برنامه یاد بعضی نفرات
 
آلبوم مستقل «برای کامیون‌ها» منتشر می‌شود
صدای سفرهای ماکان اشگواری
موسیقی ما - آلبوم «برای کامیون‌ها»، دومین اثر مستقل  ماکان اشگواری (بعد از آلبوم هجده) روز دوم اسفند ماه منتشر می‌شود. این در حالی است که  او قطعات این آلبوم را  طی چهار شب در سومین فستیوال صداهای تجربی از دوم تا پنجم اسفند ماه در عمارت روبه‌رو اجرا می‌کند.
 
«برای کامیون‌ها» اولین آلبوم مستقل ماکان اشگوری است که به صورت رسمی منتشر می‌شود. ماکان اشگواری  در دفترچه این  آلبوم نوشته است:
«برای کامیون‌ها»  حاصل دو سفر است:
«طرف الف: سفر جغرافیایی. رفتن از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر. با ماشین، قطار، هواپیما، یا کامیون... کامیون‌ها در شهر هم هستند، ولی انگار به آنجا تعلق ندارند... کامیون باید در جاده باشد.
طرف ب: سفری در زمان... به گذشته. به یاد آوردن چیزی، نه به آن شکل که واقعا اتفاق افتاده، به آن شکل که تو به یاد می‌آوری... تار، و تحریف شده.»
 
این آلبوم در واقع ماحصل سفرهای اشگواری به مناطق مختلف است. پنج قطعه به شکل زنده در مکان‌های خاصی از شهرهای فرحزاد (روستایی در نزدیکی جندق)، اصفهان، تهران، بوشهر و اهواز ضبط شده است و پنج قطعه دیگر برای بازخوانی انتخاب شده‌اند که هر کدام از آنها شکل تغییر یافته اشعار یا ترانه‌هایی از اشعار و ترانه‌های کلاسیک فارسی است.
 
اشعار این آلبوم سروده‌هایی از حافظ، سعدی، عثمان مروندی، عارف قزوینی، ملک الشعرای بهار و ترانه‌های محلی جنوب غرب ایران است.
 
اشگواری جدای از خوانندگی و آهنگسازی، در تئاتر نیز فعالیت جدی و تجربیاتی هم در هنر پرفورمنس دارد. او در نمایش‌های مختلفی از جمله «سکسکه»، «بازگشت پسر نافرمان»، «ویتسک»، «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» و «لیما» حضور داشته و در نقش خواننده و شاعر فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده که می‌توان به آلبوم‌های «دور» با امیر صارمی، «کماکان»، موسیقی متن فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟»، «ساحل تهران» و «در مزرعه» از گروه «آدمک» اشاره کرد.
 
«برای کامیون‌ها» آلبوم مستقلی به تهیه کنندگی پلتفرم اتاقکار و ماکان اشگواری است که توسط شرکت نشر و  پخش جوان روز دوم اسنفد ماه منتشر و همچنین نسخه دیجیتالی آن در سایت بیپ‌تونز ارائه می‌شود.

قطعه «زنجیر» از آلبوم برای کامیون‌ها را می‌توانید بشنوید و دانلود کنید.
 
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1396 - 21:08

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود صدای سفرهای ماکان اشگواری | موسیقی ما