برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
elvis
بعد از پنجاه سال رخ داد؛
کشف سه عکس جدید از الویس پریسلی

موسیقی ما - مسئولان بایگانی مدارک الویس پریسلی سه عکس جدید از خواننده سرشناس آمریکایی پیدا کردند که قدمت آنها به بیش از 50 سال می‌رسد.

این عکس‌ها الویس پریسلی را کنار دروازه خانه‌اش به نام «گریس‌لند» نشان می‌دهد، خواننده جوان در حال امضا دادن به طرفدارانش است.

مسئولان بایگانی در حالی نگاتیو این سه عکس را پیدا کردند که در مجموعه وسیع مدارک ورنون پریسلی، پدر الویس در حال جستجو بودند. الویس در گردش‌های روزانه‌اش در ملک گریس‌لند در ممفیس همیشه سری به دفتر پدرش می‌زد.

انجی مارچیز، مدیر موسسه الویس پریسلی اعلام کرد این نگاتیوها در پاکت نامه‌ای قرار داشت که چیزی رویش نوشته نشده. مسئولان بایگانی این موسسه نگاتیوها را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که عکس‌ها در سال 1957 گرفته شده‌اند.

این سه عکس الویس را در 22 سالگی نشان می‌دهد و تاکنون جایی چاپ نشده‌اند. مارچیز در ادامه گفت نگاتیو چهارمی نیز در پاکت نامه بود که پیشتر به صورت محدود در مجموعه‌هایی که با محوریت شخصیت الویس منتشر شده بودند چاپ شده بود.

این عکس‌های سیاه و سفید رابطه الویس با طرفدارانش را نشان می‌دهد، درست زمانیکه آهنگ بسیار موفقش به نام «All Shook Up» در صدر جدول آهنگ‌های پرفروش ایستاده بود.

در این عکس‌ها الویس با آرایش همیشگی موهایش، کتی به تن و شلواری بلند به پا ظاهر شده است. طرفداران پشت دروازه بسته گریس‌لند جمع شده‌اند و ازدحام آنها در اطراف دیوار آجری ملک ادامه دارد. برخی از طرفداران برگه‌های کاغذ را از لای نرده دروازه رد کرده‌اند تا الویس امضا کند و درعکسی الویس در حال امضا کردن است.

مارچیز گفت در دیگر عکس‌ها و تکه فیلم‌هایی که از برخودر این خواننده با طرفدارانش در بایگانی موجود است، الویس چندان جوان نیست، اما این عکس‌های جدید او را در ابتدای راه نشان می‌دهند.

مارچیز افزود:«جای تعجب دارد که این عکس‌ها تا امروز در بایگانی ما نبودند و قبلا متوجه آنها نشده بودیم.»

مارچیز می‌گوید این عکس‌ها درست پس از خریدن این ملک گرفته شده و برای امنیت بیشتر دروازه را تازه نصب کرده بودند.

این عکس‌ها در نمایشگاهی در گریس‌لند از روز پنجشنبه به نمایش درمی‌آیند. این نمایشگاه تا 16 اوت یعنی پایان «هفته الویس» پذیرای بازدیدکنندگان است.

الویس پریسلی که از او به عنوان یکی از محبوب‌ترین خواننده‌های قرن بیستم یاد می‌شود، سال 1977 در 42 سالگی درگذشت.

منبع: خبرآنلاین

تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 تیر 1389 - 00:00

دیدگاه‌ها

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 18:52

معرفی سایت محبوب «موسیقی ما» در برنامه «کلیک» شبکه «بی بی سی فارسی»:

پنجشنبه (17/ 4 / 89)
ساعت: 17:30

جمعه (18/ 4 / 89)
ساعت: 9:30

یکشنبه (20/ 4 / 89)
ساعت: 20:30

دوشنبه (21 / 4 / 89)
ساعت: 12:30

سه شنبه (22/ 4 / 89)
ساعت: 17:30

چهرشنبه (23/ 4 / 89)
ساعت: 9:30

به وقت تهران

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کشف سه عکس جدید از الویس پریسلی | موسیقی ما