برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
استاد فرهنگ شریف
در صورت تأیید پزشک معالج
استاد فرهنگ شریف امروز به بخش منتقل می‌شود
موسیقی ما - استاد «فرهنگ شریف» که چند روز گذشته در کما به سر می‌برد، دو روز پیش از این وضعیت خارج شده و امروز از بخش آی سی‌ یو بیمارستان عرفان به بخش منتقل خواهد شد.

این نوازنده‌ی سرشناس و استاد موسیقی ایران در این مدت، علاوه بر جراحی چشم، برای چند روز به حالت کما فرو رفت. حالا اما مسئولان بیمارستان عرفان می‌گویند: «وضعیت جسمی‌ ایشان خوب است و آماده‌ی انتقال به بخش. چنانچه دکتر معالج‌شان -دکتر میرزاده- این مسأله را تأیید کنند، همین امروز به بخش منتقل خواهند شد.»

این مسأله را داریوش پیرنیاکان نیز تأیید می‌کند و می‌گوید: «خوشبختانه خطری که ایشان را تهدید می‌کرد، رفع شده و ایشان به زودی به بخش منتقل خواهند شد. خانه‌ی موسیقی در چند روز گذشته مدام پیگیر حال ایشان بوده و روز گذشته با همسر ایشان نیز گفت‌وگو کردیم که این موضوع را تأیید کردند.»

این خبر بسیار خوبی برای علاقه‌مندان تارنوازِ شریف است؛ نوازنده‌ای که تحت تعلیم عبدالحسین‌خان شهنازی -برادر علی‌اکبرخان شهنازی- موسیقی را فرا گرفت و علاوه بر آن از محضر «مرتضی نی‌داوود»، تارنوازان بزرگ اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی بهره برد. اگرچه شیوه‌ی نوازندگی او به اساتیدش شباهت چندانی ندارد و مخصوص خود اوست.

شریف در زمره تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسیقی ایرانی شناخته می‌شود، به خصوص آثاری که در برنامه‌ی «گل‌ها» نواخت. حالا یکی از مهم‌ترین و دلنشین‌ترین سبک‌های نوازندگی تار متعلق به اوست. وی با ابداعاتی که در نحوه انگشت‌گذاری و مضراب‌زنی در نقاط مختلف سیم‌های تار انجام داده، از تار صدایی کاملاً متفاوت به وجود آورده که بسیاری معتقدند زیباترین صدای تولید شده از ساز تار است، به طوری‌که سبک و اسلوب نوازندگی‌اش منحصر به خود او بوده و از ساز هیچ نوازنده‌ای به غیر از ساز خودش شنیده نشده است.

فرهنگ شریف چند سال به آمریکا سفر کرد و در دانشگاه‌های معتبر آنجا نیز کرسی استادی داشت و با خوانندگانی چون اکبر گلپایگانی، ایرج، تاج اصفهانی، غلامحسین بنان، محمدرضا شجریان و... همنوازی داشته است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 - 11:50

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

جمعه 1 خرداد 1394 - 17:14

چقدر خلوته، سنتی دوست ها همیشه؛ بماند.
تا سر زلف تو در دست نیسم افتاده است | دل سودازده از غصه دو نیم افتاده است
دل من از هوس بوی تو ای مونس جان | خاک راهی است که در دست نیسم افتاده است.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود استاد فرهنگ شریف امروز به بخش منتقل می‌شود | موسیقی ما