برنامه یاد بعضی نفرات
 
سایت موسیقی ما به همراهی کاربران خود انتخاب می‌کند
معرفی 100 قطعه هیت چهار دهه اخیر موسیقی ایران - 2
موسیقی ما – بیش از یک ماه از اولین فراخوان «موسیقی ما» برای انتخاب و معرفی صد قطعه موسیقی هیت شده از زمان انقلاب تاکنون می‌گذرد و در این مدت، تحریریه «موسیقی ما» بیش از 250 قطعه را انتخاب کردند که در دوره‌های مختلف به دلایلی هیت شده بودند. در مرحله بعدی با کمک نظرات کاربران گرامی سایت و همچنین مشورت با تعدادی از اهالی موسیقی، این تعداد به حدود نصف یعنی 130 قطعه رسید و تعدادی از آثاری که از قلم افتاده بودند نیز به این لیست اضافه شدند. مشورت با کارشناسان موسیقی همچنان ادامه دارد تا در نهایت 100 هیت پس از انقلاب انتخاب شوند و در نهایت ترتیب این لیست با رأی‌گیری عمومی از مردم و کارشناسان مشخص خواهد شد.
 
 • اما چند نکته مهم:
 1- نکته کلی: انتخاب چنین لیستی از قطعات هیت 4 دهه موسیقی داخل ایران، سختی‌‌های متعددی دارد و البته می‌تواند در سال‌های آینده به عنوان یک منبع و مرجع شناخته شود. از آنجا که چنین لیستی برای اولین بار در موسیقی ایران تهیه می‌شود، ممکن است خالی از ایراد نباشد و راهنمایی‌ها و یادآوری‌های تمام عزیزانی که این مطلب را می‌خوانند، می‌تواند در هرچه کم‌نقص‌تر شدن این فهرست به ما کمک کند. نکته مهم در این میان این است که در تمام دنیا، هیت‌ها بر اساس فروش آن قطعه و یا تعداد پخش ویدئوکلیپ‌اش از شبکه‌های ماهواره‌ای سنجیده می‌شوند. اما از آنجا که در ایران آمار فروش مشخصی وجود ندارد و شبکه‌ای هم برای پخش ویدیوکلیپ نداریم، هیت بودن یک قطعه را باید بر اساس شنیدن آن در محافل مختلف سنجید. 

2- نکته‌ای برای مردم و طرفداران خوانندگان داخلی: بعد از انتشار کامل لیست نوبت به مخاطبان سایت است که ترتیب آنها را در یک نظرسنجی مشخص کنند. این لیست ممکن است در آینده به عنوان رفرنسی در شناخت قطعات بسیار شنیده شده در این سال‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. پس اگر قرار باشد رأی شما بر اساس علاقه شخصی و هواداری از خواننده محبوب‌تان داده شود، این ماجرا به بیراهه خواهد رفت. بنابراین حتماً، حتماً، حتماً، لطفاً، لطفاً، لطفاً قطعات را بر اساس هیت بودن‌شان انتخاب کنید نه علاقه شخصی‌تان به یک یا چند خواننده. برای این کار هم تنها کافی است به حافظه خود رجوع کنید و ببینید آیا این قطعه را در زمان انتشارش (و نه لزوماً الان) در جاهای مختلف می‌شنیده‌اید یا نه. MP3Playerها، ضبط ماشین‌ها، مهمانی‌ها و جمع‌های خودمانی و... بهترین جاها برای سنجش هیت بودن و نبودن یک آهنگ هستند. 

3- نکته‌ای برای خوانندگان و اهالی موسیقی: مهم‌ترین سخن ما با اهالی موسیقی درباره این فهرست این است که هیت شدن یا نشدن یک قطعه، لزوماً به معنای کیفیت بالا و ماندگاری آن نیست. همه ما بسیاری از آهنگ‌های زیبا و شنیدنی در خاطرمان داریم که ویژگی‌های همه‌گیر شدن را نداشته‌اند و در تولیدشان اصلاً فکر کردن به مخاطب عام اولویت اول نبوده است. همینطور بسیاری از قطعات را می‌شناسیم که هیت شده‌اند ولی به لحاظ کیفی یا تکنیکی یا علمی یا محتوایی و... ارزش چندانی ندارند. مثلاً ترانه و شعر خوبی ندارند یا ملودی آنها اصولی و زیبا نیست یا تنظیم درستی ندارند یا تلفیق شعر و ملودی در آنها به خوبی صورت نگرفته یا همه این موارد. حتی بسیاری قطعه هیت سراغ داریم که در زمان خودشان به شدت فراگیر شده‌اند اما بیش از چند ماه ماندگار نبوده و به زودی فراموش شده‌اند. 

4- هیت چیست؟ هیت قطعه‌ای است که در زمان انتشار و یا حتی پس از آن، به دلایلی در جامعه فراگیر می‌شود و توجه عمومی را نسبت به خود جلب می‌کند.
 • هیت بودن لزوماً به معنای باکیفیت بودن قطعه نیست، در عین این که می‌تواند از کیفیت بالایی هم برخوردار باشد.
 • هیت بودن لزوماً به معنای ماندگار بودن قطعه نیست، در عین اینکه می‌تواند ماندگار هم باشد.
 • هیت بودن یک قطعه لزوماً به این معنا نیست که بهترین قطعه آن هنرمند است. ممکن است قطعه‌ای که از یک خواننده هیت می‌شود، بهترین قطعه او باشد یا نباشد.
 • هیت لزوماً به معنای پرطرفدارترین قطعه یک خواننده نیست. ممکن است یک قطعه برای طرفداران آن خواننده محبوب‌ترین باشد و در کنسرت‌ها بیشترین درخواست را داشته باشد، اما برای عموم مردم هیت نباشد.
 • هیت بودن لزوماً با پخش مکرر یک قطعه از صدا و سیما حاصل نمی‌شود و برای تأیید هیت بودن یک قطعه، فاکتور علاقه مردم برای شنیدن مجدد آن در جاهایی غیر از تلویزیون هم لازم است. به این ترتیب، بسیاری از تیتراژهای برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی که در دوره خودشان به شدت فراگیر شده‌اند اما به جز روی آن برنامه کسی تمایلی به شنیدن‌شان ندارد، از این فهرست حذف می‌شوند. 
 • برخی قطعات هم هستند که از حوزه هیت بودن خارج شده و به مگا هیت تبدیل می‌شوند. محبوبیت و فراگیری آنها بعضا از روستاهای کوچک و دورافتاده تا خارج از مرزها هم کشیده می‌شود.
 
 
  
 
 
برای خیلی از ما سوال است که ترانه‌هایی که همیشه می‌شنیدیم و زمزمه می‌کرده‌ایم، در چه شرایطی ساخته شده و چگونه تا این حد فراگیر شده‌اند. «موسیقی ما» حین انتخاب و معرفی صد هیت برتر 4 دهه اخیر موسیقی ایران، در مورد این قطعات به این دو سوال پاسخ می‌دهد که هر قطعه چگونه ساخته شده و در چه شرایطی و به چه دلیلی هیت شده‌اند.
بنابراین هر روز داستان شکل‌گیری و هیت شدن 10 قطعه را از میان این 100 قطعه برای شما منتشر می‌کنیم.

نکته: در انتشار این قطعات هیچ‌گونه ترتیبی رعایت نشده است.


 • ***  سکوت
  ترانه‌سرا: محسن یگانه
  آهنگساز: محسن یگانه
  تنظیم: محسن یگانه
  خواننده: محسن یگانه
  میکس و مسترینگ: ایمان حجت (استودیو راگا)
  آلبوم: رگ خواب
  سال انتشار: 1389
  ناشر: آوای هنر
 
  بخش‌هایی از ترانه: سکوت قلبتو بشکن و برگرد/ نذار این فاصله بیشتر از این شه/ نمی‌خوام مثل گذشته که رفتی/ دوباره آخر قصه همین شه...
 
 
قطعاً هیت‌ترین و موفق‌ترین اثری که محسن یگانه ساخته و خوانده و همه‌ی مخاطبین موسیقی پاپ آن را شنیده‌اند، «سکوت» است. این مگاهیت دهه هشتادی، قطعه‌ای پرماجرا و حاشیه‌دار هم هست. اولین تراک آلبوم «رگ خواب» که به گفته‌ی خالقش در کمتر از یک روز تنظیم شده، مدت کمی پس از انتشار بسیار همه‌گیر شد و خود یگانه معتقد است هدیه‌ای از خدا بوده و بارها گفته نمی‌داند در ازای کدام کار خوب آن را از خدا پاداش گرفته است!

ماجرای این قطعه از زبان خود یگانه (گفت و گو با مجله ترانه ماه - 1390) هم کامل است و هم خواندنی: «هم علی لهراسبی و هم یکی از دوستانم با نام فریبرز، از من شعر و ملودی می‌خواستند. همان زمان یکی-دو بیت از ترجیع‌بند سکوت را نوشته بودم و خودم می‌دانستم که کار خاصی خواهد شد... کار را قرار بود به فریبرز بدهم، اما هر کاری می‌کردم کامل نمی‌شد و نشد که کار را به او بدهم. علی لهراسبی هم به دنبال یک کار ریتمیک بود، من هم ترانه و ملودی «غافل» را در اختیارش گذاشتم که به دلایلی آنی نشد که او می‌خواست و از من خواست کار دیگری را برایش بسازم. باز هم پای «سکوت» نشستم اما هر کاری می‌کردم باز هم تکمیل نمی‌شد. حتی به فکرم رسید که ترانه را به روزبه بمانی یا مونا برزویی بسپارم. اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که خودم باید تمامش کنم. زمان گذشت و آلبوم علی آماده شد و نتوانستم این کار را به او هم بدهم.

مدتی گذشت و بالاخره توانستم «سکوت» را تا حدی کامل کنم. هومن سودمند مشغول جمع‌آوری آلبومش بود و من هم کار را به او دادم. اما راستش را بخواهید پشیمان شدم. این عادت را ندارم که کاری را که به کسی واگذار کرده‌ام، پس بگیرم اما این بار از هومن خواستم کار را به خودم پس بدهد، البته نه با نارضایتی. در نهایت هم قطعه «مهره» را به او دادم که نام آلبومش هم شد.

کار را گرفتم و نوبت به آلبوم خودم رسید. اعتقادم این بود که سرآلبومی‌ام باید قطعه «نباشی» یا همان «تابوت» باشد. خودم فکر می‌کردم از این قطعه خیلی جواب خواهم گرفت؛ اما قطعه «نباشی» آنقدر تنظیم شد که به نوعی از چشمم افتاد.من خیلی به «سکوت» اعتقاد نداشتم. با این حال کار را برای تنظیم در اختیار کوشان حداد قرار دادم. کوشان ماکت کار را زد و خوب هم زد. حتی ملودی اورتور وسط کار هم ساخته کوشان است. وقتی قرار شد کار، نهایی تنظیم شود و ما نسخه نهایی کار را در اختیار دفتر موسیقی قرار دهیم، کوشان ناگهان گم شد. هر چقدر سعی کردم پیدایش کنم، نشد. من در شرایط خاصی قرار گرفتم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که خودم تنظیم این قطعه را تست کنم. شروع کردم به چیدن صداها و به خانمم گفتم حواسش باشد که لاین‌های زیادی را استفاده نکنم و به قول معروف کار را خلوت تنظیم کنم. یک شبانه‌روز وقت گذاشتم و از همه ایده‌هایی که در ذهنم بود استفاده کردم و خدا را شکر کار شیکی شد.

قسمت بود که این کار را خودم بخوانم و خودم هم تنظیمش کنم. روی شعر این قطعه دقت عجیب و غریبی داشتم. دقتی که شاید به وسواس تبدیل شد. شاید شعرش خیلی هم ویژه نباشد، اما در مجموع کار جدیدی بود که خدا را شکر به دل مخاطبان موسیقی نشست. از علی ثابت هم ممنونم که مرا متقاعد کرد که از این قطعه به عنوان سرآلبومی استفاده کنم. در حالی که قرار بود سکوت قطعه 7 آلبوم باشد.»

کاور کردن «سکوت» توسط Levent Azer (خواننده ترکیه‌ای)، -که ید طولایی در کاور کردن از آثار هنرمندان ایرانی و به ویژه محسن یگانه دارد- دیگر حاشیه‌ای بود که این قطعه به دنبال داشت. بخش تلخ ماجرا برای یگانه این بود که قطعه‌ی خواننده ترک -که Sapladi Kalbime نام داشت- با عنوان «نسخه اصلی قطعه سکوت» روی برخی سایت‌های ایرانی قرار گرفت و طوری عنوان شد که یگانه این کار را کاور کرده است! در حالی که Sapladi Kalbime یک سال پس از سکوت منتشر شده بود و تاریخ انتشار این قطعه در سایت‌ها، حقیقت ماجرا را روشن می‌کرد.

ریمیکس «سکوت» که توسط «مهران عباسی» صورت گرفته بود در مهرماه 1390 منتشر شد و زمینه‌ساز همکاری‌های بعدی او با یگانه را فراهم کرد. 

 
 
 
 
 • *** عشق من باش
  ترانه‌سرا: زانیار خسروی
  آهنگساز: بهنام صفوی و سیروان خسروی
  تنظیم: سیروان خسروی
  خواننده: بهنام صفوی
  آلبوم: عشق من باش
  سال انتشار: 1388
  ناشر: پویا موزیک
 
  بخش‌هایی از ترانه: خوب من، می‌خوامت، آرزومه بیام تو خوابت/ عزیزم، بخندی، بشم محو صورت ماهت/ دوس دارم بمیرم، اما اون اشکاتو نبینم/ بردی تو دیگه قلب من، می‌خوام اون دستاتو بگیرم/ عشق من باش، جون من باش، نذاری یه روز این دلو تنهاش/ ای دیوونه، دوسِت دارم، نمی‌تونم از تو چشم بردارم...
 
 
بهار 1388 و در شرایطی که کشور روزهای چندان دلچسبی را سپری نمی‌کرد، قطعه‌ی شش‌و‌هشت «بهنام صفوی» -که آن زمان با کلیپ «تمنا» شناخته می‌شد- در مدت کمی پس از انتشار فراگیر شد و در هر مهمانی و خیابانی به گوش می‌رسید. «عشق من باش» که بعدها به الگویی برای ساخت آهنگ‌های پاپ شش‌وهشت تبدیل شد، باعث شد بهنام صفوی به خواننده‌ای شناخته شده تبدیل شود و هنوز هم خیلی‌ها او را با این قطعه می‌شناسند.

خواننده‌ی این قطعه، درباره ماجرای ساخت آن می‌گوید: «برای این قطعه ابتدا ملودی ساخته شد. ملودی «عشق من باش» را مشترکاً با سیروان ساختیم. زمزمه‌هایی از آن در ذهنم بود که پیش سیروان بردم و با هم تکمیلش کردیم. از یکی دو ترانه‌سرا خواستم روی آن ملودی، ترانه بنویسند. اما کسی که به خوبی از پس این کار برآمد «زانیار» بود و در نهایت تنظیمش هم توسط سیروان انجام شد و «عشق من باش» شکل گرفت.»

صفوی با اشاره به نقش «شانس» در موفقیت قطعات می‌گوید: «هیچ خواننده‌ای تا به حال نتوانسته دلیل قطعی و درستی برای هیت شدن کارش ارائه کند! همه‌ی عوامل باید دست به دست هم بدهند تا یک قطعه هیت شود. اما به نظرم در نهایت این «شانس» و اتفاق است که باعث این مسئله می‌شود. شاید خیلی وقت‌ها تمام تلاش‌تان را برای هیت شدن یک قطعه به کار می‌گیرید و همه‌ی کارها را به بهترین نحو پیش می‌برید، اما باز هم بر خلاف پیش‌بینی‌ها این اتفاق نمی‌افتد.»

او ادامه می‌دهد: «فکر می‌کنم «عشق من باش» در زمان خودش سبک و سیاقِ نو و متفاوتی داشت. به نظرم همه‌چیز این آهنگ اعم از ترانه، ملودی و تنظیم با هم جفت و جور بود. پس از چند سال، همچنان تنظیمش به روز است و شعر و ملودی‌اش به دل می‌نشیند. حتی هنوز هم خود من آن را در جاهای مختلف می‌شنوم. کارهای زیاد دیگری را شنیده‌ام که از روی «عشق من باش» ساخته شده‌اند و در آنها از فضای تنظیم و ملودی آن استفاده شده است. مهم‌ترین عامل هیت شدن این قطعه را نو بودن و هماهنگی اجزای آن می‌دانم.»

 
 

 
 • *** وقف پرنده‌ها
  ترانه‌سرا: محمدعلی شیرازی
  آهنگساز: اکبر آزاد
  تنظیم: بهروز صفاریان
  خواننده: قاسم افشار
  آلبوم: فصل آشنایی
  سال انتشار: 1376
  ناشر: سروش

  بخش‌هایی از ترانه: آی آدمای مهربون، واجبه که کمک کنین/ فکری برای بستنِ زخمای شاپرک کنین/ واجبه که جلا بدین، آبیِ آسمونی رو/ وقف پرنده‌ها کنین، دونه‌ی مهربونی رو...
 
 
بدون شک «صدا و سیما» نقش مهم و غیرقابل‌انکاری در رونق و رواج موسیقی داخلی در دهه 70 خورشیدی داشت. «وقف پرنده‌ها» با صدای «قاسم افشار» از جمله قطعاتی است که در سال 1376 به سفارش مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما -که «فریدون شهبازیان» و «علی معلم» مدیریت آن را بر عهده داشتند- تولید شده است. این قطعه همراه با تصاویری از طبعیت و گل و بلبل از صدا و سیما پخش شد و بعدها در قالب آلبوم گروهی «فصل آشنایی» (با حضور خشایار اعتمادی، قاسم افشار، حسین زمان، علیرضا عصار و شادمهر عقیلی) توسط شرکت «سروش» به بازار آمد. جالب آنکه آن روزها آلبوم‌های موسیقی در تبلیغات تلویزیونی هم جای داشتند.

افشار درباره «وقف پرنده‌ها» می‌گوید: «آقای محمدعلی شیرازی ترانه‌ی این کار را سروده بودند و آن را در اختیار آقای اکبر آزاد قرار دادند. آقای آزاد هم ملودیِ کار را بسیارحسی ساختند و از سوی ایشان و مرکز موسیقی خواندن این قطعه به من پیشنهاد شد. بهروز صفاریان در مورد گام قطعه هماهنگی‌ای با من کرد و کار را تنظیم کرد و چند روز بعد قطعه را در استودیو 103 سازمان ضبط کردیم.»

قاسم افشار «فضا و بستر مناسب» را از جمله عوامل موفقیت «وقف پرنده‌ها» می‌داند: «دلایل مختلفی باعث موفقیت این قطعه شد. به طور کلی در آن سال‌ها، فضا و بستر خوبی برای ارائه موسیقی فراهم بود. کارهایی که در آن سال‌ها توسط همکاران من ارائه شد، آثار فاخری بود که اکثراً از لحاظ شعر، ملودی و تنظیم آثار خوب و قابل‌دفاعی بودند و خدا را شکر این مسئله در مورد این قطعه هم وجود داشت و باعث شد این اتفاق برای آن بیفتد.»

 
 
 
 • *** تو مثل گلی
  ترانه‌سرا: شهره قائد
  آهنگساز: مجید رضازاده
  تنظیم: مجید رضازاده
  خواننده: سعید پورسعید اصفهانی
  آلبوم: یلدا (غیررسمی) / بهونه (رسمی)
  سال انتشار: 1375 (غیررسمی) / 1382 (رسمی)
  ناشر: سعید پورسعید / نوای رامشه
 
  بخش‌هایی از ترانه: تو مثل گلی، ناز و خوشگلی/ با این همه درد ای یار، درمون دلی/ با عشوه و ناز، دل رو می‌بری/ هیچی نمی‌خوام ای یار وقتی با منی...
 
 
شاید این را ندانید که «سعید پورسعید» اولین کسی است که پس از انقلاب به صورت زیرزمینی آثارش را منتشر کرده است. خواننده‌ای که با آثاری چون «نوازشم کن»، «عجب صبری خدا دارد»، «مشعل شادی» و چند قطعه دیگر شناخته شد. در روزهایی از دهه 70 خورشیدی که «موسیقی» هم جزو «اسمشو نبر»ها بود، قطعات پورسعید از طریق یکی از دوستانش، در اختیار یکی از تکثیرکنندگان کاست‌های هنرمندان آن‌سوی آبی قرار گرفت و لابه‌لای همان آثار به فروش رسید.

پس از گذشت چند سال و با احیای موسیقی در کشور، آلبوم «بازگشت» به عنوان نخستین آلبوم رسمی در کارنامه هنری «سعید پورسعید اصفهانی» ثبت شد. اصفهانی بودن، اجرای مشترک با «نصرالله معین» در آلمان و استفاده معین و پورسعید از عینک‌هایی مشابه به دلیل بیماری چشمی، باعث شد خیلی‌ها این دو را برادر بدانند! مسئله‌ای که البته توسط هر دوی این دوستان قدیمی تکذیب شد.

از میان قطعات پورسعید، «تو مثل گلی» سرنوشت متفاوتی پیدا کرد. خود او درباره ساخت این قطعه به «موسیقی ما» می‌گوید: «قطعه «تو مثل گلی» خیلی اتفاقی ساخته شد. من اصلاً نمی‌خواستم بندری بخوانم! سال 75 بود و به اتفاق مجید رضازاده در امارات بودیم. قرار شد مجید رضازاده روی شعر این قطعه کار کند. او کار را ساخت و من همانجا اتودی برای آن خواندم تا بعداً و در فرصت مناسب بار دیگر آن را بخوانم. وقتی به ایران برگشتم، رضازاده کار را با همان اتود در امارات پخش کرده بود، چون احساس فوق‌العاده‌ای داشت. نکته‌ی جالب آن‌که ساخت این قطعه با آشنایی مجید رضازاده با خانم شهره قائد مصادف شد که این آشنایی به ازدواج این دو انجامید. خانم قائد می‌خواست با این ترانه که اولین کار او هم بود، با احساس بیشتر علاقه‌اش را به مجید نشان دهد و مجید هم که عاشق او شده بود، تمام هم و غمش را گذاشت تا بتواند با او ازدواج کند، چون دوستش داشت.»

سعید پورسعید «عشق» را عامل اصلی موفقیت و هیت شدن «تو مثل گلی» می‌داند: «پشت سر هر سه عامل ساخت این قطعه (ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده)، فقط عشق بود. هیچ بحث مادی‌ای در میان نبود. نه ما می‌خواستیم پولی بگیریم و نه اصلاً قرار بود کسی پولی به ما بدهد. من پس از آن بیش از 10 مرتبه این را در استودیو با امکاناتی به مراتب بهتر و حرفه‌ای‌تر خواندم، ولی هیچ‌وقت آن احساس شکل نگرفت.»

 
 
 
 • *** یاد ایام
  آهنگساز: محمدرضا شجریان
  خواننده: محمدرضا شجریان
  تنظیم: داریوش پیرنیاکان
  شعر: رهی معیری
  آلبوم: یاد ایام
  سال: 1372
  ناشر: دل آواز
 
  بخش‌هایی از ترانه: یاد ایامی که در گلشن فغانی داشتم/ در میان لاله و گل آشیانی داشتم/ گرد آن شمع طرب می‌سوختم پروانه‌وار/ پای آن سرو روان، اشکِ روانی داشتم...
 
 
در سال 1369 محمدرضا شجریان همراه با داریوش پیرنیاکان (تار)، جمشید عندلیبی (نی) و مرتضی اعیان (تمبک) سه کنسرت را در سه دانشگاه امریکا اجرا می‌کنند که با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو می‌شود و حاصل آن در آلبوم‌های «پیام نسیم» و «سرو چمان» منتشر شد. «یاد ایام» دو سال بعد از این کنسرت‌ها روی صحنه می‌‌رود، در حالی که «همایون شجریان» به عنوان نوازنده‌ی جدید تنبک جای مرتضی اعیان را می‌گیرد. همایون در این کنسرت که اولین بار در امریکا اجرا و سپس آلبومش منتشر می‌شود، تنها 16 سال دارد. اما توانسته همراهی خوبی با دیگر نوازندگان و به‌خصوص آواز پدرش داشته باشد. این اولین حضور صحنه‌ای همایون است.

«یاد ایام» حالا همچنان بعد از گذشت بیش از 20 سال به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین قطعات موسیقی اصیل ایرانی شناخته می‌شود. نکته‌ی مهم در این قطعه، این است که خود شجریان، آهنگسازی آن را انجام داده. استاد آواز در این سال‌ها، قطعات اندکی ساخته و ترجیح داده تا بیشتر تمرکز خود را روی آواز معطوف کند؛ اما قطعات ساخته شده توسط او بعضاً قطعات ماندگاری شده‌اند، از جمله همین «یاد ایام» یا «بی‌همزبان» بر روی کلام جواد آذر.

«یاد ایام» با ارکستری کوچک اجرا شده که در عین جمع‌وجور بودن، فضای کاملی هم می‌سازد و اتفاقاً بسیاری از ماندگارترین آثار شجریان هم با چنین گروه‌های کوچکی تولید شده‌اند. «یاد ایام» آن زمان ابتدا به شکل کاست به بازار آمد و جزو پرفروش‌ترین آثاری است که تاکنون در حوزه‌ی موسیقی سنتی منتشر شده و فیلم آن هم در فضاهای مجازی نیز وجود دارد و جزو پربازدیدترین‌هاست.

 
 
 
 • *** غریبانه
  ترانه‌سرا: دکتر افشین یداللهی
  آهنگساز: احسان خواجه‌امیری
  تنظیم: بهنام خدارحمی
  آلبوم: برای اولین بار (تیتراژ سریال غریبانه)
  انتشار: 1384 (شرکت پیام کاست)
 
  بخش‌هایی از ترانه: هر چی آرزوی خوبه مال تو/ هر چی که خاطره داریم مال من/ اون روزای عاشقونه مال تو/ این شبای بی‌قراری مال من...
 
 
شبکه تهران در ماه محرم سال 83 سریال «غریبانه» را روی آنتن برد. تیتراژ پایانی این مجموعه در روزهای اول پخش با انتقاداتی مواجه شد. اولین دیدگاه منفی این بود که نباید برای یک سریال ماه محرم از موسیقی باکلام استفاده شود. دومین مورد هم بهره‌گیری از صدای یک خواننده 19ساله بود. اما رفته‌رفته این دیدگاه تغییر کرد و تیتراژ آن سریال به یکی از آثار ماندگار موسیقی پاپ در این سال‌ها تبدیل شد.

صدای «احسان خواجه‌امیری» در حالی توسط «قاسم جعفری» برای سریال غریبانه انتخاب شد که او پیش از آن، تجربه حضور در تلویزیون را نداشت. شاید یکی از دلایل ماندگاری قطعه «غریبانه» هم همین بی‌تجربگی خواجه‌امیری باشد؛ یعنی پیروی از قانون نانوشته «شانس تازه‌کارها» هستند. شعر تأثیرگذار دکتر افشین یداللهی را هم نباید نادیده گرفت. شعری که در آن سال‌ها به‌وفور و از طریق پیامک بین مردم دست به دست شد.

از سوی دیگر خواجه‌امیری برای اولین‌بار در این قطعه از گام‌های بالای صدای خود استفاده کرد که استقبال از این بخش وکالش باعث شد تا او چند ترانه دیگر با همین سبک و سیاق را هم بخواند. هنوز هم برخی طراحان گرافیک از بیت «هرچی آرزوی خوبه مال تو/ هرچی که خاطره داریم مال من» در آثار خود وام می‌گیرند. این قطعه یک سال بعد در قالب دومین آلبوم و یا به عبارتی اولین اثر مستقل احسان خواجه‌امیری منتشر شد  و هنوز هم جزو آثار بسیار محبوب احسان خواجه‌امیری است.

 
 
 
 • *** تصنیف در هوای تو (یارا یارا)
  آهنگساز: عباس خوشدل
  خواننده: علیرضا افتخاری
  شعر: قیصر امین‌پور
  آلبوم: نیلوفرانه
  سال: 1379
  ناشر: مشکات
 
  بخش‌هایی از ترانه: یارا یارا گاهی دل ما را به چراغ نگاهی روشن کن/ چشم تار دل را چو مسیحا به دمیدن آهی روشن کن/ بی‌تو برگی زردم/ به هوای تو می‌گردم/ که مگر بیفتم در پایت/ ای نوای نایم به هوای تو می‌آیم/ که دمی نفس کنم تازه در هوایت/ تا فدا کنم جان و دل برایت...
 
 
باز همان ترکیب: «قیصر و افتخاری و خوشدل». این بار اما پای «فریدون شهبازیان» هم در میان است؛ اثر این بار به همت او ساخته و منتشر می‌شود. با همه‌ی اینها نمی‌شود صدای گرم افتخاری را مهم‌ترین دلیل ماندگاری و این میزان استقبال از قطعه ندانست. حالا این روزها افتخاری، نقش چندانی در صحنه‌ی موسیقی ندارد. ممکن است خیلی‌ها با برخی مواضعی که خواسته و ناخواسته واردش شد، موافق نباشند. اما مگر می‌شود منکر صدای حیرت‌انگیزش شد؟‌

البته این ماجرا تنها به خاطر جنسِ صدایش نیست، کسی که 11 سال نزد استاد «تاج اصفهانی» آموزش دیده باشد،  از اصفهان حرکت کند و 4 صبح به تهران برسد، دو ساعتی -در سرما و گرما- در ترمینال بخوابد تا حمام باز شود و آراسته پیش استاد «دادبه» برود، حتماً زمانی که کنار کسی چون «خوشدل» قرار بگیرد، می‌تواند این اثر ماندگار و ماندگارهای زیادتری را نیز خلق کند.

زمانی که این اثر به انتشار درآمد، دو-سوم نمایندگان مجلس نامه‌ای به رییسِ وقت صدا و سیما نوشتند و به خاطر انتشارِ این اثر از او تشکر کردند. افتخاری اما خودش می‌گوید انتظار چنین استقبالی از این قطعه را نداشته است. سال‌ها بعد در یکی از گفت‌وگوهایش به این مسأله اشاره کرد که هر زمان که اراده کند، حتی بدون حضور ساز،‌ می‌تواند قطعاتِ این اثر را اجرا کند: «نیلوفرانه در وجود من رسوخ کرده است.»

عباس خوشدل اما این روزها چندان از خواننده‌ی قدیمی آثارش راضی نیست. می‌گوید: «افتخاری خواننده‌ی بسیار خوش‌صدا و صاحب‌نامی بود؛ اما مردم او را با «نیلوفرانه»ها شناختند. او یکی از بهترین خواننده‌هایی است که بعد از انقلاب ظهور کرده. وسعت، رنگ و جذابیت صدا و به خصوص اطلاعاتی که در مورد اشعار قدما دارد، بی‌نظیر است. برای نیلوفرانه هم بیش از توانش زحمت کشید. من علاقه‌ی شدیدی به صدای ایشان داشتم و دارم؛ اما گاهی متأثر می‌شوم که چرا این خواننده‌ی دوست‌داشتنی، باید از کارهای سست استفاده کند؟ آقای افتخاری می‌گوید اگر بخواهم کارهای خاصی بخوانم، باید از ساخته‌های خوشدل بخوانم و آن هم سه سال طول می‌کشد.» البته اگر بدانید که افتخاری تمام دیوان حافظ را از حفظ است، مولوی‌شناس است و بسیار اهلِ مطالعه، شخصیتش برایتان جذاب‌تر می‌شود.

 
 
 
 • *** تصنیف «شب دهم»
  آهنگساز: فردین خلعتبری
  تنظیم‌کننده: فردین خلعتبری
  خواننده: علیرضا قربانی
  شعر: افشین یداللهی


 
  بخش‌هایی از ترانه: مرز در عقل و جنون باریک است/ کفر و ایمان چه به هم نزدیک است/ عشق هم در دل ما سردرگم/ مثل ویرانی و بهت مردم/ گیسویت تعزیتی از رویا/ شب طولانی خون تا فردا/ خون چرا در رگ من زنجیر است/ زخم من تشنه‌تر از شمشیر است/ مستم از جام تهی حیرانی/ باده نوشیده شده پنهانی
 
 
«علیرضا قربانی» در کارنامه‌اش قطعات پرمخاطب کم ندارد؛ اما در این میان «شب دهم» را می‌توان یکی از ماندگارترین قطعاتش دانست. این قطعه تیتراژ سریالی بود به همین نام. سریالی خوش‌ساخت به کارگردانی «حسن فتحی» و همین هم در فراگیر شدن اثر کمک بسیاری کرد؛ اگرچه خود قطعه هم تمام پارامترهای لازم برای «هیت» شدن را داشت.

خواننده‌ای جوان و خوش‌صدا، آهنگسازی کاربلد و شاعری جوان و خوش‌نام سبب شد تا قطعه‌ای که تنها دو دقیقه و 30 ثانیه زمان دارد، این‌چنین پرمخاطب شود. دیگر همکاری‌های میان این مثلث هم، همچنان پرمخاطب و پرطرفدار است. قربانی، بارها این مسأله را گوشزد کرده که خلعتبری خیلی خوب او را می‌شناسد و به همین خاطر آثاری که او برایش می‌سازد، می‌تواند با استقبال بالایی روبه‌رو شود.

خود قربانی درباره‌ی این اثر گفته: «در سریال «شب دهم» همه عوامل در یک مسیر و هماهنگ با هم حرکت کردند. کارگردانی، داستان، شعر و موسیقی و همه عوامل دیگر موجب ماندگاری این اثر شد. در چنین مواردی ممکن است مردم داستان سریال را در گذر زمان فراموش کنند و این تنها به علت طولانی بودن داستان است اما موسیقی تیتراژ را مردم پس از پایان سریال نیز می‌توانند بشنوند و به یاد داشته باشند.» این اثر از سوی تصویر دنیای هنر به عنوان بهترین تیتراژ سریال‌های تلویزیونی انتخاب شده است.

 
 
 
 • *** دوست دارم زندگی رو
  ترانه‌سرا: زانیار خسروی
  آهنگساز: زانیار خسروی
  تنظیم، میکس و مسترینگ: سیروان خسروی
  خواننده: سیروان خسروی
  تاریخ انتشار: پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392

  بخش‌هایی از ترانه: یه صبح دیگه/ یه صدایی توی گوشم می‌گه/ ثانیه‌های تو داره می‌ره/ امروزو زندگی کن، فردا دیگه دیره/ نم‌نم بارون، می‌زنه به کوچه و خیابون/ یکی می‌خنده یکی غمگینه/ زندگی اینه، همه‌ی قشنگیش همینه/ دوست دارم زندگی رو، دوست دارم زندگی رو...
 
 
بنا به اذعان بسیاری از اهالی موسیقی پاپ، سیروان از جمله هنرمندان داخلی است که کوشیده کاری فراتر از استانداردهای مارکت داخلی ارائه دهد و آثارش را به سطح بین‌المللی نزدیک کند. در سال‌هایی که راک‌استارها پرطرفدار شده‌اند و راک در موسیقی بین‌المللی جایگاه مهمی دارد، سیروان با نزدیک شدن به فضای پاپ-راک و پافشاری بر آزمون و خطاهایش در این زمینه توانست مخاطب ایرانی را به سمت موسیقی‌ای بکشاند که شاید پیش‌تر گرایش چندانی نسبت به آن وجود نداشت.
«دوست دارم زندگی رو» را باید حاصل یکی از تجربه‌های سیروان در این زمینه دانست؛ یک قطعه‌ی هاوسِ راک‌استایل با ترانه‌ای مثبت و امیدبخش. سیروان قبلاً در «زندگی همین امروزه» هم تقریباً این فضا را محک زده بود و آن قطعه هم با فضایی هاردتر مورد توجه قرار گرفته بود، اما مثل «دوست دارم زندگی رو» تبدیل به هیت نشد.

استفاده‌ی بجا از کُرال برای ملودی در ترجیع‌بند «دوست دارم زندگی رو»، اتفاقی بود که پیش از آن همکاران ایرانی سیروان سراغش نرفته بودند و همین یکی از جذابیت‌های این قطعه بود که بعدها در کنسرت‌های سیروان بیشتر نمایان شد. «دوست دارم زندگی رو، اُ اُ اُ اُ اُ... اُ اُ اُ اُ اُ...»

این قطعه که در زمان کوتاهی فراگیر شد و تا مدتی نیز به پای ثابت برنامه‌های صبحگاهی صدا و سیما تبدیل شده بود، تأثیر به‌سزایی بر شهرت و محبوبیت سیروان گذاشت و پای خیلی‌ها را به کنسرت‌های او باز کرد. همچنین خواننده‌های دیگری نیز سعی بر ساخت قطعاتی در فضای مشابه داشتند که البته موفقیت چندانی نصیب‌شان نشد.

 
 
 
 • *** جز تو
  ترانه‌سرا: علی بحرینی
  آهنگساز: میلاد ترابی
  تنظیم: میلاد ترابی
  آلبوم: سورپرایز
  انتشار: 1391
  ناشر: ایران‌گام
 
  بخش‌هایی از ترانه: جز تو کی می‌تونه عزیز من باشه؟/ کی می‌تونه تو قلب من جا شه؟/ مگه میشه مثل تو پیدا شه؟/ همه چیزم، وای عزیزم/ جز من کی واسه دیدن تو حریصه؟/ اسمتو رو قلبش می‌نویسه؟/ گونه‌هاش از ندیدنت خیسه؟/ همه چیزم، وای عزیزم
 
 
زندگی حرفه‌ای «محمد علیزاده» را باید به دو بخش تقسیم کرد. زمانی که بعضی از مخاطبان جدی تلویزیون او را با ترانه «خداحافظ همین حالا» می‌شناختند و زمانی که اغلب مخاطبان موسیقی او را به نام همان خواننده «جز تو کی می‌تونه عزیز من باشه؟» شناختند. این قطعه در سال 87 و به واسطه آشنایی «میلاد ترابی» با محمد علیزاده و «علی بحرینی» تولید و منتشر شد.

محمد علیزاده در مصاحبه با روزنامه «همشهری» و در پاسخ به این سوال که «جز تو» یک‌شبه موفق شد، می‌گوید:«نه. موفقیت «جز تو» یک‌شبه نبود. هشت ماه طول کشید تا مردم آن را بشنوند. هیچ‌وقت دوست نداشتم از پله اول مثلاً بپرم روی پله پنجم. وقتی هنوز تجربه پله‌های دوم، سوم و چهارم را به دست نیاورده‌ای، اگر بر روی پله پنجم بایستی به راحتی پایین می‌آیی.»

یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت این قطعه، در بخش ترانه بود. ترانه‌ای فانتزی با کلمات و عبارات ساده اما در عین حال عاشقانه که آن را می‌توان به عنوان یکی از سه ترانه برتر رزومه علی بحرینی دانست. «جز تو» تا حدودی پایه استایل ترانه‌های این خواننده بود و او در آثار آینده به دفعات از کلمات عزیز، عزیزم، جز تو و مشتقاتی از آنها استفاده کرد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 29 فروردین 1394 - 12:23

دیدگاه‌ها

شنبه 29 فروردین 1394 - 13:33

"سکوت" خارق العاده بوده و هست ...

شنبه 29 فروردین 1394 - 13:39

جانم یگانه
سکوت قلبتو بشکن و برگرد....
جاست یگانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 13:44

واقعا شما رو به خاطر انتخابهای درست و منطقی تون تحسین می کنم.
در ضمن کاش به قطعات فوق العاده زیبایی که هیت نشدند و شنیده نشدند هم می پرداختید و در مقابل کارهایی که به مراتب ضعیف تر بودند اما هیت شدند و شنیده شدند که قطعا مهمترین عامل آن عدم یک رسانه تصویری حرفه ای مختص به موسیقی داخلی در کشورمان است این رو بگم که من بین سالهای 76 تا 84 تمام نوار کاست های پاپ رو خریداری کردم و همه رو گوش کردم که برخی فوق العاده ضعیف و برخی فوق العاده زیبا بوند که از بسیاری از خوانندگان آهنگهای زیبای آن سالها هم دیگر خبری نیست مثلا ترانه عشق اول از البوم بهار گندم بهروز توکلی یا ترانه عکس غروب مانی رهنما از آلبوم رنگاهنگ و یا ترانه آسمون شب ورشان امیری از آلبوم قد یه دنیا و بسیاری از ترانه های دیگر از جمله ترانه های زیبایی بودند که متاسفانه شنیده نشدن.

شنبه 29 فروردین 1394 - 13:53

بی شک غریبانه احسان جان جزء هیت ترین های موسیقی ایرانه ..

شنبه 29 فروردین 1394 - 13:54

من یه انتقاد کنم
شما اومدین اهنگ عشق من باش بهنام صفوی جز هیت گذاشتید
ملاک شما ازین انتخاب چی بوده؟
چرا از اهنگهای شاد محسن چاوشی مثل غیرمعمولی،برقصا،بازارخرمشهر نام نمیبرید ...!؟

شنبه 29 فروردین 1394 - 16:54
علی-طرفدار آقای خاص

همه اینایی که نام بردی هیچ کدوم به نظر من هیت نیست.تو به آهنگ عشق من باش هیت نمیگی ولی به بازار خرمشهر میگی هیت؟تعصب بی جا مانع پیشرفت است.
عشق من باش خیلی معروف تر از این 3تاییه که گفتی و بین چیزایی که گقتی برقص آ تا حدودی میشه هیت گفت.
من خودم هوادار محسنم ولی با منطق باید حرف زد.

2.186.133.97
شنبه 29 فروردین 1394 - 17:45
سعید فلاحی

واقعا عشق من باش هیت نبود؟
عشق من باش یکی از 3 اهنگ برتر سال 88 بود شاید حافظه ضعیفی داری یا ...

2.179.5.40
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 00:43
Saeed Mehrban

علي جان درسته كه عشق من باش ترك هيتي بود ولي همه ي تركهايي هم كه دوستون عرض كردند هم هيت شدن
نميدونم شايدم سنتون قد نميده ولي اون زمان بازارخرمشهرو تو هرجايي ميتونستي بشنوي,غير معموليم كه فكر نكنم نيازي به يادآوريش باشه...
گفتي قطعه ي برقصا هيته...ولي اتفاقا بنظر من اين قطعه كمتر از بقيه هيت شد,و دليل اينكه تو اين قطعه رو ميگي هيت شده بخاطره اينه كه از تلويزيون بارها پخشش كردن وتو ازونجا زياد شنيديش...

2.180.217.70
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 03:38
وبلاگ سعدابادمذهب

علی خان هوادار اقای خاص
اتفاقا برقصا نسبت به اون دوتای دیگ کمتر هیت شد
کاملا با اقاسعید موافقم
منظورم بنده این بود که اگر اهنگ عشق من باش هیت هست پس این سه اهنگ هم باید جز لیست هیت ها قرار بگیرند..!
زمان انتشار بازار خرمشهر من چاوشی نمیشناختم اصلا ولی یادمه اون موقع تو اکثر ماشین ها این اهنگ گوش میدادن همچنین اهنگ غیرمعمولی..!
فقط حرفم اینکه اگ اهنگ شادی قرار هیت بزارید محسن چاوشی فراموش نکنید
هرچند خودم طرفدار اهنگهای با سبک سنگ صبور هستم

درضمن کجای حرف من از رو تعصب بود که شما میگید
داش علی قدر این قلم که داری بهاش کامنت میزاری بدون

باشد که رستگار شویم
یاعلی

5.120.5.228
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 14:26
علی-طرفدار آقای خاص

اتفاقا سن من تا آلبوم نفرین هم قد میده سعید خان.به هر معروفی که هیت نمیگن.اتفاقا برقص آ معروف تر و بعد از اون هم غیر معمولی که شاید بشه گفت یه درجه از هیتکم تر.
برقص آ به نظر من بیشتر شنیده شده و بی شک هم همینطوره.بازار خرمشهر و غیرمعمولی هم همچنین ولی نه در حد عشق من باش و برقص آ
راستی دوست عزیز فراموش نشه؟چیو فراموش نشه؟رای های کاربرانه نه نظر کارشناسان.
و در آخر شما وقتی یه چیزی مینویسی ببین جی مینویسی تا بعدا مجبور نشی توضیح بدی منظورتو.البته منظورت با متنی که نوشتی فرق داشت.

2.186.133.97
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:11
Saeed Mehrban

علي جان گفتي كه هر آهنگ معروفي هيت نيس...پس قبول داري كه اين آهنگا معروفن؟به نظرت چرا معروفن؟!چون هيت شدن و زياد شنيده شدن...پس خودتم يجورايي به هيت بودنشون اعتراف كردي
بهرحال اختلاف نظر زياده,شايد تو محيطي كه شما زندگي ميكني برقصا بيشتر شنيده شده,يا اينكه خودت شخصا اونو بيشتر دوس داري.
من خودم شخصا با آهنگاي غمگين محسن بيشتر حال ميكنم ولي فكر نكنم بشه اون آهنگارو توي ليست هيت ها ديد...شايد دوست دارمو بشه توي ليست گذشت.

5.232.124.179
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:22
mehdei007

به نظرم هیتای معروف محسن این چنتاست . سنگ صبور ،خودکشی ممنوع،غیر معمولی ،بازار خرمشهر.و برقص آ اندازه ی اینا معروف نیست.فقط به خاطرربط دادن به اون اتفاق شنیده شد.

5.122.36.239
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 22:52
وبلاگ سعدابادمذهب

علی خان شما که طرفدارمحسن چاوشی هستید رو چه ملاکی غیرمعمولی و بازارخرمشهر هیت حساب نمیکنید ولی عشق من باش جز هیت میزارید؟

درضمن مخاطب من موسیقی ما بود شما لازم نبود مخالفتی کنید این برخوردا صرفا به خود محسن لطمه میزنه

5.233.101.87
دوشنبه 31 فروردین 1394 - 14:49
علی-طرفدار آقای خاص

خب اگه طرفدار چاوشی باشم باید بگم که بازار خرمشهر هیته؟هان؟ولی به عشق من باش بگم هیت نیست؟عجب.جالبه.خیلی جالبه
باشه تو راست میگی اصلا.
راست میگی این برخوردم واااااااااااااااااقعا به محسن لطمه ی بزرگی وارد کرد.

2.186.82.115
دوشنبه 31 فروردین 1394 - 18:41
سعید فلاحی

به نظره من برقص آ هیت تر از بازار خرمشهر و غیر معمولی بود.

2.179.9.130
دوشنبه 31 فروردین 1394 - 18:51
مریم.ح

واقعا هیت نبود عشق من باش؟؟؟ یادتون نمیاد پس که یه زمانی هر جا میرفتید داشت پلی میشد این آهنگ. اهنگ زیبا ،لزوما هیت نیست. بازار خرشهر واقعا هیت نیست.

151.241.104.119
چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 00:58
امیر

مطمئنا غیر معمولی هیت بود اما سه آهنگ نشکن دلمو و ببخش عروس قصه و مگه بت نگفته بودم 3 مگا هیت بودن که به همراه بنیامین بالاترین در جدولن بدون شک
البته نشکن دلمو که شاید هیچ آهنگی به این اندازه هیت نشد مال دوتا محسناست و نقش فرزاد فرزینم تو مگا هیت شدن مگه بت نگفته بودم کم رنگ نبود.
در ضمن نفرین چاوشی هم یک مگاهیت بود.

46.225.183.200
شنبه 29 فروردین 1394 - 13:56

بنظرم هیت ترین آهنگ ایران
فقط " ناری ناری " علیرضا روزگار بود
یعنی نزدیکای عید اومد و دو سه روز اول تو کل ایران مثله بمب منفجر شد
بخصوص روز سیزده به در که هرجا میرفتی این صدا میومد : تو که قشنگتر از رنگین کمونی ناری ناری
ببینم دیگه کدوم آهنگ مثله این تا حالا هیت شده

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:33
محدثه رضوی نیا

شما واقعا ناری ناری گوش میدی ؟!!!!!

5.237.50.67
شنبه 29 فروردین 1394 - 22:39
محدثه رضوی نیا

شما واقعا ناری ناری گوش میدی ؟!!!!!

5.237.50.67
شنبه 29 فروردین 1394 - 13:59

حداقل توقع ما این بود که دربین 10قطعه دوم آثار "مسافر" و"خدانگهدار"و"کنسل" سلطان احساس رو ببینیم
و این درحالی است که دراین بین از آثاری نام برده شد که درهیت بودنشان جای بسی شک است!
آیا ملاک انتخاب شما اعتراض شدید طرفدارهای یک خواننده (که با پاسخ از طرف شما و وعده دادن در سری جدید آثار هیت مواجه میشود) هست یا فراگیر بودن و شنیده شدن اون قطعه!؟

شنبه 29 فروردین 1394 - 21:08
سعید فلاحی

دقیقا کدوم اثار میشه توضیح بدی؟؟؟

2.179.5.40
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 20:08
سیدجلال

من جوابت رو کامل دادم منتها موسیقی ما تایید نکرد...

151.238.133.196
دوشنبه 31 فروردین 1394 - 18:51
سعید فلاحی

نیازس به توضیح کامل نیست فقط اسم قطعه رو نام ببر.
به غیر از قطعه سیروان همگی هیت بودن بنظره من.

2.179.9.130
چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 11:55
سیدجلال

قطعات آقایان خسروی...قربانی...شجریان
خسروی که اکثرا هم باهام هم نظرن،قربانی رو بواسطه تیراژ نمیشه هیت درنظر گرفت،شجریان هم اصلا واسم آشنا نیست!
ضمن اینکه منظورم از اعتراض و پاسخ قطعه سکوت بود(کار به هیت بودن و نبودنش ندارم) چرا به بقیه اعتراض ها توجهی نشد و فقط جواب اعتراض جاستی ها رو پاسخ دادن؟(مراجعت میدم به کامنت های 10قطعه اول)

151.238.133.196
چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 16:18
سعید خزایی

به نظرم به هیچ عنوان آثاری که از آقایون خسروی گذاشتید علی الخصوص زانیار هیئت نبوده و نیست
قصدم نه توهین هستش و نه حرف دیگه ای
چرا اعتراض بر سکوت و سایر آثار نمیکنم
باید برای هیئت شدن همه جا پیچیده باشه آهنگ
ولی الان که شما توی این خبرتون گذاشتید تازه متوجه شدم چنین آثاری هم منتشر شده
امیدوارم یکم منطقی تر انتخاباتون رو انجام بدید

2.191.212.192
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:08

فقط سیییییییییییرواااااااااااااااان
دوست دارم زندگی رووووووو :))))

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:16

سکوت محسن یگانه قطعا ا ا ا ا

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:17

قطعه ی (یالا) از مهدی اسدی هم بسیار هیت بوده فکر میکنم تنظیم سیروان عزیز بوده چرا تو لیست نیست!؟

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:22
MohammaDReza  

اوت ترک که واقعا جالب بود سروصدا کرده بود !
ولی تا جایی که یادم میاد مجاز نبود !

151.246.45.170
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 13:19
Ashkan Amani

من گمان میکردم که منظور کل خوانندگان داخل ایران باشه چه مجاز چه غیر مجاز واسه همین این قطعه رو پیشنهاد دادم قطعه همه چی آرومه از حمید طالب زاده صرف نظر ار کیفیت و قوت کار از قطعات هیت موسیقی هستش

31.58.14.95
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:17

جانم ترانه سکوت که حالا حالا ها مرگ نداره . جایی نیست که ایتن آهنگ شنیده نشه.
خواهشا اهنگ نباشی هم باید میزاشتید

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:17

محسن یگانه سکوت

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 14:29
پریسا.فقط محسن یگانه

یه هفته به عید هم قشنگه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

95.215.138.180
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:18

ابتدا تشکر میکنم از وقت و انرژی فراوانی که روی این نظرسنجی مهم و جذاب میذارید.
اما یه انتقادی که بنده از شما دارم اینه که توضیحاتتون در مورد رأی‌گیری پایانی خیلی خیلی کلی و سربسته‌ست و جزییات نظرسنجی اصلا مشخص نشده و متاسفانه این قضیه باعث ایجاد ابهاماتی میشه! شما توی توضیحاتتون در مورد نظرسنجی گفتید که با کمک تحریریه‌تون و مشورت با کارشناسا و نظرات کاربرا قراره به 100 قطعه نهایی برسید یا شاید هم رسیده باشید تا حالا؛ و میخواید ترتیب این 100 تا رو با " رأی‌گیری عمومی از مردم و کارشناسان" مشخص کنید.
با توجه به توضیحات سربسته‌تون چنتا سوال پیش میاد:
1- اولین و مهم ترین سوال اینه که آیا نظرات بخش مردمی و کارشناسی باهم ادغام میشن یا مثل (نظرسنجی برترین های هرسال) توی دو بخش جداگانه اعلام میشن؟ اگه ادغام میشن نحوه ی ادغام شدنشون چطوریه؟
پ.ن: توی ادغام نتایج، امتیاز و ارزش رأی مردم و کارشناس‌ها برابر خواهد بود یا با هم تفاوت خواهند داشت؟
2- آیا این رأی‌گیری عمومی توی همین سایت انجام میشه یا توی شبکه های اجتماعی هم انجام میشه؟
پ.ن: چون اگه قرار باشه فقط توی همین سایت انجام شه با توجه به اینکه اکثر قریب به اتفاق کاربرای محترم این سایت از یه گروه سنی خاص و مذاق سلیقه ای خاص هستن (برخلاف عموم مردم جامعه که خیلی هاشون با اینکه علاقه مند به موسیقی هستن ولی دسترسی به اینترنت ندارن یا اینکه جزو کاربرای موزیک ما نیستن) به نظر من جنبه ی عمومی بودن رأی‌گیری تا حدود زیادی زیر سوال میره! چون رأی‌گیری‌یی که از یه گروه خاص انجام شه به طبع نتیجش هم تا حدود خیلی زیادی قابل پیش بینی خواهد بود!
3- از چه کسانی بعنوان کارشناس نظرخواهی میشه؟
4- فرآیند این " رأی‌گیری عمومی از مردم و کارشناسان" دقیقا چطوری انجام میشه؟
==========
چون این نظرسنجی خیلی مهمه مدت زمان زیادی روی توضیحاتتون فکر کردم و این سوالات به ذهنم رسیدن؛ پیشاپیش از توجهتون و همکاریتون برای رفع این ابهامات سپاسگزارم.

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:25

دیگه از سکوت هیت تر نیست :))))))))))
جاست یگانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:29

همه درست ولی قطعه دوست دارم زندگی رو سیروان خسروی هیت نبود
چون بالاخره قسمتی از یک اهنگ هیت یعنی به غیر از خونه خودت خیلی جاهای دیگه این موزیک رو بشنوی و فراگیر باشه که به نظر من این اهنگ فراگیر نبود بین همه

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:26
MohammaDReza  

دوست عزیز هست نبود !؟
تو صدا و سیما تا یه مدت فقط اینو پخش میکردن !
دیگه چه برسه به مردم !
نمیخوام بگم هیت تر از این آهنگ، آهنگی نیست ولی اینکه بگیم هیت نیست هم اشتباهه !

151.246.45.170
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:31

مگه ملاک انتخاب قطعات هیت کاربران نبودند ؟ فکر نمی کنم همه ی آهنگای این لیست و کاربران سایت انتخاب کرده باشن من اصلا آهنگ دوست دارم زندگی رو سیروان خسروی رو اصلا هیت نمیدونم حتی تاحالا نشنیدم مثلا تو خیال کردی بری هیت تره . و چند تا آهنگ از علیرضا افتخاری و قاسم افشار هست که اصلا تاحالا نشنیدم و فکرنکنم هیت باشن و کسی انتخابشون کرده باشه . ولی با آهنگ تو مثل گلی موافقم کاملا هیت بود .

شنبه 29 فروردین 1394 - 16:07
ali nori

واقعا از این نظر خنده ام گرفت فکر کنم شما زیر 15 هستین که آهنگهای علیرضا افتخاری و قاسم افشار رو نشنیدید!

77.237.76.195
شنبه 29 فروردین 1394 - 20:30
MohammaDReza  

یه منتقد فیلم، هرچقد هم که کاراش عالی باشه، تا زمانی که یه فیلم رو کامل نبینه نمیتونه نظرشو درمورد فیلم بده !
شما خودت گفتی که حتی گوش نکردم، بعد میای میگی هیت نیست !!
برو گوش کن خوب !!!!!!

151.246.45.170
چهارشنبه 11 شهریور 1394 - 14:54
محمدحسین

عزیزی که نوشتی میگی هیت نیست چون گوش نکردم پس برو گوش کن ... خودت جواب خودتو دادی اول فکر کن بعد حرف بزن
هیت ینی همه جا شنیده شده باشه نه اینکه یا من یا تو گوش کنیم هیت بشه اخمخ

219.209.240.120
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:32

اهنگ دوست دارم زندگی رو از سیروان خسروی من اولین باره دارم اینجا اسمشو میشنوم... نه کوچه خیابون نه در بین دوستام و هیچ کجا نشنیدم این چطور هیت شده؟؟؟؟

چهارشنبه 11 شهریور 1394 - 14:56
محمدحسین

منم موافقم ... اگه با پخش کردن یه آهنگ داغون از یه خواننده ی داغون تر از شبکه ی پویا آهنگ هیت میشه واقعا باید به حال این مملکت تاسف خورد

212.115.139.69
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:35

فقط سکوت محسن یگانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:38

آفرین به کسایی که انتخاب های به جایی داشتن.
هرچی آرزوی خوبه مال تو/هرچی که خاطره داری مال من...
هیچوقت یادم نمیره این آلبوم.چه قدر باهاش خاطره دارم.10سال گذشت...100سال هم بگذره بازم گوش میدم.بهترین آلبوم خواجه امیری و غریبانه هم یکی از بهترین تراک های اونه.هنوزم دارمش.خیلی برام عزیزه.
در مورد عشق من باش هم باید بگم من بهنام صفوی رو با موزیک ویدیوی تمنا شناختم.اکثر کسایی که اولین بار صداشو شنیدن فکر کنم با همین آهنگ بوده.بهتون توصیه میکنم حتما نگاه کنید این موزیک ویدیو رو.هر وقت نگاه میکنم گریم میگیره.امیدوارم بهنام صفوی باز یه آهنگ باحال بخونه.ای کاش تمنا هم جزء این 100تا باشه.
و در آخر امیدوارم فرهاد بزرگ هم باشه تو این لیست.

شنبه 29 فروردین 1394 - 16:01
ali nori

البته من بهنام صفوی رو قبل از تمنا با آلبوم دو صدایی اش با رضا نقابت به نام بگو دوستم داری می شناسم و البته به عنوان آهنگساز اولین بار فکر می کنم تو آلبوم گلم افشین سپهر و البته قبل از اینها یه آلبوم بی کلام هم به بازار عرضه کرده بود. جالب اینکه صداش تو آلبوم بگو دوسم داری یه جور دیگه بود!

77.237.76.195
شنبه 29 فروردین 1394 - 22:33
محدثه رضوی نیا

خیلی ممنون از شما ....
من شما رو طی چند برخوردی که داشتیم ، انسان منطقی و متعادلی شناختم ...
:) .. به امید موفقیت روز افزون برای همه ..

5.237.50.67
شنبه 29 فروردین 1394 - 14:40

سکوت محسن یگانه به همراه دهاتی شادمهر مگاهیترین آهنگ موسیقی داخلی بعد از انقلاب هستن .
سکوت اونقد هیت شد که اکثر مردم آلبوم رگ خواب رو با اسم آلبوم سکوت صدا میزدن .

عشق تو دار و ندار دلم بود
اومدی دار و ندارمو بردی
بیا سکوتتو بشکن و برگرد
که هنوزم تو دل من نمردی ...

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:48

واي انتخابت عالي بود موسيقي ما ولي احسان خيلي هيت تر از اين هم داره.
آلان ديگه به يه بچه ي 3 ساله تا يه پيرمرد 90 ساله بگي هر چي آرزوي خوبه مال تو خيلي سريع مصراع 2 شو ميگه.
بعد از اين هم به نظر من اينا هيت شد:
2-جز تو
3-سكوت
4-عشق من باش
.....
هر چی آرزوی خوبه مال تو/ هر چی که خاطره داریم مال من

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:49

من کاری به بقیه ندارم اینا که میگمو یادتون نره بیارید تو لیست!!!!!
نبض موزیک داخل،احسان خواجه امیری:
سرآلبومی نمی دونی که همه می دونن زمان خودش چطور ترکوند.
شاهکارهای میوه ممنوعه،نابرده رنج و تاوان که دیگه همه از حفظ هستنشون.
خود نمی دونم از یه خاطره.
سلام آخر جاودان و خارق العاده که بدون شک هیت ترین قطعه ی چندین سال اخیر ایران هستش یعنی کسی نیست که این کارو نشنیده باشه!
باور نمی کنم فک کنم هیت شده بود زمان خودش خخخخ والا کدومو بگم عاخه!
واقعا من نمی دونم کدوما رو بگم اکثر کارای احسان هیت میشن الان مثلا من عاشقانه ها کدومو بگم؟!
ولش کن عاقا ما چیزی نگیم سنگین تریم تمام کارای احسان هیته دیگه احسان هیتر اصن خیلی واژه ی به جایی هستش اینجا خخخخ
در مورد کارای دیگه هم که خب اکثر کارای شادمهر هیت هستن از تقدیر بگیر تا رابطه او اینا که حتما باید اینا رو بیارید تو لیست چون مردم خیلی گوش دادن اینا رو!
دیگه نمی دونم خیلی کارا زیاده ولی حتما جا داره که تو پنج 6تا ازین لیستا اسم احسان باشه دیگه.
فرزاد فرزین مثلا از شانش احساس من،دونه دونه،خود شانس ماه عسل اینا
علی عبدالمالکی که زمان خودش نامسلمون و اونا
ولی در کل الان دیگه کارا اونجوری هیت نمیشه شادمهر شاید بعضی کاراش بگیره احسانم که فعلا خسته س باید یه حرکتی باید بزنه و این مسائل دیگه عاقا حالشو ندارم دیگه خخخخ.
این موزیک مام دیدن خبری نیس ازین حرکتا می زنن سایتشون خالی نمونه ولی این موزیک عاقا خسته س خسته می فهمییییی؟!:))

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:57

دوست دارم زندگی رو بهترینه

شنبه 29 فروردین 1394 - 14:59

سلام موسیقی ما
حرفاتون درستِ
ما که هوادار یه خواننده هستیم باور کنید همه ی ترانه هاشو دوست داریم و تا قبل از این که هوادارش بشیم صدا و ترانه های همه رو گوش میکردیم
ولی
بهترین آهنگی که تویه زندگیم شنیدم(سلیقه شخصیمه) و بیشتر از همه ی اهنگا باهاش ارتباط برقرار کردم، آهنگ "عشق اول" از "مهدی احمدوند" بوده و هست
این آهنگ رو هر کسی که مهدی احمدوند رو میشناسه (اصلا هواداراشو نمیگم همین هم وطن های عزیزم رو منظورمِ) گوش داده حالا یه سریا خوششون اومده از صدای خواننده و ترانه و اهنگسازیش و یه سریا هم خوششون نیومده که کاملا قابل احترامن
موسیقی ما مگه شما نمیگین "هیت" تویه ایران یعنی عام مردم گوش داده باشن ؟!
خب آهنگ "عشق اول" رو اکثر افرادی که باهاشون ارتباط دارم(اونایی که پاپ گوش میدن) شنیدن

عشق اول از مهدی احمدوند جایی تویه لیست شما داره یا نه؟

شنبه 29 فروردین 1394 - 15:12

قطعه های اقای خواجه امیری و اقای یگانه فوق العاده بودن در بین ده قطعه

شنبه 29 فروردین 1394 - 15:13

موسیقی ما لطفا "عشق اول " مهدی احمدوند رو هم در لیست قرار بدید..

شنبه 29 فروردین 1394 - 15:25

واقعاانتخاب سخته...

شنبه 29 فروردین 1394 - 15:29

من نمی فهمم کی اینارو انتخاب کرده بابا سلام اخر که بیشتر هیت بود تا غریبانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 15:59

در مورد هیت ترین ترانه این ده تا اهنگ

به نظرم بدون شک محسن یگانه اهنگ سکوتش خیلی همه گیر بود
کسی که الگوش شادمهر باشه باید هم همچین کارایی بسازه

شنبه 29 فروردین 1394 - 16:51
دنیای این روزای من

اولا ده سال پیش الگوش شادمهر بوده!(زمانی که هنوز فعالیت رسمی نداشته) دوما ترک سکوت هیچ ارتباطی با کارای شادمهر نداره از خودت می پرسم ارتباط داره؟؟؟ سکوت با نرم افزار اف ال استدیو و در سبک ترنس درست شده.

2.180.19.138
شنبه 29 فروردین 1394 - 16:29

ب نظرم جاي آهنگ خدانگهدار و مسافر مجيد خراطها فوق العاده خالي بود

شنبه 29 فروردین 1394 - 16:53

عجیبه که بین این بیست آهنگی که معرفی کرید جای مگاهیت هایی مثل گل هیاهو فریدون آسرایی. پرواز گروه آریان، همه چی آرومه حمید طالب زاده خالیه..! شما میگین ترتیب خاصی وجود نداره اما همین لیست 1 و لیست 2 و... نوعی ترتیب به حساب میاد!

شنبه 29 فروردین 1394 - 17:12

شب دهم
تو مثل گلی

شنبه 29 فروردین 1394 - 17:22

محسن یگانه کارای هیت زیادی داره
نمونش
میتونم به
نباشی،دوست دارم،نشکن دلمو،آخه دل من،هوایی شدی
ماه عسل،نرو،یه هفته به عید و حتی من اشاره کنم
قطعه من رو پیشنهاد میکنم گوش بدید
گیتارش دیونه آدم میکنه
اصلن میره فضاااااااااااااااااااااااااا
واااااااااااااااااااااااااااای

شنبه 29 فروردین 1394 - 17:47

بنظرم اهنگ سیروان خیلی هیت نبود تو بین این قطعات و اینکه چرا انقدر عجول هستن طرفداران خواننده ها.
لیست شامل 80 تا اهنگ دیگه هم هست که بزودی منتشر میشه پس این عجله برای چی هست نمی فهمم؟!

شنبه 29 فروردین 1394 - 18:21

به نظر من اهنگ سیروان هیت نبود
نفهمیدم برچه اساسی این اهنگ انتخاب شده

شنبه 29 فروردین 1394 - 18:32

تو این ده تا :
1- محسن یگانه - سکوت
2- محمد علیزاده - جزتو
3- بهنام صفوی - عشق من باش
4- سعید پور سعید - تو مثل گلی
5- احسان خواجه امیری - غریبانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 18:33

جز تو محمد علیزاده

شنبه 29 فروردین 1394 - 18:37

قطعا سکوت محسن یگانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 18:46

قطعه غریبانه از خواجه امیری عالی بود.....

شنبه 29 فروردین 1394 - 18:58

مرسییییییییییی بهنام صفوی .. مطمئن بودم ♥ ♥ ♥ ♥

شنبه 29 فروردین 1394 - 19:15

دوست دارم زندگی رو (سیروان خسروی)
غریبانه ( احسان خواجه امیری)
یاد ایام ( محمد رضا شجریان)

شنبه 29 فروردین 1394 - 19:19

جز تو محمد علیزاده بهترین موسیقی هست که شنیدم

شنبه 29 فروردین 1394 - 19:22

واقعا واسم سواله كه ترك دوست دارم زندگي رو از سيروان كي هيت شد كه ما نفهميديم ، به جز اين ترك بقيه انتخاب ها به جا بود
مرسي

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 14:37
پریسا

واقعاااا.من فقط یه بار اینو توی تلویزیون شنیدم.فقط یه باررررر

51.134.162.70
شنبه 6 تیر 1394 - 17:27
شیدا راد

من واقعا رو هیت بودنش شک دارم
ولی خودم عاشقشم پارسال هر روز صبح که از خواب بیدار میشدم بهش گوش میدادم. کلی بهم انگیزه میداد

66.80.19.42
شنبه 29 فروردین 1394 - 19:52

دوســـــتـــ دارم زنــــدگــــــــیـــ رو

شنبه 29 فروردین 1394 - 19:59

بهنام صفوی. هیت
واقعا خاطره دارم با صداش
عالی بود

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:12

دوست دارم زندگی رو هیت بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:18

بین اینا عشق من باش مگاهیت بود
آهنگ سیروان اصلا و ابدا هیت نیس ولی قشنگه
آهنگ دروغه مازیار فلاحی به نظرم هیت خوبیه که در رادیو بسیار فراگیر بود

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:19

به نظرم سکوت محسن یگانه حداقل جزء 3 تای اول !
چون اونسالی که منتشر شد که ترکوند و تقریبا همه شنیدن این آهنگ و هنوز توی پاساژ ها و مکان هایی که موزیک پخش می کنن بعد این چندسالی که گذشته هنوز پخش میشه!
در ضمن تا حالا نشده ازکسی بپرسم سکوت و این آهنگ و نشنیده باشه

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:37

خداییش دوس دارم زندگی رو هیت نبود...واقعا نبودا
تو این ده تا سکوت هیت ترین بود

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:41

آهنگ " دوست دارم زندگي رو " از سيروان چطور هيت شده جاي تعجب داره , من كه تا الان جايي نديدم كسي اين آهنگ رو گوش بده !!!!

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:45

به نظر من قطعه سکوت تو پاپ فارسی و از دهه 80 به بعد هیت ترین کار موسیقی ایرانه
یادمه همون موقع انتشار آلبوم تا چندین ماه بعد هرجا میرفتم این قطعه پلی میشد! یعنی جدا میگم تو خیابون که بودی از هر دو تا مشینیی که رد میشد قطعا یکیشون این قطعه رو پلی کرده بود! تو پاساژها! تو میادین! تو دانشگاه! حتی یادمه یه بار این قطعه رو تو ورزشگاه آزادی پلی کردن که کل ورزشگاه یه صدا قطعه رو هم خوانی میکردن
عجیب این قطعه همه گیر و فراگیر شد جوری که اگه واسه پرت ترین آدما از فضای موسیقی هم این قطعه رو پخش کنین حتما یه چیزایی یادشون هس ازش
یه چیز دیگس این قطعه

شنبه 29 فروردین 1394 - 20:48

موسیقی ما اگه از علی عبدالمالکی و مجید خراطها قطعه هیت نزاری واقعا به ما طرفدارش کم لطفی کردی
البوم نا مسلمون علی عبدالمالکی همش هیت بود مخصوصا قطعه مسافر
مجید خراطها هم اهنگ هیت زیاد داشته همین کنسلش از 5 تا ماشین 4 تا ماشین پلی میکرد
به جرات میتونم بگم اثاری که معرفی کردم از بعضی اثاری که شما معرفی کردید بارها و بارها بیشتر شنیده شد

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 07:42
ali nori

دوست عزیز فکر می کنم این انتخاب ها بر اساس آهنگهایی است که با مجوز ارشاد عرضه شدن علی عبدالمالکی که تا به حال کاری با مجوز ارایه نکرده مجید خراطها هم فقط یه آلبوم مجوزدار داره البته این مسئله رو باید به دیگر دوستان نیز متذکر شد.

77.237.76.195
سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 16:55
طرفدار سلطان احساس

جناب ali nori عزیز فقط جهت اطلاعتون میگم هم مسافر هم خدانگهدار در آلبوم رسمی سلطان هستش،امیدوارم حداقل در حق این دو آهنگ کم لطفی نشه... "پرچم بالاست"
سلطان احساس/مجید خراطهاس

5.238.105.157
شنبه 29 فروردین 1394 - 20:51

عشق من باش هم از اون قطعه های هیت درست و حسابیه! از بهترین شیش و هشتایی هس که ساخته شده و زمان خودشم عجیب گل کرد این آهنگ
آقا خداوکیلی دوست دارم زندگی رو هیته؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:09
danesh jamshidi

مهدي جان لابد هيته ديگه :))
بايد بزاريم در كنار سكوت و دهاتي و وايستا دنيا و سنگ صبور و خاطره ها!!!!!!

91.186.207.131
شنبه 29 فروردین 1394 - 21:04

یارا یارا گاهی دل ما را به چراغ نگاهی روشن کن...
از هر نظر عالی بود خصوصا صدای حیرت انگیز استاد افتخاری

شنبه 29 فروردین 1394 - 21:18

انتخاب سخته......ولی این حرف من از روی احساس نیست ولی به نظرم محمد علیزاده حقشه که ترکت جز تو اش اول باشه ..... ترکتای خارق العاده مثل «تورو میخواستم» که چند کلمه دل پشت سرهم تکرار میشه یا «دلت بامنه» که حس نفس کشیدن تو هوای عاشقی رو صادقانه به ما القا میکنه زیاد داره اما همونطور که گفته شد بیشتر مخاطبای محمد علیزاده و حتی حتی خود من محمد رو با جز تو شناختیم و وابسته شدیم......

شنبه 29 فروردین 1394 - 21:32

سکوت محسن یگانه

شنبه 29 فروردین 1394 - 21:39

ممنون از همه تلاش های شما برای گردآوری این مجموعه. به اعتقاد من آلبوم نیلوفرانه علیرضا افتخاری کل اجمعین هیت بود. ضمنا با نظر دوستمون ali nori کاملا موافقم اگر یه رسانه تصویری درست و حسابی موسیقی داشتیم و از خواننده های واقعی حمایت می شد شاید الان خواننده های درجه یک ما اینها نبودند. ضمنا برخی آلبومها مثل شب دلتنگی حسین زمان، بهانه عرشیا، کوچ عاشقانه علیرضا عصار، دورنگی بهنام صفاریان بیشتر ترانه هاشون تو زمان خودشون هیت شدن.

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:07

HEAT................................ بهنـــــــــــــــــــــــــام صفـــــــــــــــــــــوى ..............................HEAT

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 17:01
Modern Talking

ببخشید اما Hit درسته نه Heat :دی هیت با املای heat به معنای گرما می باشد:)

سن وسواد مخاطبان موسیقی متاسفانه به شدت پایین اومده

2.180.39.107
شنبه 29 فروردین 1394 - 22:10

فکر میکنم طرفداران سیروان هم موافقن که دوست دارم زندگی رو آهنگ هیتی نیست!! اصلا هم نیست!
وصله ی ناجور لیست امروز همین دوست دارم زندگی رو بود!

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:18

فقط مشکی رنگه عشقه

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:19

سیروان خسروی چی میگه این وسط ؟!

حاضرم قسم بخورم 80 درصد مردم تو شهرستانها ای آهنگ به گوششون نخورده و اصلا نمیشناسنش چه برسه بخواد هیت بشه کاراش !!!!

تایید لطفا/

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:27

اشکال اساسی این کار اینه که مرز بین موسیقی اصیل و موسیقی های دیگه رو تفکیک نکرده! چطور ممکنه آهنگ های اصیل رو کنار آهنگ های پاپ و.... قرار داد؟ ضمن این که به نظر من به عنوان یک مدرس آواز در صدر این ترانه ها و صداها بدون شک اولین صدا و آهنگ از استاد آواز ایرن: ایرج است (آلبوم نیاز استادیه شاهکاره؛ آلبوم به یاد فردین؛ آلبوم همه چشم ها به ایرانه و مخصوصا آلبوم حرف نگفته که از همه اینایی که اسم می برین از هر نظر بهتر و استادانه تر با موسیقی بسیار غنی اصیل هست). بعد از استاد ایرج بدون شک آثار اکبر گلپایگانی استاد پرآوازه ایران قرار می گیره که آلبوم عقیق ایشون یه اثر به یاد ماندنیه. آلبوم های دیگه اش هم همینطور. آلبوم ها و ترانه های خوانندگانی چون محمدرضا شجریان (بیداد- همایون) و علیرضا افتخاری (نیلوفرانه)؛ شهرام ناظری (شورانگیر) و چندین خواننده دیگه بدون کوچک ترین تردیدی در صدر بهترین های چهار دهه بعد از انقلاب قرار می گیرن و از آنجا که ارزش هنری-صدایی و سازی آثار پاپ و ژانرهای دیگه به مراتب پایین تر از آثار اصیله؛ این آثار حتما باید در مراتب پایینی قرار گیرند.

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 15:39
ali nori

من با این حرف که بسیاری از آثار موسیقی پاپ ارزش هنری پایین تری نسبت به موسیقی اصیل و سنتی ایرانی داره موافقم. از کامنت ها مشخصه که حتی تو موسیقی پاپ هم اونهایی که ارزش هنری پایین تری دارن علاقه مندان بیشتری دارن اما این درآمیختگی موسیقی پاپ و سنتی تو اینجا رو درست و بجا می دونم چرا که باعث میشه جوان ها و نوجوان های حاضر در سایت با اساتید موسیقی سنتی و خوانندگان فاخر موسیقی پاپ و بهتره بگم با هیت هایی که از ارزش هنری نیز برخوردارند آشنا بشن.

77.237.76.195
شنبه 29 فروردین 1394 - 22:27

مرسی عشق من باش
یعنی میشه تمنا و آرامشم جزو اینا باشن
چون اونام هیت شدن مخصوصا تمنا که همه باهاش خاطره دارن
به نظرم آهنگ پرواز آریان یکی از گزینه های اصلی لیست بعدیه چون واقعا محشره هنوزم که هنوزه گوش میکنمش
علی عبدالمالکی هم تو آلبومای غیر مجازش هیت زیاد داشته
اما آهنگای جدیدش هی تو هیت بوده واقعا

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:29

سکوت محسن یگانه عزیز هم در لیست واقعا عالیه،
جز تو محمد علیزاده بی نظیره واقعا همچین حسی تو هیچ آهنگ دیگه ای هیچ وقت پیدا نمیشه،
واقعا عالیه محمد علیزاده،
عاشقتم خدای احساس، سلطان استیج ها

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:30

خب ، این که خیلی واضح و روشنه ، غریبانه با صدای آقای خواجه امیری ، از همشون هیت تر بود و بین مردم خیلی بیشتر شنیده شد و هنوز هم شنیده میشه ...
با اینکه سال ها از انتشارش میگذره هنوز هم محبوبیتش رو از دست نداده .. مخصوصا برای بزرگتر هایی که با این صدا و این ترانه خاطره ها دارند ...

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:35

سکوت محسن یگانه قطعا

شنبه 29 فروردین 1394 - 22:43

همه قطعاتا میشد هیت خوند به جز دوست دارم زندگی رو از زانیار خسروی

شنبه 29 فروردین 1394 - 23:06

خاطره ها(دنیا دیگه مثل تو نداره) بنیامین توی دهه هشتاد بهترین بود تعجب می کنم توی این لیست نیست!!!!!!!!!!!!!!!

شنبه 29 فروردین 1394 - 23:09

انتقاد کردم که چرا خاطره در این لیست نیست اما دیدم در لیست سری اول قرار داشت.ممنونم از انتخابتون

شنبه 29 فروردین 1394 - 23:50

جز تو واقعا اهنگ بینظیریه

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 00:12

سامان جلیلی - بهونه
سامان جلیلی - حس ارامش
این دو اهنگ در زمان خودش همه جا فراگیر شد و شنیده شد

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 01:17

سکوت به نظرم هیت تره...ولی کلا اهنگ علامت سوال شادمهر به نظرم هیت ترین اهنگ ۱۵ سال اخیره واقعا بینظیره واقعا هرکی خواننده میشد اول این اهنگ تمرین میکرد واقعا شادمهر موسیقی رو محتوا کرد

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 01:28

بدون شک هیت ترین اهنگ اهنگ علامت سوال شادمهره که بینظیره واقعا بینظیره>..گیتار و سوت اول اهنگ هنوزم اهنگ زنگ گوش هاس...هرکی میخواس خواننده بشه اول این اهنگو تمرین میکرد....اصن شادمهر موسیقیرو متحول کرد....

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 02:04

من اولین باره اسم آهنگ دوست دارم زندگی رو سیروان خسروی رو میشنوم.
درضمن تازه فقط 2سال بیشتر ازش نگذشته، تو 2سال هیت بودن یه آهنگ معلوم نمیشه

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:13
danesh jamshidi

عزيزم اون اهنگ ماندگار كه بايد ازش بگذره .. هيت بودن تو دوهفته هم مشخص ميشه..
وصد البته كه از سيروان اهنگ هيتي من نميشناسم..

91.186.207.131
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 02:13

خیلی جالبه هر کی هر آهنگی رو نشنیده به خودش اجازه میده بیاد با پررویی تمام بگه هیت نیست و کی انتخاب کرده خوب دوست عزیز لطف کن یه خورده بیشتر از نوک دماغتم ببین !
مررسی موزیک ما بابت انتخابتون دوست دارم زندگی رو سیروان عالیه
من طرفدار سیروانم ولی به نظرم اگه بخوایم بیطرفانه قضاوت کنیم تو دهه 80 آهنگای کسایی مثل ساسی مانکن و مهدی اسدی و یکی دو تا 6و8 دیگه جزو هیت ترین ها بود خوب یادمه هر جا که میرفتی فقط اینا رو میشنیدی البته چون مجاز نیستن فکر نکنم بیاد تو لیست ولی از حق نمیشه گذشت

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 08:56

آی نسیم سحری از حسن همایون فال

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 10:08

هیت!
از این 10 آهنگی که نام برده شد با ارفاق فقط 3 آهنگ هیت بودن...
این نظرسنجی به هیچ وجه به نتیجه درستی نخواهد رسید. سنتی و راک و پاپ و همه چی قاطی پاتی شده!

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 14:23
ali nori

این نظر شماست اما به نظر من هر 20 آهنگی که تاکنون انتخاب شدند کاملا صحیح و به جا انتخاب شده اند با اینکه شخصا تن ایجرها رو نمی پسندم.

77.237.76.195
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 10:12

آهنگ غزلک سعید شهروز هم میتونه تو این لیست باشه

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 10:17

درقندون لب خندون عمــو پورنگ از یکی از این قطعات ک نمیخوام اسمشو ببرم هیت تره

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 15:15
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 10:32

نمیدونم چرا اسم تنظیم کننده اصلی آهنگ سکوت رو نمیگین.تنظیم آهنگ سکوت کوشان حداد مظلوم انجام داده و محسن یگانه تتنظیم این آهنگ رو به نام خودش زد.فقط خدا عالم است و از اینجا بود که همکاری این دو قطع شد.واقعا متاسفم براش

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 17:19
hassan

حالا خوبه توضیح دادنا اگه توضیح نداده بودن که سرشو میبریدی

151.233.47.7
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 10:42

من چند وقت هست شاید نزدیک به سال،تو این سایت عضو شدم ولی به غیر از دو سه بار بیشتر کامنت نذاشتم،ولی الان بحث هیت شد دوستان به نظر من یکی از هیت ترین آهنگها رو فراموش کردند تو نظرات
قطعه به شدت پخش شده و شنیده شده گله از محسن یاحقی
کنار هر قطره اشکم هزار خاطره دفنه...

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 10:50

هرچی آرزوی خوبه مال شما استاد

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 11:24

عشق اول مهدی احمدوند،شنیدم ایمان غلامی،تاوان سامان جلیلی،به خدا جهنمم علی اصحابی،مسافر مجید خراطها،یکی هست مرتضی پاشایی،از چی بگم یاس، چیزی شده آرمین 2afm،خونه فیروزه ای میثم ابراهیمی

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 13:19

نمی خواستم بهنام علمشاهی و سلام از فریدون و هم چنین گل هیاهو یادتون نره.

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 13:24

یک سال بعد از البوم رگ خواب
بازی دربی استقلال پرسپولیس رفتم ازادی
بین دو نیمه اهنگ سکوت محسن یگانه رو پخش کردن
صد هزار نفر یه صدا این اهنگ و میخوندن
فوق العاده بود محسن فوق العادست
از رو تعصب نظر ندید

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 13:27

خدایی قطعه سیروان کجاش هیت بود؟؟؟ ما که نه جز 2 تا برنامه تلویزیونی جایی نشنیدیم. نه تو ماشین مردم نه مهمونی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 22:57
نادر

اره واقعا . حالا گفتن سبروان ناراحت نشه به اهنگم از اون بزاریم

5.239.94.46
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 14:10

1- غریبانه- احسان خواجه امیری
2- سکوت- محسن یگانه
3- تو مثل گلی- سعید پورسعید اصفهانی

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 14:35

من خودم طرفدار احسانم ولی منصفانه بخوام بگم غریبانه و بعدشم شاهکار محسن یگانه سکوت

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 16:07
سعید فلاحی

اگه قرار بر انصاف بود باید اسامی رو جابجا می گفتی

2.179.5.40
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 14:44

گله از محسن یاحقی

پرنده از مانی رهنما

فاصله ها از علی لهراسبی

تاوان از خواجه امیری

هوای گریه همایون شجریان

سلام از فریدون

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 15:05

سکوته دیگه بحث اضافی نکنین دیگه لطفا.

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 15:16

من نمیدونم موسیقی ما چرا با اینکه آقای مجید خراطها هزاران طرفدار فقط تو این سایت داره بازم به ایشون کم لطفی میکنن ... با آهنگای بقیش کاری ندارم ولی آهنگ مسافرش دور از انصافه اگه بین ده تا آهنگ نباشه...همین الان زنگ گوشی خیلیا این آهنگه لطفا به همه احترام بذارید و نظرات شخصی خودتونو اعمال نکنید وقتی میبینید این همه هوادارو ...با تشکر از سایت وزین موسیقی مــــــا

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 15:21

ممنون كه نظر منو ثبت نكردين :|

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 16:38

شفا و نیستی مهدی مقدم رو یادتان نره

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 17:49

(هیت بودن لزوماً با پخش مکرر یک قطعه از صدا و سیما حاصل نمی‌شود و برای تأیید هیت بودن یک قطعه، فاکتور علاقه مردم برای شنیدن مجدد آن در جاهایی غیر از تلویزیون هم لازم است. به این ترتیب، بسیاری از تیتراژهای برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی که در دوره خودشان به شدت فراگیر شده‌اند اما به جز روی آن برنامه کسی تمایلی به شنیدن‌شان ندارد، از این فهرست حذف می‌شوند.)
جالبه خوتون اون بالا این توضیحو نوشتین!!!! بعد خودتونم تو آهنگ سیروان یکی از دلیل هیت شدنشو پخش مکرر از برنامه های صبحگاهی صدا وسیما عنوان کردین!!!!! واقعا موندم بر چه مبنایی آهنگ سیروان شده هیت!!!!!!

س
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:10

راستشو بخاین 4تا از اهنگهایی رو که بالا نام بردید به عنوان "هیت" تا الان نشنیده بودم الان دان کردم که گوش بدم ببینم چیه!
خداییش قهوه ی قجری رو ول کردید میرید "تو مثل گلی" گوش میدین؟!
من حدس میزنم که جنون دارم....

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:11

افتخار میکنم طرفدار خواننده ای هستم که هیتاش واسه ساب و باند نیست وبیت ترانه اش تکه کلام مردم میشه.غریبانه استاد بینظیره.ولی اگه واقعا بخوایم بگیم کمتر خواننده ای مثل احسان هست که فول البومش هیت بشه واقعا البومای احسان اکثر مردم بیشتر ترانه هاشو از حفظن .ولی از بین اینا غریبانه ،سکوت ،جزتو،عشق من باش زیاد شنیده شدن حالا تو ماشین مردم با صدای بلند یا تو خلوت و جمع های مختلف .واینکه کسی نمیتونه سلیقه ی خودشو بهترین بدونه و یه ملتو به ندونستن متهم کنه .من این اهنگایی که نوشتم هم خودم تو جاهای مختلف شنیدم ودوسشون دارم.هیت یعنی اهنگی که اگه اول ترانه شو به کسی گفتی یه کم از بقیشو بهت بگه و بگه هی یادش بخیر.اصلا و ابدا اهنگ سیروان هیت نیست من که کارشو دنبال کردم و به تنظیماش علاقه دارم فقط این تیکه که میگه دوست دارم زندگی رو یادم میاد .هیت باید طیف وسیعی مخاطب کسب کنه و سلیقه ی شخصی نباید درش دخیل باشه.و اینکه دور بودن و نزدیک بودن انتشار و تو خاطر مردم موندن مردم هم تاثیر گذاره.والا اهنگای قدیمی خراطها و عبدالمالکی رو بیشتر از مال سیروان یادمه.

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:20

بغض،زخم زبون،غلط کردم غلط،مرگ،برقص آ،دزیره،خواب،قطار،عشق دو حرفی و چشمه توسی چاوشی فراموش نشود

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 20:21

بدون شک قطعه سکوت محسن یگانه بی نظیر ترین اثر موسیقی ایران هست
این آهنگ انقلاب موسیقی ایران بود
فوق العادس
آسمونو بی تو خط خطی کردم .................

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 20:44

غریبانه ی احسان خواجه امیری فوق العاده اس
ولی دیگر کارای ایشون هم فوق العاده هستن. البته کارهای جناب یگانه هم خیلی خوب هستن...

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 21:07

با سلام و خسته نباشید خدمت اهالی موسیقی ما......دوستان من ی صحبت خیلی ساده دارم به خدا 80 تا آهنگ دیگه ام مونده ها بذارید لیست کامل بشه بعد انتقاد کنین که چرا از خواننده ی مورد علاقه شما آهنگی نیست....گرچه موسیقی ما بنده خدا تقصیری نداره این لیست هر جور هم کامل بشه بازهم منتقد خواهد داشت.....با تشکر

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 21:11

خدا وکیلی ســکوت محسن یگانه یه سرو گردن از همه هیت تره ..همه شنیدنش سکوت رو....

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 21:14

جالبه ....
تعریف آهنگ هیت: آهنگی که در زمان خودش بیشتر شنیده شده باشد.....
اگه آهنگ مسافر مجید خراطها را الانم هر جا بخونی حداقل یکی دو نفر از دورو بریات با هات میخونن
بعد اسمش در این لیست شما نیست.....
و جالب تر از اون بعضی خواننده ها هستن که شاید خیلیا اسمشونو هم ندونن بعد آهنگشون شده هیت.....
و کاش لااقل یه جواب میدادید به این همه کامنت دوستان

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 21:25

من نگرانم با این لیستی که دارین میبندین آخر چند تا آهنگ جا بمونه.من خودم طرفدار سیروانم اما آخه خدایی باید جزء ۱۰۰ تا میشد این آهنک کلا این آهنگ معنی هیت رو زیر سوال برد کار بسیار قوی و خوبیه قطعا برای لیست من جزء ۱۰۰ تا هست اما خدایی از جوونها که بگزریم مثلا از پدر مارچدر ها مون بپرسین نشنیدن این کار رو و نمیدونن اصلا سیروان کیه چون سبکش جوریه که خاص و جدیده بیشتر جوونا جذبش میشن نمیتونه هیت شه. من خدایی نزدیک ۲۰ نفر از افراد خانواده مو که خوب آهنگ گوش میدن بین سن ۳۵ تا ۵۰ سال ازشون پرسیدم .جوابها همه به اتفاق همه چی آرومه.مشکی رنگ عشقه.سلام .آی خوشگل عاشق و ... بود آهنگ سیروان رو گذاشتم هیچکدوم نمیدونستن کیه و بیشترشون خندیدن گفتن این که قشنگ نیست اصلا این چیه به گرد اون آهنکها هم نمیرسه.نظر دیگه چه میشع کرد.
در ضمٱ خواهشن از خوانندهای آهنگی میزارین لطفا از هیت ترین شروع کنین که بعضی ها هی کامنت ندن مثلا اه آهنگ مشکی رنگ عشقه رضا که هیت تر از واستا دنیا بود چرا اونو نزاشتین.
با تشکر

جمعه 18 اردیبهشت 1394 - 13:33
علیرضا-سیروان خسروی

حاضرم قسم بخورم که طرفدار سیروان نیستی و هیچی از آهنگاش نمیفهمی

93.110.73.92
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 21:34

زنده باد محمد علیزاده

زنده باد جزتو

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 23:00

تو مثل گلی... سعید پور سعید

یکشنبه 30 فروردین 1394 - 23:03

هرچی آرزوی خوبه مال تو هرچی که خاطره داری مال من
آخ که چقد خاطره دارم...وممنونتم بابت این خاطره ها.
عالی

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 00:32

تا حالا هر آهنگی که نام بردید به نظر من هیت بودن..اینکه یه سری از افراد از یه خواننده خوششون نمیاد دلیل بر این نیست که اون خواننده یه قطعه هیت هم نداره..به شخصه من خودم خیلی آهنگ دوست دارم زندگی رو شنیدم مردم تو خیابون از ماشیناشون پخش بشه..مرسی موسیقی ما..کار خوبیه

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 00:45

یادمه اون دوران با وجود اینکه چند سال از انتشار "تو مثل گلی" میگذشت ولی باز هم به شدت بین مردم شنیده میشد و همه گیر بود
قطعه سکوت و جز تو هم دوره خودشون زیاد شنیده شدن همچنین غریبانه ...
ولی قطعه شب دهم که شعر و موسیقی فوق العاده ای داره و بسیار هم دوستش دارم قطعه هیتی به حساب نمیاد ولی به شدت موسیقی ماندگاری محسوب میشه که ارزش کار رو مشخص میکنه ...
کفر و ایمان چه به هم نزدیک است ...

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 02:48

در بخش های بعدی اهنگ عروس قصه و خیانت محسن چاوشی فراموش نشه

باتشکر

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 08:22

موسیقی ما به چه دلیلی آهنگه دوست دارم سیروان خسروی تو این لیست هست؟
آهنگ سیروان خسروی فقط برای یه دوره زمانی کوتاه طرفدار داره
جز شروع برنامه کودک ما جایی این آهنگ گوش ندادیم

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 10:16

هیت ترین قطعه محسن یگانه حتی از نظر خودش هم قطعه نشکن دلمو هست البته ....
هر چند به نظر شخص خودم مگا هیت ترین قصطه پاپ ایرانی نشکن دلمو هست
حداقال مطمئن هستم خیلی ها هستن که ای ترک رو گوش دادن لذت بردن و اسم خواننده رو نمیدانند ولی اونقدری هیت بوده که بشنوند .

1 سکوت
2- غریبانه

همچنین به نظرم توی قطعه های قدیمی به دنبال هیت بگردین که ببینین هنوز مردم یادشون هست یا نه بهتره / قطعه ای مثل دوست دارم زندگی سیروان توی اوج محبوبیت و تکامل رسانه ای و شهرت اومده خود هنوزم به هیت نرسیده واقعا ممکنه 10 سال دیگه دوست دارم زندگی رو مثل الان قابل پسند باشه ؟؟؟ اونم با سبک خاص سیروان که عامه پسند نسیت و به قولی سیروانیست ها دوستش دارند و جوانان

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 12:21

کل آلبوم نیلوفرانه استاد افتخاری هیته به نظر من...اصلا نمیدونم تو چه حال معنوی بودن که این آلبوم رو منتشر کردن...صدای استاد و حتی همه ی ساز ها یه جور دیگس ...اصلا انگار ساز ها تو این اثر جان دارن...نمیدونم چی بگم

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 14:27

با آرزوی موفقیت برای محمد علیزاده عزیز
واقعا آهنگ جز تو یکی از احساسی ترین ترک های آقای علیزاده هستش
روزگارتون بهاری

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 15:00

موسیقی ما

درسته که این پست ربطی به چاوشی نداره ولی درست نیست که نظرات مارو ثبت نمیکنین
فقط خواستم اهنگ عروس قصه / خیانت / بازارخرمشهر / غیرمعمولی / دوست داشتم / تو بخش های بعدی فراموش نکنید ..!

تشکر

دوشنبه 31 فروردین 1394 - 20:41

اهنگ های مسافر و ادم فروش و علامت سوال و پر پرواز و ستاره و عادت و تقدیر شادمهر عقیلی واقعا هیت بودن

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 08:51

دوست دارم زندگی رو . سیروان
عشق من باش . بهنام صفوی
اگر توجه کرده باشید تنظیم هایی که سیروان خسروی انجام داده جز هیت ها شدن.
وایسا دنیا ( رضا صادقی ) - عشق من باش ( بهنام صفوی ) - دوست دارم زندگی رو ( سیروان خسروی ) و . . .

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 14:17

سیروان کجا هیت بود ؟ اگه دوست دارم زندگی رو هیته ، بی انصافیه ک آهنگهای هیتی مثل سکوت و دهاتی هم تو این لیست اسماشون برده بشه - یه مقدارم رفیق بازی نکنین !

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 15:36

جـــــــــــــــــــــــــــز تــــــــــــــــــــــــــــــــو کی میتونه عزیز من باشه؟؟؟؟

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 20:07

هر چی آرزوی خوبه، مال تو
هرچی که خاطره داري، مال من

اون روزای عاشقونه، مال تو
اين شبای بيقراری، مال من

منمو، حسرت با تو ما شدن
تو ای يو، بدون من رها شدن

آخر غربت دنياست مگه نه
اول دوراهی آشنا شدن

تو نگاه آخر تو
آسمون خونه نشين بود
دلتو شکسته بودن
همه ی قصه همين بود

می تونستم با تو باشم

مثه سايه مثل رويا
اما بيدارمو بی تو
مثه تو تنهای تنها

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 20:39

سلام موسیقی ما
دلم خوشه به سری های بعد؛خواهشاً زود تر بخش 3 این مطلب رو بزارید لطفاً ممنون میشم"پرچم بالاست"
سلطان احساس/مجید خراطهاس

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 20:43

این دوست دارم زندگی رو چی میگه این وسط؟واقعا از سایت موسیقی ما بعید بود ساختمان پزشکان از دوست دارم زندگی رو هیت تر بود :)

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 20:54

محمد علیزاده جز تو عالی بودددد

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 23:31

جـــــــــــــــــــــــــــز تــــــــــــــــــــــــــــــــو کی میتونه عزیز من باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 07:59

جای اهنگ های مهدی یراحی خالیه واقعا، هرجای دنیایی,سازش,بغض تو,امپراطور,میراث,امشبم گذشت,خدا به همرات و ...
اینا ب نظرم همشون هیتن.خیلی ها با این اهنگا خاطره دارن

چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 15:54

فکرکنم سیروان واقعا ارثیه خانوادگی یه سری از این دوستانو خورده باشه!!!:)))
یه جوری اعتراض میکنن که من دیگه باورم شد خیلیا با سیروان دشمن هستن
بابا شما هرکاری بکنید نمیتونید تاثیرگذاری سیروان توی موزیک دهه هشتادو نادیده بگیرید,حالا هی بگید کی سیروانو میشناسه کی اهنگ سیروان گوش میده کی این آهنگارو میپسنده و...
خیلی از خواننده های مورد علاقه شما دوستان آرزوشونه با سیروان کارکنن ولی نمیتونن پس اینقدر با کینه نظر ندید!
به نظرم علاوه بر دوست دارم زندگیرو آهنگ "نه نرو" هم خیلی هیت شد که امیدوارم در ادامه توی لیست قرار بگیره

چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 20:58

به نظرم کارهای زیادی از اقای افتخاری هیت شدند
ای دل اگر عاشقی
یارا یارا
ای گل ناز من
صیاد
صحرا صحرا دویده ام
از خواننده های دیگه هوای گریه همایون شجریان هستش (چرا رفتی هیت نیست اصلا سر زبونا نیفتاد)
اسپیده و در خیال استاد شجریان
اندک اندک شهرام ناظری، از نگاه یاران صدیق تعریف، شبانگاهان مختاباد

پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 - 19:57

افتخاری تکرار ناپدیر است

جمعه 4 اردیبهشت 1394 - 23:33

غریبانه . احسان خواجه امیری

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:45

استاد علیرضا افتخاری عزیز هنوز هم افتخار و الگوی خواننده های جوان است
با وجود اینکه خیلی کم کار شدند خودشون علت این کم کاری رو تغییر سلیقه ی مردم اعلام کردند امروزه اکثر مردم طرفدار پاپ اند و درصد کمی سنتی بیشتر قدیمی ها طرفدار سنتی اند.

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 10:47

من خیلی دوست دارم مجموعه اشعار دکتر افشین یداللهی رو داشته باشم آیا کتابی در این رابطه ایشون ندارند؟

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 15:44

انصافا هیت ترین اهنگ بین این ده تا سکوت بود(بدون تعصب میگم!)
بعد اون غریبانه و جزتو و عشق من باش واقعا هیت بودند ولی نمیفهمم کجای دوست دارم زندگی رو هیت بود؟!

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 20:37

دوست دارم زندگی رو از زانیار خسروی

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 21:58

بی شک اثر استاد شجریان قابل قیاس با نه قطعه ی دیگر در این لیست نیست...
اما خب من با چند قطعه ی این لیست کلی خاطره دارم:
1.عشق من باش از بهنام صفوی عزیز و نازنین هست که من با صدا و ترانه های عاشقانه و زیبایش کلی خاطره دارم... روزی که عشق من باش رو شنیدم به او و سازنده اش درود فرستادم... آهنگ و صدا و شعر فوق العاده است. و این قطعه از هیت های چند سال اخیر است بی شک. هنوز هم از شنیدن این قطعه سیر نمی شوم.
2.غریبانه از احسان خواجه امیری.
3.سکوت از محسن یگانه.

شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 13:21

فقط عشق من باش بهنام صفوی خیلی خاطره باهاش دارم

جمعه 18 اردیبهشت 1394 - 02:56
امیر مجیدی

بگو کی باهاش خاطره نداره

151.247.45.181
یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 16:43

سکوت-محسن یگانه

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 - 21:07

به نظر من یارا یارا با صدای افتخاری شناسنامه موسیقی ارکسترال بعد از انقلابه.

پنجشنبه 17 اردیبهشت 1394 - 11:55

جز تو
سکوت

جمعه 18 اردیبهشت 1394 - 03:00

عشق من باش جون من باش
نذاری یروز این دلو تنهاش
ای دیوونه دوست دارم
نمیتونم از تو چشم بردارم

اصن این آهنگ هیچ حرفی برای گفتن نمیذاره
همه چی تمومه

تمنا و آرامشم میتونه گزینه خوبی باشه واسه این لیست 100تایی

دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 - 19:24

چرا اخه اینقد با سیروان دشمنی دارید؟مال تونو بالا کشیده؟خدایی نکرده از نزدیکاتونو کشته؟
سیروان خسروی بهترین خواننده و تنظیم کننده تاریخ موسیقی ایرانه که کاراش جهانیه
نمیدونم چرا هیچکس نمیتونه پیشرفت شو ببینه واقعا نمیدونم چ بدی کرده نمیدونم شاید چون خیلی خوبه این باعثش شده

پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 - 22:09

سکوت محسن یگانه عالی بود.

و باید بگم سیروان یکی از با استعداد ترین خواننده های چند دهه اخیر موسیقی ایرانه و سبکی بوجود اورده که طرفدارای زیادی رو به سوی خودش جلب کرده.

جمعه 1 خرداد 1394 - 01:45

سکوت
انقلاب پاپ ایران

شنبه 2 خرداد 1394 - 10:31

بنظر من قطعه ی همینه که هست محمد علیزاده هم میتونه هیت باشه.....با اینکه تازه منتشر شده .......البته با توجه به تعریفی که از هیت شده.....چون به وضوح دارم توی کوچه و خیابون و بین دوستانم میبینم که با خودشون زمزمه اش میکنن و یا همه جا پلی میشه حتی روی زنگ موبایل.....

پنجشنبه 7 خرداد 1394 - 00:21

خوبه من میخوامت آرزومه بیام توخوابت عزیزم بخندی بشم محو صورت ماهت
دوست دارم بمیرم اما اون اشکاتو نبینم بردی تو دیگه قلب من میخوام اون دستاتو بگیرم
عشق من باش
این آهنگ حرف نداره من طرفدار بی نهایت آتیشه ی بهنام صفوی هستم
موسیقی ما ای کاش تراکهای آرامش و تمنا رو هم بهش اضافه کنید
مررررررررررسی از نظرسنجیتون
من با این آهنگ یک عاااااااااااااااااااااااالمه خاطره دارم
بازم ممنونم
نذاری یه روز این دلو تنهاش
ای دیوونه دوست دارم نمی تونم از تو چشم بردارم

شنبه 9 خرداد 1394 - 15:01

جاست یگانه
ســــکــــوت قــــلـــــبـــــتـــــو بـــــشـــــکــــن و بــــــرگـــــرد

پنجشنبه 21 خرداد 1394 - 14:04

تو مثل گلی یک زمان بیشتر پلی رو در دیسک ها داشت.

دوشنبه 25 خرداد 1394 - 16:12

هر چی با خودم کلنجار میرم نمیتونم بفهمم چرا آهنگ نه نرو سیروان خسروی تو این لیست نیست این آهنگ بهترین و هیت ترین آهنگ تاریخ ایرانه چطور ممکنه که نباشه؟؟؟؟بعضیا هم زیادی به سیروان نامبروان حسودی میکنن و دارن پیشروی سیروان از خواننده مورد علاقشون رو میبینن بهتره به خودشون فشار نیارن

دوشنبه 1 تیر 1394 - 09:17

از چی بگم برات انتظار داری از جیب من چی دراد جز کاغذ سفید خالی رفیق حرف توشه ولی با خودکار سفید

چهارشنبه 24 تیر 1394 - 22:46

سلام اهنگایی که انتخاب شده بودن واقعا خوب وبجا بودن .فقط جای اهنگ حمید طالب زاده (همه چی ارومه )خیلی خالی بود .بی انصافی نکنین سال 89بود فک کنم اومده بود وبسیار هیت شده بود همه جا میشنیدی این اهنگو

شنبه 3 مرداد 1394 - 18:53

جز تو کی میتونه عزیز من باشه؟
کی میتونه تو قلب من جاشه؟
مگه میشه مثل تو پیدا شه؟
همه چیزم آآآآآآآآی عزیــــزم
محمد عالیه.

سه شنبه 20 مرداد 1394 - 21:37

جزتو محمدعلیزاده

چهارشنبه 21 مرداد 1394 - 01:42

جزتو(محمدعلیزاده)

شنبه 31 مرداد 1394 - 20:14

از استاد علیرضا افتخاری تنها یک ترک هیت شده؟!!!
خب یدفعه میگفتید علاقه ی شخصی خودمون،چرا نظر سنجی میگذارید پس!؟
کل آلبوم نیلوفرانه،صیاد،ای گل ناز من،گل من چندین،بردی از یادم،سنگ خارا و ... از استاد همشون هیت هستند،افسوس که مافیای موسیقی هم جا نفوذ کرده

پنجشنبه 14 آبان 1394 - 22:03

جدا در کارهای علیرضا افتخاری و شهرام ناظری بیشتر دقت و بررسی کنید
کارهای بسیار ماندگاری وجود دارد

پنجشنبه 14 آبان 1394 - 22:05

سال انتشار نیلوفرانه را 79 زدید در صورتیکه این البوم سال 1373 منتشر شد
لطفا اصلاح بفرمایید

شنبه 30 آبان 1394 - 14:17

دوست دارم زندگی رووووو 3>
+
چرا ماه عسل فرزاد فرزین تو لیست نیست؟:|

جمعه 23 بهمن 1394 - 19:56

از میان این ده تا
سکوت محسن یگانه
عشق من باش بهنام صفوی
و جز تو علیزاده رو شنیدم و معتقدم ک این سه تا خیلی هیتن مخصوصا سکوت
سکوت اونقدر فرارگیر و معروفه ک اصن یگانه رو باسکوت میشناسن ...این کارش عالیه
...بیا سکوتتو بشکن و برگرد
... ک هنوزم تو دل من نمردی

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود معرفی 100 قطعه هیت چهار دهه اخیر موسیقی ایران - 2 | موسیقی ما