برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند
در تالار وحدت؛
برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند
موسیقی ما- برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه سه شنبه در مراسم اختتامیه در تالار وحدت معرفی شدند.
دراین مراسم ضمن تقدیر از اساتید پیشکسوت موسیقی فرهنگ شریف،هوشنگ ظریف نوازندگان تار واحمد ابراهیمی خواننده و همچنین احمد ابرآویز پدید آورنده برخی از سرودهای دوران انقلاب، نفرات برگزیده در بخش های موسیقی سنتی، کلاسیک ، ارکسترال، کرال و پاپ معرفی شدند.

موسیقی سنتی

هئیت داوران بخش موسیقی سنتی بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر متشکل ازمینا افتاده، مهربانو توفیق وعلی اکبر شکارچی برگزیدگان در این بخش را به این شرح اعلام کردند : گروه موسیقی «ژوان نو»به سرپرستی رهام سبحانی و گروه موسیقی « آلان»به سرپرستی حمید حاصلی مشترکا رتبه اول در این بخش را کسب کردند، گروه موسیقی «آبیدر» به سرپرستی بهرام ساعد و گروه موسیقی « اشراق زنجان»به سرپرستی اصغر محمدی مشترکا رتبه دوم را دریافت کردند و همچنین گروه موسیقی«آئینه» به سرپرستی مجید کولیوند و گروه موسیقی "نوای مخالف" به سرپرستی مسعود نجفی به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

موسیقی کلاسیک      

هئیت داوران بخش موسیقی کلاسیک متشکل از گلریزهاشمی، شاهرخ خواجه نوری وتقی ضرابی برگزیدگان این بخش را به شرح زیر اعلام کردند : گروه موسیقی «نیواک»به سرپرستی گلریز زربخش و ارکسترمجلسی «آرسی نوا»به سرپرستی آرمین قیطاسی مشترکا رتبه اول در این بخش را کسب کردند، گروه دوئت ویولن و پبانو به سرپرستی پانیذ فریوسفی و گروه «آنسامبل جوان» به سرپرستی میلاد عالمی مشترکا رتبه دوم را دریافت کردند و همچنین گروه موسیقی «سلیتو»به سرپرستی کلاریز کشاورز رتبه سوم را کسب کرد.

موسیقی ارکسترال

هئیت داوران بخش موسیقی ارکسترال متشکل از حسن ریاحی، فریدون شهبازیان و نادر مشایخی برگزیدگان این بخش را به شرح زیر اعلام کردند ؛ ارکستربادی تهران به سرپرستی سینا ذکایی رتبه اول را کسب کرد، ارکستر « مهرنوا» به سرپرستی تازلی بخشایش رتبه دوم را دریافت کرد و ارکستر سمفونیک دانشگاه تهران به سرپرستی محمدحسین حمیدی رتبه سوم را از آن خود کرد.

موسیقی کرال 

هئیت داوران بخش موسیقی کرال متشکل ازشاهین فرهت، تنگیز شاولوخاشویلی و رازمیک اوحانیان برگزیدگان این بخش را به شرح زیر اعلام کردند ؛ ارکستر آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو رتبه اول را کسب کرد ، گروه کر "پارسیان" به سرپرستی عطریان رتبه دوم را دریافت کرد و گروه کر "روستا" به سرپرستی صابرجعفری رتبه سوم را از آن خود کرد.  

موسیقی پاپ:

هئیت داوران بخش موسیقی پاپ متشکل از خشایار اعتمادی، امیر بکان، کارن همایونفر و آندره آرزومانیان برگزیدگان این بخش را به شرح زیر اعلام کردند : گروه موسیقی ایده به سرپرستی علی تفرشی رتبه اول را کسب کرد ، گروه موسیقی« ترنادو» به سرپرستی حسین زارع و گروه موسیقی« کادانس» به سرپرستی سید علی حسینی مسترکا رتبه دوم را دریافت کردند و گروه موسیقی « بیات» به سرپرستی بامداد بیات رتبه سوم را کسب کرد.  

تقدیرشدگان بخش آهنگسازی  :

نیما حیدری برای ساخت قطعه «قبور» ،امیر صادقی کنجانی برای ساخت راپسودی « ایرانی»، سامان حمیدی برای ساخت قطعه « شب شکن»، سارا لسان برای ساخت قطعه «حرکت ادامه دارد»،آ فرین منصوری تهرانی برای ساخت قطعه «سرباز شهر»، امیر بهادر صدفیان برای ساخت قطعه «آقای زمستان مرد»، رضا مرتضوی برای ساخت« ایران 1357 تا 1378»، سعید هنرمند برای ساخت قطعه «فجربهار» و محمد هادی عیانی برای ساخت «سوئیت سمفونی سیمرغ» مورد تقدیر قرار گرفتند.    

لازم به ذکر است در بخش موسیقی سنتی گروه موسیقی «سپهر» به سرپرستی احمد رضاخواه ، در بخش موسیقی کرال گروه کر بانوان« اهورا» به سرپرستی نوید حسینی، در بخش موسیقی ارکسترال ارکستر موسیقی « کامه راتا» به سرپرستی کیوان میرهادی مورد تقدیرقرار گرفتند؛ همچنین در بخش تکنوازی موسیقی کلاسیک « مهردخت معنوی» برای تکنوازی پیانو و « پیام تقدسی» برای تکنوازی ویلنسل مورد تقدیر قرار گرفتند.    

تندیس بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر تنها به نفرات برگزیده اول اهدا می شد و گروههایی که به طور مشترک حائز رتبه شده بودند تندیس جشن را دریافت نکردند.

منبع: 
مهر
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 آذر 1387 - 00:00

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.