برنامه یاد بعضی نفرات
 
با حضور نوازندگانی چون پدرام فریوسفی، دانیال جورابچی، مهدی عبدی و پیمان ابوالحسنی
قطعات آلبوم «سوترا» با آهنگ‌سازی سام اصفهانی اجرا می‌شود
موسبقی ما- قطعات آلبوم «سوترا» با آهنگ‌سازی «سام اصفهانی» با حضور نوازندگانِ برجسته‌ای چون پدرام فریوسفی، دانیال جورابچی، مهدی عبدی و پیمان ابوالحسنی شنبه (سی‌ام اردیبهشت ماه) اجرا می‌شود. مدیریت هنری این پروژه را «بهنام ابوالقاسم» برعهده دارد.

این کوارتت با سازهایی چون ویولون اول و دوم، ویولا و چلو با مدیریت هنری «پیمان ابوالحسنی» در خانه‌ی نمایش دا (انقلاب، خیابان خارک، بن‌بست اول) اجرا می‌شود.

از دیگر آثار اصفهانی می‌توان می‌توان به «ماندالای درون» اشاره کرد که خود این اثر را حاصل تفکرات مینیاتوری و پیانیستیک خود در طی سال های ۸۸ تا ۹۳ می‌داند. آهنگ‌ساز در ساخت این آلبوم از متریال موتیفیک و تماتیک موسیقی ایرانی (شامل موسیقی دستگاهی و نواحی) بهره برده است.

«مانترا» دیگر اثرِ اوست و در آن شاهد قطعاتی هستیم که پیشوند پانوراما دارند و با استفاده از الگوهای تماتیک یا ریتمیک موسیقی دستگاهی، مقامی و محلی ایران زیاد نواخته شده‌اند؛ اگرچه در قطعات دیگر نگاهی غیر مستقیم به نشانه‌های موسیقی ایرانی به چشم می‌خورد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 - 09:20

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود قطعات آلبوم «سوترا» با آهنگ‌سازی سام اصفهانی اجرا می‌شود | موسیقی ما