم نامسلمونش هیت شده بود مخصوصا تک پر و دلکم و دارم از دست میرم،در بین ترکای جدیدش هم هی تو و جنون و گفته بودم خیلی گل کرد
متشکر

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 10:15
Modern Talking

به غیر از صحبتات در مورد عبدالمالکی با بقیش موافقم

5.232.65.117
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 12:36
طرفدار آقای خاص

ببخشید اما مگه همه ی تیتراژ ها معروف میشن.مگه مردم هر چی رو زیاد شنیدن خوششون میاد؟
شاید یه سریال 1000000 تا قسمت داشت مردمم هر روز تیتراژو گوش دادن ولی خوششون نیومد.
اینم شد دلیل؟
فقط نگران منی

151.232.119.198
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 20:07
امیر مجیدی

همه تیتراژا معروف نمیشن
ولی شما دقت کن،کدوم کار تیتراژ ماه عسل معروف نشد؟
محسن یگانه منو در گیر خودت کن-هنوز هم خیلیا گوش میدن
کل آهنگایی که مهدی یراحی خونده واسه ماه عسل،اونم با ترانه های روزبه بمانی خونده که مردم یک ماه و دوتاشو تقریبا تا یکسال من دیدم که خیلی گرفته بود
آهنگ بنیامین،آهنگ مهدی یغمایی و خیلیای دیگه
کلا ماه عسل برنامه ایه که هرکی براش بخونه چون بیننده زیاد داره اون کار میگیره.
همین آهنگ آقای فرزین و نگران منی آقا مرتضی شما،مطمئن باش اگه تیتراژ ماه عسل نبودن اونطور که باید و شاید شنیده میشدن به گوش مردم نمیرسید،درسته خیلی کارای قشنگین ولی برنامه ای مثه ماه عسل تو شنیده شدنشوون تاثیر چشمگیری داشته

151.247.45.172
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 23:22

نگران منی ازمرتضی پاشایی به نظرم از سایر اهنگ ها خیلی بهتره واقعا شایسته ی برتر شدنه.ازعلاقه و نظرشخصیه خودمم نخوام حرف بزنم باز میگم نگران منی چون همون طور که همه مون میبینیم تقریبا همه ی آدما چه پیر وچه جوون همه وهمه این آهنگ رو شنیدن ولذت بردن.. ..نگران منی با همه ی ما پیوند داره....خیلی از آهنگ هایی که دوستان. با تعصب انتخاب میکنن رو من حتی نشنیدم پس بهتره توی این نظر سنجی ها بیشتر با انصافمون نظر بدیم نه از روی تعصب...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 23:43

نگران منی مرتضی پاشایی
باهاش زندگی کردم
آهنگی که حتی کودک 5 ساله ی من حفظ است و مثل خود مرتضی با سوز می خونه!!

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 00:40

نگران منی مرتضی پاشایی
بدون شک این اهنگ باید انتخاب بشه
محبوبیت این اهنگ ثابت شده اس
پرچم مرتضی وخانواده خاص تاابدبالاس

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 01:37

انتخابای دقیقی نبود
انتخابای بهتری می تونستین بزارین

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 01:43

آقاى طرفدار علامت سوال شادمهـر: اگر مطمئن هستى كه اين آهنگ كه در ظرف ١٥ سال فقط ١٢٠ هزار بار إز يكى إز سايتها شنيده شده، آهنگهاى مرتضى همه ميليونها بار فقط إز يك سايت شنيده شدن وخواهند شد! پس لطفا بدون اهـانت به كسى، به آهنگ مورد نظر خودتون رأى بدين!
مرتضى پاشايى - نگران منى
مرتضى پاشايى - جاده يكطرفه
مرتضى پاشايى - يكى هـست

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 10:55
امیر مجیدی

قبل از فوتشون نرسیده بود بعد فوتشون میلیونی شده

151.247.45.58
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 15:22
مهران

مرتضی ÷اشایی خدابیامرز خودش زیرمجموعه شادمهره پس لطفا با شادمهر مقایسش نکن/
ممنون/

151.246.5.147
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 16:33
ناشناس

نگران منی از علامت سوال بهتره؟//؟؟؟ ههههه علامت سوال 23 اهنگ برتر تاریخ موسیقی ایران شد به انتخاب شبکه من و تو ...... لابد میگی نگران منی از تقدیر شادمهرم بهتره

151.239.95.151
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:05
Aylar

اقای امیر مجیدی
ینی دیوونه ی این کارشناسیتم!
تو اعداد ارقامم زیاد چت میزنی مرتضی اونقدر طرفدار واقعی داشت که شنونده هاش میلیونی باشن
تو نظری ک به شما و سلیقه ی به ظاهر محترمت ربط نداره نپر
برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه

2.181.26.112
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 23:32
بهناز

عزیزان لطفا یاد بگیرین که برای اثبات صحبت یا نظرات خودتون دیگران رو تخریب نکنید اگه هوادار شادمهر یا هرکس دیگه هستین نظرتونو بنویسین دیگه چرا اینقدر دنباله پاشایی و هواداراش هستین؟آخه چیکار دارین به نظر بقیه؟کاش همه یاد میگرفتیم که به نظرای هم احترام بذاریم درضمن جناب آقایی که اطلاع کافی ندارین اینقدر با قطعیت ومحکم صحبت نکنین چون تعداد لایک ودانلود نگران منی توی دوران حیات مرتضی سر به فلک کشید واین قضیه مربوط به بعداز پروازش نیست..کسایی که این حرف رو میزنید تو دنیای موسیقیه روز نیستیدوگرنه اگه بودین میدیدین که مردم همیشه هوادار مرتضی بودن هروقت که هر آهنگی ازش بیرون میومد در عرض یک روز هزاران دانلود میشد لطفا یه کم انصاف رو چاشنیه نظراتتون کنید...

5.78.62.27
سه شنبه 17 شهریور 1394 - 16:19
Reza A

اقای محترمی که میگی مرتضی پاشایی زیر مجموعه شادمهره!!!
بهتره در مورد چیزی که اطلاع ندارین نظر ندین ، درسته که مرتضی پاشایی به شادمهر علاقه داشته و یکی از اهنگای شادمهرم بازخونی کرده اما اون کار رو در اوایل شروع کارش انجام داد و بعد از زمان کوتاهی سبک خودشو پیدا کرد و اگه اطلاع داشته باشی ، حتی خیلی از خواننده های لس انجلسی فهمیدن که باید سبک مرتضی پاشایی رو دنبال کنن و الان داخل و خارج از ایران خیلیا دارن این کارو میکنن (ترانه روی ملودی. که 99% کار های پاشایی به این سبکه).

149.209.252.130
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 01:57

نگران منی از زنده یاد مرتضی پاشایی عزیز روحش شاد و یادش گرامی.

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 06:59

نگران منی - مرتضی پاشايى
یکی هست - مرتضی پاشایی
خاطره ها - بنیامین بهادری

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 11:27

آهنگ غزلک سعید شهروز خیلی معروف بود که از کارای هیت با اهنگ شادمهر بود
یک کاری هم از حاج صادق آهنگران بود بنام جاده و اسب مهیاست بیا تا برویم کربلا منتظر ماست بیا تا برویم اونم خیلی هیت شد.
آهنگ مرگ بر آمریکای حامد زمانی هم که واقعا هیت و به سرعت توی همه جا مطرح شد.
آهنگ یاردبستانی من هم هیت بود
آهنگ سرود جمهوری اسلامی ایران هم هیت و معروف و 75 میلیونی است.
آهنگ الله الله رضا رویگری هم هیت بود. آهنگ خجسته باد گلریز از صلابت ملت و ارتش و سپاه ماه. خوشبختیت آرزومه سیامک عباسی و آهنگ بی قرار امین حبیبی هم هیت بودند.. من واسم انتخابهای شما خیلی عجیبه ! انتخاب موزیک هیت رو با احساس و مطرح بودن انتخاب نمی کنند با فراگیر شدن انتخاب می کنند..

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 12:47

با تشکر از مدیریت سایت رای من مرتضی پاشایی رو تایید نکرد عزت و ذلت دست خداس پاشایی تو قلب ما هست باید بلند بشیم دست بزنیم برا این نظرسنجی اگه تایید کنید این نظر منو

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 13:26

سلام
اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 13:48

اهنگ نگران منی از مرتضی پاشایی..... اخه چقدر بی انصافید کسایی که میگید مرتضی زمان مریضیش معروف شد اگه یکی از اون خواننده های محبوب شما هم همچین بلایی سرش بیاد ما به جای دلداری دادن نمک رو زخمتون بپاشیم چه حالی میشین ؟برای یه لحظه شده خودتون رو بزارید جای ما؟؟تورو خدادل داغدار ما رو بیشتر از اینا نسوزونید.. امپراطور.. عشق خانواده خاص واسه همیشه رفت دیگه هیچوقت نمیتونیم ببینیمش... هرکس راجب مرتضی بدقضاوت میکنه بخدا مبسپارمش

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 13:55

سلام
فقط و فقط مرتضا پاشايي
نگران مني انتهاي عرفان و حس و عشق و ... هستش

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 01:54
فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)

عرفان رو خوب اومدی!!!!!
در هر حال نگران منی از اشعار مولانا و حافظ هم عرفانی تره:الکی مثلا من طرفدار مرتضی پاشایی ام.
یه مناجات ساده با خداوند تبارک و تعالی و با کلمات خیلی سهل و تقریبا ابتدایی می تونه در زمره تهههههههه عرفان قرار بگیره؟؟؟(منظور شعر سروده شده توسط مهرزاد امیر خانی است.)

5.238.188.234
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 11:49
ناشناس

عزیزم امپراطور شما که همینشم نخونده ب چیت مینازی شما؟!!
نه اتفاقا خیلی خوشحالم ک مرتضی طرفدارایی مثله شما نداره!
مسلما درک کردن آهنگ نگران منی که واکنش خیلی زیادی داشته و اونایی ک پاپ گوش نمیکردن هم از این اهنگ لذت بردن قدرت درک هم میخواد!!
البته من یکی واقعا هلاکه این اعتماد بنفسه مقایسه ایتم! حداقل کسی رو با مرتضی پاشایی مقایسه کن که قابل مقایسه باشه آدم خندش نگیره!
البته من نمیگم امپراطورت بده ها! بنظرم خواننده ی متوسطیه ک اصلا قابل قیاس نیس با امپراطور ِ من!
بنظرم شما هم بجای سوختن از اینهمه طرفدار! ی عده طرفدار فک و فامیلتو جم کن بیار اینجا تا ب آقای لهراسبی بــــــــزرگت رای بدن!
حداقل پرچمتون یکم بره بالاتر!

2.181.27.133
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 13:36
بهار

هه هه..
فرناز خانم ببین خودت!! ببین الان کی داره ما و خوانندمونو مسخره میکنه!!
همین شما نبودی گفتی ما طرفداری پاشایی میایم خواننده های دیگه رو زیر سوال میبریم؟! الان شما نیومدی ب مسخره نگفتی این حرفارو راجع ب "نگران منی" ؟!
تا کی میخواین خودتونو ب خواب بزنین واقعا؟!
این شخص نظرش این بوده ک نگران منی عرفانیه.. حالا اگه ب نظر شما اینطور نیست.. میتونی خیلی محترمانه و مودبانه تر این موضوعو بیان کنی و بگی با این حرف مخالفی.. نه این ک اینطوری با لحن تمسخرآمیز این موضوعو بیان کنی!! و اگر هم حرف زدن بلد نیستین و نمیتونین با لحن مودبانه و دور از تمسخر حرفاتونو بیان کنین.. خب حرف نزدن ک بلدین.. میتونین اصلا حرف نزنین! و اصلا نظر ندین!!

5.236.95.145
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 19:56
فرناز(علی لهراسبی بزرگ و شهاب رمضان پر احساس)

ناشناس!!!!!!!!!!!!!!!!!
لازم نیست امپراطور من طرفداراش زیاد بشوند.
شهاب عزیز من نیازی به هوادارانی امثال شما که خودشون رو با درک و فهم می دونند نداره. من هنوزم اعلام می کنم:چه خوبه که امپراطور من و علی لهراسبی بزرگم , هواداراشون انقدر محترم هستند. نگران منی پر از اشکاله.. نمی خواستم بگم ولی خب می نویسم: تحمل نداره نباشی.. دلی که تو تنها خداشی!!!!!!!!!!!
لطفا شما که درک و فهمتون بالاست این بیت رو برای من معنی کن. نعوذباالله , خداوند تبارک و تعالی همیشه با ما است... این ماییم که فانی هستیم.. آدم به عشق زمینی اش می گه , تحمل نداره نباشی.
رای من معلومه: استاد شجریان با تصنیف زیبای باران. این رو قبلا هم نوشته بودم.

5.238.188.234
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 12:11
Kimiya

Khanum farnaz manzur az tahamol nadare nabashi deli ke to tanha khodashi ine ke tahamol inke yade khoda tu delesh nabashe ro nadare bale khoda hame ja hast ama del bazia az yad khoda khalie lotfan b nazarat baghie ehteram bzar ghatan in hame adam dar in ahang va ehsas va seda va honar va shakhsiat morteza pashaei chizi didim ke tarafdareshim

164.138.160.118
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 18:01

جالبه بجاى رأى دادن سعى ميكنيم درباره ديگران نظر بدهـيم! شما رأى خودتان را بدهيد و كارى به نظر ديگران نداشته باشيد! آزادى إز هـمين جا شروع ميشود!
پس طرفدارهاى مرتضى هم آزاد هستن به خواننده محبوب خودشون رأى بدن. صادقانه ميگم من به غير إز مرتضى طرفدار بنيامين، محسن چاووشى، خواجه اميرى و مازيار فلاحى هم هستم و همه آهنگهاشون را هم دارم و سالهاست به همه آهنگهاشون گوش يمدهم! ولى صداى مرتضى به من احساس آرامش ميدهـد چه در خوشحالى وچه در ناراحتى!
روحش شاد و يادش گرامى!
نگران منى مرتضى پاشايى

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 - 20:12

غلامتم مرتضی
نگران منی داش مرتضی

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 00:36

موزیک ما خیلی بی انصافی کردی درمورد اقای پاشایی. نمیشه گفت بخاطر بیماری شون بود ک محبوب شدن این مثله اینه که بگیم اقای رضا صاقی بخار مشکل جسمیشون اینقدر طرفدار دارن یا اقای بهادری بخاطر مرگ همسرشون محبوب تر شدن مثل اینکه فراموش کردین اقای پاشایی چندسالی بشتر نیست وارد عرصه موسیقی شدن و ب طبع اوایل مردم شناخت کمتری روی ایشون داشتن... درضمن خیلی از خواننده هایم از بیماری رنج میبردن ولی اینقدر ب شهرت ومحبوبیت نرسیدن.محبوبیت مرتضی ب خاطر ملودی ها و حس فوق العده ش بود.خدایش بیامرزد

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 11:15
mary

دقیقا همینظوره .... بنظر منم الان مردم انقدر مشکلات دارند که به این چیزها اهمیت ندن ... اون دوستانی که میگن بخاطر بیماری کنسرتاش شلوغ شد مگه ملت بیکارن یا پول اضافی دارن که از کسی که خوششون نمیاید فقط بخاطر سرطان برن یا فقط یه این خاطر برن فلان خواننده رو یه لحظه تو کنسرت پاشایی ببینند .... قبول دارم باعث شد کسایی که نمیدونستن این اهنگ ماله پاشایی بیشتر باهاش اشتا شن ...

151.240.63.118
جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 04:33

نگران منی مرتضی پاشایی
بدون شک این اهنگ باید انتخاب بشه
محبوبیت این اهنگ ثابت شده اس
پرچم مرتضی وخانواده خاص تاابدبالاس

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 07:18

سلام. به نظر من(( نگران منی مرتضی پاشایی))

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 10:53

اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی
بدون شک این اهنگ یکی از بهترین اهنگ های سال93است
و همچنین مرتضی پاشایی بهترین خواننده و موزیسین است و بدون شک دیگر مثل مرتضی تکرار نخواهد شد چه چهار سال دیگر چه هزار سال دیگر

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 11:57

بازم نظر سنجی جدیـــــدوووووو
سنگ تموم گذاشتن طرفدارای مرتـــــــضی!
بازم نظر سنجی جدیـــــــدووو
حجــــووووم حسوودا ب مرتضی پاشایی طرفداراش!
خوشحالم که مرتضی اونقدر اسمش بزرگ هست که این ملت حسود ما راجبش بحث میکنن تا کوچیکش کنن!
اما نمیدونن ک عزت و ذلت فقط دست خداست! یقینا خدا خواست ک مرتضی تا این حد بزرگ بشه!
حالا شما انقد بگیــــــن مرده پرست انقد توهین کنین تا جونتون دراد!!
بازم مرتضی عزیز میمونه!
و بازم بیشترین طرفدارو داره!

و رای من مثله همیشه
مرتـضـــی پاشایی<3

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 12:29

نگران منی-مرتضی پاشایی

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 13:07

سلام فقط دادش مرتضی نور به قبرت بباره داداشی

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 18:30

فقط و فقط نگران منی از امپراطور قلبها و امپراطور صدا مرتضی پاشایی. روحش شاد

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 18:49

نگران منی از مرتضی پاشایی عزیز. روحش شاد و یادش گرامی

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 21:55

نگران منی ..مرتضی پاشایی ........روزت مبارک جوانمرد.واقعا مرد بود واقعا مردونگیشو ثابت کرد چه با استقامتش چه با احساس پاک ونابش ...واقعا روز مرد مبارکت باشه

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 22:24

نگران منی مرتضی پاشايی
روحت شاد آقای خاص خانواده خاص

جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 23:00

نگران مني مرتضي پاشايي
ولي حرفي كه زدين واقعا توهين بود .يعني چي كه بعد از مريض شدنش طرفداراش بيشتر شدن؟

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 07:47

نگران منی-مرتضی پاشایی
اونایی که میگن نگران منی هیت نبود،حتما تیتراژ برنامه رو مشاهده نکردن و ندیدن که چقد مردم با این ترانه ارتباط برقرار کردن و از خردسالان گرفته تا افراد مسن نگران منی رو حفظ بودن.شما یه بیت از این آهنگ و بگید که قافیه درستی نداشته؟مهم اینه که ترانه هیت شده و ربطی به کیفیت و طرز شنیده شدنش نداره.یادمه قبل از بیماری مرتضی همین شما میگفتین فلانی معتاده و هزارتا حرف درآوردید،بعد از بیماریش هم میگفتین دروغه و داره سواستفاده میکنه حالا هم که تا بحثی راجع به مرتضی پیش میاد زود همه میان میگن بخاطر بیماریش معروف شده آقای سامان جلیلی که میاد میگه طرفداری مرتضی همه دخترن واحساسی،حتما طرفدارای خودشون همه خیلی قدیمی واصیل هستن دیگه؟باید خدمتون عرض کنم اگه تصاویر روز تشییع مرتضی رو ببینید متوجه میشین همه چه جوون چه پیر،چه پسر چه دختر برای مرتضی اشک میریختن ونه تنها نگران منی بلکه بیشتر ترانه های مرتضی رو حفظ بودن و هنوزم بیاد مرتضی هستن مثلا آقای حاج محمدمهدی صمیمی(مداح اهل بیت)
و اونایی که می فرمایند لقب امپراطور پاپ از کجا اومده،تا جایی که یادمه از وقتی که یکی هست رو شنیدم به مرتضی پاشایی میگفتن امپراطور چون پاشا به معنای پادشاه یا امپراطور هست درضمن مگه ما درمورد لقب هایی که به خوانندهاتون میدین نظری میدیم که شما همش دارید درباره مرتضی نظر میدید؟شماهایی که میگید مرتضی خاص نبوده...میشه یه خواننده بگید که اینقد باحوصله و صبر،پله پله جلو اومده باشه وتمام مراحلی که یه خواننده باید طی کنه رو کامل طی کرده باشه؟خواننده ای میشناسید که در عرض3سال کلی آهنگ ماندگار منتشر کنه وهم برای خوانندهای دیگه ملودی بسازه،توی اکثر شهرهای ایران کنسرت بزاره،توی1سال با وجود بیماری سختش بهتراز خواننده های دیگه فعالیت داشته باشه؟خیلی دلایل دیگه هم برای خاص بودن امپراطور وجود داره.از تیپ خاص ومتفاوتش گرفته تا رفتار وادب وصدای آسمونیش و اون30سال و3ماه و3روز زندگی...
به هر حال همیشه واسه مرتضی پاشایی شایعه و حرف وجود داشته مهم اینه که اون الان تو آغوش خداست و ما هم اونایی که دارن خیلی راحت دربارش قضاوت میکنن رو فقط به همون خدا می سپاریم.
موسیقی ما ممنون که چاپ کردی.

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 10:18

فوق العادس این شادمهر/

عالیجناب پاپ !

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 10:52

نگران منی....مرتضی پاشایی از نظرم این شایسته ترین قطعه ست

l-a
شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 14:11

* نگران منی از امپراطور پاپ *
* مرتضی پاشائی *

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 15:09

آهنگ نگران منی از زنده یاد مرتضی پاشایی بهترینه

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 15:20

نگران منی از مرحوم مرتضی پاشایی

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 16:43

من دلیل این توهین هایی که به همدیگه و به هنرمندان دیگه میکنید رو متوجه نمیشم...ینی واقعا ما اینقدر آدمای بیفرهنگی هستیم که از کوچکترین تا بزرگترین کارها رو باید برامون فرهنگسازی کنن تا متوجه رفتارمون با هم باشیم؟!!...
بابا چرا متوجه نیستین؟....چرا همش دنبال جو دادن و عقده ای بازی و توهین به هم و تحقیر کردن این و اونین؟!!!.... این یه رای گیری سادس...یه نظرسنجی که هرکس براساس سلیقش نظرشو میده...حالا چیکار داریم که کی به کی رای داده یا میده؟نمیدونم این چه بیماری ایه که اکثرا به اون مبتلاییم...دوس داریم پشت این دنیای مجازی قایم شیم و به هم بدو بیراه بگیم...بس کنید دیگه...آخه خجالت داره...از انسانیت به دوره....حالا یکی دستش از دنیا کوتاهه،کارش هیت هس یا هیت نیس...طرفدار زیاد داره یا نداره..آقا به من چه،به تو چه،به کسی چه....!!!.....هر کسی ریشو بده و بره دیگه...توهینا واسه چیه که هی همدیگرو ناراحت میکنین و میازارین...

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 23:31
بهار

کاملا با حرف شما موافقم! قضیه فرهنگ و ... رو واقعا زیبا بیان کردین :)
ب امید روزی ک همه هموطنامون مثل شما فکر کنن.. و سر همچین نظرسنجی هایی اینجوری خرخره همو نجوئن و همینطور ب هنرمندای کشورشون هم توهین نکنن.. چ هنرمندی ک طرفداراش زیادن چ کم! چ اونی ک سرطان گرفته چ اونی ک سالمه.. چ اونی ک دیگه نیست.. چ اونی ک هست!!
خدایا همه رو ب راه راست هدایت کن!!
170 روز از پروازش میگذره.. روحش شاد و همینطور آرزوی سلامتی برای بقیه خواننده ها..

93.117.109.14
شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 17:08

نگران منی مرتضی پاشایی......روح بزرگش شاد و آرام و جادوانه باد

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 17:11

نگران منی مرتضی پاشایی.روحش شاد

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 17:27

دوستان هیچ کس با مردن بزرگ نشده که اینهمه میگید پاشایی بعد مریضی و مرگش بزرگ و محبوب شد!!!مرتضی تو دلها بود که رفتنش یه ایران و تکون داد.والا اینهمه آدم رفتن همشون محبوب شدن؟ مثلا جهان پهلوان تختی چون از دنیا رفت محبوب شد؟!عزت دست خداست مرتضی رو هم خدا دوست داشت که عزت داد بهش.روحش شاد.
نگران منی

چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 02:48
reyhane

کاملا موافقم عزت دست خداست و خداوند هرکس رو بخواهد عزت میدهد و مرتضی ما شد امپراطور اسطوره تا ابد نفسه نفس .نگران منی عالیه

213.207.214.143
دوشنبه 29 تیر 1394 - 00:09
پریسا

احسنت به شما مرتضی وقتی که زنده هم بود تو نظرسنجی ها اول بود و بلیط کنسرتاش24ساعته فروش میرفت.نمیدونم چرا این مردم زنده نگه داشتن یاد یکی رو مرده پرستی میگن.مرتضی تو چهار سال 240 تا کنسرت اجرا کرد که 80%موقع بیماری بود.کدوم خواننده دیگه حاضره بین سانس ها بره زیر سرم ولی عاشقونه برای هواداراش بخونه؟تنها امپاطور پاپ ایران مرتضی بوده و هست و خواهد بود.

207.241.192.13
شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 17:57

کم کم داره طرفدارای واقعی مرتضی معلوم میشه.من مطمئنم نصف کسایی ک اینجا به خودشون حق دادن ک به مرتضی توهین کنن همونایی هستن که تومراسمای مرتضی داشتن خودشون روهلاک کردن.نه مرتضی ونه بقیه هرمندای بین المللی ایران نیازی به کسایی ندارن که امروز با اونا باشن وفردا برعلیه اونا.لازم به ذکره بگم که ژنرال مرتضی قبل ازانتشارآلبوم وفقط بااننتشارآهنگ"یکی هست"در صفحه مجازی ترکوندوبهمن91به تلویزین دعوت شد.(تاآخرین نفس طرفدارتک تک شون میمونم حتی اگرکسی نباشه)

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 00:42

من به نگران منی مرتضی پاشایی رای می دهم

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 00:51

واقعا نگران منی مرتضی پاشایی از همه قطعه های دیگه که گذاشتین بهتره

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 02:27

ماه عسل سلطان حنجره
مرد همیشه رو به پبشرفت

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 12:14

نگران منی (مرتضی پاشایی)
روحت شاد بزرگ مرد.

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 12:52

فقط آهنگ خواننده عزیز...........................مرتضی پاشایی (نگران منی)

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 13:19

کاش امکان دانلود یا خرید قطعات فراهم بود . . .

دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 01:45

اهای اوناااایی که دارین میگین مرتضی پاشایی بعده مریضیش مشهور شد قبلش هم مشهور بود تو خبر نداشتی رتضی ما یدونه است است اسظوره است امپراظوره هیچککی مثل اون نمیشه بدونین یکدونه است ..همیشه هم اوله ..اهنگ نگران منی عالیه عالیه عالیه

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 09:17
كيميا

Are baba man yadame asan ghabl az inke album yeki hast biad birun morteza pashaei koli tarafdar dasht hadaghal dor bar ma ke in tori bud

164.138.179.50
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 10:26

فقط نگران منی مرتضی پاشایی .....و ماه عسل فرزاد فرزین.

دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 12:44

فقط نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 13:07

من یادمه
اولین آلبوم رسمی علی اصحابی که اومد
ترانه " اگه عشق منی " خوب تونست تا یه مدت سرزبونا بمونه ...

دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 16:02

مرتضی پاشایی تکه با احترام......

Kma
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 02:07

Morteza pashaei negarane mani faghat:)

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 08:06

مرتضى پاشايى نگران منى

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 14:05

نگران منی از زنده یاد مرتضی پاشایی
بدون شک

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 14:51

آهنگ نگران منی مرتضی پاشایی فوقالعادس........ <3

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 21:14

نگران منی از مرتضی پاشایی چیز دیگه ایه...

چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 18:40

نگران منی - مرتضی پاشایی

چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 22:33

1)نگران منی از مرتضی پاشایی
2)جاده یکطرفه از مرتضی پاشایی
3)یکی هست از مرتضی پاشایی
4)عصر پاییزی از مرتضی پاشایی
5)باید کاری کنی از مرتضی پاشایی
6)یکی بود یکی نبود از مرتضی پاشایی
7)کجایی از مرتضی پاشایی
8)نفس از مرتضی پاشایی
9)بیا برگرد از مرتضی پاشایی
10)قلبم رو تکراره از مرتضی پاشایی
11)روزهای سخت
12) به گوشت میرسه روزی
13) کل آلبوم یکی هست
14)کل آلبوم گل بیتا
15)اسمش عشقه
پرچم مرتضی پاشایی تا طرفداراش زنده هستند بالاست،کور شه هر کی نمیتونه ببینه

پنجشنبه 17 اردیبهشت 1394 - 00:42

ماه عسل ..فرزاد فرزین
آهتگی بود که هروقت و هرزمان که شنیده بشه همه با تمام وجود گوش میدن

س
پنجشنبه 17 اردیبهشت 1394 - 22:44

کلا قرارداد بستین با شادمهر! هیت خودتون میگید یعنی فراگیر یعنی اکثر مردم شنیده باشند این کارهای شادمهر ابدا هیت نیست

شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 04:08

1)نگران منی از مرتضی پاشایی
2)جاده یکطرفه از مرتضی پاشایی
3)یکی هست از مرتضی پاشایی
4)عصر پاییزی از مرتضی پاشایی
5)باید کاری کنی از مرتضی پاشایی
6)یکی بود یکی نبود از مرتضی پاشایی
7)کجایی از مرتضی پاشایی
8)نفس از مرتضی پاشایی
9)بیا برگرد از مرتضی پاشایی
10)قلبم رو تکراره از مرتضی پاشایی
11)روزهای سخت

پرچم مرتضی پاشایی تا طرفداراش زنده هستند بالاست.

شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 06:15

نگران منی - مرتضی پاشایی
روحش شاد و يادش گرامى!

دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 - 04:15

نگران منی - مرتضی پاشایی

پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 - 10:11

نگران منی ، فقط مرتضی پاشایی پرچم بالا

چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 - 14:01

نگران منی-مرتضی پاشایی

شنبه 2 خرداد 1394 - 22:32

من کار ندارم به اینکه ملت طرفدار کی هستن
فقط اینو بدونید یه فرد خاص زمانی میشه خاص که طرفدارای خاص داشته باشه
ننه بزرگ منم طرفدار پاشاییه
پاشایی به این سادگی .. کجاش خاصه ؟؟؟؟

یکشنبه 3 خرداد 1394 - 14:09

اقا من نمیفهمم اصلا این همه دعوا واسه چیه؟
گیرم که پاشایی به خاطر مریضیش و مرگش محبوب شد (که به نظرم نمیتونه تنها دلیل محبوبیتش این باشه) حالا چه اهمیتی داره؟
به هر حال نگران منی هیت شده اینو نمیشه انکارش کرد. فکرم نمیکنم دلیل هیت شدن یه اهنگ واسه انتخابش خیلی مهم باشه!!!!

mmb
چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 13:40

فقط
آقای خاص،صدای احساس
محمد علیزاده

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 23:46

نگران منی (مرتضی پاشایی)
اینقدر دنبال دلیل نباشین که چرا مرتضی خاصه که چرا همه دوسش دارن که چرا آهنگش هیت شده ........آخه به جوابی نمیرسین....... چون دوست داشتن دلیل نمیخواد... هیچ کس اتفاقی محبوب نمیشه مطمئن باشین .......فقط همین

پنجشنبه 4 تیر 1394 - 02:21

نگران منی ازمرتضی پاشایی،واقعا دلیل نمی خواد به نظرمن ایشون بهترین صدا رو داشتند و واقعاخاص بودن.روحشون شاد

پنجشنبه 18 تیر 1394 - 13:13

بین همشون تیتراژهای ماه عسل رو دوست دارم"پاشای عریزم"و "فرزین"

سه شنبه 23 تیر 1394 - 00:01

فقط مرتضی رو عشقه /نگرااااااااااااااااااااان منننننننی/

شنبه 27 تیر 1394 - 16:24

نگران منی مرتضی پاشایی - گل آفتابگردون آریان- دروغه مازیار فلاحی

شنبه 27 تیر 1394 - 16:35

نگران منی مرتضی پاشایی - گل آفتابگردون آریان- دروغه مازیار فلاحی

دوشنبه 29 تیر 1394 - 00:00

نگران منی از مرتضی پاشایی

شنبه 3 مرداد 1394 - 21:54

بی شک نگران منی مرتضی پاشایی عزیز که اوای زیباش تا ابد تو دل ها میمونه.

چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 09:27

اهنگ نگران منی مرتضی پاشایی

چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 12:23

فقط نگران منی فوقالعادس مرتضی پاشایی ی دونه بود و دیگه تکرار نمیشه

چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 14:34

نگران منی مرتضی پاشایی...واقعا که چقد بعضیا بی انصافن...مرتضی به خاطر مریضی و مرگش محبوب شد؟؟؟واقعا که...نه خیر مرتضی به خاطر صداش به خاطر کارش خوبش محبوب شد...مطمئنم کسایی که این حرفارو میزنن حتی یکبارم صدای مرتضی رو گوش نکردن...شما فقط یکبار برید نگران منی...یکی هست...جاده یکطرفه...گل بیتا...نمیدونم هرچی...فقط یکبار اینارو گوش کنید بعد قضاوت...

چهارشنبه 14 مرداد 1394 - 18:44

نگران منی مرتضی پاشایی

پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 13:13

قصه ی ما تموم شده،
با یه علامت سوال... !
جووووووووونم شادمهر.. همین تیکش میارزه به آلبوم خیلیا/
عالیجناب پاپ !

پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 14:10

بدون یه ذره شک مرتضی پاشایی بهترین خواننده تاریخ ایرانه از لحاظ صدا،آهنگسازی، ملودی، سبک خوندن بی نظیر بود و بدترین آهنگشم می ارزه به تمام آهنگای بقیه و آلبوم یکی هستم که دیگه جای خود داره متاسفم واسه بعضیا که میسوزن از حسادت موزیک ما لطفا نشر کن

پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 14:18

نگران منی از امپراطور قلبها مرتضی پاشایی چشم حسودا کور

پنجشنبه 15 مرداد 1394 - 14:19

نگران منی از امپراطور قلبها مرتضی پاشایی چشم حسودا کور

جمعه 16 مرداد 1394 - 12:03

نگران منی عالیه . مرتضی پاشایی دوست داریم تا ابد

دوشنبه 19 مرداد 1394 - 00:06

فقط نگران منی مرتضی پاشایی

دوشنبه 19 مرداد 1394 - 02:08

نگران منی مرتضی پاشایی
واقعا پرچم بالاس!!!

چهارشنبه 21 مرداد 1394 - 13:01

در حال حاضر بهتر از مرتضی پاشایی و آهنگ نگران منی اش آهنگی نیست....

سه شنبه 27 مرداد 1394 - 01:28

فقط مرتضی پاشایی قطعه ی نگران منی موسیقی ایران بدون امپراطور پاپ اصلا ارزش نداره اینو بدونید

یکشنبه 1 شهریور 1394 - 14:53

من و بارون بابک جهانبخش یکی از بهترین هاست...
همین دو سال پیش البوم منو بارون بهترین البوم توی همین سایت موسیقی ما شد

جمعه 6 شهریور 1394 - 18:47

فقط گل آفتابگردون که خیییییییییلی خاطره انگیزه .

پنجشنبه 6 اسفند 1394 - 02:42

تنها چیزی که بعد خواندن بیشتر کامنت های دوستان در کل صفحات مربوط به قطعات هیت نصیبم شد یه حسرت خیلی عمیق از پی بردن به سطح پایین سلیقه اکثریت مخاطبان موسیقی بود و دیگر هیچ!

دوشنبه 18 مرداد 1395 - 18:41

سلام . به نظرم واقعا این انتخاب اهنگ سایت موسیقی ما فوق العاده بود ولی به نظر من تو این لیست واقعا 1.منو بارون بابک جان 2.دوست دارم گروه سون که محشره 3. ماه عسل فرزاد فرزین 4. نگران منی اقای پاشایی بهترین بودن فقط تو این لیست جای حمید عسکری خالیه واقعا تو یه برهه اهنگاشون خیلی جا ها پلی میشد.یه وقت فکر نکنین که طرفدار ایشونم چون خودم طرفدار هزار اتیشه ی اقای جهانبخشم.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود معرفی 100 قطعه هیت چهار دهه اخیر موسیقی ایران - 4 | موسیقی ما