پاس‌داشت یک عمر فعالیت هنری استاد کیهان کلهر در چهارمین جشن موسیقی ما

گزارش و عکس‌های این مراسم را اینجا ببینید

پاس‌داشت یک عمر فعالیت هنری استاد لوریس چکناواریان در چهارمین جشن موسیقی ما

گزارش و عکس‌های این مراسم را اینجا ببینید

جز عشق نمی‌خواهم

آلبوم جدید علیرضا عصار منتشر شد

چهارمین جشن سالانه موسیقی ما

کلیپ‌هایی از این جشن

جشنواره موسیقی فجر

جشنواره امسال 20 تا 30 دی سال جاری در شش سالن برگزار می شود

 
[
هویار
]
دانلود: 1363
[
فرهاد قلی نژاد
]
دانلود: 2528
[
هوشمند
]
دانلود: 2670
[
مسعود سعیدی
]
دانلود: 4033
[
گرشا رضایی
]
دانلود: 7867
[
اشوان
]
دانلود: 9770
[
مهیار علیزاده
]
دانلود: 22720
[
ایوان بند
]
دانلود: 16983
[
محسن ابراهیم زاده
]
دانلود: 9940
[
فرهاد برنجان
]
دانلود: 5623
[
پیمان و مسیح
]
دانلود: 7867
[
برنا غیاث
]
دانلود: 7895
[
امین امینیان
]
دانلود: 9571
[
محمد اصفهانی
]
دانلود: 45042
[
شهاب مظفری
]
دانلود: 5254
[
محمد قلی‌پور
]
دانلود: 3152
[
ابوالفضل صادقی نژاد
]
دانلود: 10536
[
حسام لرنژاد
]
دانلود: 16188
[
شهرام نیک یار
]
دانلود: 9940
[
حمیدرضا قربانی, بهرام ابراهیمی
]
دانلود: 31070
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 2843
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 10633
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 4275
[ محمد اصفهانی ]
دانلود : 38604
[ هوروش بند ]
دانلود : 8550
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 6640
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 7161
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 8289
[ سمیر زند, احمدرضا محبیان ]
دانلود : 14300
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 8398
[ میلاد درخشانی ]
دانلود : 9917
[ فرشید اعرابی ]
دانلود : 53122
[ علیرضا قرایی منش ]
دانلود : 13367
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 128703
[ همایون شجریان ]
دانلود : 17425
[ رضا یزدانی ]
دانلود : 16384
[ گروه میدان آزادی ]
دانلود : 18901
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 48261
[ نیکزاد و سینا ]
دانلود : 16167
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 13801
[
ایوان بند
]
دانلود : 202520
[
مسیح و آرش
]
دانلود : 186531
[
علیرضا عصار
]
دانلود : 171366
[
هوروش بند
]
دانلود : 170798
[
حامد همایون
]
دانلود : 169889
[
امیرعباس گلاب
]
دانلود : 167475
[
اشوان
]
دانلود : 155490
[
امید حاجیلی
]
دانلود : 138422
[
عماد طالب‌زاده
]
دانلود : 102496
[
ایوان بند
]
دانلود : 61742
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 128703
[ فرشید اعرابی ]
دانلود : 53122
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 48261
[ رضا یزدانی ]
دانلود : 41881
[ محمد اصفهانی ]
دانلود : 38604
[ احسان خواجه امیری ]
دانلود : 38648
[ سینا دستخوش ]
دانلود : 38452
[ سایت موسیقی ما ]
دانلود : 37216
[ فرزاد فرزین ]
دانلود : 25628
[ محسن شریفیان ]
دانلود : 24586
  مهم: تنها شرط لازم برای انتشار تک‌آهنگ‌ها و موزیک‌ویدئوها در تماشاخانه «موسیقی ما»، داشتن مجوز رسمی است و انتشار آنها در «موسیقی ما» هیچ هزینه‌ای به همراه نداشته و نخواهد داشت.
ارکستر ملی با یادی از حادثه غمبار نفتکش سانچی، نوای «ای ایران» سر داد
- ارکستر ملی، موسیقی فیلم «محمد رسول الله» اثر «موریس ژار»‌ را اجرا کرد
+ عکس‌هایی از این اجرا

موسیقی ما- در ششمین روز از جشنواره‌ی موسیقی فجر، ارکستر ملی برای دومین بار روی صحنه رفت؛ این بار هم با رهبری «فریدون شهبازیان» و خوانندگی «محمد معتمدی»‌. این برنامه مهمانانی ویژه چون «سید عباس صالحی» -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی-، «سید محمد مجتبی حسینی» -معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- و «مهدی افضلی» -مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر- داشت و طبق روالِ برنامه‌های روز گذشته با پیام تسلیت دبیرخانه جشنواره به مناسبت حادثه غمبار نفتکش ایرانی آغاز شد. ارکستر موسیقی ملی در اولین قطعه،‌ موسیقی فیلم «محمد رسول الله» اثر «موریس ژار»‌ را اجرا کرد و بعد از آن بود که «محمد معتمدی»‌ روی صحنه آمد و با تک‌نوازی نی به اجرای برنامه پرداخت. سپس با همراهی سازِ پیانو، تصنیف «کویر» را به عنوان یکی از هیت‌ترین قطعاتِ خود در این سال‌ها خواند و در ادامه  ارکستر موسیقی ملی، قطعه‌ی بی‌کلام «چون گل همراه نسیم» را با آهنگسازی زنده‌یاد «همایون خرم» و بر اساس ترانه‌ای از «بیژن ترقی» به اجرا درآورد.
در هفتمین روز جشنواره چه می‌گذرد؟
موسیقی ما- هفتمین روز از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با کنسرت‌هایی چون اجرای «ریکارود ریبرو» از پرتغال، ارکستر صداوسیما و اارکستر نغمه باران در حالی روی صحنه می‌رود که «نزهت امیری» به عنوان اولین رهبر ارکستر زن ایرانی بعد از سال‌ها روی صحنه می‌رود. 
گروه پرنیا بدون خواننده روی صحنه رفت
+ عکس‌هایی از این اجرا

 موسیقی ما- گروه «پرنیا» به سرپرستی «حسین پرنیا» شب گذشته در حالی روی صحنه رفت که «علی جهاندار» به علت سرماخوردگی شدید نتوانست گروه را به عنوان خواننده همراهی کند و گروه «پرنیا» به اجرای هم‌خوانی پرداخت. پرنیا همچنین قطعه‌ای لری اجرا کرد و درباره‌ی آن توضیح داد: «همانطور که از لهجه ساز پیداست؛ این نغمه برای لرستان است. ما در لرستان وقتی عزیزی را از دست  می دهیم این قطعه را برایش می نوازیم و امشب نیز این قطعه را انتخاب کردیم تا با عزیزانی که در حادثه‌ی کشتی «سانچی» از میان ما رفته‌اند و همچنین بازماندگانِ آنان ابراز همدردی کنیم.»
گفت‌وگو با سرپرست گروه اسپانیایی نفس
موسیقی ما - شنبه 23 دی ماه فرهنگسرای نیاوران میزبان گروه اسپانیایی «نفس» بود. سرپرست این گروه «خومه کومته» بود که نوازندگی گیتار، عود و سازهای کوبه‌ای را بر عهده داشت و در کنار او «دمیتری استراچکوف» نوازنده ویولنسل، «انریک پستو» نوازنده ویولن و ویولا و «وجتک سوبولسکی» نوازنده کنترباس حضور داشتند. «کومته» این گروه را در سال 2007 با رویکردی نوگرایانه تشکیل داده است. خودش می‌گوید هدف این گروه یافتن زبانی معاصرتر برای بازگفتن خاطره‌های سنتی با سازهای متفاوت بوده است که همه‌شان نقشی واحد را دنبال می‌کنند....
«حسام‌الدین سراج» قطعاتی را به یاد استاد آواز ایران خواند
+ عکس‌هایی از این اجرا

موسیقی ما- «حسام‌الدین سراج» - خواننده‌ی پیشکسوت ایرانی- مدتی است که فعالیت‌های گسترده‌تری انجام می‌دهد؛ همین چند مدتی قبل بود که کنسرتی را با «اردشیر کامکار»‌ و با همراهی بهترین نوازندگان روی صحنه برد و حالا هم در ششمین روز از برگزاری جشنواره‌ی موسیقی، همراه با گروه «سور»‌ به سرپرستی «مجید مولانیا» به روی صحنه رفت. گروهی هشت نفره که همه به خاطر حدثه‌ی سانچی سیاه‌پوش بودند. خواننده‌ی پیشکسوت در این اجرا، قطعاتی از استاد شجریان را به همراه قطعاتی جدید بازخوانی کرد.
گفت‌وگو با موزیسین شهیرِ ترک به بهانه‌ی اجرایش در جشنواره‌ی موسیقی فجر
- حدود 20 سال قبل- بود که صدای سازِ «پرویز مشکاتیان» را شنیدم، آن موسیقی من را مسحور کرد
- شما نمی‌توانید هیچ نغمه‌ی جدیدی خلق کنید
- صدای شجریان برای یک جهان دیگر است و آنقدر زیبا که گاهی تحمل شنیدنِ این میزان زیبایی برای آدم سخت می‌شود
- زبان فارسی برای من موسیقی است
- به خیابانِ «بهارستان» رفتم و با جوانانی که در آنجا بودند، ساز زدم. تنبور و سه‌تار و البته گیتار کلاسیک
- تجربیات زیادی در موسیقی «جز» داشته‌ام؛ اما همیشه دغدغه‌ی اصلی‌ام موسیقی «مقام» بوده است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سومین بار از جشنواره‌ موسیقی فجر بازدید کرد
 موسیقی ما- «سید عباس صالحی» - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- شب گذشته برای سومین بار به جشنواره‌ی موسیقی فجر رفت و درباره‌ی موضوعاتی چون حضور بانوان موسیقی‌دان روی صحنه در برخی از شهرستان‌ها و همچنین حاشیه‌های این روزها پاسخ داد. او همچنین درباره‌ی دبیرِ جشنواره‌ی موسیقی در سالِ آینده، بودجه‌ی موسیقی و غیره نیز سخن گفت و به این نکته تاکید کرد که جشنواره‌‌ی موسیقی هیچ‌گاه به صورت فرمایشی برگزار نمی‌شود. 
دوشنبه شب و با رونمایی از تک آهنگ جدید
+ گزارش تصویری از این کنسرت

موسیقی ما – در ششمین شب از جشنواره موسیقی فجر دوشنبه 25 دی‌ماه بهنام بانی در سالن همایش‌های ایرانیان روی صحنه رفت و به اجرای قطعاتش پرداخت. این کنسرت با سکوت یک دقیقه‌ای حاضرین در سالن به یاد درگذشتگان حادثه سانچی آغاز شد و بهنام بانی با قطعه «علاقه خاص» کنسرتش را آغاز کرد...
به صورت اینترنتی
موسیقی ما – آلبوم «شب چشمات» با صدای «امیرعباس آل حبیب» به زودی و به صورت اینترنتی روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد. به گزارش«موسیقی ما»، آلبوم رسمی خود را با اخذ تمام مجوزهای لازم آماده عرضه در فضای مجازی نموده است و این آلبوم به صورت اینترنتی در روزهای آینده از طریق سایت «موسیقی ما» در اختیار دوستداران موسیقی قرار خواهد گرفت.
آهنگساز کهنه‌کار موسیقی فیلم از پروژه‌ه جدیدش می‌گوید
موسیقی ما - ساخت موسیقی فیلم «امپراتور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ طادی که در بخش مسابقه‌ی جشنواره سی و ششم فیلم فجر حضور  دارد، توسط «محمدرضا علیقلی» به پایان رسید. این آهنگساز با اعلام این خبر گفت: «همان امضایی که اصولاً در همه کارهای قبلی من بوده در این فیلم نیز وجود دارد با این تفاوت که فضای اکشن و هیجانی فیلم باعث شده تا حد زیادی موسیقی آن هم به همان سمت برود. به نظرم موسیقی «امپراطور جهنم» یک اتفاق نو است که در کنار کارهای قبلی من قرار می‌گیرد...»
نگاهی به وضعیت موسیقی مقامی و نواحی در این روزگار
[ علی مغازه‌ای - منتقد و پژوهشگر موسیقی نواحی ]

به نظر می‌رسد در این سال‌ها موسیقی اقوام و نواحی ایران از جهاتِ مختلف دچار آسیب شده است که یکی از مهم‌ترینِ آنان فقدان تعدادی از اصلی‌ترین روایتگران موسیقی نواحی مختلف ایران است که با افزایش سن و تغییرات در سبک زندگی، نتوانسته‌اند شاگردِ چندانی تربیت کنند و بدین ترتیب بسیاری از روایت‌ها با نبود آنها برای همیشه فراموش شده است. در سال‌های گذشته، نسل‌های جدیدِ اقوام ایرانی به واسطه‌ی وجود رسانه‌ها، با دنیاهای متفاوت موسیقی آشنا شده‌اند...
کوارتت کلنکه در نیاوران روی صحنه رفت
موسیقی ما- شب گذشته، کوارتت زهی کلنکه با حضور چهار نوازنده‌ی زن آلمانی – آنه گرت کلنک، به‌آته هارتمن، ایوونه اوله‌مان و روت کالتن هویزر- در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت. این گروه یکی از سرشناس‌ترین کوارتت‌های زهی آلمان است که در اجرای شب گذشته قطعاتی از موتسارت را با مهارت نواختند. پیش از شروع کنسرت کوارتت کلنکه، پیام تسلیت دبیرخانه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر به مناسبت حادثه غمبار کشتی سانچی قرائت شد. پس از آن اعضای گروه کلنکه به صحنه آمدند و اجرای خود را آغاز کردند...
رونمایی از ارکستر جدید «سینا شعبانخانی» در سالن ایرانیان
+ گفتگوی «موسیقی ما» با سینا شعبانخانی
+ گزارش ویدئویی و تصویری از حاشیه و متن این کنسرت


موسیقی ما – سینا شعبانخانی با رونمایی از ارکستر جدید خود برای نخستین بارردر جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت. به گزارش «موسیقی ما»، سینا شعبانخانی در حالی روی صحنه آمد که در ابتدای سخنانش درگذشت هموطنان دریانورد را به خانواده های آنها و مردم ایران تسلیت گفت و سپس از دفتر موسیقی وزارت ارشاد بابت دعوت...
ارکستر سمفونیک تهران و اتریش به اجرای برنامه پرداختند
موسیقی ما- ارکستر سمفونیک ایران- اتریش «آیسو» شب گذشته در پنجمین روز سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت در حالی نواخت که «کریستین شولتز» - رهبر و نوازنده‌ی ویولون‌سل ارکستر سمفونیک وین- به ایران نیامد و «مازیار یونسی» این ارکستر را رهبری کرد. 
توسط انتشارات ماهور
موسیقی ما - آلبوم موسیقی «زمان» با آهنگساز و نوازندگی  تار «عیسی غفاری» و آواز «زهره قلی‌پور» توسط انتشارات ماهور منتشر شد. نوازندگی قیچک آلتو را در این اثر «شیما شاه‌محمدی» و دف و بندیر را «سارا فطرس» انجام داده است.  آهنگساز این اثر درباره‌ی آن می‌گوید:‌ «همواره موسیقی در ذهن من فراتر از کلمه و تصویر بوده است و این دو فقط ابزارهایی بوده‌اند برای بیان چیزی که قابل بیان جز با خویشتن خویش نیست، با این حال، تعلق، توجه و تکیه‌ی قابل ملاحظه‌ای بر اصلِ متنِ ردیف در آن وجود دارد که با درک ویژگی‌های «زمان»...
رونمایی از آلبوم گروه «اوستا» بعد از 17 سال در «شب شنبه‌ها»
موسیقی ما - مراسم رونمایی آلبوم «کابوس سپید» از ساخته‌های گروه «اوستا» در تماشاخانه پایتخت برگزار شد. در این مراسم از نخستین آلبوم رسمی گروه «اوستا» بعد از ۱۷ سال فعالیت این گروه رونمایی شد. ابتدا، شروین زاهدی با تعریف خاطره‌ای به نخستین همکاری و آغاز فعالیت گروه اشاره کرد و گفت پیش از این، دو آلبوم آماده انتشار کرده بودند که موفق به دریافت مجوز نشد. سعید دالایی نوازنده گیتار گروه نیز به سابقه فعالیت هنری خود اشاره کرد و گفت: «نزدیک به ۱۴ سال است که با هم همکاری می‌کنیم و از همکاری با این گروه خرسندم...
کنسرت گروه «نفس» به سرپرستی خومه کومته در نیاوران برگزار شد
موسیقی ما - گروه اسپانیایی «نفس» به سرپرستی خومه کومته در سی و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت. در این اجرا، خومه کومته سرپرست گروه که نوازنده سازهای گیتار، عود و پرکاشن است را دمیتری استراچکوف نوازنده ویلنسل، انریک پستو نوازنده ویولن و ویولا و وجتک سوبولسکی نوازنده کنترباس همراهی کردند...
پنجمین شب جشنواره موسیقی فجر
+ گزارش تصویری از این کنسرت

موسیقی ما – زانیار خسروی در پنجمین شب از جشنواره موسیقی فجر در حالی در سالن همایش‌های ایرانیان روی صحنه رفت که این کنسرت تحت تاثیر اتفاقات حادثه از دست دادن دریانوردان بودند و در ابتدای این کنسرت یک دقیقه سکوت به احترام درگذشتگان سانچی اعلام شد.
در ششمین روز از جشنواره‌ی موسیقی فجر چه می‌گذرد
موسیقی ما- در ششمین روز از سی وسومین جشنواره‌ی موسیقی فجر، ارکستر ملی با خوانندگی «محمد معتمدی»، برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان، ابراهیم علوی، گروه پرنیا، بهنام بانی و... در 6 سالن برگزاری جشنواره روی صحنه می‌روند. ارکستر ملی در ششمین روز جشنواره در تالار وحدت به اجرا می‌پردازد. فریدون شهبازیان رهبری ارکستر ملی را عهده دار است و محمد معتمدی به عنوان خواننده این ارکستر را همراهی می‌کند، این ارکستر پیش از این با خوانندگی «سالار عقیلی» روی صحنه رفته بود. ....
گفت و گو با سیتارنواز برجسته‌ی هند که اجرایش در ایران، تحسین بسیاری برانگیخت
- اجرایم در جشنواره موسیقی فجر یکی از بهترین اجراهایی بود که تاکنون انجام داده‌‌ام
- توجه به موسیقی هند در دنیا بسیار آرام آغاز شد
- موزیسین‌های هندی پشتکارِ بسیاری در اعتلای موسیقی سرزمین خود دارند
- «راوی شانکار» یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین موزیسین‌های سرزمین ماست
- موسیقی مهم‌ترین چیزی است که ما می‌توانیم از خانواده‌هایمان به ارث ببریم

موسیقی ما - تا امروز چهار روز از جشنواره‌ی موسیقی فجر می‌گذرد؛ جشنواره‌ای که در کنار تمام نقاط قوت و ضعفش، در بخش بین‌الملل خوش درخشیده و از حضور چهره‌های مطرح بین‌المللی بهره برده و نمونه‌اش «شهید پرویز خان» است. سیتارنوازِ هندی که برای دومین سال است که به ایران آمده تا در جشنواره‌ی موسیقی فجر بنوازد. «پرویز خان» همانی است که انتظار می‌رود. مردی با تمامِ خصوصیاتِ یک هنرمندِ هندی. خونگرم و مهربان. او حالا در آستانه‌ی 60 سالگی است؛ اما اگر با او هم‌صحبت شوید؛ محال است که از روحیه‌ی جوان و جست‌وجوگرش مبهوت نشوید.
گروه کر فیلارمونیک با رهبری علیرضا شفقی‌نژاد به اجرای برنامه پرداخت
موسیقی ما- گروه کُر فیلارمونیک به رهبری «علیرضا شفقی‌نژاد» کنسرت خود در جشنواره‌ی موسیقی را با سرود «شهید دست از جان شسته...» به یاد قربانیانِ حادثه‌ی «سانچی» آغاز کرد.  قسمت اول برنامه کنسرت به اجرای سولیست های گروه کر فیلارمونیک ایران اختصاص یافت و  در بخش دوم برنامه بخشی از قطعه «میسالونگی» اثر موتزارت، قطعه «خدا عشق است» اثر لوریس چکناواریان و «آوه ماریا» اثر کاچینی که هر یک از آنها برای گروه کر تنظیم شده است، اجرا شدند.
پس از وقوع حادثه ناگوار برای کشتی نفتکش و اعلام عزای عمومی از سوی هیئت دولت
موسیقی ما هیئت دولت پس از وقوع فاجعه غرق‌شدن نفتکش سانچی و جان باختن 32 تن از خدمه این کشتی، در بیانیه‌ای روز دوشنبه 25 دی‌ماه 1396 را عزای عمومی اعلام کرد. به دنبال اعلام این خبر لحظاتی پیش خبرنگار سایت «موسیقی ما» در تماس با دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، وضعیت اجراهای روز ششم جشنواره را جویا شد. «حمیدرضا نوربخش» طی این تماس اعلام کرد که اجراهای روز دوشنبه 25 دی برقرار است و این برنامه‌ها با یاد جانباختگان فاجعه سانچی برگزار می‌شود...
بیستمین کنسرت گروه «تندر» در سالن چارسو برگزار می‌شود
+ با اجرای قطعات جدیدی از آلبوم سوم گروه

موسیقی ما - گروه موسیقی «تندر» به سرپرستی و خوانندگی اردوان انزابی‌پور، روز پنجشنبه پنجم بهمن ماه، با اجرای قطعاتی از آلبوم اول و دوم به زبان انگلیسی و همچنین رونمایی از چند قطعه آلبوم سوم که با کلام فارسی ساخته شده‌اند، در «پردیس چارسو» روی صحنه می‌رود. این بیستمین کنسرتی است که گروه «تندر» از زمان تولدش یعنی هفت سال پیش تا امروز روی صحنه می‌برد و در آن منتخبی از سه آلبوم گروه (که البته هنوز منتشر نشده‌اند و طرفدارانش آنها را در کنسرت‌ها شنیده‌اند) را اجرا خواهد کرد تا به این ترتیب قطعات...
هنرمندان موسیقی همدرد بازماندگان فاجعه نفتکش سانچی
موسیقی ما هفته پیش بود که یک نفتکش ایرانی به نام سانچی در آب‌های کشور چین بر اثر یک سانحه آتش گرفت. در روزهای اول میلیون‌ها ایرانی و خانواده خدمه سانچی چشم امید به معجزه‌ای داشتند که در دل دریاها رخ دهد. اما سانچی با 32 خدمه ایرانی در آب‌های اقیانوس جاودانه شد و 32 خانواده و میلیون‌ها ایرانی داغدار شدند. گویی دست تقدیر چنین است که هر سال باید زمستان را برایمان با سیاهی آغاز کند. زمستانی که در دفتر نقاشی کودکی همه ما نشانه همیشگی‌اش آبی و سفید بود. زمستانی که دی ماه سال گذشته قهرمانان پلاسکو را از ما گرفت و امسال هم برای دریانوردان داغدارمان کرد.
چهارشنبه‌ی هفته‌ی جاری
موسیقی ما - گروه موسیقی «روناک» به سرپرستی کیوان علی‌محمدی در جدیدترین کنسرت خود در ساعت 20:30 روز چهارشنبه 27 دی ماه جاری در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر در سالن تشریفات جهاد دانشگاهی شیراز روی صحنه می‌رود و اعضای این گروه، تلفیقی از چندین قطعه از چهار ژانر مختلف موسیقی از جمله؛ بخش موسیقی محلی برای تمام اقوام ایران، بخش موسیقی سنتی، بخش موسیقی پاپ و بخش موسیقی ملل که به زبانهای خارجی را اجرا می‌کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان برج آزادی شد
موسیقی ما - «سید عباس صالحی» -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- شامگاه شنبه 23 دی مهمان ویژه برج آزادی شد. این سالن در این شب میزبان گروه های سورنای و مخام چلر بود و موسیقی اقوام لر و ترکمن روی صحنه رفت.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از مجموعه برج آزادی در دفتر یادبود این برج، متنی را به یادگار نوشت و سپس به سالن اجرای کنسرت رفت. 
رپرتوار تکراری و نوازندگان مهمانی که نیامدند
موسیقی ما – گروه موسیقی «رستاک» در چهارمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت. این گروه تصمیم گرفت تا قطعاتِ قدیمی خود را اجرا کند و چیز تازه‌ای برای مخاطبان خود به ارمغان نیاورد. این گروه «شادیانه‌های موسیقی اقوام مختلف ایران» را با از  آلبوم‌های «رنگواره های کهن»، «همه اقوام من»، «سرنای نوروز»، «میان خورشیدهای همیشه» اجرا کرد. همچنین قرار بود وحید اسداللهی، محمد اسداللهی، رضا اسداللهی و محمد علی دلنواز به عنوان نوازندگان مهمان در این کنسرت حضور داشته باشند که این اتفاق رخ نداد.
جشن تولد باشکوه خواننده «عشقم این روزا» در جشنواره موسیقی فجر
+ گفتگوی سایت «موسیقی ما» با محمد علیزاده
+ گزارش ویدئویی از حاشیه و متن این کنسرت و ویدئویی از جشن تولد این خواننده


موسیقی ما – خواننده «عشقم این روزا» در چهارمین شب از جشنواره موسیقی فجر در روز تولد سی و شش سالگی‌اش در سالن همایش‌های ایرانیان روی صحنه رفت. به گزارش «موسیقی ما»، محمد علیزاده با یکی از پرمخاطب‌ترین ترانه‌های خود به عنوان «برگرد» کنسرتش را آغاز کرد و رو به حضار گفت:‌ هرچه در زندگی دارم از نگاه خدا به زندگی‌ام بوده است.
گفت‌وگو با پرودیوسر مطرح به دنبال انتشار قطعه «کوچه باغ راز» با صدای محمد اصفهانی
- اجرای قطعه «کوچه باغ راز» ادای احترام به هنرمند با ارزشی بود که هیچ وقت ترک وطن نکرد
- همکاری‌هایم با محمد اصفهانی همیشه اتفاق خوبی بوده است؛ حتی اگر کمترین زمان را برای ساخت یک اثر صرف کرده‌ایم
- تقدیر از بزرگان موسیقی اعتبار بسیار بزرگی برای «جشن سالانه موسیقی ما» بود
- حدس می‌زدم که «امیر بی‌گزند» به عنوان بهترین آلبوم انتخاب شود
- نسل جدید شنوندگان موسیقی، بینش دقیق‌تری نسبت به موزیک‌های مدرن دارند و به آدم انگیزه بیشتری برای انجام کارهای خاص می‌دهند
- تصمیم دارم ژانرم را تغییر دهم و از جنبه‌های دیگر موسیقی لذت ببرم
- کاش فقط برای ادای احترام به افراد سالخورده بلند نشویم و آدم‌های لایقی که امروز سلامت هستند را هم به موقع تشویق کنیم
- «جشن موسیقی ما» بهترین فرصت برای تشویق هنرمندان است
- امسال با تمام عشق، حمایت خودم را با حضورم در جشن موسیقی ما اعلام کردم
همزمان با انتشار نسخه قطعه «کوچه باغ راز» که در چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» اجرا شده بود و در گفتگو با «موسیقی ما» عنوان شد
- اولین جلسه تمرین با بهروز صفاریان و امیر علیزاده برای اجرای «کوچه‌باغ راز»، نوستالژى اول و خيلى لذتبخش بود
- یکی از نکات مثبت جشن سالانه «موسیقی ما» این است که خودجوش و متعلق به بخش خصوصی است
- چنین استقبالی از جشن «موسیقی ما» غیرقابل باور بود
- امیدوارم این حرکت خوب و تأثیرگذار، شاخ و برگ بیشتری پیدا کند و هرچه زمان می‌گذرد باشکوه‌تر برگزار شود
- عوامل سایت «موسیقی ما» انسان‌هاى منصفى هستند و در ثبت نظرات کارشناسان با دقت عمل کرده‌اند

موسیقی ما صحنه چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» در تالار وحدت تهران پس از مدت‌ها شاهد اجرای زنده دکتر «محمد اصفهانی» بود. این هنرمند سرشناس قطعه «کوچه باغ راز» را برای یادبود استاد فقید «نادر گلچین» با تنظیم مجدد و رهبری ارکستر «بهروز صفاریان» بازخوانی کرد. این اجرا با همراهی امیر علیزاده، احسان نی‌زن، احسان شفیعی و علی پورنگهبان همراه بود که استقبال گرم حاضرین در چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» را به دنبال داشت. 
گروه آوازی تهران قطعاتِ آهنگسازان نامی ایران را نواخت
موسیقی ما- شب گذشته کنسرت گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو، در تالار رودکی برگزار شد. در این کنسرت قطعاتی از موزیسین‌ها و گروه‌های بین‌المللی چون موتزارت، خاچاطوریان، باخ، ممدوف، ولاسکوز، بلتران روز، آبز، بلیستاین، کاف من، مک کارتی و آبا اجرا شد. در ادامه گروه آوازی تهران به اجرای قطعاتی از هنرمندان مطرح ایرانی چون: شهرام توکلی، حسین علیزاده، بهزاد عبدی و پرویز مشکاتیان پرداخت.
نوازنده مطرح جهانی به همراه اسماعیل حکی روی صحنه تالار وحدت رفت
موسیقی ما - هنرمند مطرح ترک زبان یعنی ارکان اوگور به همراه اسماعیل حکی در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای موسیقی فولکلوریک ترکیه، قطعاتی از آلبوم جدیدشان یعنی «دیدار با ناشناخته‌ها» را اجرا کردند و به این ترتیب برای اولین‌بار در ایران روی صحنه رفتند. ارکان اوگور که یکی از اساتید بزرگ موسیقی جهان است، در ایران هم تا حدی شناخته شده است که برای آشنایی بیشتر می‌توان گفت که او مبدع گیتار فرتلس یا همان گیتار بدون پرده است که امروزه بسیاری از نوازندگان صاحب سبک جهان با آن می‌نوازند....
دو سال تمبک نواخته باشید و از کارگاه نوازنده‌ی برجسته بهره ببرید
موسیقی ما- «پژمان حدادی» - نوازنده‌ی تمبک و سازهای کوبه‌­ای- در دور جدید فعالیت های خود اقدام به برگزاری کارگاه تمبک در تهران کرده است. به گفته این نوارنده تمبک تنها علاقه‌مندانی می توانند در این کلاس ها حضور يابند که حداقل ۲ سال تمبک نواخته و با اصول نوازندگی این ساز آشنایی داشته باشند.
در پنجمین روز از جشنواره چه می‌گذرد؟‌
موسیقی ما- پنجمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در حالی برگزار می‌شود که کوارتت «کِلنکه» از آلمان  با حضور چهار نوازنده‌ی زن روی صحنه می‌رود. از آن طرف امشب در بخش پاپ زانیار خسروی و سینا شعبانخانی با مخاطبانشان دیدار می‌کنند. در تالار وحدت، ساعت ۱۸:۳۰: ارکستر «آیسو» ایران و اتریش و در ساعت ۲۱:۳۰: ارکستر «مهر» به رهبری ناصر ایزدی به اجرای برنامه می‌پردازد...
همراه با ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری شهرداد روحانی
 موسیقی ما - ارکستر سمفونیک تهران طی روزهای ۲۸ و ۲۹ دی از ساعت ۲۱:۳۰ به همراه مارتینوس وان دن هوک نوازنده پیانو از کشور هلند در تالار وحدت اجرا به اجرای برنامه می‌پردازد. در بخش نخست این کنسرت «آوای اسلوانیک شماره ۸» از نتوان دورژاک و «کنسرت پیانو شماره ۲» از فردریک شوپن اجرا می شود؛ سولیست این قطعه مارتینوس وان دن هوک است. در بخش دوم، «طرح‌های سمفونیک» از احمد پژمان، «مدی‌تیشن» از جول سنه و «پرندۀ آتشین» از ایگورا استرادنیسکی اجرا می‌شود.
به میزبانی حوزه هنری
موسیقی ما - بیست و پنجمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» در حالی به میزبانی مرکز موسیقی حوزه هنری برگزار می شود که محمد معتمدی مهمان ویژه این برنامه خواهد بود. بیست و پنجمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» شنبه ۳۰ دی به میزبانی مرکز موسیقی حوزه هنری در تالار سوره حوزه هنری برگزار می شود. در این نشست محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی به عنوان مهمان ویژه حضور خواهد داشت....
خالو قنبر بارِ دیگر با خواندن و نواختن معجزه کرد
موسیقی ما- «خالو قنبر» -قنبر راستگو- شب گذشته در برج آزادی همراه با «آوای موج» نواخت و موسیقی جنوب ایران را با تمام ظرایف و زیبایی‌هایش به نمایش گذاشت. هر چند که اعضای این گروه، این روزها جایی برای اسکان ندارند و جشنواره محلی برای اقامت آنان در نظر نگرفته است و به گفته‌ی سرپرست گروه 25 نفر از نوازندگانِ بوشهر و هرمزگان جایی برای اسکان ندارند.
گفت‌وگو با سرپرست گروه اسپانیایی نفس
موسیقی ما - شنبه 23 دی ماه فرهنگسرای نیاوران میزبان گروه اسپانیایی «نفس» بود. سرپرست این گروه «خومه کومته» بود که نوازندگی گیتار، عود و سازهای کوبه‌ای را بر عهده داشت و در کنار او «دمیتری استراچکوف» نوازنده ویولنسل، «انریک پستو» نوازنده ویولن و ویولا و «وجتک سوبولسکی» نوازنده کنترباس حضور داشتند. «کومته» این گروه را در سال 2007 با رویکردی نوگرایانه تشکیل داده است. خودش می‌گوید هدف این گروه یافتن زبانی معاصرتر برای بازگفتن خاطره‌های سنتی با سازهای متفاوت بوده است که همه‌شان نقشی واحد را دنبال می‌کنند....
گفت‌وگو با موزیسین شهیرِ ترک به بهانه‌ی اجرایش در جشنواره‌ی موسیقی فجر
- حدود 20 سال قبل- بود که صدای سازِ «پرویز مشکاتیان» را شنیدم، آن موسیقی من را مسحور کرد - شما نمی‌توانید هیچ نغمه‌ی جدیدی خلق کنید - صدای شجریان برای یک جهان دیگر است و آنقدر زیبا که گاهی تحمل شنیدنِ این میزان زیبایی برای آدم سخت می‌شود - زبان فارسی برای من موسیقی است - به خیابانِ «بهارستان» رفتم و با جوانانی که در آنجا بودند، ساز زدم. تنبور و سه‌تار و البته گیتار کلاسیک - تجربیات زیادی در موسیقی «جز» داشته‌ام؛ اما همیشه دغدغه‌ی اصلی‌ام موسیقی «مقام» بوده است
گروه پرنیا بدون خواننده روی صحنه رفت
+ عکس‌هایی از این اجرا  موسیقی ما- گروه «پرنیا» به سرپرستی «حسین پرنیا» شب گذشته در حالی روی صحنه رفت که «علی جهاندار» به علت سرماخوردگی شدید نتوانست گروه را به عنوان خواننده همراهی کند و گروه «پرنیا» به اجرای هم‌خوانی پرداخت. پرنیا همچنین قطعه‌ای لری اجرا کرد و درباره‌ی آن توضیح داد: «همانطور که از لهجه ساز پیداست؛ این نغمه برای لرستان است. ما در لرستان وقتی عزیزی را از دست  می دهیم این قطعه را برایش می نوازیم و امشب نیز این قطعه را انتخاب کردیم تا با عزیزانی که در حادثه‌ی کشتی «سانچی» از میان ما رفته‌اند و همچنین بازماندگانِ آنان ابراز همدردی کنیم.»
دوشنبه شب و با رونمایی از تک آهنگ جدید
+ گزارش تصویری از این کنسرت موسیقی ما – در ششمین شب از جشنواره موسیقی فجر دوشنبه 25 دی‌ماه بهنام بانی در سالن همایش‌های ایرانیان روی صحنه رفت و به اجرای قطعاتش پرداخت. این کنسرت با سکوت یک دقیقه‌ای حاضرین در سالن به یاد درگذشتگان حادثه سانچی آغاز شد و بهنام بانی با قطعه «علاقه خاص» کنسرتش را آغاز کرد...
برگزیدگان موسیقی سال 95 در شب همدلی اهالی موسیقی ایران معرفی شدند
برنده تندیس طلایی بهترین قطعه پاپ داخل آلبوم از چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» گفت
نگاهی به آلبوم «امشب کنار غزل‌های من بخواب» اثر افشین یداللهی، فردین خلعتبری و همایون شجریان
گفت‌وگوی مفصل «موسیقی ما» با هنرپیشه‌ای که این روزها رسماً به دنیای موسیقی پا گذاشته است
اجراهای زمستانی این خواننده در تهران با هشت سانس برنامه آغاز شد
پس از حدود شش سال فعالیت مستمر و در کنسرت 26 و 27 آذر
روز چهارشنبه 22 آذر و با اشعار زنده‌یاد «عباس کیارستمی»
پس از شش سال دوری، از صبح امروز و در سراسر کشور
اولین آلبوم شخصی خواننده «پالت» در مسیر انتشار
برای برگزاری این برنامه در روز 25 آذرماه به میزبانی تالار وحدت تهران
از «تماشاخانه» موسیقی ما ببینید و دانلود کنید
پس از 72 سال خدمت در آستان مطهر رضوی
کنسرت همایون شجریان و سهراب و تهمورس پورناظری دوم و سوم دی ماه نیز اجرا می‌شود
کنسرت گروه «نی‌بانگ» با حضور بیژن کامکار برگزار شد
به مناسبت بزرگداشت روز جهانی مولانا
«کجشنبه‌ها/ تهران» در سالن شهرزاد ادامه پیدا می‌کند
برنده تندیس طلایی بهترین تنظیم‌کننده از چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» گفت
همزمان با ارائه گزارش مالی کنسرت خیریه این هنرمند عنوان شد
آغاز دور جدید برنامه مهران مدیری
چهار شب کنسرت خواننده آلبوم «جز عشق نمی‌خواهم» با استقبال مردم برگزار شد
حاشیه سازی رسانه‌های صهیونیستی بی اثر شد؛
کنسرت جِنک اردوئان به دعوت موسسه «هترا» (باغ شيرين) در نیاوران برگزار می‌شود
پای صحبت‌های رکورددار بهترین کنسرت‌گذار ادوار جشن سالانه موسیقی ما
برای اجرا در روز 17 آذر به میزبانی تالار آوینی بندرعباس
کدام موزیسین‌های خارجی برای جشنواره فجر راهی ایران هستند؟
سخنی درباره موسیقی غالب پاپ این روزها و لحن لاتی که روز به روز گسترش می‌یابد
به زودی و در قالب نمایش «بی بی و سرباز دل» با حضور بازیگران سرشناس
«تار و پود» با آهنگسازی «حمید متبسم» و صدای «وحید تاج» رونمایی شد
آلبوم مستقل خواننده گروه «پالت» منتشر شد
گزارش کامل و مفصل سایت «موسیقی ما» درباره همه سرودهای تیم ملی قوتبال در ادوار مختلف جام جهانی و حواشی آن
پس از ثبت بیش از دویست هزار رأی و با استقبال خوب مخاطبان و اهالی موسیقی
برگزیدگان موسیقی سال 95 در شب همدلی اهالی موسیقی ایران معرفی شدند
پس از هفت سال و با نام «امشب کناز غزل‌های من بخواب»
زمان شرکت در نظرسنجی برگزیدگان موسیقی ایران در سال 95 تمدید شد
خواننده «من و بارون» در گفتگویی متفاوت از دنیای موسیقی و ناگفته‌های این روزها و آینده‌اش پرده برداشت
هنرمندان موسیقی همدرد بازماندگان فاجعه نفتکش سانچی
همزمان با انتشار نسخه قطعه «کوچه باغ راز» که در چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» اجرا شده بود و در گفتگو با «موسیقی ما» عنوان شد
اولین گفت‌وگوی مفصل «موسیقی ما» با چهره پرکار اما بی‌حاشیه میکس و مستر ایران
از صبح روز دوشنبه 29 آبان و به تهیه‌کنندگی «علی اوجی» توزیع شد
خبر ویژه فرزاد فرزین در کنسرت «سایه بازی»
لیست کامل تمامی اجراهای موسیقی سبک‌های مختلف در ماه‌های آذر و دی را از «موسیقی ما» بخوانید و به این سوال پاسخ دهید
رکورد خواننده «دوباره عشق» در یک سالگی کنسرت‌هایش
گفت‌وگو با خواننده آلبوم از «تنهایی گریه مکن» به بهانه برگزیده شدن در بخش مردمی چهارمین جشن موسیقی ما
خواننده «آینه قدی» برای نهایی‌کردن شعر و ملودی‌های این اثر عازم زادگاهش شد
این متخصص مغز و اعصاب که قطعه «طعم جنون» او بازتاب زیادی در میان مخاطبانش داشته گفت
برنده تندیس طلایی بهترین آهنگسازی پاپ از چهارمین جشن سالانه «موسیقی ما» برای اولین‌بار گفت